Pigiausi elektriniai automobiliai (atnaujinta 2024)

Pigiausi elektriniai automobiliai (atnaujinta 2024)
Hyundai Kona / caramba.lt

Manote, kad visi elektromobiliai yra brangūs? Manykite iš naujo. Mūsų ekspertai atrinko pigiausius elektromobilius. Skaitykite toliau, jei 2024 m. norite įsigyti nebrangų elektromobilį.

Daugelis vairuotojų mano, kad elektrinius automobilius pirkti yra per brangu, palyginti su benzininiais ar dyzeliniais modeliais, net ir sutaupius eksploatacinių išlaidų. 

Tačiau taip nebūtinai yra, nes pigiausi parduodami elektromobiliai gali būti lengviau pasiekiami, nei manote. Nauji tokių markių kaip Citroen, Fiat ir MG gamintojai į rinką įvedė patrauklius elektrinius automobilius už mažesnę kainą, todėl galite nustebti, kokie pajėgūs yra naujausi nebrangūs elektriniai automobiliai. 

Geriausi elektromobiliai vis dar kainuoja brangiau nei benzininiai ar dyzeliniai modeliai, tačiau atotrūkis mažėja.

Pastaraisiais mėnesiais rinkoje pasirodė daug naujų elektromobilių, tačiau mes nuolat atnaujiname šį vadovą, pateikdami geriausius ir pigiausius šiandien parduodamus elektromobilius.

Pigiausi elektriniai automobiliai 2024:

  1. Renault Zoe
  2. Nissan Leaf
  3. Smart EQ Fortwo
  4. MG ZS EV
  5. Opel Corsa Electric
  6. Mazda MX-30
  7. Fiat 500 Electric
  8. Hyundai Kona Electric
  9. Citroen e-C4
  10. Jeep Avenger

1. Renault Zoe

Renault Zoe yra vienas iš pirmųjų elektromobilių, parduodamų nuo 2013 m. Tačiau pastaraisiais metais jis buvo iš esmės atnaujintas, todėl dabar jo nuotolis pagerėjo iki 394 kilometrų, jis gali būti įkraunamas CCS greituoju įkrovimu, be to, jo interjeras tapo modernesnis. 

Akivaizdu, kad galingesnis modelis yra šiek tiek greitesnis, tačiau tai neturi įtakos ridai. Jei planuojate vykti į ilgas keliones, rinkitės R135 modelį, nes jis turi CCS greitojo įkrovimo funkciją. 

2. Nissan Leaf

Rinkoje pasirodant vis daugiau elektromobilių, Nissan Leaf pradeda užgožti kai kurie labai geidžiami automobiliai. Tačiau tai vis dar neįtikėtinai kompetentingas (ir labai vertingas) pasirinkimas, kuriame pakanka vietos visai šeimai ir kuris pasižymi patikrinta sistema.

Galimi du modeliai: standartinis Leaf ir Leaf+. Pastarasis turi didesnę 62 kWh bateriją, todėl nuvažiuoja iki 384 kilometrų, tačiau jis jau nebeparduodamas kaip naujas automobilis. Tiesą sakant, 2024 m. Leaf modelio gamyba bus nutraukta, tačiau jis vis dar yra labai geras pasirinkimas kaip naudotas automobilis. Standartinis automobilis gali nuvažiuoti 270 kilometrų įkraunant 39 kWh bateriją.

3. Smart EQ Fortwo

Nuo 1990-ųjų pabaigos, kai pasirodė pirmasis Smart automobilis, Mercedes-Benz gamina mažus automobilius, kurių eksploatacija kainuoja labai pigiai. Smart Fortwo EQ rida – iki 130 kilometrų, todėl jo pakaks važinėti po miestą. Nebent gyvenate gana dideliame mieste. Yra ir Cabrio versija, o Smart EQ Forfour skirtas tiems, kuriems reikia keturių sėdimų vietų (kaip rodo jo pavadinimas).

Kaip visiškai naujas automobilis Smart Fortwo buvo vienas pigiausių elektromobilių, kokį tik buvo galima įsigyti, todėl yra labai viliojančių naudotų automobilių pasiūlymų.

