Nauji elektriniai automobiliai pasirodys Australijoje 2022 m. ir ne tik

Nauji elektriniai automobiliai pasirodys Australijoje 2022 m. ir ne tik
byd.com / Byd Han

Australijoje stiprėja elektromobilių revoliucija, o tai reiškia didesnę įvairovę ir pasirinkimą

Kokios naujos elektrinės transporto priemonės pasirodys Australijoje per ateinančius 12 mėnesių?

Tai svarbus klausimas, nes didėjančios degalų kainos ir elektromobilių su akumuliatoriais (BEV), kaip karšto federalinių rinkimų klausimo, svarba gali turėti įtakos "Jaguar" prognozei, kad iki 2028 m. du trečdaliai australų vairuos elektromobilius.

Apsilankykite bet kurioje didesnėje automobilių parodoje ir pamatysite, kad dauguma naujovių yra susijusios su elektros energija. Elektromobiliai čia liks, o jų augimas vyksta eksponentiškai.

Australijos automobilių gamintojai tai puikiai supranta, ir per ateinančius 12 mėnesių Australijoje pasirodys atitinkamai daug naujų elektromobilių, kuriuos gamins tokios markės kaip "Audi", "BMW", "Ford", "Nissan" ir kitos.
Štai nauji elektromobilių modeliai, kurie neseniai pradėti pardavinėti arba kurie turėtų pasirodyti 2022 m.

Audi RS E-Tron GT

Audi RS E-Tron GT

Ant tos pačios platformos kaip ir "Porsche Taycan" sukurtas "Audi RS e-Tron GT" yra pirmasis visiškai elektrinis "Audi RS" modelis, visiškai praleidžiantis hibridinių modelių etapą ir aplenkiantis didžiuosius konkurentus "BMW M" ir "Mercedes-AMG", siūlančius rinkai variklį be taršos.

Energiją tiekia didelės energijos 83,7 kWh (93 kWh bendros talpos) akumuliatorius, kuris maitina du sinchroninius variklius. 175 kW galios variklis suka priekinę ašį ir yra bendras su įprastu "e-Tron GT", tačiau galinis variklis yra didesnis ir galingesnis - 335 kW. Kaip ir "Taycan", ant galinės ašies montuojama dviejų greičių pavarų dėžė, o siekiant prailginti akumuliatoriaus veikimo nuotolį daugiausia dėmesio skiriama važiavimui atbuline eiga, o ne rekuperacijai.

Įkrovimo laikas taip pat bus toks pat, kaip ir "Taycan", o didžiausia nuolatinės srovės įkrovimo galia - 270 kW, todėl teorinis 100 km nuvažiuojamas atstumas gali būti pasiektas per penkias minutes. 50 kW nuolatinės srovės įkroviklis akumuliatorių nuo penkių iki 80 proc. įkrauna per maždaug 1,5 valandos, o 22 kW kintamosios srovės įkroviklis - nuo 0 iki 100 proc. per maždaug 4,5 valandos.

"Audi RS E-Tron GT" , o kaina prasideda nuo 110000 Eur.

BYD Atto 3

BYD Atto 3

"Atto 3" - tai kompaktiškas visureigis, kuris kovos su savo kiniškuoju tėvynainiu - MG ZS EV, kuriam šiuo metu ruošiamasi atnaujinti veidą, padidinti ridą ir gerokai patobulinti technines charakteristikas.
BYD vietinis platintojas EVDirect pristatė ilgai lauktą pirmąjį masinės rinkos elektromobilį su dviem priekiniais varomaisiais ratais: 50 kWh baterija aprūpintą "Atto 3", kurio bazinė mažmeninė kaina yra 44 381 USD, ir 60 kWh, kurio kaina prasideda nuo 47 381 USD.
BYD "Blade" akumuliatorius maitina abi versijas. 50 kWh akumuliatoriaus WLTP rida - 320 km, o 60 kWh - 420 km.
Abi transporto priemonės varomos vienu 150 kW/310 Nm elektros varikliu, o "Atto 3" iki 100 km/val. įsibėgėja per 7,3 sekundės.

