Pasikalbėkime apie elektromobilių techninę priežiūrą

Pasikalbėkime apie elektromobilių techninę priežiūrą
Photo by Nina Mercado / Unsplash

Elektromobiliai yra tapo kasdienybe mūsų keliuose, o automobilių gamintojai jų išleidžia vis daugiau. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių verta apie juos pagalvoti, tačiau vieną iš jų girdime gana dažnai: kad jiems nereikia jokios priežiūros. Tai tikrai būtų privalumas, bet, deja, tai netiesa.

Dažniausias įprasto automobilio techninės priežiūros elementas yra alyvos keitimas, o elektra varomuose automobiliuose, aišku, nėra variklio alyvos. Tačiau su įprastais automobiliais juos sieja daug kitų sistemų, kurias reikia prižiūrėti, taip pat kai kurios iš jų būdingos tik elektriniams automobiliams. Bendrai paėmus, elektromobiliui paprastai reikia mažiau priežiūros, tačiau be jokios priežiūros neišsiversite. Kaip ir degalais varomo automobilio atveju, savininko vadove bus pateiktas techninės priežiūros grafikas, kurio reikia laikytis.

Štai faktai apie tai, ko tikėtis prižiūrint elektromobilį.

Stabdžiai

Elektromobiliai naudoja regeneracinį stabdymą, kuris surenka energiją, kitaip iššvaistomą lėtėjimo metu, ir paverčia ją elektra, kuri naudojama baterijai įkrauti.

Tai reiškia, kad jūsų stabdžių trinkelės ir rotoriai greičiausiai tarnaus ilgiau, tačiau juos vis tiek reikėtų reguliariai tikrinti. Kadangi stabdžių suportai naudojami ne taip dažnai, juos reikėtų prižiūrėti ir sutepti jų slydimo kaiščius, kad jie neužsikimštų. Hidraulinį stabdžių skystį taip pat reikėtų keisti pagal grafiką, paprastai kas trejus-ketverius metus.

Padangos

Kiekvienos transporto priemonės padangos turi būti periodiškai tikrinamos ir prireikus keičiamos, įskaitant kasmetinį žieminių padangų keitimą, tačiau kalbant apie elektromobilį reikia atsižvelgti į daugiau dalykų. Šios transporto priemonės daug sveria, todėl joms montuojamos sunkesnės padangos, kurios gali atlaikyti jų svorį. Šių padangų pasipriešinimas riedėjimui taip pat yra mažas, kad padidėtų veikimo nuotolis ir efektyvumas, tačiau kartu jų protektorius optimizuotas atsižvelgiant į greitesnį greitėjimą ir į tai, kad dėl papildomos masės pailgės stabdymo kelias.

Dėl to elektromobiliams skirtų padangų komplektas bus brangesnis, o jei bandysite sutaupyti pirkdami įprastas padangas, galite rizikuoti savo saugumu.

Aušinimo skystis

Daugumoje elektromobilių naudojama skysčio sistema baterijai aušinti arba šildyti pagal poreikį. Kaip ir variklio aušinimo skysčio sistemą, ją sudaro radiatorius ir žarnos. Sistemą reikia periodiškai tikrinti, ar nėra nuotėkio ir ar aušinimo skysčio kiekis yra pakankamas, kad jis neužšaltų. Galiausiai reikės pakeisti ir seną aušinimo skystį.

Redukcinė pavara

Vietoj transmisijos elektromobilyje naudojama redukcinė pavara, kuri elektros variklio greitį priderina prie ratų greičio. Jose yra pavarų skysčio. Įrenginį reikėtų reguliariai tikrinti, o galiausiai pakeisti skystį.

Pakaba

Važiuoklė atitinka degalais varomos transporto priemonės važiuoklę ir turi būti reguliariai tikrinama, ar nėra susidėvėjusių ar pažeistų sudedamųjų dalių, įskaitant vairo traukę, šarnyrus, varomuosius velenus, amortizatorius ir spyruokles.

12 voltų baterija

Elektromobilius varo didelės baterijos, tačiau galbūt nustebsite sužinoję, kad jie taip pat turi 12 voltų baterijas, kaip ir degalais varomi automobiliai.

12 voltų baterija maitina automobilio žemos įtampos elektros sistemą. Joje veikia tokios funkcijos, kurios turi veikti, kai automobilis išjungtas, pavyzdžiui, belaukiant atrakinimo, apsaugos nuo vagystės signalizacija, modemas ir centrinis kompiuteris. Baterija taip pat iš pradžių maitina elektros variklį, kai automobilis užvedamas. Taip, jei ši baterija išsikraus, gali tekti elektra varomą automobilį užvesti laidais! Kaip ir įprastiniame automobilyje, 12 voltų bateriją reikia periodiškai tikrinti, prireikus išvalyti jos gnybtus ir galiausiai ją reikės pakeisti.

Klimato kontrolė

Kaip ir įprastame automobilyje, klimato kontrolės sistemą reikia periodiškai tikrinti, ar nėra susidėvėjusių žarnų ir šaldymo skysčio nuotėkio. Reguliariai reikėtų keisti salono oro filtrą, o tai galite padaryti patys, vadovaudamiesi naudotojo vadove pateiktais nurodymais.

Kita

Kaip ir bet kurioje kitoje transporto priemonėje, turėsite pakeisti susidėvėjusius elementus, pavyzdžiui, valytuvų šepetėlius, ir, žinoma, pripildyti plovimo skysčio rezervuarą. Senstant elektromobiliui, reikėtų patikrinti, ar kėbulas ir rėmas nerūdija, ypač jei gyvenate vietovėje, kurioje naudojama kelių druska.

Svarbiausia

Nesiekiame jūsų atkalbėti nuo elektromobilių – jie yra puikus pasirinkimas daugeliui vairuotojų. Tačiau turėsite planuoti patikras, ypač tas, į kurias greičiausiai neatsižvelgėte, nes jos buvo atliekamos keičiant įprastinio automobilio alyvą. Taip pat turėsite numatyti lėšų padangoms, kurios gali būti daug brangesnės nei tos, kurias pirkote anksčiau. Elektromobiliams nereikia tiek daug priežiūros, kiek degalais varomoms transporto priemonėms, ir daugelis jų techninės priežiūros intervalų yra daug ilgesni, tačiau netikėkite mitu, kad jie visiškai nereikalauja techninės priežiūros. Jais vis tiek reikia rūpintis, kad jie kuo ilgiau tarnautų.

Šaltinis: autotrader.ca