Naudotų Ford Mustang kupė 2015 – šių dienų apžvalga

Naudotų Ford Mustang kupė 2015 – šių dienų apžvalga
Photo by J Z / Unsplash

Koks yra naudotas Ford Mustang kupė?

Šeštosios kartos Ford Mustang yra geriausiai parengtas automobilis nuo pat 1964 m., kai nuo gamybos linijos nuriedėjo pirmasis. Jis jau kelerius metus yra rinkoje, tačiau ar ši amerikietiška legenda yra geresnis naudoto kupė pirkinys nei tradicinis europietiškas kupė, pavyzdžiui, Audi TT ar C klasės Mercedes?

Jo dydis tebėra neabejotinai didingas, nors jo stilius atkartoja tas ankstesnes Mustang kartas, kurios keitėsi gana chaotiškai. Dabar jį galite turėti kaip šį greitaeigį kupė arba kabrioletą. Jį taip pat galite turėti su 313 AG 2,3 l keturių cilindrų benzininiu varikliu su turbokompresoriumi arba 410 AG (vėliau, 2018 m., pagerintu iki 444 AG) 5,0 l V8 varikliu. Standartinė yra šešių laipsnių mechaninė pavarų dėžė, tačiau yra ir dvi automatinės versijos: ankstyvieji modeliai turėjo šešių laipsnių pavarų dėžę, o vėlesnėse, 2018 m. atnaujintose versijose – patobulintą 10 laipsnių pavarų dėžę.

Automobilis gali būti įprastos komplektacijos, į kurią įeina įvažiavimas ir užvedimas be raktelio, pasirenkamas važiavimo režimo jungiklis, LED priekiniai žibintai, 48 centimetrų lengvojo lydinio ratlankiai, adaptyvioji kruizo kontrolė, dviejų zonų klimato kontrolė, galinė parkavimo kamera ir riboto praslydimo diferencialas, arba su įvairiais pasirenkamaisiais paketais, į kuriuos įeina patobulintos Bang & Olufsen garso sistemos, klimato kontrolės sėdynės ir palydovinė navigacija.

Kelyje Mustang yra stambus ir masyvus ir jaučiasi kaip sunkus automobilis. Jo vairo mechanizmas reikalauja daugiau jėgos nei daugumos šių dienų panašių našių automobilių, todėl, jei į posūkius jis įsuka ne taip greitai kaip geriausi varžovai, jis vis tiek gerai sukimba ir, jei norima, jį galima išprovokuoti važiuoti įdomiais kampais. V8 automobilis yra greitas po pradinio letargiškumo, o lengvesnė keturių cilindrų versija pasižymi padoriu greičiu ir niekada nesijaučia labai grėsminga.  Pasirenkama 10 laipsnių automatinė pavarų dėžė yra gana greita ir gali vienu metu perjungti kelias pavaras. Vienintelis nedidelis nepatogumas – retkarčiais neryžtingai perjungiamos pavaros.

Vairuotojo poziciją dažniausiai sunku vertinti blogai. Vairo ir sėdynės reguliavimo diapazonas labai platus, todėl net ir aukščiausiems vairuotojams neturėtų kilti problemų patogiai įsitaisyti. Vis dėlto kai kurie norėtų, kad sėdynė būtų šiek tiek žemesnė. Dėl nuožulnios galinės dalies ir storų statramsčių matomumas taip pat gali būti problemiškas.

30 centrimetrų skaitmeninis prietaisų skydelis yra įspūdingas, nors standartinio 20 centrimetrų jutiklinio ekrano grafika atrodo šiek tiek senamadiška. Tačiau jie reaguoja pakankamai greitai.

Priekyje yra daug vietos, nors galinėje dalyje vietos tokiam dideliam automobiliui šiek tiek trūksta. Bagažinė taip pat yra gero dydžio, nors aukšta krovimo briauna ir siaura anga šiek tiek apriboja jos praktiškumą. Saugumo požiūriu Mustang iš pradžių Euro NCAP bandymuose buvo įvertintas nuviliančiais dviem žvaigždutėmis, nors po kai kurių 2017 m. ir vėlesnių modelių atnaujinimų šis įvertinimas buvo padidintas iki trijų žvaigždučių.  

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Ford Mustang kupė?

Tai labai ilgas automobilis su didžiuliu variklio dangčiu ir sportiška vairavimo padėtimi, todėl gali būti sunku tinkamai matyti automobilio kampus. Galinis matomumas ribotas, todėl verta atidžiai patikrinti, ar kėbulas nėra įbrėžtas ir įlenktas, o lengvojo lydinio ratlankiai – ar jų nepažeidė netikėtai į juos atsitrenkę borteliai.

Patikrinkite, ar visa automobilio elektros įranga, įskaitant palydovinę navigaciją, informacines ir pramogines sistemas ir sėdynes, veikia taip, kaip turi veikti. Dažniausiai pranešama apie problemas, susijusias su ne variklio elektros įrangos gedimais, todėl prieš perkant visada patartina ją atidžiai patikrinti. Kai kurie savininkai taip pat turėjo nedidelių problemų dėl prasto dažymo.

Kokia yra dažniausiai pasitaikanti naudoto Ford Mustang kupė problema?

Akumuliatoriaus laidai                                                                                                    Buvo du atvejai, susiję su akumuliatoriaus laidais. Pirmasis susijęs su ankstyvaisiais pavyzdžiais, pagamintais nuo 2015 m. sausio 1 d. iki 2015 m. vasario 23 d., dėl to, kad kabeliai buvo per arti galimai labai įkaitusio išmetimo kolektoriaus, todėl galėjo kilti gaisras. Antrasis susijęs su Mustang, pagamintais nuo 2017 m. gegužės 23 d. iki 2018 m. birželio 20 d., ir taip pat susijęs su laidų pravedimu. Abiem atvejais kreipkitės į Ford prekybos atstovą, kad įsitikintumėte, jog jūsų automobilyje buvo atlikti visi taisomieji darbai.

Mūsų rekomendacijos

Kokį naudotą Ford Mustang kupė turėčiau pirkti?

Nors 2.3 yra protingesnis automobilis, manome, kad, jei norėtumėte įsigyti naudotą Mustang, V8 versija geriau pateisintų lūkesčius, kuriuos galite turėti šiam modeliui. Jos įsigijimas ir eksploatacija kainuos šiek tiek brangiau, tačiau ji yra maloniausia.

Norėdami sumažinti išlaidas, mes ieškotume standartinio automobilio, bet jei rastumėte tokį su vienu iš keturių Custom paketų ir jis būtų už protingą kainą, kodėl jo nepasirinkus?

Mūsų mėgstamiausias: Ford Mustang 2.3

Alternatyvos

Kokias naudoto Ford Mustang kupė alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Ką palyginti su Mustangu? Na, MercedesAMG C63 yra senųjų tradicijų raumeningas automobilis su plaukuota krūtine, kurį vairuoti labai smagu, o jei rasite S modelį, jis netgi galingesnis už Mustang. Be to, jis skamba įspūdingai, o vairuoti jį taip pat lengva, kaip ir bet kurią kitą seną C klasę. Tačiau jis daug brangesnis už Mustang.

Taip pat ir BMW M4 yra daug brangesnis. Tačiau tai puikus automobilis, turintis nuostabų variklį ir puikias eksploatacines savybes. Jis taip pat gali lenkti dideliu greičiu.

Šaltinis: whatcar.com