"Skoda Karoq" apžvalga (2022)

"Skoda Karoq" apžvalga (2022)
Skoda Karoq / caramba.lt

2022 m. "Škoda Karoq" buvo atnaujintas, tačiau ar populiarus vidutinio dydžio visureigis dabar yra geresnis nei bet kada anksčiau?

Jei jau turite "Karoq", nesijaudinkite, nes šio "Škoda" šeimyninio visureigio atnaujinimų etapo pokyčiai yra nedideli ir nesijaustume priversti skubiai kapoti ankstesnę versiją dėl šio naujojo modelio. Tačiau naujausias markės atstovų darbas konkurencingame šeimyninių krosoverių sektoriuje ir toliau išlieka tarp geriausių, kai kalbama apie praktiškumą, komfortą ir kainos ir kokybės santykį. O šis 1.0 TSI modelis prie to prideda ir mažų eksploatacinių išlaidų potencialą, kuris šiuo metu bus svarbus daugeliui potencialių pirkėjų.

Labai perpildytame šeimyninių krosoverių lauke "Škoda Karoq" yra automobilis, kurį vertiname labai gerai. Tačiau, turint tokius talentingus konkurentus kaip "Hyundai Tucson", "Nissan Qashqai" ir "Peugeot 3008", neverta nusivilti, todėl "Škoda" savo populiariam visureigiui suteikė faceliftą. Čekijos prekės ženklas mano, kad rado vietos tobulėjimui, todėl atliko subtilius pokyčius visose srityse.

Atnaujinimai matomi iš išorės, kur, kaip ir didesniame septynviečiame "Kodiaq" visureigyje, "Karoq" turi platesnes ir vertikalesnes groteles. Taip pat buvo pakeisti buferiai, o priekiniai ir galiniai žibintai buvo patobulinti; apatinis priekinių ir galinių žibintų kraštas tapo šiek tiek pakopinis. Pirmą kartą "Karoq" modelyje įdiegta pažangi matricinė LED apšvietimo technologija, taip pat galima rinktis iš dviejų naujų spalvų: "Phoenix Orange" ir "Graphite Grey".

Tačiau pokyčiai nėra vien kosmetiniai - jie sukurti taip, kad suteiktų ir aerodinaminės naudos. Lygių kėbulo apačios apmušalų, pailginto galinio spoilerio ir net lengvojo lydinio ratlankių aerodinaminių dangtelių derinys pagerino aerodinaminį efektyvumą devyniais procentais. Dėl to turėtų pagerėti degalų sąnaudos, ypač važiuojant greitkeliu.

Įlipę į vidų pamatysite, kad pagrindinis išdėstymas toks pat kaip ir anksčiau, tačiau yra naujų interjero detalių, kurios subtiliai skiriasi nuo senojo automobilio, įskaitant dirbtinio šlifuoto metalo prietaisų skydelio intarpus ir kryžminio šratavimo efektą turinčias metalines durų paneles SE Drive apdailos lygyje, pavaizduotame paveikslėlyje. Taip pat yra iš "Octavia" perkeltas dviejų stipinų vairas, belaidės "Apple CarPlay" ir "Android Auto" bei USB-C jungtys, įskaitant vieną ant galinio vaizdo veidrodėlio, prie kurios galima prijungti prietaisų kamerą.

Tarp naujausių apmušalų variantų yra nauja "Eco" pakuotė, kuri reiškia, kad sėdynių užvalkalai iš dalies pagaminti iš perdirbtų butelių. Tai tikrai suteiks savininkams malonų žvilgesį, kuriuo dėl išsamesnio aplinkos apšvietimo paketo dabar galės mėgautis ir gale sėdintys keleiviai. Viskas atrodo pakankamai tvirtai, nors šiame salone yra daugiau kietųjų plastikų nei tokiuose konkurentuose kaip 3008 ar naujasis Qashqai.

Kaip visada, "Karoq" pasižymi daugybe gerai apgalvotų elementų, kurie yra "Škoda" "Simply Clever" požiūrio į interjero dizainą dalis. Priekinėse durelių kišenėse galima įdėti 1,5 litro talpos butelį, o daiktams prilaikyti skirtos mažos elastinės juostelės, net yra vietos nedidelei prisegamai šiukšliadėžei.

