Patarimai naujiems vairuotojams

Patarimai naujiems vairuotojams
Photo by Mark Cruz / Unsplash

Ką tik gavote vairuotojo pažymėjimą arba ruošiatės laikyti egzaminą? Jei taip, tikriausiai išklausėte bent kelias vairuotojų mokymo pamokas ir daug sužinojote apie tai, kaip elgtis kelyje. Nepaisant to, visada yra dalykų, kurių galite išmokti, ir visada yra dalykų, kuriuos tikrai reikia pakartoti. Vairuojant transporto priemonę niekada nebus per daug saugu, o jei tai reiškia, kad reikia nuolat kartoti tuos pačius patarimus, tebūnie. Kuo dažniau girdėsite pagrindinius vairavimo patarimus, tuo greičiau jie jums taps savaime suprantami, ir galiausiai tapsite puikiu vairuotoju.

Jei esate naujas vairuotojas, turite išmokti įvairių dalykų. Akivaizdu, kad turite sužinoti viską, ką tik galite, apie automobilį, kurį naudosite didžiąją laiko dalį. Taip pat turėtumėte sužinoti apie draudimą, nes jis jums bus reikalingas. Ar turite savo automobilį, ar važinėjate tėvų automobiliu? Į šiuos dalykus bus atsižvelgta, kai kreipsitės dėl draudimo.

Pagrindiniai vairavimo patarimai naujiems vairuotojams

Pažinkite savo transporto priemonę

Prieš pradėdami vairuoti bet kokią transporto priemonę, kurios nesate įpratę vairuoti, būtinai susipažinkite su visais jos valdymo elementais. Sužinokite, kur yra signaliniai žibintai, ir prieš išvažiuodami patikrinkite, ar visi žibintai veikia, ypač jei ketinate vairuoti naktį. Jei būsite sustabdytas, gali būti paprašyta parodyti, kad viskas tinkamai veikia, todėl geriausia tuo įsitikinti iš anksto.

Automobilyje visada turėkite žemėlapių

Jei ketinate važiuoti už miesto, turėtumėte įsitikinti, kad turite kelių žemėlapių. Taip pat pravartu įsitikinti, kad turite savo miesto ar miestelio kelių žemėlapį. Galbūt manote, kad žinote, kur važiuojate, tačiau vairuojant gana lengva pasiklysti, ypač jei esate įpratę būti keleiviu, nes viską matote visai kitu kampu.

Jei turėsite žemėlapius, pasiklydę galėsite išsiaiškinti, kur esate ir kaip grįžti į geriau pažįstamą kelią.

Saugos rinkinys - privalomas kiekviename automobilyje

Įsitikinkite, kad automobilyje visada turite saugos rinkinį. Yra daugybė dalykų, kuriuos turėtumėte turėti savo saugos rinkinyje. Niekada nežinote, kada kur nors sugesite arba pateksite į avariją, o jei važiuojate ne itin judriu keliu, gali praeiti nemažai laiko, kol sulauksite pagalbos. Taip pat turėtumėte turėti antklodę, kelis butelius vandens ir užkandžių, nes galite įstrigti kelioms valandoms. Taip pat įsitikinkite, kad vairuodami visada su savimi turite mobilųjį telefoną.

Atkreipkite dėmesį į visus kelio ženklus

Yra daug kelių, kuriuose skirtingose kelio atkarpose galioja skirtingi greičio apribojimai, ir į tai tikrai turite atkreipti dėmesį. Taip pat įsitikinkite, kad atkreipiate dėmesį į visus kitus matomus kelio ženklus ir laikykitės visų stovėjimo ženklų.

Paskutinis dalykas, kurio norite, tai pastatyti automobilį kur nors, nueiti kelioms minutėms į parduotuvę, o išėjus rasti ant automobilio baudą arba, dar blogiau, kad jūsų automobilis buvo nuvilktas už neteisėtą stovėjimą.

Jokių mobiliųjų telefonų vairuojant

Vairuodami nesinaudokite mobiliuoju telefonu. Tai pavojinga, ir net jei manote, kad esate geriausias pasaulyje kelių užduočių atlikėjas, niekaip negalite išlaikyti koncentracijos į daugiau nei vieną dalyką vienu metu. Turite įsitikinti, kad visa jūsų koncentracija skirta vairavimui.

Vairuodami ne tik niekada nekalbėkite mobiliuoju telefonu, bet ir nepamirškite vairuodami nesiųsti ir neskaityti trumpųjų žinučių. Kasmet per daug jaunų žmonių žūsta dėl to, kad nusigręžė patikrinti žinutės.

Atkreipkite dėmesį į savo vairavimą, o ne į draugus!

Žinoma, kai turite vairuotojo pažymėjimą, tai puiku, nes galite visur vežioti savo draugus. Tik įsitikinkite, kad nesate per daug užsiėmęs kalbomis ir linksmybėmis su draugais, kad atkreiptumėte dėmesį į kelią priešais save. Taip pat per garsiai neįjunkite stereofoninio imtuvo. Tai gali labai blaškyti dėmesį, o jei klausotės tikrai šaunios dainos, galite neskirti pakankamai dėmesio vairavimui.

Šaltinis: hseblog.com