Populiariausi mitai apie elektrinius automobilius

Populiariausi mitai apie elektrinius automobilius
Photo by Kenny Leys / Unsplash

Griauname elektromobilių mitus! Yra daug klaidingos informacijos, o automobilių pasaulyje mitai apie elektromobilius yra kaip niekad paplitę! Apžvelkime svarbiausius mitus apie elektromobilius ir pažiūrėkime, ar galime juos sugriauti.

Visiškai elektra varomas automobilis išmeta tiek pat CO2, kiek dyzelinis ar benzininis automobilis.

Tikrovė tokia, kad net jei elektromobiliai varomi daugiausiai anglies dioksido išskiriančia elektros energija Europoje, jie vis tiek išmeta mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei standartinis dyzelinis automobilis. 2021 m. „BloombergNEF“ ištyrė elektromobilių gyvavimo ciklo metu išmetamų teršalų kiekį, analizuodama išmetamą CO2 kiekį, susidarantį gaminant elektromobilius, akumuliatorius, transportuojant juos pardavimui ir įkraunant daug anglies dioksido išskiriančia elektra. Agentūra „Bloomberg“ nustatė, kad penkiose nagrinėtose šalyse vidutinio segmento elektromobilių gyvavimo ciklo metu išmetamų teršalų kiekis buvo 18-87 proc. mažesnis.

Automobilio akumuliatorius greitai nusidėvi

Jei manote, kad elektromobilio akumuliatorius greitai susidėvi, klystate! Elektros variklis ir akumuliatorius yra atsparūs nusidėvėjimui ir jiems beveik nereikia priežiūros. Automobiliai su vidaus degimo varikliu nusidėvi nuvažiavus maždaug 200 000-300 000 kilometrų. Tačiau su elektromobiliu galite nuvažiuoti daugiau nei 200 000 kilometrų neprarasdami didelės baterijos talpos. Išmaniosios įkrovimo technologijos užtikrina ilgą transporto priemonių akumuliatorių tarnavimo laiką. Pavyzdžiui, naudojant greitąjį įkrovimą, akumuliatorių galima greitai įkrauti iki 80 %, tačiau tuo metu įkrovimo greitis sumažės, kad būtų išlaikytas akumuliatoriaus veikimo laikas.

Nėra pakankamai įkrovimo taškų

2021 m. duomenimis, Europoje buvo maždaug 375 000 viešųjų įkrovimo stotelių, o per 5 metus jų padaugėjo beveik tris kartus. Nors šie įkrovimo punktai yra smarkiai sutelkti keliose Europos šalyse, jų skaičius kasmet vis didėja. Įkrovimo stotelės nuolat įrengiamos ir viešose vietose, ir darbo vietose, ir žmonių namuose. Europos vyriausybės stengsis gerinti įkrovimo infrastruktūrą, nes 2035 m. bus uždrausta prekiauti naujomis transporto priemonėmis su vidaus degimo varikliais. Dauguma įkrovimų vyksta namuose ir darbo vietoje, o iki 90 % vairuotojų nuomos įkrovimo sesijų vyksta tose pačiose vietose. Tik nedidelė procentinė dalis įkraunama kelyje prie viešųjų įkroviklių.

Negaliu atostogauti su elektriniu automobiliu

Naujo elektromobilio rida paprastai yra 350-450 kilometrų, o kai kurių elektromobilių rida jau viršija 600 kilometrų. Taigi, kasdienėms kelionėms į darbą ir atgal šio nuotolio daugiau nei pakanka. Kai pradėsite planuoti ilgesnes keliones, turėsite iš anksto atlikti papildomą planavimą ir apskaičiuoti, kada ir kur reikės įkrauti bateriją. Ilgų kelionių metu rekomenduojama kas 2 valandas daryti 15 minučių pertrauką, kad pailsėtumėte ir išvengtumėte nuovargio. Ši pertrauka gali būti puiki proga sustoti ir įkrauti automobilį, kol jūs patys įkrausite energiją. Naujausios kartos elektromobiliai palaiko greitesnį įkrovimą, o sustojimas greitojo įkrovimo stotelėje trunka tik apie 15-25 minutes.

