Pigiausi elektriniai automobiliai 2022 m. (atnaujinta)

Pigiausi elektriniai automobiliai 2022 m. (atnaujinta)
Hyundai Kona / caramba.lt

Ieškote pigaus elektromobilio 2022 m.? Mūsų ekspertai atrinko geriausius ir pigiausius šiandien parduodamus elektromobilius.
Nors geriausi elektromobiliai paprastai yra brangesni už benzininius ar dyzelinius modelius, jie tampa vis prieinamesni. Įvertinus mažesnes elektromobilių eksploatacines išlaidas, jie iš tikrųjų gali pasiūlyti labai gerą kainos ir kokybės santykį.

Pastaraisiais mėnesiais rinkoje pasirodė daug naujų elektromobilių, tačiau mes nuolat atnaujiname šį geriausių ir pigiausių šiandien parduodamų elektromobilių vadovą. Į čia pateiktas kainas įskaičiuota Vyriausybės dotacija iš tinklo įkraunamiems automobiliams (jei taikoma), tačiau jei norite dar geresnio pasiūlymo, taip pat surinkome geriausius naudotus elektromobilius, kuriuos galite įsigyti, ir pigiausius apdraustus elektromobilius.

Pigiausi elektromobiliai:

Dacia Spring
Smart EQ Fortwo
Mazda MX-30
Fiat 500 Electric
Nissan Leaf
MINI Cooper elektrinis
MG ZS EV
Peugeot e-208
Renault Zoe
Hyundai Kona
Honda e

Dacia Spring

Dacia Spring

Išleidimo į rinką metai: 2021 m.

„Dacia“ (priklausanti „Renault“ grupei) siūlo „Spring Electric“ už 18500 Eur, tačiau su kompensacijomis elektromobiliams gali siekti net 13 500 eurų .

33 kW galia yra „neįtikėtinai kukli“ ir 0–100 km/h įsibėgėja per 19 sekundžių.

Automobilyje sumontuota 26,8 kWh talpos baterija, leidžianti nuvažiuoti maždaug 225 km (pagal WLTP). Miestų centruose, esant mažam eismui, galima nuvažiuoti daugiau. Viduje – kuklus interjeras, o gale – nedaug vietos.

Šiaip ar taip, rinkai tikrai reikia paprastų, pigių elektromobilių ir labai smagu matyti, kad „Dacia“ veržiasi ta kryptimi.

Smart EQ Fortwo

Smart Fortwo

Paleidimo į rinką metai: 2018

Nuo 1990-ųjų pabaigos, kai pasirodė originalus "Smart" automobilis, ši "Mercedes-Benz" atšaka gamino mažus automobilius, kurių eksploatacija kainuoja labai brangiai. Dabar "Smart" yra elektrinių transporto priemonių prekės ženklas, todėl "Smart Fortwo EQ" yra labai prasmingas.
Jis gali nuvažiuoti iki 130 kilometrų, o to pakaks važinėjant po miestą. Nebent gyvenate gana dideliame mieste. Yra ir Cabrio versija, o Smart EQ Forfour skirtas tiems, kuriems reikia keturių sėdimų vietų (kaip rodo jo pavadinimas).
Naujojo "Smart Fortwo" kaina prasideda nuo 20000 eurų, todėl tai yra pigiausias elektromobilis, kurį šiandien galite įsigyti. Jei to neužtenka, dažnai siūlomi įspūdingi pasiūlymai, o beveik naujas egzempliorius gali būti jūsų vos už 12 700 Eur.

Mazda MX-30

Mazda MX-30

Išleidimo į rinką metai: 2020 m.

Mazda mėgsta viską daryti kitaip, todėl nebuvo abejonių, kad jos pirmasis elektromobilis išsiskirs iš konkurentų. Pirmiausia, Mazda MX-30 turi palyginti nedidelę 33,5 kWh bateriją, o tai reiškia, kad pagal oficialius WLTP bandymus ji gali nuvažiuoti tik 124 km (tikėtina, kad realybėje ji nuvažiuos gerokai mažiau).
Tačiau tai nebūtinai yra blogai. Mažesni akumuliatoriai yra draugiškesni aplinkai (tiek gaminant, tiek perdirbant), be to, juos galima įkrauti daug greičiau. Mažiau nei per 30 minučių viešajame greitajame įkroviklyje galima įkrauti "Mazda MX-30", o namų sieninėje dėžutėje.
Be to, jo kaina yra konkurencinga kitų mažų visureigių atžvilgiu: MX-30 modelio kaina prasideda vos nuo 25 400 eurų.

Fiat 500

Fiat 500 elektromobilis

Išleidimo į rinką metai: 2021 m.

