Pirkti naują, ar naudotą automobilį?

Pirkti naują, ar naudotą automobilį?
Porsche Boxster / caramba.lt


Planuodami automobilio pirkimo biudžetą pasverkite abi puses
Anksčiau ar vėliau tai gali nutikti kiekvienam. Senas automobilis paskutinį kartą dūsta prie kelio, o jums tenka susidurti su brangiai kainuojančia realybe: Jums reikia naujų ratų. Blizgantis naujas automobilis būtų patrauklus, bet jūsų draugas žinovas sako, kad ilgainiui naudotą automobilį pirkti protingiau. Štai kaip nuspręsti, kas jums tinka.

PAGRINDINĖS IŠVADOS

Nauji automobiliai turi naujausias saugos priemones ir greičiausiai bus patikimi, tačiau jų kaina ir draudimo išlaidos gali būti didesnės.
Naudoti automobiliai paprastai yra pigesni, nes jų nusidėvėjimas per pirmuosius metus jau būna didelis ir jums gali nereikėti tokios didelės draudimo apsaugos.
Sertifikuoti naudoti automobiliai yra brangesni už kitus naudotus automobilius, tačiau jie gali būti beveik naujos būklės.
Rinkdamiesi tarp naujo ir naudoto automobilio, atsižvelkite į nuolatines techninės priežiūros, remonto, degalų ir draudimo išlaidas.

Naujo automobilio pirkimo privalumai

Negalima paneigti visiškai naujo automobilio patrauklumo - nuo naujo automobilio kvapo iki blizgančių dažų, švaraus interjero ir "ooh" bei "aah", kai draugai jį pamato pirmą kartą. Mūsų vartojimo kultūroje naujas automobilis yra neginčijamas statuso simbolis, kuris leidžia pasauliui suprasti, kad esate atvykęs (tiesiogine prasme). Atmetus kosmetiką, naujas automobilis turi ir kitų privalumų.

Patikimumas ir garantinė apsauga. Dauguma naujų automobilių pasižymi geru patikimumu, o jei kas nors sugenda, greičiausiai tam taikoma gamintojo garantija. Pirkdami naują automobilį taip pat neturite rūpesčių dėl to, kaip su automobiliu buvo elgiamasi prieš jį įsigyjant.

Nemokama pagalba kelyje. Daugelis naujų automobilių turi pagalbos kelyje paslaugą. Tai gali padėti sutaupyti išlaidų, kurias tektų mokėti už draudimą patiems arba užstrigti su vilkimo sąskaita, jei automobilis sugestų.

Naujausios funkcijos. Tikėtina, kad nauji automobiliai atitinka naujausius degalų naudojimo efektyvumo standartus ir turi naujausias saugos funkcijas.

Patrauklūs finansavimo pasiūlymai. Daugelis automobilių gamintojų ir pardavėjų siūlo finansavimo programas su mažomis palūkanomis arba be jų, jei turite gerą kreditą. Todėl finansuoti naują automobilį gali būti pigiau nei naudotą.


Naujo automobilio pirkimo trūkumai

Žinoma, nauji automobiliai turi ir keletą trūkumų.

Brangiai kainuoja.Naujo automobilio pirkimas yra nelengvas piniginei. Jei pirkimui finansuoti naudojate automobilio paskolą, greičiausiai pasiskolinsite daugiau nei naudoto automobilio atveju ir ilgainiui mokėsite daugiau palūkanų.

Greitai nuvertėja.Nauji automobiliai nuvertėja greičiau nei naudoti. Per pirmuosius kelerius nuosavybės metus automobilis praranda didžiausią vertę, o didžioji dalis jos prarandama per pirmąsias kelias sekundes nuo aikštelės. Kai kuriais skaičiavimais, akimirksniu prarandama 20 proc. automobilio vertės. Taip yra todėl, kad pirkdami naują automobilį iš pardavėjo mokate mažmeninę kainą. Kai tik išvažiuojate iš aikštelės, automobilis vertas tik savo mažesnės, didmeninės kainos. Tai suma, kurią pardavėjas būtų pasirengęs sumokėti, jei jūs apsisuktumėte ir bandytumėte jį parduoti atgal.

Brangiau kainuoja draudimas.Naujų automobilių draudimo išlaidos taip pat yra didesnės nei naudotų modelių, nes jų atkuriamoji vertė yra didesnė.

Nėra nauji amžinai.Galiausiai, nauji automobiliai neilgai išlieka nauji. Po dienos, savaitės ar mėnesio atsiras pirmasis įbrėžimas ar nubrozdinimas. Iki pirmųjų metų pabaigos grindys gali būti dėmėtos, durelės įskilusios, o saldus naujo automobilio kvapas bus tik prisiminimas. Žinoma, mėnesinės įmokos išliks ilgus metus.

