Naudotų Mercedes A klasės 2018- iki šiol apžvalga

Naudotų Mercedes A klasės 2018- iki šiol apžvalga
Photo by Samuele Errico Piccarini / Unsplash

Koks yra naudotas Mercedes A klasės hečbekas?                                    Suteikti tokiam automobiliui kaip Mercedes A-Class visas trikampės žvaigždės savybes ir įpakuoti jas į mažesnį ir įperkamesnį paketą skamba kaip sėkmės receptas, tačiau pirmosios ir antrosios kartos A klasės automobiliai taip ir nesugebėjo užkariauti visuomenės vaizduotės, o trečioji nesulaukė kritikų pripažinimo.

Šis ketvirtosios kartos A klasės Mercedes automobilis su tam tikra paklaida kol kas yra geriausias, o naudoti egzemplioriai su kelerių metų nusidėvėjimo stažu yra vertingiausi iš visų.

Yra geras variklių pasirinkimas, ypač benzino gerbėjams, nes galima rinktis iš trijų: 134 AG 1,3 l A180, 161 AG A200 ir 221 AG 2,0 l benzininio variklio A250. Tuo tarpu dyzelinių variklių mėgėjai gali rinktis itin ekonomišką 114 AG A180d, sukimo momentą sukuriantį 148 AG A200d arba galingą 187 AG A220d.

Nuo 2020 m. galima įsigyti benzininį ir elektrinį hibridinį A250e, kurio bendra galia siekia 212 AG, o vien elektra varomo automobilio rida – 70 kilometrų. Daugumoje modelių yra šešių laipsnių mechaninė arba septynių laipsnių automatinė pavarų dėžė, o aštuonių laipsnių automatinė pavarų dėžė skirta A200d, A220d ir A250e.

Pradinio lygio SE komplektacija apima daugumą pagrindinių dalykų, įskaitant (palyginti nedidelius) 16 colių lengvojo lydinio ratlankius, oro kondicionierių, kruizo kontrolę ir užvedimą be raktelio. Aukštesnio lygio Sport suteikia patrauklesnius 17 colių ratlankius, galingesnius LED priekinius žibintus, dviejų zonų klimato kontrolę ir įvairius stiliaus patobulinimus. Aukščiausios klasės AMG Line paketas suteikia sportiškesnių elementų ir galimybę naudotis galingesniais varikliais., Executive paketas, kurį galima rasti Sport ir AMG Line automobiliuose, suteikia didesnį 10,3 colio informacinių ir pramoginių technologijų ekraną, priekinius ir galinius parkavimo jutiklius ir šildomas priekines sėdynes.

Važiuojant keliu, po mažesnio galingumo benzininių ir dyzelinių variklių variklio dangčiu jaučiamas šiurkštumas. Žinoma, pradinio lygio A180, tačiau visi kiti modeliai pasižymi padoriomis eksploatacinėmis savybėmis. Labiau nuvilia tai, kad kelio ir vėjo keliamas triukšmas yra didesnis, nei norėtųsi prašmatniam hečbekui.

Tiek septynių, tiek aštuonių laipsnių automatinė dviejų sankabų pavarų dėžė gali būti šiek tiek neryžtinga važiuojant iš vietos, o važiuojant didesniu greičiu kartais gali gana staigiai persijungti. Dažniausiai pavaras ji perjungia sklandžiai ir tyliai, tačiau analogiška Audi A3 su DSG pavarų dėže turi geresnę automatinę pavarų dėžę.

Vairo mechanizmas yra greitas ir jautrus, gerai pasvertas, o automobilis puikiai įveikia posūkius, gerai kontroliuoja kėbulą ir pasižymi pakankamu sukibimo lygiu. Galbūt jis nėra visiškai smagus, bet jis yra stabilus ir saugus.