4. MG ZS EV

Ieškote elektromobilio, kuris būtų pakankamai praktiškas, kad pakeistų jūsų šeimos automobilį? Pasisveikinkite su MG ZS EV. Tai vienas iš Kinijoje pagamintų MG automobilių, kurių kainos ir kokybės santykis yra labai geras, o standartinės įrangos sąrašas – gausus.

MG suteikia septynerių metų garantiją ir teigia, kad ZS nuo pat pradžių buvo kuriamas kaip EV, todėl elektrinė versija atrodo ir jaučiasi identiškai standartiniam automobiliui. 

Be to, gaunama įspūdinga 470 litrų bagažo erdvė, kuri yra daug didesnė nei daugumoje elektromobilių konkurentų, pavyzdžiui, Hyundai Kona Electric ir Kia e-Niro. Dabar jis siūlomas su didesne baterija, užtikrinančia iki 439 kilometrų ridą, o tai gana įspūdinga, turint omenyje prieinamą kainą.

5. Opel Corsa Electric

Tai, kad Opel Corsa-e iš itin prieinamo elektromobilio tapo automobiliu, kurį lenkia keli šiame sąraše esantys automobiliai, rodo, kaip smarkiai pasikeitė rinka. Tačiau tai nereiškia, kad elektrinis Opel nenusipelno jūsų dėmesio, o 2023 m. atliktas faceliftas (ir pavadinimo pakeitimas į Opel Corsa Electric) sugrąžino jį į trasą.

Naujo dizaino Corsa Electric, komplektacija nuo pat pradžių yra puiki: LED priekiniai žibintai, galiniai parkavimo jutikliai ir užvedimas be raktelio.

Opel Corsa Electric yra gerai pagamintas ir siūlo rafinuotą, patogų ir smagų vairavimą. Mieste jis judrus, pasižymi veržliu veikimu, o jo elektrinis nuotolis, naudojant 136 AG variklį ir 50 kWh bateriją, siekia iki 357 kilometrų. Po atnaujinimo taip pat siūlomas ilgojo nuotolio modelis su 156 AG varikliu ir 412 kilometrų nuotoliu.

Jei Corsa Electric dizainas jūsų netenkina, kitas variantas – Peugeot e-208. Iš esmės tai tas pats automobilis, tačiau jo išvaizda įspūdingesnė, o interjeras – su aukštesnės klasės apdaila.

6. Mazda MX-30

Mazda mėgsta viską daryti kitaip, todėl nebuvo abejonių, kad jos pirmasis elektromobilis išsiskirs iš konkurentų. Pirmiausia, Mazda MX-30 turi palyginti mažą 33,5 kWh bateriją, o tai reiškia, kad pagal oficialius WLTP bandymus ji gali nuvažiuoti tik 200 kilometrų (tikėtina, kad realybėje ji nuvažiuos gerokai mažiau).

Tačiau tai nebūtinai yra blogai. Mažesnės baterijos yra draugiškesnės aplinkai (tiek gaminant, tiek perdirbant), be to, jas galima daug greičiau įkrauti. Mazda MX-30 įkraunama mažiau nei per 30 minučių viešoje greitojo įkrovimo stotelėje.

Be to, Mazda MX-30 pasižymi smagiu vairavimu, tvarkingu interjeru su keistomis galinėmis durelėmis ir gausia standartine įranga. Be to, palyginti su kitais mažais visureigiais, jos kaina yra konkurencinga.

7. Fiat 500 Electric

Pirmą kartą Fiat 500 pasirodė 2008 m. ir italų prekės ženklui buvo itin sėkmingas. Trečiosios kartos modelyje Fiat priėmė drąsų sprendimą gaminti tik elektrinį automobilį, nors vis dar galite įsigyti senąjį modelį kaip biudžetinį naujo automobilio pasirinkimą. 

Anksčiau buvo galima įsigyti daug pigesnį modelį su kuklia 24 kWh baterija, užtikrinančia 185 kilometrų nuvažiuojamą atstumą, tačiau šiandien galima užsisakyti tik didesnės baterijos versiją su 322 kilometrų kombinuotu nuvažiuojamu atstumu. 

