SEAT Ibiza apžvalga

SEAT Ibiza apžvalga

Privalumai

Patogi važiuoklė

Rafinuota važiuojant bet kokiu greičiu

Erdvus salonas

Trūkumai

SEAT galėtų pateikti daugiau standartinės įrangos

Kai kurie pasiges ankstesnių Ibizų aštraus valdymo

Lėta ventiliacijos sistemos reakcija

Bendras SEAT Ibiza verdiktas

„Išmani, stilinga ir aprūpinta puikiais benzininiais varikliais, Ibiza atrodo brandesnė ir geriau išbaigta nei bet kada anksčiau, o didžiulė bagažinė ir rafinuotas važiavimas užtikrina komfortą ir erdvę, kurių trūksta daugeliui konkurentų.“

Mechaniškai panašus į Volkswagen Polo ir Škoda Fabia, SEAT Ibiza yra stilingiausias iš mažų automobilių trijulės. Tačiau šios kartos automobilis gerokai paaugo: ilgesnė ratų bazė suteikia daugiau erdvės salone, o minkšta pakaba reiškia, kad jis bus patogus ilgose kelionėse, nors vairuoti jį ne taip smagu kaip Ford Fiesta.

Salonas pakankamai didelis, kad jame tilptų keturi suaugusieji, o sėdynės puikiai atremia nugarą ir viršutinę kojų dalį. Daiktadėžės taip pat gausios - gilios durų dėtuvės ir naudingos puodelių laikikliai. 355 litrų bagažinė yra didžiulė tokio dydžio automobiliui ir gerokai lenkia Fiesta ar net Focus hečbeką. Vienintelė sritis, kuri šiek tiek erzina, yra ventiliacija. Oro kondicionierius yra standartinėje įrangoje, tačiau sistema yra gremėzdiška ir reaguoja lėtai, todėl vėsų rytą šilto oro teks laukti geras 10 minučių.

Šios kartos Ibiza nėra trijų durų SC versijos, tačiau tai nėra didelis praradimas, nes dauguma pirkėjų vis tiek rinkosi penkerių durų hečbeką. Be to, tai reiškia, kad nepriklausomai nuo pasirinktos komplektacijos gausite penkerių durų praktiškumą.

Iš pradžių variklių gamą sudarė trijų ir keturių cilindrų benzininiai varikliai, o populiariausias buvo 1,0 l TSI. Šis trijų cilindrų benzininis variklis su turbokompresoriumi yra vienas iš geriausių ir gali būti 95 AG arba 115 AG, o abiejų variklių degalų sąnaudos siekia apie 80 kilometrų per valandą. Taip pat buvo siūlomi 150 AG 1.5 TSI ir 1.6 TDI su 80 AG arba 95 AG, taip pat pirmą kartą vairuojamas 75 AG 1.0 MPI benzininis variklis.

Kai 2021 m. pabaigoje SEAT Ibiza buvo atnaujinta įpusėjus jos gyvavimo laikui, buvo atsisakyta lėtai parduodamų 1.5 TSI ir 1.6 dyzelinių variklių. Išliko puikus 1,0 litro TSI, dabar siūlomas su 95 AG arba 110 AG ir galimybe rinktis mechaninę arba DSG automatinę pavarų dėžę.

Jei pirmenybę teikiate rafinuotumui ir praktiškumui, o ne dinamiškumui posūkiuose, šis mažas automobilis bus kaip tik jums. Atsižvelgiant į daugumos mažų hečbekų pirkėjų poreikius, SEAT teisingai nusprendė ir šiuo klausimu. Važiavimo kokybė yra aukščiausio lygio, o minkšta pakaba lengvai išlygina nelygumus keliuose. Net ir duobės įveikiamos su maloniu, slopinamu smūgiu.

Apskritai Ibiza yra labai geras mažas automobilis. Jis itin patogus ir praktiškas, o nedaugelis jo varžovų gali prilygti puikiems benzininiams varikliams.

Vienintelė sritis, kurioje šis modelis yra prastesnis, yra specifikacija. Iš tiesų, pirmųjų modelių standartinės įrangos lygis buvo skurdus, o pirkėjai turėjo primokėti, kad gautų tokius svarbiausius dalykus kaip DAB garso sistema, navigacija jutikliniame ekrane ir kruizo kontrolė. Ford Fiesta ir Suzuki Swift panašūs modeliai pasižymi geresne įrangos verte, nors SEAT tai suderina su mažomis eksploatavimo išlaidomis.