BYD Han

BYD jau pradėjo priimti Australijos užsakymus savo prabangiam Han sedanui, tačiau dar nepatvirtino oficialios išleidimo į rinką datos.
Australijos platintojas Nexport jau pademonstravo Tesla Model S varžovą visoje šalyje, nors tai, kad tai yra kairiojo vairo versija, rodo, kad gali praeiti dar šiek tiek laiko, kol sulauksime Australijoje gaminamų automobilių.
Į gamą įeina ilgo nuvažiuojamojo atstumo versija, kurios deklaruojamas važiavimo nuotolis yra 605 km, ir visų varančiųjų ratų varomas didelio galingumo elektromobilis, galintis nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėti per 3,9 sekundės.
Technologija apima Han's ličio geležies fosfato bateriją "Blade Battery", kurios elementai tiesiogiai integruoti į automobilio konstrukciją - taip atlaisvinama erdvė ir užtikrinamas didesnis konstrukcijos standumas bei saugumas avarijos atveju.

Cupra Born

Cupra Born

Ispanijos "Volkswagen" prekės ženklas "Cupra" žengia į Australijos rinką su įvairiomis transporto priemonėmis, įskaitant elektrinį hečbeką "Born", kuris, kaip tikimasi, čia bus parduodamas už mažesnę nei 55 000 JAV dolerių kainą.
"Cupra Australia" dar neatskleidė, kokius "Born" variantus importuos, tačiau šiuo metu užsienyje galima rinktis iš dviejų 58 kWh galios automobilių su 150 kW/350 Nm ir 170 kW/350 Nm varikliais bei 77 kWh galios versijos, kurios WLTP įvertintas nuvažiuojamas atstumas yra apie 540 km.
2022 m. sausio mėn. bandymams atvyko pirmasis vietinis "Born", prieš pradedant prekiauti, kaip tikimasi, 2022 m. pabaigoje.

Ford E-Transit

Tikimasi, kad visiškai elektrinė kultinio "Ford Transit" furgono "E-Transit" versija pasirodys 2022 m. viduryje.
Po oda slepiasi 68 kWh baterija, kuri maitina "E-Transit" 198 kW ir 430 Nm elektros variklį, todėl tai bus galingiausias Australijoje siūlomas "Transit".
Tikimasi, kad jo 317 km nuvažiuojamas atstumas tiks daugumai miesto komercinių įmonių.
Įrengtas kintamosios ir nuolatinės srovės įkrovimo įrenginys - "E-Transit" 11,3 kW galios borto įkroviklis gali 100 proc. įkrauti per 8,2 valandos, o 15-80 proc. įkrovimo būseną galima pasiekti per 34 minutes, kai naudojamas 115 kW galios nuolatinės srovės greitasis įkrovimas.

Genesis Electrified G80

Genesis Electrified G80

Naujos kartos prabangaus sedano "Genesis G80" modelyje "Electrified G80" benzininės pavaros pakeistos pora priekyje ir gale sumontuotų elektros variklių, kurių bendra galia 272 kW ir 700 Nm.
Pasak "Genesis", šis automobilis nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėja per 4,9 sekundės ir nuvažiuoja 500 km.
Tikimasi, kad jis pasirodys 2022 m. pradžioje, o jo kaina viršys 110 000 JAV dolerių.

Genesis Electrified GV70

Genesis Electrified GV70

Sukurtas "Genesis GV70" visureigio pagrindu, "Electrified GV70" išlaiko savo vidaus degimo varikliu varomo brolio ir sesers stilių ir porcijas, tačiau turi porą elektros variklių, sumontuotų ant kiekvienos ašies, kurie "padidinimo režimu" užtikrina iki 360 kW galią.
Įprastu važiavimo režimu kiekvienas variklis išvysto 160 kW ir 350 Nm, o bendras 700 Nm sukimo momentas ir 360 kW galia leidžia visureigiui įsibėgėti nuo 0 iki 100 km/val. per 4,5 sekundės.
Tikimasi, kad Australijoje jis pasirodys 2022 m. pirmąjį pusmetį.

