Patarimai kaip apsaugoti automobilio dažus nuo išblukimo

Patarimai kaip apsaugoti automobilio dažus nuo išblukimo
Photo by Denin Lawley / Unsplash

Niekam ne paslaptis, kad saulė gali pakenkti daugeliui dalykų, įskaitant mūsų transporto priemones. Daugiausia žalos saulė padaro dėl UV spindulių. UV spindulių, arba ultravioletinių spindulių, nematome ir nejaučiame, todėl paprastai nieko blogo nepastebime, kol nėra per vėlu.

UV spinduliai gali pakenkti automobilio dažams – jie gali išblukti ir nusilupti. Akivaizdu, kad tai neįvyksta per vieną naktį, todėl imdamiesi kelių žingsnių, kad išvengtumėte šio reiškinio, nueisite ilgą kelią.

Laimei, tobulėjant technologijoms, nesame visiškai bejėgiai prieš saulę. Šiame straipsnyje pateiksime jums 5 itin paprastus būdus, kurie padės užkirsti kelią automobilių dažų blukimui dėl saulės.

Patarimas Nr. 1 Statykite automobilį pavėsyje

Vienas iš paprasčiausių būdų apsaugoti automobilio dažus nuo saulės yra stovėjimas pavėsyje. Jei turite stoginę, garažą ar kitą dengtą pastogę, į kurią telpa jūsų automobilis, dažnai ja naudokitės. Net kai važiuojate į maisto prekių parduotuvę ar darbą, jei įmanoma, stenkitės rasti pavėsyje esančią vietą automobiliui pastatyti.

Stovėjimas pavėsyje apsaugos jūsų automobilį nuo saulės UV spindulių, kurie sukelia dažų blukimą ir lupimąsi. Kuo dažniau saugosite savo transporto priemonę nuo saulės, tuo geriau.

Patarimas Nr. 2 Dažnai plaukite savo transporto priemonę

Dažnai plauti transporto priemonę – tai paprasčiausias ir dažnai nepastebimas būdas apsaugoti dažus nuo išblukimo. Kai nešvari transporto priemonė per ilgai stovi, į dažus gali patekti purvo, dulkių, paukščių išmatų, medžių sakų ir pan. Kai taip atsitinka, juos gali būti labai sunku pašalinti.

Kai šie teršalai per ilgai išsilaiko, ilgainiui gali prasidėti oksidacija, dėl kurios dažai išbluksta ir ilgainiui lupasi.

Rekomenduojama automobilį plauti kartą per dvi savaites. Laikydamiesi reguliaraus automobilio plovimo grafiko, galite gerokai sumažinti tikimybę, kad bet kokie teršalai įstrigs jūsų dažuose.

Patarimas Nr. 3 Reguliariai vaškuokite savo transporto priemonę

Automobilio vaškas ne tik suteikia blizgesio jūsų dažams, bet ir padeda juos apsaugoti. Automobilių vaškas padeda išsaugoti dažų aliejus, kurie padeda išvengti oksidacijos. Jis taip pat sukuria apsauginį išorinį sluoksnį, kuris padeda išvengti teršalų patekimo į dažus. Kuo ilgiau pavyks apsaugoti dažus nuo oksidacijos, tuo mažesnė tikimybė, kad jie išbluks ir nusilups.

Rekomenduojama vaškuoti automobilį bent keturis kartus per metus. Vaškavimas maždaug kas 3 mėnesius padės apsaugoti jūsų transporto priemonę nuo per didelių saulės spindulių ir nepageidaujamų teršalų. Jau nekalbant apie tai, kad jūsų dažai atrodys nauji ir blizgantys!

Beje daugumoje aukštos kokybės automobilių vaškų yra integruota apsauga nuo UV spindulių.

Patarimas Nr. 4 Kai reikia, naudokite automobilinį molį savo automobiliui

Automobilinis molis puikiai padeda pašalinti nuo automobilio tai, ko neįmanoma pašalinti tradiciniu plovimu. Paprastai plaudami automobilį pašalinate visą purvą ir nešvarumus, esančius ant dažų. Automobiliniu moliu pašalinamos smulkios dalelės, esančios ant dažų arba įkeptos į juos. Šios dalelės gali būti bet kokios – nuo laužo dulkių, nuodingų kritulių nuosėdų, bėgių dulkių ir pan.

Nors gali atrodyti, kad pašalinti šias smulkias šiukšles nuo dažų nėra didelė problema, laikui bėgant jos gali sukelti oksidaciją ir net rūdis.

Negalima pervertinti automobilinio molio naudojimo svarbos. Nors neturėtumėte jo naudoti dažnai, kol reguliariai plaunate ir vaškuojate automobilį, automobilinis molis gali atlikti svarbų vaidmenį apsaugant dažus nuo blukimo. O geriausia tai, kad jie tikrai nebrangūs ir lengvai naudojami.

Patarimas Nr. 5 Investuokite į automobilio gaubtą

Nesvarbu, ar automobilis stovi patalpoje, ar lauke, verta jį uždengti. Tai ypač aktualu, jei automobilis stovi ilgą laiką arba stovi po medžiais ar šalia jų, kur gali būti medžių sakų ir paukščių išmatų problema.

Be akivaizdžių privalumų, kad automobilis būtų apsaugotas nuo purvo, lietaus, medžių sakų ir t. t., automobilių gaubtai taip pat apsaugo automobilį nuo saulės. Dauguma dabartinių automobilių gaubtų yra pagaminti iš kelių sluoksnių. Vienas iš šių sluoksnių paprastai yra atspindintis sluoksnis, skirtas blokuoti ultravioletinių spindulių patekimą į jūsų automobilį. Akivaizdu, kad kuo daugiau UV spindulių galite blokuoti, tuo mažesnė tikimybė, kad dažai išbluks.

Be to, kad apsaugotų dažus nuo blukimo, automobilio gaubtai taip pat gali padėti išlaikyti gerą salono būklę. Odinės sėdynės ir kitos interjero dalys ilgainiui gali išblukti dėl UV spindulių. Automobilio užvalkalai su šviesą atspindinčiu sluoksniu padės išlaikyti puikią dažų ir interjero išvaizdą ilgus metus.

Alternatyva                                                                                                                     Be pirmiau minėtų patarimų, yra dar keletas ilgalaikių sprendimų, kaip apsaugoti dažus nuo išblukimo. Tokia galimybė,, kaip automobilio apklijavimas, yra puikus būdas apsaugoti dažus nuo išblukimo. Šią alternatyvą paprastai reikia profesionaliai įrengti ir ji yra šiek tiek brangesnė. Kainų skirtumas dažnai priklauso nuo transporto priemonės dydžio, įrengimo sudėtingumo ir naudojamų medžiagų. Kuo egzotiškesnis apklijavimas, tuo brangesnis.

Šis variantas ne tik apsaugos jūsų dažus nuo išblukimo, bet ir apsaugos juos nuo akmenų nuolaužų, įbrėžimų, medžių sakų, paukščių išmatų ir kt.

Išvada                                                                                                                              Jei turite ir galite skirti papildomų finansų ir norite maksimaliai apsaugoti savo automobilį, tuomet geriausia rinktis automobilio apklijavimą. Tačiau jei esate pasirengę atlikti šiek tiek prevencinės priežiūros, vadovaukitės pirmiau pateiktais patarimais.

Šaltinis: completecarcomfort.com