Siekiant, kad SEAT Ibiza išliktų konkurencinga su naujausiais naujais modeliais, tokiais kaip Toyota Yaris ir Hyundai i20, 2021 m. buvo atnaujinta modelių gama, į kurią įdiegta nauja informacijos ir pramogų sistema bei gausesnė komplektacija (įskaitant DAB radiją, „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ kaip standartinę įrangą visoje gamoje).

Ar 2022 m. SEAT Ibiza jums tinka?

Nors daug kalbama apie tai, kaip gerai daugelis mažų hečbekų įveikia posūkius, tiesa ta, kad dauguma mūsų nori patogaus automobilio, ir SEAT Ibiza čia puikiai tinka. Jo elastinga pakaba puikiai susidoroja su daugumos kelio dangų smūgiais, o pasiekę kelionės tikslą keleiviai lieka nesutrikę ir pasiruošę būsimai dienai.

Šį rafinuotą charakterį Ibizoje padeda išlaikyti tylūs ir gerai veikiantys varikliai, o pačiame salone yra daugiau erdvės nei beveik bet kuriame kitame mažame hečbeke. Tai reiškia, kad SEAT yra vienintelis automobilis šeimoms, nes ant galinių sėdynių ir bagažinėje yra daug vietos.

Kokie kiti automobiliai yra panašūs į SEAT Ibiza?

Negalima kalbėti apie SEAT Ibiza konkurentus nepaminėjus Ford Fiesta, Vauxhall Corsa arba Volkswagen Polo. Ibiza didžiąją dalį savo bazės dalijasi su Polo, tačiau jos kainos yra prieinamesnės, Fiesta vairuojama aštriau, o Corsa komforto požiūriu prilygsta SEAT.

Jei norite panašios erdvės ir komforto kaip Ibiza, šioje klasėje verta pagalvoti ir apie kitus modelius: Škoda Fabia ir Kia Rio. Arba Toyota Yaris, Mazda 2 ir Honda Jazz, kurie pasižymi kokybe. Taip pat svarstytume prancūzų kontingento atstovus - Peugeot 208 ir Renault Clio.

Patogumas ir dizainas: SEAT Ibiza interjeras

SEAT Ibiza interjeras 2021 m. buvo gerokai atnaujintas ir dėl to atrodo dar geriau. Dabar čia yra tvarkingas minkšto lietimo prietaisų skydelis, per visą automobilio plotį einanti blizgi sidabrinė apdailos plokštė ir nauja informacinė ir pramogų sistema, įtaisyta naudingai aukštai.

SEAT suteikia galimybę reguliuoti vairo gylį ir kampą, todėl vairavimo padėtį lengva pritaikyti pagal savo pageidavimus. Priekinės sėdynės taip pat yra atraminės, tačiau nereikalaujančios didelių atlošų, todėl jos užtikrina komfortą visą dieną ir padeda išvengti skausmų, kurie gali varginti kituose mažuose hečbekuose. Kalbant apie galvas, kojas ir pečius, čia daugiau nei pakankamai vietos įvairaus ūgio vairuotojams.

Netrūksta ir daiktadėžių: priekyje esančios durų kišenės pakankamai gilios, kad jose tilptų žemėlapiai ir nedideli vandens buteliukai. Centrinėje konsolėje taip pat yra du puodelių laikikliai ir naudinga kišenė mobiliajam telefonui. Visuose automobiliuose įrengta „Bluetooth“ laisvų rankų sistema, kurią galima suporuoti per kelias sekundes.

Švariame ir minimalistiniame prietaisų skydelyje yra tik keli ventiliacijos valdikliai, o radijo ir automobilio nustatymų jutiklinis ekranas yra visuose automobiliuose. Oro kondicionavimo sistema yra standartinė visoje gamoje, tačiau pastebėjome (ypač ankstyvuosiuose modeliuose), kad šildymui įsijungti reikia nemažai laiko, o tai reiškia, kad žiemą karšto oro teks laukti geras 10 minučių.

Kokybė ir apdaila

Iš pirmo žvilgsnio SEAT Ibiza salonas prieš fasadinį atnaujinimą dėl kietos apdailos plastikų mišinio iš pradžių nėra toks patrauklus kaip kai kurių konkurentų. Tačiau tai labiau stiliaus, o ne esmės problema, nes visos medžiagos yra tvirtos ir surinktos skiriant didelį dėmesį montavimui, apdailai ir skydų tarpams.

Šis aukštas konstrukcijos lygis pasireiškia tuo, kad vairuojant Ibizą net ir važiuojant prastai asfaltuotais keliais ar esant greičio nelygumams nesigirdi jokio barškėjimo ar girgždėjimo.