Įkrauti elektromobilį užtrunka ilgai

Didžiąją įkrovimo dalį, maždaug 90 %, įkraunate darbe arba namuose, kai automobilis stovi. Standartinėje įkrovimo stotelėje (namuose arba kelyje), priklausomai nuo automobilio, visiškai įkrauti elektromobilį užtrunka nuo 4 iki 8 valandų. Jei reikia įkrauti greičiau, verta rinktis greitojo įkrovimo stotelę. Greitojo įkrovimo stotelėje įkrovimas turėtų trukti tik apie 15-25 minutes.

Negirdite, kad atvažiuoja elektromobilis

Elektromobiliai neturi vidaus degimo variklio, todėl gali būti labai tylūs, palyginti su tais, prie kurių esate įpratę. Daugeliui vairuotojų toks tylus važiavimas atrodo labai ramus, tačiau kiti nerimauja, kad jei pėstieji, dviratininkai ar kiti eismo dalyviai negirdi atvažiuojančio elektromobilio, tai gali būti labai pavojinga. Automobilių gamintojai apie tai pagalvojo, todėl daugelyje elektromobilių yra dirbtinio triukšmo galimybė. Kai automobilis važiuoja mažesniu nei 19 km/val. greičiu arba atgal, šis dirbtinis triukšmas įsijungia, kad pėstieji ir kiti vairuotojai žinotų, jog artėja automobilis. Nuo 2019 m. liepos mėn. visi nauji elektromobiliai Europoje visada turi šią funkciją. Patariame ja pasinaudoti. Ji padeda sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių. Ir ne, triukšmas, kurį skleis jūsų automobilis, nėra joks keistas garsas, tai tiesiog vidaus degimo variklių transporto priemonių imitacija.

Elektromobiliai neturi pakankamai galios ir negali važiuoti greitai

Elektromobiliai pasiekia tokį patį maksimalų greitį kaip ir vidaus degimo varikliais varomi automobiliai. Elektros varikliai labai greitai įsibėgėja, net greičiau nei dauguma automobilių su degalų varikliais. Jums tereikia nuspausti pedalą, ir elektros variklis iš karto suteiks maksimalią galią, kuria greitai įsibėgėsite. Vidaus degimo varikliais varomi automobiliai turi pasiekti didelį apsisukimų per minutę skaičių (sūkių skaičių), kad galėtų važiuoti maksimalia galia, tačiau elektra varomiems automobiliams tai įvyksta beveik akimirksniu. Atminkite, kad kaip ir degalų varikliai, važiuodami didesniu greičiu, sunaudosite daug energijos, o tai lemia dažnesnį krovimą.

Vandeniliniai automobiliai turi didesnę ateitį nei elektriniai automobiliai

Šiuo metu vandenilio, kaip kuro šaltinio, gamybos procesas yra daug mažiau efektyvus nei elektromobilių. Nulinės taršos transporto priemonių pardavimai apima beveik tik baterijomis varomus elektromobilius. Tačiau kai kurie pirminės įrangos gamintojai taip pat investuoja į vandenilinius ir baterinius elektrinius automobilius, ateityje bus gaminami ir vieni, ir kiti. Pirmą žingsnį šiuo keliu jau žengė „Mercedes-Benz“ su modeliu GLC F-Cell.

Elektromobiliai yra per brangūs

Daugelyje Europos šalių elektromobiliai kainuoja tiek pat arba yra net pigesni nei jų analogai su vidaus degimo varikliais (VDV). Vertinant bendrąją nuosavybės kainą, į kurią įeina: energija ir (arba) degalai, nusidėvėjimas, techninė priežiūra ir mokesčiai. Kasmet išleidžiant vis daugiau elektromobilių visuose transporto priemonių segmentuose, elektromobiliai taps tik įperkamesni.

Tai tik keletas mitų apie elektromobilius. Su bet kokia nauja technologija neišvengiamai kyla klaidingų įsitikinimų apie jos veikimą, tačiau, kai vis daugiau žmonių pereis prie elektromobilių, šie mitai ilgainiui išnyks.

Šaltinis:leaseplan.com