Fiat atnaujino ir taip stilingą 500 išvaizdą, pridėdamas keletą malonių smulkmenų, ir nors Action komplektacija yra gana paprasta, Icon modelyje yra tokios malonios detalės kaip jutiklinis ekranas su navigacija ir įmantrūs stiliaus priedai.

8. Hyundai Kona Electric

Pirmoji Hyundai Kona Electric versija išskriejo iš automobilių pardavimo aikštelių, ir mes visiškai tikimės, kad antroji karta, išleista 2023 m., padarys tą patį.

Galima rinktis iš dviejų versijų: standartinio modelio su 156 AG ir iki 377 kilometrų nuvažiuojamu atstumu arba Long Range modelio, kuris žada nuvažiuoti iki 514 kilometrų ir kurio galia siekia 218 AG.

Keturių apdailos lygių pasirinkimas, konkurencinga kaina, puiki patikimumo reputacija (ir puiki penkerių metų garantija), padorus elektrinis nuotolis ir puiki standartinė įranga – nenustebkite, jei kelyje pamatysite daug naujų Kona Electrics.

9. Citroen e-C4

Kai kurių kitų elektromobilių kainos per pastaruosius metus pastebimai išaugo, Citroen e-C4 į šį sąrašą pateko kaip stebėtinai prieinamas pirkinys. Tačiau tai ne tik pigus elektromobilis, nes jis turi daugybę kitų teigiamų dalykų. 

Tvirtas visureigio dizainas tikrai patrauklus, tačiau iš tikrųjų tai labiau šeimyninis hečbekas. Jis stovi šalia įprasto benzininio C4 ir yra pigesnis už daugelį elektrinių miesto automobilių. Tačiau čia patogiai įsitaisys keturi suaugusieji ir yra padori 380 litrų bagažinė. 

Oficialus 136 AG 50 kWh galios modelio nuvažiuojamas atstumas siekia 356 kilometrus, o 156 AG 54 kWh galios versijos – 418 kilometrų, todėl Citroen e-C4 gali būti naudojamas kaip pagrindinis šeimos automobilis. Jis taip pat turi įspūdingą 100 kW greitojo įkrovimo galimybę, kad galėtumėte važiuoti ilgesnėmis kelionėmis, o didžiausias privalumas – labai patogus ir sklandus važiavimas. Net pradinio lygio modelis turi LED priekinius žibintus, 46 cm lengvojo lydinio ratlankius,informacinę ir pramoginę sistemą su navigacija ir net šildomą vairą. 

10. Jeep Avenger

Galbūt šis automobilis pasižymi tipišku atšiauriu Jeep stiliumi, tačiau Avenger yra pritaikytas miestui. Jo veržlumas, aukšta vairavimo padėtis, geras matomumas ir nedideli gabaritai su plokščia šonine konstrukcija reiškia, kad įvažiuoti ir išvažiuoti iš miesto eismo spragų yra visiškai paprasta. Ir, žinoma, tai darydami atrodysite itin stilingai.

Kadangi Jeep priklauso Stellantis įmonių grupei, Avenger turi tą pačią elektrinę pavarą kaip ir anksčiau minėtas Opel Corsa Electric, tačiau Jeep galima įsigyti tik galingą ir ilgesnio nuotolio transmisiją. Tai reiškia, kad jo galia yra 156 AG, o nuotolis pagal oficialius WLTP duomenis – iki 393 kilometrų.

Kiek laiko veikia elektromobiliai?

Šiuolaikiniai elektromobiliai neturėtų turėti problemų dėl ilgaamžiškumo. Daugumai jų suteikiama penkerių-aštuonerių metų baterijos garantija, kuri taikoma, jei baterijos įkrovos lygis nukrenta žemiau tam tikros ribos, tačiau iš tikrųjų yra daugiau nei 10 metų senumo elektromobilių su labai didele rida, kurie vis dar išlaiko sveiką procentą savo baterijos eksploatacinių savybių. 

Šaltinis: heycar.com