Ant galinių sėdynių sėdintiems keleiviams įrengti sulankstomi staliukai ir planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų laikikliai. Pasirinktinai (745 svarai sterlingų) įsigyjamos "VarioFlex" galinės sėdynės dalijamos santykiu 40:20:40 ir gali būti net visiškai nuimamos, kad iš viso būtų galima rasti 1 810 litrų bagažinės talpą. Standartinio penkių sėdynių išdėstymo "Karoq" 521 litro (588 su "VarioFlex" sėdynėmis) bagažinė yra geresnė už "Qashqai" bagažinę, o dvipusis bagažinės kilimėlis turi gumuotą pusę, kuri patogi vežant nešvarius daiktus. Tačiau nulenkus sėdynes ant grindų yra nemažas laiptelis.
Kadangi "Karoq" "kėbulas baltoje spalvoje" nepasikeitė, viduje, kadangi jis vis dar pagamintas ant markės MQB platformos, keleivių erdvė yra tokia pat gera kaip ir anksčiau. Galvai ir kojoms vietos yra pakankamai - ji tikrai prilygsta geriausiems šios klasės automobiliams, o plačiai atsidarančios durys reiškia, kad vaikų pririšimas prie vaikiškų kėdučių neturėtų tapti nugarą laužančia užduotimi.
Po variklio dangčiu galima rinktis iš dviejų benzininių ir trijų dyzelinių variklių. Čia vairuojamas 1,0 litro TSI yra pradinio lygio agregatas, ir nors yra versijų, kurių galia siekia 187 AG (tačiau vis dar nėra sportiško vRS modelio, priešingai nei didžiajame "Kodiaq" brolyje), šio 108 AG variklio turėtų pakakti daugumos žmonių poreikiams. Tai tylus agregatas, net ir smarkiai greitėjant, ir gana sklandus trijų cilindrų varikliui. Šešių laipsnių mechaninė pavarų dėžė, su kuria jis sujungtas, yra lengva ir gana tiksli, todėl automobilį apskritai labai lengva vairuoti.
Žinoma, 0-62 km/val. greitį (deklaruojamas 11,2 sekundės) vargu ar galima pavadinti greitu, tačiau mažas turbokompresorius padeda pasiekti 200 Nm sukimo momentą. To pakanka, kad "Karoq" gerai įsibėgėtų vidutiniu greičiu, esant protingoms apsukoms, kad nesutrikdytų 1.0 TSI agregato palyginti didelio rafinuotumo.

Mieste variklio lankstumo pakanka, kad nereikėtų nuolat perjunginėti pavarų, todėl turintiems ribotą biudžetą šis pradinio lygio agregatas neatsilieps. Tiesą sakant, atsižvelgiant į degalų kainų kilimą, gali būti, kad jums tai bus naudinga; "Škoda" teigia, kad ekonomiškumas siekia iki 48,7 km/val. (CO2 emisija - 132 g/km), o mes, atlikdami bandymą, pasiekėme gana artimą šiam pirmajam rodikliui. Tai rodo, kad "Karoq" eksploatacija turėtų būti palyginti nebrangi.
Nors aukščiausios specifikacijos modeliuose dabar galima įsigyti adaptyviuosius amortizatorius ir progresyvų vairo mechanizmą, Škoda važiavimo ir valdymo pusiausvyra išlieka tokia pati, kaip ir anksčiau. Kitaip tariant, pasiektas geras kompromisas tarp saugaus ir patikimo posūkių įveikimo ir sklandaus važiavimo per nelygumus, kuris atitinka aukščiausią klasės lygį.
Važiavimas ypač minkštas ant bandomojo asfalto, tačiau jis išlieka gerai valdomas ir ant kietos dangos, o pakabos smūgiai gerai izoliuojami. Vėjo ir kelio keliamas triukšmas taip pat gerai slopinamas, nors šioje srityje "Škoda" šiek tiek atsilieka nuo "Tucson". Tačiau "Karoq" yra šiek tiek judresnis už "Hyundai", nors tai nėra esminis veiksnys, dėl kurio dauguma pirkėjų turėtų apsispręsti, tačiau apskritai tai labai rami vieta, kurioje galima įveikti ilgus atstumus.
Įrangos lygis buvo padidintas, nes buvo įdiegta tokia įranga kaip elektra reguliuojama vairuotojo sėdynė ir trijų zonų klimato kontrolė. SE Drive komplektacijoje nėra šių funkcijų, taip pat skaitmeninio prietaisų skydelio, tačiau standartinė įranga yra daugiau nei pakankama, įskaitant 17 colių lengvojo lydinio ratlankius, LED priekinius žibintus, aštuonių colių jutiklinį informacinės ir pramoginės sistemos ekraną (kuris panašus į pirmtako, nes technologijos ne taip jau ir stipriai pažengė į priekį), kruizo kontrolę ir priekinius bei galinius parkavimo jutiklius. Taip pat yra įprastų apgalvotų priedų, kurių tikimės iš "Škoda", įskaitant ledo gremžtuką ir skėtį po keleivio sėdyne.

Šaltinis: Autoexpress