Naudotų elektromobilių pirkimas: Ar svarbi rida?

Naudotų elektromobilių pirkimas: Ar svarbi rida?
Photo by Kenny Leys / Unsplash

Naujų automobilių rinkoje dėl mikroschemų trūkumo ir tiekimo grandinės trikdžių tvyro sumaištis. Be to, degalų kainos išlieka aukštos. Todėl galbūt svarstote galimybę įsigyti naudotą elektromobilį. Nepaisant to, už naudotą elektromobilį mokėsite daug daugiau nei prieš metus, nes visų naudotų automobilių kainos taip pat yra pakilusios.

Tikriausiai vienas iš jūsų galvoje kylančių klausimų yra tas, ar naudoto EV rida yra esminė. Sveikas protas sako, kad taip, rida visada yra svarbi perkant naudotą transporto priemonę. Tačiau kiek ji svarbi perkant naudotus elektromobilius?

Apžvelgsime EV ridos klausimą ir kitas aplinkybes: Ar tai svarbu? Kiek laiko tarnaus elektromobilio baterija? Be to, kokią įtaką elektromobilio akumuliatoriui turi rida? Galiausiai patarsime, kaip perkant naudotą elektromobilį įvertinti ridą ir vertę.

Ar svarbi elektromobilių rida?

Kaip jau išsiaiškinome, naudoto automobilio rida visada svarbi, nesvarbu, ar tai būtų elektromobilis, ar automobilis su benzininiu vidaus degimo varikliu. Tačiau kilometrai ant kilometražo skaitiklio paprastai yra svarbesni eksploatuojant transporto priemonę su vidaus degalų varikliu nei elektromobilį.

Elektriniai ir degalais varomi automobiliai: Poveikis ridai

Automobiliuose rida rodo nusidėvėjimą. Kuo daugiau kilometrų nuvažiuojate automobiliu, tuo labiau jis dėvisi. Atsižvelgiant į tai, automobilis su vidaus degalų varikliu nenusidėvi labiau nei elektromobilis. Tačiau jame yra daugiau sudedamųjų dalių, kurios gali susidėvėti arba sugesti.

Pavyzdžiui, pagalvokite, kad degalais varomas automobilis turi variklį su stūmokliais, vožtuvais, alkūniniu velenu, diržais, grandine ir pan. Šis variklis prisukamas prie pavarų dėžės su visomis judančiomis dalimis. Elektromobilyje viso to nėra. Vienintelės judančios dalys, kuriomis iš tikrųjų sukuriama varomoji jėga, yra tos kelios, kurios susijusios su besisukančiu elektros varikliu ir viena greičio pavarų dėže. Todėl elektromobilis turi akivaizdų pranašumą prieš transporto priemonę su vidaus degalų varikliu nuolatinėje kovoje su nusidėvėjimu.

Degalais varomi automobiliai ir elektromobiliai turi panašių sudedamųjų dalių, ir jų rida turi įtakos jų nusidėvėjimui. Pavyzdžiui, abiejų tipų automobiliai turi stabdžių sistemas, pakabas, padangas ir pan. Nors šiuos bendrus komponentus reikia prižiūrėti, didžiausią naudoto elektromobilio vertę lemia jo akumuliatorius.

Patarimas: Pirkdami naudotą elektromobilį, turėtumėte atkreipti dėmesį į likusį padangų protektoriaus tarnavimo laiką. Elektromobilio padangos kainuoja brangiau nei dyzelinu ar dujomis varomo automobilio padangos, nes jos išlaiko didesnį svorį ir turi atlaikyti didesnį sukimo momentą.

Elektromobilių akumuliatoriaus veikimo laikas: Nuvažiuotas atstumas nėra svarbiausia.

Elektros varikliui tiekti elektros energiją sukaupta energija gaunama iš daugiaelementės ličio jonų baterijos. Tai tokio tipo akumuliatoriai, kokie yra išmaniuosiuose telefonuose ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose, tik eksponentiškai didesni. Automobilių gamintojai į elektromobilių akumuliatorių sistemą įdiegia apsaugos priemones. Jos prailgina akumuliatoriaus tarnavimo laiką, neleisdamos jam visiškai įsikrauti arba visiškai išsikrauti.