Pirmą kartą "Fiat 500" pasirodė 2008 m. ir sulaukė didžiulės italų prekės ženklo sėkmės. Gaminant šios trečiosios kartos modelį, "Fiat" priėmė drąsų sprendimą gaminti tik elektrinį automobilį.
Vis dar vienas iš mažiausių automobilių keliuose, kurio ilgis siekia tik apie 3,6 m, "Fiat 500 Electric" kaina prasideda nuo 26500 eurų už "500 Action" modelį. Šis pradinio lygio modelis turi kuklią 24 kWh bateriją, kuri leidžia nuvažiuoti 185 kilometrų, o "Fiat 500 Electric" galima greitai įkrauti iki 80 % visos baterijos galios per 30 minučių (jei naudojatės greitojo įkrovimo viešąja stotimi su pridedamu 3 režimo kabeliu).
"Fiat" pagyvino ir taip stilingą 500 modelio išvaizdą kai kuriais maloniais akcentais, tačiau "Action" komplektacijos automobilio viduje viskas šiek tiek apleista. Nesitikėkite didelio jutiklinio ekrano, vietoje jo yra išmaniojo telefono laikiklis, prie kurio galite prijungti savo telefoną.

Nissan Leaf

Nissan Leaf elektrinis

Išleidimo į rinką metai: 2018 m.

Rinkoje pasirodant vis daugiau elektromobilių, "Nissan Leaf" pradeda užgožti kai kurie labai geidžiami automobiliai. Tačiau tai vis dar neįtikėtinai kompetentingas (ir labai vertingas) pasirinkimas, kuriame pakanka vietos visai šeimai ir kuris pasižymi patikrinta elektrine jėgaine.
Galimi du modeliai: standartinis "Leaf" ir "Leaf+". Pastarasis turi didesnę 62 kWh bateriją, todėl nuvažiuoja iki 384 kilometrų.
Tačiau, jei turite ribotą biudžetą, jums reikėtų rinktis standartinį automobilį. Šis automobilis gali nuvažiuoti 270 kilometrus vienu įkrovimu, o jo kaina prasideda nuo 18 700 eurų. Tai nėra daug daugiau nei kai kurios daug mažesnės alternatyvos.

MINI Cooper

MINI Cooper elektrinis

Išleidimo į rinką metai: 2020 m.

Jei turite nedidelį biudžetą, bet vis tiek norite madingo elektrinio miesto automobilio, jums bus malonu sužinoti, kad MINI Electric kaina prasideda maždaug nuo 30 000 eurų. Tai yra gana pigu elektromobiliui. Jis puikiai vairuojamas, o jo interjeras yra prabangus, kaip ir standartinio benzininio ar dyzelinio MINI.
Su 233 kilometrų nuotoliu ir galimybe greitai įkrauti iki 80 % vos per 36 minutes, MINI Cooper Electric yra tikrai paprastas naudoti elektromobilis.
Jį taip pat galite pritaikyti, kad jis atrodytų daugiau ar mažiau panašus į įprastą MINI - galite nuspręsti, ar norite garsinti savo ekologiškumą, ar ne.

MG ZS EV

MG ZS

Išleidimo į rinką metai: 2019

Ieškote elektromobilio, kuris būtų pakankamai praktiškas, kad pakeistų jūsų šeimos automobilį? Pasisveikinkite su MG ZS EV. Tai vienas iš naujųjų kinų gamybos MG modelių, kurių kainos ir kokybės santykis yra labai geras, o standartinė įranga - gausi.
MG suteikia septynerių metų garantiją ir teigia, kad ZS iš pradžių buvo sukurtas kaip EV, todėl elektrinė versija atrodo ir jaučiasi identiškai standartiniam automobiliui.
Be to, jūs gaunate įspūdingą 470 litrų bagažo erdvę - tai kur kas daugiau nei bet kuriame iš jo konkurentų, pavyzdžiui, "Hyundai Kona Electric" ir "Kia e-Niro". Dabar jis siūlomas su didesne baterija, kuri leidžia nuvažiuoti iki 440 kilometrų, o tai gana įspūdinga, turint omenyje, kad jo kaina nesiekia 31 400 eurų.

Peugeot e-208

Peugeot 208 elektrinis

Išleidimo į rinką metai: 2020 m.

Vis dar galite įsigyti benzininį arba dyzelinį "Peugeot 208", tačiau manome, kad daugeliui pirkėjų visiškai elektrinis "Peugeot e-208" yra geriausias pasirinkimas iš visų trijų variantų. Jis gali nuvažiuoti iki 350 kilometrų vienu įkrovimu - tikrai įspūdingas skaičius elektromobiliui.
Be to, jo interjeras yra daug prabangesnis nei daugumos kitų pigių elektromobilių, o dėl veržlaus variklio ir veržlaus valdymo jį vairuoti labai smagu.
"Peugeot e-208" su "Active" komplektacija kainos prasideda nuo 29 900 eurų. Jei jus vilioja, taip pat turėtumėte apsvarstyti labai panašų "Opel Corsa-e".