GWM Ora

GWM Ora

"Ora" iš tikrųjų yra "Great Wall Motors" (GWM) elektromobilių subbrendo pavadinimas ir gali būti siunčiami modeliai žemyn po žeme, nes tai yra dalis automobilių gamintojo planų išplėsti savo asortimentą ir neapsiriboti vien tik tuo pačiu pavadinimu pavadintais visureigiais ir "Haval" visureigiais.

Kinijos automobilių pramonės milžinė Australijoje išdavė patentus įvairiems "Ora" modeliams, įskaitant visiškai elektrinį "Volkswagen Beetle" įkvėptą "Ora Cat", kuris kitais metais bus pristatytas Jungtinėje Karalystėje, ir patvirtino, kad jis bus gaminamas su dešiniavaire pavara.
"GWM Ora Europe" generalinis direktorius Xianghua Qiao sakė "Wheels", kad automobilių gamintojas ketina įžengti į Australijos rinką.
"GWM jau yra įsitvirtinusi Australijoje, ir tai priklauso nuo rinkos plėtros. Galbūt ateityje Australijos gatvėse išvysime "Ora"."
Šie komentarai įtvirtina 2021 m. birželį bendrovės paskelbtus pareiškimus, kuriais buvo užsiminta, kad "Ora" modeliai čia gali pasirodyti jau 2022 m.
Kaip ir kitų "Ora" modelių asortimento modelių atveju, tikėkitės aštrių kainų - žaviai pavadintas "Ora Good Cat", kuris šiuo metu parduodamas Kinijoje, parduodamas už mažiau nei 35 000 Australijos dolerių.

Kia Niro EV

Kia Niro EV

Remiantis 2019 m. "HabaNiro" konceptu, antrosios kartos "Niro" buvo sukurtas taip, kad derėtų prie likusios dabartinės "Kia" modelių gamos, su šviežiu "tigro veido" grotelių dizainu ir "širdies plakimo" dieniniais žibintais, kurie matomi "Sportage" modelyje.
Ne naujiena yra jo pagrindas - suprantama, kad 2022 m. modelis važiuos ant tos pačios platformos ir jėgos agregatų, kaip ir jo pirmtakas, o pagrindinis skirtumas bus tas, kad bus patobulintas galios panaudojimas.
Tikimasi, kad pirmosios "Niro" versijos, tarp kurių bus ir hibridinių bei PHEV variantų, visame pasaulyje pasirodys 2022 m. antroje pusėje.

Kia Niro Plus

Kia Niro Plus

Sukurtas remiantis išeinančiu pirmosios kartos "Niro", "Niro Plus" yra pirmasis Korėjos automobilių gamintojo "specialiai sukurtas automobilis" (PBV). Jis skirtas naudoti kaip taksi ir dalijimosi automobiliu automobilis, tačiau Australijos mažmeniniams pirkėjams bus prieinamas ribotais kiekiais.
Niro Plus yra 10 mm ilgesnis už Niro ir 80 mm aukštesnis už Niro, todėl salone yra daugiau erdvės ir papildomos Londono kabinos stiliaus rankenos ties B statramsčiu, padedančios keleiviams įlipti.
Nors tiksli informacija bus pateikta arčiau jo pasirodymo, tikimasi, kad "Kia Niro Plus" bus siūlomas kaip tradicinis hibridas (HEV), iš tinklo įkraunamas hibridas (PHEV) ir visiškai elektrinis automobilis (BEV).