Kaip ir jūsų išmaniojo telefono akumuliatoriaus baterija, laikui bėgant elektromobilio akumuliatoriaus baterijos gebėjimas išlaikyti įkrovą mažėja, todėl mažėja jo nuvažiuojamas atstumas. Šis talpos mažėjimas paspartėja, jei elektromobilis eksploatuojamas šaltame arba labai karštame klimate. Be to, tinkamai prižiūrint elektromobilių akumuliatorių, jie išlieka sveiki.

Ekspertai sutaria, kad dažnas naudojimasis 3 lygio nuolatinės srovės greitojo įkrovimo stotelėmis arba Tesla Superchargers taip pat spartina akumuliatoriaus būklės prastėjimą. Tačiau, kitaip nei 12 voltų akumuliatorius, kuris maitina automobilio radiją ir kitus priedus, elektromobilio akumuliatorius vieną dieną paprasčiausiai nesuges. Vis dėlto laikui bėgant akumuliatorius praranda efektyvumą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad laikas yra daug didesnis elektromobilio akumuliatoriaus gyvavimo trukmės priešas nei rida.

Kaip greitai suyra elektromobilio akumuliatorius?

Elektromobiliai dar palyginti jauni, todėl realių duomenų, kuriuos būtų galima analizuoti, nėra daug. Tačiau ekspertiniuose tyrimuose buvo imituojamas ilgalaikis nusidėvėjimas, gausu neoficialių duomenų apie elektromobilių akumuliatorių susidėvėjimą. Bendrai sutariama, kad elektromobilių akumuliatorius kasmet praranda apie 2-3 % savo įkrovimo talpos. Nors tai nereiškia, kad kiekvienas elektromobilio akumuliatorius taip veikia, tačiau tai yra taisyklė, rodanti, kokiu greičiu akumuliatoriai praranda talpą.

Kiek laiko veikia elektromobilio akumuliatorius?

Nors būna išimčių, ekspertų teigimu, elektromobilio akumuliatorius turėtų tarnauti ilgiau nei automobilio gamintojo suteikiama akumuliatoriaus garantija. 

Elektromobilių akumuliatorių garantijos pagal automobilių gamintojus

Geras rodiklis, kiek mažiausiai galima tikėtis, kad tarnaus elektromobilio akumuliatorius, yra jo garantija. Dauguma automobilių gamintojų pakeis akumuliatorių, jei jis nebeišlaiko įkrovos ir atitinka garantijos parametrus. Kiti keičia akumuliatorių, jei jis gali būti įkrautas tik iki 70 % pradinės talpos. Čia pateikiamos gamyklinės elektromobilių akumuliatorių garantijos, sugrupuotos pagal galiojimo trukmę:

10 metų:

 • Toyota
 • 10 metų
 • Genesis
 • Hyundai
 • Kia

8 metai:

 • Rivian
 • Tesla Model 3 Long Range
 • Audi
 • BMW
 • Chevrolet
 • Ford
 • GMC
 • Jaguar
 • Lucid
 • Mazda
 • Mercedes-Benz
 • Mini
 • Nissan
 • Polestar
 • Porsche
 • Volkswagen
 • Volvo

Naudoto elektromobilio pardavimas

Jei jo originalios baterijos garantijos galiojimo laikas nesibaigęs arba nuvažiuota nedaug kilometrų, arba jei neseniai pakeitėte bateriją, galite tai įvardyti kaip didelį privalumą, suteikiantį bent tam tikrą pranašumą derybose su potencialiu pirkėju.

Ar turėtumėte pirkti naudotą elektromobilį?

Vieno universalaus atsakymo, ar turėtumėte pirkti naudotą elektromobilį, nėra, kaip ir nėra universalaus atsakymo, ar pirkti naudotą automobilį. Atsakymas priklauso nuo konkrečios transporto priemonės ir sandorio. Tačiau nėra priežasčių, kodėl nereikėtų svarstyti naudotos elektrinės transporto priemonės įsigijimo galimybės. Be to, net ir esant dabartinei nenuspėjamai rinkos situacijai, naudotą elektromobilį galite įsigyti už gerą kainą. Apžvelkime kai kuriuos naudoto elektromobilio pirkimo privalumus ir trūkumus.