Plastmasės taip pat tvarkingai suformuotos ir apdailintos, todėl nerasite aštrių ar šiurkščių briaunų, net ir palindę po sėdynėmis. Nors Ibizos plastiko išvaizda nėra pati stilingiausia, šiek tiek palengvina interjerą įvairių spalvų prietaisų skydelių apdailos intarpai.

Kalbant apie valdiklius, visi jie nuteikia pozityviai, juos naudojant jaučiamas esminis pojūtis, ir net informacinės ir pramoginės sistemos jutiklinis ekranas atlygina spragtelėjimu, kai paspaudžiate įvairių funkcijų piktogramas. Tas pats pasakytina ir apie sėdynių reguliatorius, kurie veikia sklandžiai ir palieka įspūdį, kad jie tarnaus labai ilgai.

Tobulumas ir triukšmo lygis

Siekdama, kad Ibiza atrodytų kaip didesnis ir jaukesnis automobilis, SEAT sukūrė mažą hečbeką, pasižymintį puikiu rafinuotumu. Puikiai amortizuojama pakaba, o nuo kelio ir padangų į saloną patenka labai mažai triukšmo. Šiuo požiūriu SEAT yra savo klasės viršūnėje ir yra automobilis, idealiai tinkantis ilgoms dienoms prie vairo.

Vėjo keliamas triukšmas taip pat yra minimalus, o variklių gama taip pat prisideda prie to, kad Ibizos salone būtų užtikrintai tylu ir nesigirdėtų po variklio dangčiu sklindančių garsų.

Kai trijų cilindrų benzininiai varikliai stipriai įsibėgėja, girdisi jų garsas, tačiau tai labiau malonus burzgimas, o ne kas nors įkyraus ar erzinančio. Netgi turbodyzelinis variklis išlieka labai sklandus ir tylus važiuojant didesniu greičiu arba spaudžiant iki sūkių ribos, kai staigiai išvažiuojama iš sankryžos.

Be viso to, visi pagrindiniai Ibizos valdikliai veikia darniai. Pedalų svoris gerai apgalvotas, todėl Ibiza yra didesnis ir patogesnis automobilis nei dauguma kitų modelių.

Saugos įranga: Kiek saugus SEAT Ibiza?

Šioje srityje SEAT Ibiza daro didelį įspūdį, nes visų šios serijos modelių standartinėje įrangoje yra autonominis avarinis stabdymas. Ši avarinio stabdymo pagalbinė ir priekinio stabdymo sistema gali pastebėti kelyje esančius pavojus ir visiškai sustoti, jei vairuotojas nesureaguoja pakankamai greitai, kad išvengtų susidūrimo arba sumažintų smūgį.

Išvengti avarijos padeda ir stabdžių antiblokavimo sistema ABS bei traukos ir stabilumo kontrolės sistema ESP. SEAT siūlo dar daugiau - daugkartinio susidūrimo stabdymo sistemą, kuri padeda sulėtinti automobilį ir saugiai sustabdyti jį atsitrenkus į kitą transporto priemonę ar kliūtį. Taip pat yra padangų slėgio stebėjimo sistema, kuri įspėja vairuotoją, jei viena ar kelios padangos yra nepakankamai arba per daug pripūstos.

Visi Ibizos modeliai aprūpinti dviem priekinėmis, šoninėmis ir užuolaidinėmis oro pagalvėmis, taip pat galvos atlošais nuo smūgių ir trijų taškų saugos diržais visiems penkiems keleiviams. Be to, abiejose išorinėse galinėse sėdynėse yra du ISOFIX vaikiškų sėdynių tvirtinimo taškai.

Nenuostabu, kad su visa šia įranga SEAT Ibiza gavo penkių žvaigždučių įvertinimą iš Euro NCAP, o suaugusiųjų keleivių sauga įvertinta įspūdingais 95 proc., o vaikų - 77 proc. Visa tai sudaro SEAT vieną iš labiausiai apsaugančių automobilių mažų hečbekų sektoriuje.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar SEAT Ibiza yra geras automobilis?

Ibiza yra labai geras mažas automobilis. Jis itin patogus ir praktiškas, o nedaugelis jo varžovų gali prilygti puikiems benzininiams varikliams.

Kuo skiriasi SEAT Ibiza nuo Leon?

Dydžiu. SEAT Leon yra Ford Focus, Volkswagen Golf ir Vauxhall Astra konkurentas. Tuo tarpu SEAT Ibiza yra nedidelis hečbekas, konkuruojantis su Ford Fiesta, Hyundai i20 ir Toyota Yaris.

Ar SEAT Ibiza turi parkavimo jutiklius?

Priklausomai nuo pasirinktos specifikacijos, siūlomi parkavimo jutikliai ir galinė parkavimo kamera.

Šaltinis: heycar.co.uk