Ankstesnė A klasė dažnai buvo kritikuojama dėl tvirto važiavimo, o naujesnis automobilis dažniausiai važiuoja gerai. Važiuojant duobėtais keliais, jis gana elastingas, o per didesnius nelygumus apskritai maloniai sklandus ir komfortiškas. Trūkumas yra tas, kad važiuojant didesniu greičiu automobilis pradeda svyruoti, o važiuojant sudėtingesniais, banguojančiais kaimo keliais jis gali atšokti. Tiek A3, tiek Volkswagen Golf važiuoja ramiau nei A klasė.

Viduje – retos kokybės interjeras. Lengva rasti tinkamą vairuotojo padėtį, nes sėdynės ir vairas reguliuojami rankiniu būdu, o sėdynės yra atraminės. Visos A klasės versijos turi 7,0 colių skaitmeninį prietaisų skydelį už vairo ir 7,0 colių informacinių ir pramoginių technologijų ekraną prietaisų skydelio centre. Technikos mėgėjai gali rinktis Premium paketą dėl didesnių ekranų, kurie, sujungti kartu, atrodo kaip vienas milžiniškas plačiaekranis ekranas, besitęsiantis per visą prietaisų skydelį. Tai įspūdinga, kaip ir interjero dizainas, kuriame visose svarbiose vietose yra blizgaus fortepijono juodos spalvos plastiko, odos ir metalo efekto apdailos.

Priekyje taip pat daug vietos, nors gale keleiviams gali būti šiek tiek ankšta, ypač jei jie sėdi už aukštesnio vairuotojo.

Galinės sėdynės sulankstomos dalimis 60/40, o bagažinė yra pakankamai didelė, kad tilptų didelis pirkinys. Atlenkus galines sėdynes, bagažinės grindys bus lygios, nors prie įėjimo į bagažinę yra gana aukšta briauna, per kurią teks gabenti daiktus. Tačiau perspėjame: A250e papildomi akumuliatoriai įsiterpia į krovinių skyrių ir sumažina jo talpą iki žemesnės klasės mažo automobilio talpos.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Mercedes A klasės hečbeke?                      A klasė yra gana ilga šeimyniniam automobiliui, o sėdėjimo vietos yra žemai, todėl iš galo matomumas yra nepatogus. Atsižvelgdami į tai, atidžiai apžiūrėkite, ar ant automobilio galinių dalių nėra įlenkimų. Taip pat patikrinkite, ar lengvojo lydinio ratlankiai nėra pažeisti bordiūro. Įsitikinkite, kad galinės sėdynės sulankstomos taip, kaip turi būti, ir ar tinkamai atsidaro ir užsidaro galinės durys. Taip pat verta patikrinti visą automobilyje esančią elektros įrangą ir įsitikinti, kad ji veikia.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Mercedes A klasės hečbeko problemos?

Sėdynių aukščio reguliavimas

Nuo 2018 m. spalio 16 d. iki lapkričio 30 d. pagamintų modelių priekinės kairės sėdynės aukščio reguliatoriaus gedimas gali atsirasti dėl nekokybiškų siūlių. Kad problema būtų išspręsta, paveiktuose automobiliuose Mercedes atstovybėje reikės pakeisti aukščio reguliatorių.

Oro pagalvės

Nedideliame skaičiuje A klasės automobilių, pagamintų nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2018 m. rugpjūčio 30 d., gali būti perforuotos siūlės prietaisų skydelyje problema, dėl kurios gali būti pažeista oro pagalvė, jei ji išsiskleistų.

Stabdžių žarnos nuotėkis

Dėl galinės pakabos sistemos amortizatorių ilgio problemos galinės pakabos stabdžių žarnos gali būti per daug įtemptos, todėl gali būti pažeistos ir galiausiai iš jų gali ištekėti stabdžių skystis. Tai taikoma automobiliams, pagamintiems nuo 2018 m. kovo 1 d. iki lapkričio 30 d., kuriuos reikės patikrinti Mercedes atstovybėje ir, jei reikia, pakeisti stabdžių žarnas.