Privalumai

 • Kaina: Daugelio elektromobilių vertė yra didesnė nei įprastinių automobilių. Taip, šiandieninėje rinkoje už elektromobilį mokėsite daugiau nei prieš metus. Tačiau per savo trumpą istoriją elektromobiliai nuvertėjo greičiau nei benzinu ar dyzelinu varomi automobiliai, ypač senesnių elektromobilių su mažesniu nuvažiuojamu atstumu.
 • Mažesnės techninės priežiūros išlaidos: Elektromobilius paprasčiausiai lengviau ir pigiau prižiūrėti. Juose yra mažiau judančių dalių, todėl jie mažiau genda. Todėl po skardos lakštais slypi mažiau galimų problemų. O ir tie tepalų keitimai? Juos galite pamiršti.
 • Keleiviai: Elektromobiliai užtikrina tylesnę ir malonesnę keleivių patirtį. Lyginant su įprastiniu automobiliu, pagreitėjimas yra sklandesnis ir tikrai netriukšmingas.

Trūkumai

 • Baterijos veikimo laikas: Kaip jau nustatyta, tikimybė, kad elektromobilio akumuliatorius visiškai nustos veikti, yra labai maža, tačiau jo baterijos išsikrauna ir sumažina automobilio ridą. Toks irimas dar anksčiau pasireiškia elektromobiliuose, važinėjančiuose ekstremalaus klimato sąlygomis. Jei elektromobilio akumuliatoriaus baterija artėja prie garantinio laikotarpio pabaigos, gali tekti anksčiau ar vėliau ją pakeisti.
 • Įkrovimas: Priklausomai nuo elektromobilio akumuliatoriaus talpos, elementų būklės ir naudojamo įkroviklio tipo, iki 80 % įkrovimo gali prireikti mažiau nei valandos, o ekstremaliais atvejais – kelių dienų.
 • Nuvažiuojamasis atstumas: Kiekvieno elektromobilio riba yra ribota. Dažniausiai automobilių gamintojai šiuos nuotolius didina.
 • Padangos: Padangų keitimas elektromobiliui gali kainuoti 30-50 % brangiau nei įprastinei transporto priemonei. Galima kaltinti padidėjusį elektromobilio svorį ir didesnį sukimo momentą, nes jam reikalingos specialios padangos.

DUK

Ar turėtumėte pirkti naudotą elektromobilį?

Nėra jokios priežasties, dėl kurios neturėtumėte svarstyti naudoto elektromobilio pirkimo. Jei jis geros būklės, dar galioja akumuliatoriaus garantija ir kaina yra prieinama, verta pagalvoti apie jo įsigijimą. Tik jūs galite nuspręsti, ar pirkti jį yra tinkamas pasirinkimas.

Kaip sužinoti, ar naudoto elektromobilio akumuliatoriui vis dar galioja garantija?

Jei pardavėjas negali pateikti akumuliatoriaus garantiją patvirtinančio dokumento, o jūs norite ją patikrinti, tai galite padaryti naudodamiesi jo VIN (transporto priemonės identifikaciniu numeriu). Jis išgraviruotas plokštelėje, esančioje toje vietoje, kur prietaisų skydelis jungiasi su priekiniu stiklu vairuotojo pusėje. Naudodamiesi juo ir kilometražo kilometražo skaitiklio duomenimis, kreipkitės į bet kurio frančizinio tos markės pardavėjo serviso skyrių. Jie gali nustatyti, ar garantija vis dar galioja.

Kiek laiko veikia elektromobilio akumuliatorius?

Dauguma ekspertų sutaria, kad tipiškas elektromobilio akumuliatorius tarnauja nuo mažiausiai aštuonerių iki 16 metų ar ilgiau. Automobilių gamintojai privalo suteikti garantiją elektromobilių akumuliatoriams ne trumpiau kaip 8 metus.

Kodėl elektromobilių padangos kainuoja brangiau nei įprastos padangos?

Elektromobilių padangos turi atlaikyti didesnį svorį ir papildomą sukimo momentą, kurį sukuria elektros variklis. Elektromobilių padangoms ypač didelis krūvis tenka pradedant važiuoti iš vietos.

Šaltinis: autotrader.com