Renault Zoe

Renault Zoe

Išleidimo į rinką metai: 2013 m.

Renault Zoe yra vienas iš pirmųjų elektromobilių, parduodamas nuo 2013 m. Tačiau pastaraisiais metais jis buvo iš esmės atnaujintas, todėl dabar jo nuotolis yra neįtikėtinai didelis - 245 km, o greitasis įkrovimas CCS yra neprivalomas.
"Zoe Play" modelio kainos prasideda - nuo 24 000 eurų. Galimi du varikliai: R110 ir R135, kurių kiekvieno galia atitinkamai 110 ir 135 AG.
Akivaizdu, kad galingesnis modelis yra šiek tiek greitesnis, tačiau tai neturi įtakos nuvažiuojamai ridai. Jei planuojate įveikti ilgas keliones, rinkitės R135 modelį, nes jis turi CCS greitojo įkrovimo sistemą.

Hyundai Kona

Hyundai Kona elektrinė

Išleidimo į rinką metai: 2019 m.

Iki 447 kilometrų nuvažiuojamas atstumas, madinga krosoverio išvaizda ir praktiškumas - nenuostabu, kad "Hyundai Kona Electric" sparčiai populiarėja.
Jei turite nedidelį biudžetą, norėsite 39 kWh modelio (kuris gali nuvažiuoti iki 304 kilometrų tarp įkrovimų), tačiau daugeliui pirkėjų to pakaks. Net ir pradinio lygio modelis puikiai vairuojamas ir turi gausią įrangą.
"Hyundai Kona Electric" SE Connect komplektacijos su mažesniu 39 kWh akumuliatoriumi kainos prasideda nuo 31 900 eurų. Nesunkiai galite išleisti gerokai daugiau (64kWh prasideda nuo 39 000 eurų), tačiau tai tikrai nėra būtina, nes net ir prieinamiausi modeliai yra gausiai aprūpinti.

Honda e

Honda E

Išleidimo į rinką metai: 2020 m.

Honda e yra vienas geidžiamiausių pastarųjų metų elektromobilių. Jis tiesiog nuostabiai atrodo, jo retro stilius beveik nepasikeitė nuo Honda Urban EV koncepcinio automobilio (kuris niekada nebuvo skirtas rinkai).
Mums patinka, kaip jis važiuoja (ypač 154 AG "Honda e Advance"), pasižymėdamas aštriu veikimu ir veržliu valdymu. Jo 220 kilometrų nuotolis yra pakankamas važinėti mieste.
Ne mažiau įspūdingas ir vidus, kuriame rasite prietaisų skydelį, pilną skaitmeninių ekranų (nuo informacinių ir pramoginių sistemų iki galinio vaizdo veidrodėlio). Kainos prasideda nuo 28 445 eurų, taigi tai vienas iš brangesnių čia pristatomų elektromobilių, tačiau jis taip pat bus ypatingiausias.

Koks yra geriausias ir pigiausias elektromobilis?

Geriausias pigus elektromobilis Lietuvoje priklauso nuo jūsų prioritetų, bet mes manome, kad Huyndai Kona yra puikus kainos ir kokybės santykis. Neseniai jis buvo atnaujintas - patobulintas jo interjeras, įdiegtos naujos technologijos ir padidintas nuvažiuojamas atstumas.

Kodėl elektromobiliai kainuoja tiek daug?

Net pigiausi elektromobiliai paprastai yra brangesni už benzininius ar dyzelinius konkurentus, tačiau jų kainos mažėja. Pagrindinė priežastis, kodėl elektromobiliai paprastai kainuoja brangiau, yra ta, kad jų pagaminama mažiau, o technologijos yra naujesnės, todėl gamintojai turi daug investuoti į elektromobilių kūrimą. Vis dar galite įsigyti pigų elektromobilį, nes naudotų elektromobilių kaina siekia vos 5000 eurų, o naujų kaina prasideda nuo maždaug 25 000 eurų (atskaičius Vyriausybės skiriamą subsidiją iš tinklo įkraunamiems automobiliams).

Ar elektromobiliai pigs?

Taip, tikimės, kad artimiausiais metais elektromobiliai pigs. Gamintojams pradėjus gaminti didesnius elektromobilių kiekius ir mažėjant kūrimo sąnaudoms, elektromobiliai taps įperkamesni.

Koks geriausias būdas finansuoti naują elektromobilį?

Jei nerimaujate dėl nusidėvėjimo perkant net ir pigų elektromobilį, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti elektromobilį išperkamąja nuoma arba pirkti jį pagal PCP - taip maždaug po trejų metų galėsite pereiti prie naujo modelio (su naujausiomis technologijomis).

Šaltinis: Heycar, caramba.lt