Apsauginė danga po atsarginio rato duobe

Kai kurių automobilių, pagamintų nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. liepos 31 d., po atsarginio rato įduba esanti danga gali įtrūkti, todėl paveiktuose automobiliuose ją reikės pakeisti.

Stumdomas stiklinis stogas

Stumdomojo stogo stiklo plokštė gamykloje galėjo būti netinkamai pritvirtinta prie rėmo. Tai aktualu tik nedideliam skaičiui automobilių, pagamintų 2018 m. spalio 13 d., tačiau jei jūsų automobilis yra vienas iš paveiktų, reikės pakeisti visą stumdomojo stogo mechanizmą.

Avarinio iškvietimo sistema

Kai kuriuose A klasės automobiliuose, pagamintuose nuo 2018 m. sausio 1 d. iki balandžio 30 d., dėl avarinio iškvietimo sistemos programinės įrangos problemos ją reikės perprogramuoti prekybos atstovybėje.

Variklio alkūninis velenas

Kai kurių nuo 2019 m. vasario 1 d. iki kovo 31 d. pagamintų automobilių alkūninio veleno paviršius gali būti pažeistas, o tai ribotų variklio ilgaamžiškumą. Jei jūsų A klasės automobiliui tai taikoma, reikės pakeisti variklį.

Starterio laidų jungtis

Jei jūsų automobilis pagamintas nuo 2018 m. balandžio 1 d. iki 2018 m. birželio 30 d., gali prireikti, kad technikas patikrintų starterio laidų jungtį, nes ji galėjo būti netinkamai sumontuota gamykloje.

Vairuotojo oro pagalvė

Ankstyvuosiuose egzemplioriuose, pagamintuose nuo 2018 m. rugpjūčio 1 d. iki gruodžio 31 d., gali trūkti kai kurių vairuotojo oro pagalvę tvirtinančių varžtų.

Dujų generatorius

Problema dėl argono dujų sistemos, įrengtos kai kuriuose 2019 m. gegužės 6-10 d. pagamintuose A klasės automobiliuose, vamzdynų tvirtinimo. Tačiau tai turės patikrinti technikas.

Mūsų rekomendacijos
Kurį naudotą Mercedes A klasės hečbeką turėčiau įsigyti?

Variklis

Jei nevažiuojate daug kilometrų, rinktumėtės A200 benzininį variklį, o jei važinėjate daug, – A180d dyzelinį variklį.

Iš tinklo įkraunamas hibridinis A250e yra puiki idėja, bet tik tuo atveju, jei galite reguliariai jį prijungti prie elektros tinklo.

Specifikacijos                                                                                                          Sport komplektacija yra gražiai įrengta, bet jei rasite automobilį su Executive paketu, tuo geriau. Vis dėlto yra daug daugiau AMG Line pavyzdžių, todėl jei planuojate rinktis vieną iš jų, taip pat pasirūpinkite, kad tai būtų Executive paketo automobilis, kuriame būtų šiek tiek daugiau įrangos.

Alternatyvos                                                                                                          Kokias alternatyvas naudotam Mercedes A klasės hečbekui turėčiau apsvarstyti?

Audi A3 yra vienas iš mūsų mėgstamiausių šeimos automobilių. Jis turi daugybę smarkiai veikiančių, bet ekonomiškų variklių, aukštos kokybės interjerą ir puikią informacijos ir pramogų sistemą, o svarbiausia – jį smagu vairuoti.

BMW 1 serijos automobilyje rasite visą įrangą, kurios tik galite norėti, o gal net ir reikia, ir jį eksploatuoti yra stebėtinai pigu. Tai nėra pats erdviausias šeimos automobilis, tačiau jį gera vairuoti ir jis turi geriausią klasėje informacijos ir pramogų sistemą.

Šaltinis: whatcar.com