Prieš pirkdami naudotą automobilį, rekomenduojama atlikti nepriklausomą apžiūrą ir gauti transporto priemonės istorijos ataskaitą.


Naudoto automobilio pirkimo privalumai

"Naudoti automobiliai", vartojant naudotų automobilių rinkodaros žargoną, gali stokoti naujų automobilių mistikos. Tačiau jie turi tam tikrų privalumų.
Mažesnės kainos. Kai automobilis patenka į naudotų automobilių rinką, didžioji dalis jo nusidėvėjimo jau būna nuvertėjusi (ir už ją jau būna sumokėjęs ankstesnis savininkas). Taigi naudoto automobilio pirkimas - tai galimybė už savo pinigus gauti daugiau naudos.

Galimos garantijos. Dabar kai kurioms transporto priemonėms suteikiamos garantijos. Jei perkate sertifikuotą naudotą automobilį iš pardavėjo, tikėtina, kad gausite garantiją, kuri pratęsia gamintojo originalią garantiją. (Sertifikuoti naudoti automobiliai paprastai yra brangesni už kitus naudotus automobilius, tačiau jie taip pat buvo kruopščiai patikrinti ir, jei reikia, sutvarkyti.) Žinoma, jei esate įgudęs su veržliarakčiu, pirkdami automobilį, kuriam reikia šiek tiek laiko ir dėmesio, galite gerokai sumažinti savo išlaidas.

Pigiau apdrausti. Nors prekybos salonas gali reikalauti, kad naujam automobiliui, kurį finansuojate, turėtumėte pilną draudimo apsaugą, jei už naudotą automobilį mokate grynaisiais pinigais, draudimui galite išleisti mažiau.
Skirkite laiko palyginti geriausias automobilių draudimo bendroves, kad sužinotumėte, kurioje galite rasti geriausią didelės draudimo apsaugos ir mažų įmokų ar atskaitymų derinį.

Naudoto automobilio pirkimo trūkumai

Nepriklausomai nuo to, ar jiems taikoma garantija, ar ne, naudoti automobiliai vis tiek yra susiję su kai kuriais galimai brangiai kainuojančiais nežinomaisiais. Kadangi nežinote, kaip su automobiliu elgėsi paskutinis savininkas ir kodėl jis buvo parduotas, visada kyla pavojus, kad įsigysite svetimą problemą. Keletas kitų rūpesčių:

Didesnė rida. Naudoto automobilio rida greičiausiai yra didesnė, todėl gali sutrumpėti jo tarnavimo laikas. Jei perkate didesnės ridos automobilį, gali būti, kad jį teks keisti anksčiau nei vėliau, o tai gali padidinti jūsų automobilio pirkimo išlaidas.

Ribotas pasirinkimas. Gali būti sudėtinga rasti naudotą transporto priemonę, turinčią būtent tas parinktis ir funkcijas, kurių norite.

Mažesnė vartotojų apsauga. Jei pastebėsite, kad įsigijote naudotą automobilį, galite turėti mažiau teisių nei įsigydami naują automobilį, nes įstatymai dėl naudotų automobilių dažnai taikomi tik jaunesnėms nei tam tikro amžiaus transporto priemonėms, kurių odometro skaitiklyje yra mažiau nei tam tikras kilometrų skaičius.


Ar turėtumėte pirkti naują, ar naudotą automobilį?

Svarstydami, ar pirkti naują, ar naudotą transporto priemonę, atsižvelkite į pradinę kainą ir einamąsias išlaidas. Kai kurie dalykai, už kuriuos gali tekti mokėti perkant naują ar naudotą automobilį, yra šie:
pradinis įnašas

  • Mokesčiai
  • Automobilio draudimas
  • Techninė priežiūra
  • Remontas
  • Kuras / Alyva


Naujo automobilio remontas gali kainuoti mažiau, bent jau pirmuosius kelerius metus. Kai transporto priemonei pradės reikėti didesnio remonto ir priežiūros, galite būti pasiruošę ją iškeisti. Naudotas automobilis gali kainuoti brangiau už techninę priežiūrą, bet mažiau už paskolos palūkanas, jei mokate grynaisiais pinigais. Taigi apsvarstykite visus kintamuosius, kai skaičiuojate naujo ir naudoto automobilio pirkimo išlaidas.
Ir nepamirškite, kad sprendimas pirkti naują ar naudotą automobilį nėra vien tik finansinis. Nors naudoti automobiliai paprastai būna pigesni - bent jau iš pradžių - gali būti, kad negalėsite gauti visų norimų funkcijų, jei nepadarysite tam tikrų kompromisų. Jei labai neskubate pirkti, gali apsimokėti pasidomėti abiem variantais. Pasižiūrėkite, ką galima įsigyti naudotų ir naujų automobilių aikštelėje, palyginkite kainų skirtumą ir paklauskite savęs, kuris variantas jums ir jūsų finansams būtų patogiausias.