Mercedes-Benz EQB

Mercedes-Benz EQB

EQB pagrindinė architektūra, kėbulas ir interjeras iš esmės sutampa su universaliu GLB serijos visureigiu, tačiau jis buvo modifikuotas, kad būtų galima įrengti grindyse montuojamą akumuliatorių bloką.
Tikėtina, kad Australijoje pasirodys priekiniais ratais varomas 140 kW/375 Nm EQB 250 modelis ir aukščiausios klasės EQB 350 4MATIC, kuriame yra du varikliai, išvystantys bendrą 215 kW/520 Nm galią. Kiekvieną variantą maitina 66,5 kWh akumuliatorius, kuris EQB 350 modelyje leidžia nuvažiuoti iki 420 km.
Europoje EQB variantų kaina yra 13 proc. didesnė nei jų GLB atitikmenų, todėl EQB 250 ir EQB 350 kainuos atitinkamai apie 72 000 ir 90 000 JAV dolerių.
Patvirtinta, kad EQB pasirodys 2022 m., tačiau kada tiksliai, kol kas neaišku.

Mercedes-Benz EQE

Mercedes-Benz EQE

2021 m. Miuncheno automobilių parodoje parodytas naujausias "Benz" elektromobilio modelis bus pristatytas su EQE 350 - galiniais ratais varomu 215 kW galios sedanu su 90 kWh akumuliatoriumi, kuris, kaip teigiama, pagal WLTP ciklą gali nuvažiuoti iki 660 km.
Nors EQE sukurtas ant tos pačios EA2 EV platformos kaip ir didesnis EQS, jo ratų bazė yra 90 mm trumpesnė, o bendras ilgis panašus į dabartinio CLS keturių durų modelio ilgį.
EQE visame pasaulyje bus pradėtas platinti 2022 m. antroje pusėje, o "Mercedes-Benz Australia" patvirtino, kad tuo pačiu metu jis pasirodys ir žemyn po žeme.

Mercedes-Benz EQV

Mercedes-Benz EQV

EQV - prabangaus V klasės keleivinio automobilio elektrinė versija, kuri dėl 90 kWh ličio jonų akumuliatoriaus paketo ir 150 kW/362 Nm elektros variklio, varomo priekiniais ratais, gali nuvažiuoti apie 355 km vien tik elektra (WLTP ciklas).
Įkrovimas nuo nulio iki 100 proc. naudojant 11 kW galios sieninę įkrovimo dėžutę trunka apie 10 valandų, o įkrovimas nuo 10 iki 80 proc. naudojant 110 kW galios greitąjį įkroviklį trunka apie 45 minutes.
Tikimasi, kad Australijoje šis automobilis pasirodys maždaug 2022 m. viduryje.

Mercedes-Benz eVito Tourer

Mercedes-Benz eVito Tourer

"eVito" skydinio furgono versija, skirta naudoti kaip taksi arba viešbučio autobusas.
Jame naudojama ta pati jėgainė kaip ir EQV, o jo nuvažiuojamas atstumas šiek tiek didesnis - apie 360 km (WLTP).
Kaip ir EQV, tikimasi, kad Australijoje jis pasirodys maždaug 2022 m. viduryje.

MG ZS EV

MG ZS EV

Pigiausias Australijos elektromobilis pasirodys su nekantriai laukiamu atnaujinimu, dėl kurio jis turėtų tapti dar vertingesnis.
2022 m. "MG ZS EV", turintis iškilias priekines groteles be grotelių, naujus LED priekinius žibintus ir dienos šviesos signatūrą, turės patobulintą jėgainę. 44 kWh akumuliatorių pakeis 72 kWh akumuliatorius, kuris pagal WLTP bandymų ciklą gali nuvažiuoti 440 km.
MG Australijos generalinis direktorius Peteris Ciao neseniai dar kartą patvirtino, kad šis modelis pasirodys iki 2022 m. gegužės mėn.

