Pamoka išmokta: 2 klaidos, dėl kurių jūsų automobilis tampa tiksinčia laiko bomba

Pamoka išmokta: 2 klaidos, dėl kurių jūsų automobilis tampa tiksinčia laiko bomba
Photo by Stephan Louis / Unsplash

Viskas prasideda nuo supratimo, kaip skaityti ir matuoti padangų slėgį.

Pradėkime nuo jūsų automobilio padangų slėgio matavimo sistemos TPMS, kuri naudodama specialius jutiklius realiu laiku matuoja padangų slėgį. Tokiu būdu vairuotojai gali būti įspėti apie galimus pavojus, susijusius su netinkamai pripūstomis padangomis arba staiga sumažėjusiu slėgiu dėl pradūrimo ar sprogimo.

Dauguma TPMS aprūpintų automobilių turi skaitmeninį ekraną, kuriame rodomas oro slėgis kiekvienoje padangoje. Nors TPMS sistema nepakeičia reguliaraus padangų slėgio tikrinimo manometru, ši elektroninė sistema gali padėti vairuotojams lengviau pastebėti oro slėgio lygio svyravimus ir problemas, kurios dažniau pasitaiko permainingais sezonais, pavyzdžiui, vėlyvą rudenį ir ankstyvą pavasarį, kai temperatūra labai svyruoja.

Juk tinkamai pripūstos padangos yra labai svarbios degalų ekonomiškumui, valdymui ir eksploatacinėms savybėms bei pačių padangų ilgaamžiškumui. Nuolat tinkamai pripūstos padangos tiesiogine prasme grąžina pinigus į jūsų kišenę, todėl turėtumėte reguliariai rankiniu būdu tikrinti padangų slėgį. Taip pat todėl kai kurie automobilių gamintojai diegia funkcijas, kurios, naudodamos TPMS, automatiškai įspėja vairuotojus mirksinčiomis šviesomis arba garsiniu signalu, kai pasiekiamas tinkamas padangų slėgis.

Iš tikrųjų labai lengva palaikyti tinkamą padangų slėgį, jei žinote, ką darote.

Šio straipsnio atveju naujas padangų parduotuvės darbuotojas supainiojo kliento TPMS rodmenyse nurodytus skaičius su procentais, o ne su slėgiu ir pripūtė į padangas tris kartus daugiau slėgio nei rekomenduojama.

Žmogiškai kalbant, tai tas pats, kas vienu prisėdimu suvalgyti trijų žmonių suši: Labai tikėtina, kad bus padaryta žala. Padangų atveju tokio perpildymo kiekio pakanka, kad visos padangos būtų negrįžtamai sugadintos arba sunaikintos.

Kiekviena šios transporto priemonės padanga, kurios slėgis tris kartus viršija rekomenduojamą, yra tarsi tiksinti bomba su uždelsto veikimo mechanizmu.

Šios išsipūtusios padangos ne tik gali sprogti netoli jas per daug pripūtusio padangų parduotuvės specialisto ir sukelti traumų, bet ir gali bet kada sugesti, jei klaida nebūtų užfiksuota ir klientas vairuotų transporto priemonę.

Padangų oro slėgis tris kartus viršija rekomenduojamą oro slėgį padangose – bloga žinia dėl įvairių priežasčių, pradedant padidėjusia padangų parduotuvės darbuotojų susižalojimo tikimybe ir baigiant padidėjusia sprogimo kelyje tikimybe, dėl kurios gali būti prarasta kontrolė arba įvykti susidūrimas. Jums taip pat reikės naujo padangų komplekto.

Atminkite, kad jūsų automobilio TPMS matuoklis rodo padangų slėgį, o ne idealaus oro slėgio procentinę dalį. Turėkite tai omenyje pūsdami padangas, kad išvengtumėte rimtų sužalojimų. Saugumo dėlei dar kartą patikrinkite padangų slėgį naudodami manometrą.

Jei netyčia pavyko trigubai viršyti rekomenduojamą vienos ar kelių padangų oro slėgį, laikykite padangą kaip veikiančią rankinę granatą ir nesiartinkite prie jos (jų). Kreipkitės profesionalios pagalbos ir nebandykite patys išleisti oro iš padangos ar kaip nors tvarkyti padangos.

Įsibėgėjus padangų keitimo sezonui, yra papildomas žingsnis, kuris gali padėti išvengti daug žalos.

Po sezoninio ratų ir padangų keitimo, po dienos ar dviejų vairavimo svarbu iš naujo priveržti ratų veržles, kad ratai būtų patikimai pritvirtinti prie automobilio. Kai kurie vairuotojai netiki pakartotiniu veržimu arba nusprendžia jį ignoruoti, nes tai užtrunka šiek tiek laiko ir reikia kažkur važiuoti, kad jį atliktumėte.

Praleidę šį svarbų žingsnį, galite patirti smarkią vibraciją, papildomą ratų stebulių ir ratų smeigių pažeidimą, prarasti valdymą ar net visiškai prarasti automobilio ratą. Jei ratas sugebės atsiskirti nuo automobilio, iš karto prarasite kontrolę, greičiausiai pateksite į avariją ir galite sužeisti arba nužudyti kitą netoliese esantį vairuotoją ar pėsčiąjį.

Laimei, jūsų draugiška padangų parduotuvė ar aptarnavimo centras gali priveržti ratų veržles maždaug per dvi minutes, taip užkirsdamas kelią šiai potencialiai laiko bombai.

Susilpnintos ratų smeigės yra pavojingos ir gali visiškai sugesti, nulūžti ir su savimi nusinešti ratą.

Ką išmokome? Venkite paversti savo automobilio ratus ir padangas tiksinčia laiko bomba – susipažinkite su tinkamu TPMS sistemos veikimu ir rimtai žiūrėkite į reikalavimą pakartotinai pasukti veržles. Tai gali išgelbėti jūsų gyvybę.

Šaltinis:autotrader.ca