Peugeot 208 (2012-2019 m.) apžvalga

Peugeot 208 (2012-2019 m.) apžvalga
Photo by Bruno van der Kraan / Unsplash

Mažų hečbekų rinkoje visada gausu kokybiškų automobilių, tačiau Peugeot 208 išsiskiria įdomiu dizainu viduje ir išorėje, praktiškumu ir solidžia vairavimo patirtimi. Galbūt šis automobilis nebus jūsų sąrašo viršuje, tačiau jį verta rimtai apsvarstyti, jei ieškote mažo automobilio.

Jis atrodo prabangiai ir stilingai, tačiau kartu ir sportiškai. Klasikinį Peugeot 205 priminė ne vienas stiliaus elementas, įskaitant galinio statramsčio formą, papildytą įdėtiniu skydeliu, ant kurio sportiškiausioje versijoje buvo legendinis užrašas GTI. Kaip naudotas automobilis Peugeot 208 yra labai vertingas.

Tačiau interjere nebuvo nieko išradingo. Tai buvo visiškai naujas išplanavimas, kurio pagrindą sudarė mažytis vairas ir aukštai sumontuotas prietaisų skydelis. Peugeot jį pakrikštijo i-Cockpit ir vairuotojams pasiūlė neįprastą koncepciją – žiūrėti į prietaisus virš vairo, o ne per patį vairą.

Likusi salono dalis, kaip ir eksterjeras, buvo dailiai įrengta, daug dėmesio skirta detalėms ir kai kurioms aukščiausios klasės dizaino elementams. Salonas buvo suprojektuotas aplink centre įrengtą jutiklinį ekraną, tačiau ne visuose automobiliuose jis buvo įrengtas, o pigesniuose modeliuose mygtukų prigrūsta stereo sistema atrodė šiek tiek nevykusiai.

Peugeot 208 varikliai buvo stebėtinai modernūs, palyginti su prieš tai buvusiais vidutinio lygio varikliais. 1,2 l VTi varikliai turėjo kintamą vožtuvų paskirstymo laiką ir pasižymėjo mažomis apsukomis, o 1,6 l VTi varikliai buvo galingesni. Buvo ir turbokompresorinių variklių: 1,6 l THP su 156 AG, o 208 GTI modelyje – su 200 AG. Dyzeliniai varikliai buvo stiprūs, kaip ir įprasta Peugeot, o 1,6 litro e-HDi varikliai buvo 92 AG arba 115 AG, todėl važiuoti nereikėjo jokių pastangų.

2015 m. Peugeot 208 buvo atnaujintas. Jam daug nereikėjo, nes jis ir taip buvo toks gražus automobilis, nors patrauklūs tvarkingi priekiniai ir galiniai LED žibintai. Atnaujinti varikliai buvo dar geresni – 1,0 l arba 1,2 l Puretech ir pasirinktinis 1,2 l turbodyzelis Puretech, išvystantis 110 AG. Buvo pristatyti ir peržiūrėti BlueHDi dyzeliniai varikliai, kai kurie iš jų pasižymėjo rekordiškai mažomis degalų sąnaudomis.

Šiandien Peugeot 208 išlieka žavingas ir patrauklus automobilis, kuris jaučiasi šiek tiek pranašesnis už kitus. Jis yra praktiškas, iš esmės patikimas, o jo eksploatacija turėtų būti labai pigi. 

Valdymas ir važiavimo kokybė

Pakaba maloniai nesvyruoja posūkiuose net ir paprastesnėse versijose. Lengva važiuoti vingiuotais keliais taip greitai, kaip leidžia mažesnio dydžio varikliai. Tai puikiai padeda išlaikyti pagreitį.

Tačiau gaila, kad vairo mechanizmas nesuteikia daugiau grįžtamojo ryšio. Taip, jis labai greitas, nuo vieno posūkio iki kito labai veržliai lėkdamas. Tačiau pats veiksmas yra nuviliančiai atsainus, o tai reiškia, kad neturite visiško pasitikėjimo, kad išnaudotumėte sistemos greitį.

Kalbant apie važiavimo kokybę, Peugeot 208 sukurtas šiek tiek sportiškesnis nei, tarkime, jo seserinis automobilis Citroen C3. Tai matyti iš mažesnio riedėjimo posūkiuose, taip pat iš šiek tiek kietesnio važiavimo. Atrodo, kad ji šiek tiek per stipriai jaučia paviršiaus nelygumus.

Išsigelbėjimas būna tada, kai pakaba veikia stipriau. Ji nėra tokia sklandi ir laisva kaip garsiųjų senųjų Peugeot'ų, tačiau atrodo, kad ji šiek tiek atsparesnė nei kai kurių mažų automobilių, todėl vairuotojo pasitikėjimas turėtų išaugti.

Ar jis jums tinka?

Peugeot 208 yra saugus ir patikimas pasirinkimas. Jis atrodo šiek tiek ypatingesnis už tokį automobilį kaip Opel Corsa, pasižymi stiliumi ir įmantrumu. Tai automobilis, kuris grakščiai sensta, o ankstyvieji modeliai tikrai neatrodo kaip dešimties metų senumo varikliai, nepaisant įspūdingo kainos ir kokybės santykio.

Dauguma variklių yra patikimi, ypač vėlesni Puretech agregatai po facelifto. Jūs galėsite nuvažiuoti padorų kilometrų skaičių, be to, galėsite mėgautis geromis eksploatacinėmis savybėmis ir rafinuotumu. Dyzeliniai varikliai yra ypač stiprūs, nes jie tikrai taupo degalus ir turi daug atsargų.

Peugeot 208 taip pat turi naujovišką interjerą, kuris toli gražu nėra įprastas. Iš pradžių jis tikrai atrodys keistas, tačiau daugelis pastebi, kad pripratus prie jo, jiems patinka jo erdvumas ir, vėlgi, vis dar moderni išvaizda. Pridėjus protingą praktiškumą ir mažas eksploatacines išlaidas, elegantiškojo Peugeot patrauklumas tampa labai aiškus.

Ar Peugeot 208 yra geras pirkinys?

Sakytume, kad taip, nors svarbu įsitikinti, kad įsigijote gerą modelį. Tai patrauklus automobilis, kurį gera vairuoti ir pigiai eksploatuoti, tik reikia įsitikinti, kad radote tokį, kuris turi tvarkingą istoriją ir buvo gerai prižiūrimas.

Šaltinis: heycar.com