Nissan Leaf (atnaujintas)

Nissan Leaf (atnaujintas)

Atnaujintas "Leaf" bus pradėtas pardavinėti Australijoje 2022 m. rugpjūtį, turės naują išvaizdą, atnaujintas pažangias vairavimo ir saugos funkcijas, tokias kaip "ProPILOT", ir informacijos ir pramogų technologijas, tokias kaip patobulinta borto sistema "NissanConnect".
Jėgos agregatai išliks iš senojo modelio, o bazinis modelis su 110 kW/320 Nm galia, kurio 40 kWh ličio jonų baterija gali nuvažiuoti 270 km, kainuos 50 990 JAV dolerių, t. y. 1000 dolerių daugiau nei dabartinė pradinio lygio kaina.
Tokia pat kaina padidinta ir "Leaf e+" modelio, kuris bus parduodamas nuo 61 490 JAV dolerių su 160 kW/340 Nm elektros varikliu ir 62 kWh akumuliatoriumi, užtikrinančiu 385 km nuvažiuojamą atstumą, kaina.

Skoda Enyaq

Skoda Enyaq

"Škoda" patvirtino, kad Australijoje pristatys savo elektrinį visureigį "Enyaq iV", kuris gali būti ir universalo, ir kupė pavidalo.
Tikėtasi, kad "Enyaq" į žemyną atkeliaus šiais metais, tačiau, kaip pranešė Čekijos markės vietinis padalinys, jį čia bus galima užsisakyti nuo 2023 m. antrojo pusmečio.
Nors dar nežinoma, kokie "Enyaq iV" ir "Enyaq Coupe iV" variantai galėtų būti čia tiekiami, Jungtinėje Karalystėje siūlomi penki šio modelio variantai - pradedant nuo pradinio lygio "Enyaq 60", kurio galia 132 kW/310 Nm, o didžiausias nuvažiuojamas atstumas - 507 km, už maždaug 60 000 JAV dolerių, neskaitant kelio išlaidų, ir baigiant "Enyaq 80X Sportline", galinčiu pasiekti 150 kW/310 Nm, nuvažiuoti 684 km ir kainuojančiu 87 500 JAV dolerių, neskaitant kelio išlaidų.

Tesla Model Y

Tesla Model Y

Visada sunku nustatyti galutinę naujų "Tesla" modelių datą, tačiau panašu, kad mažo visureigio pasirodymo Australijoje galime tikėtis maždaug 2022 m., nes dabar Kinijoje gaminamos dešinės pusės vairo versijos.
Pasak "Tesla" visureigio "Tesla Model Y" stebėtojo "VedaPrime", kai kurie visureigio "Tesla Model Y" egzemplioriai jau nusileido Australijoje, ir, kaip pranešė "Tesla" stebėtojas, mūsų krantuose bandomi trys egzemplioriai, kurių kiekvienas atstovauja standartiniam "Range Plus", "Long Range" ir "Performance" variantams.
Tikimasi, kad "Model Y" bus parduodamas maždaug 5000 JAV dolerių brangiau nei "Model 3 Standard Range Plus", kurio kaina neseniai buvo sumažinta šiek tiek žemiau 60 000 JAV dolerių, ir turės panašias specifikacijas kaip ir sedanas, tačiau aukštesnį ir erdvesnį kėbulą, o bazinės komplektacijos modelyje ant galinės ašies bus sumontuotas 190 kW variklis.

Toyota bZ

Pirmaujanti su hibridinėmis ir vandenilinėmis transporto priemonėmis, "Toyota" ilgai delsė prisijungti prie BEV vakarėlio, tačiau netrukus tai padarys su "Kluger" dydžio modeliu, sukurtu ant specialios e-TNGA EV platformos, sukurtos kartu su "Subaru".
BZ bus parduodamas maždaug 2022 m. viduryje, jį sudarys priekinių ir visų varančiųjų ratų variantai su vienu 150 kW varikliu FWD modelyje ir dviem 80 kW varikliais AWD modelyje, iš viso 160 kW.
"Toyota" teigia, kad FWD versija nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėja per 8,4 sekundės, o AWD - per 7,7 sekundės.
Abiejose versijose bus 71,4 kWh akumuliatorių sistema, o FWD ir AWD variantų nuvažiuojamas atstumas atitinkamai 500 km ir 460 km.

Šaltinis: Witchcar