"Stellantis" ir "Qualcomm" susivienija skaitmeninių technologijų srityje

"Stellantis" ir "Qualcomm" susivienija skaitmeninių technologijų srityje
Photo by Alexandre Debiève / Unsplash

"Stellantis" naudos "Qualcomm Snapdragon" skaitmeninę važiuoklę "Brain" ir "SmartCockpit" architektūrose, taip padėdama didinti pajamas iš prijungtųjų ir duomenų perdavimo paslaugų.
"Stellantis" naudos "Qualcomm" skaitmeninę važiuoklę "Snapdragon Digital Chassis" automobilių gamintojo būsimoms "Brain" ir "SmartCockpit" technologijų platformoms, pranešė abi bendrovės.
Bendradarbiavimas apims visų 14 "Stellantis" prekės ženklų automobilius, pradedant nuo "Maserati" 2024 m., sakė "Stellantis" programinės įrangos vadovas Yves'as Bonnefont'as per pranešimą žiniasklaidai, surengtą prieš ketvirtadienį.
Pasak jo, iki 2026 m. technologijos bus integruotos į visus grupės prekės ženklus.
"Kalbame apie milijonus transporto priemonių", - pridūrė I. Bonnefontas.
STLA Brain platforma yra pagrindinė būsimų "Stellantis" transporto priemonių elektrinė ir (arba) elektroninė bei programinės įrangos architektūra. Ji yra integruota į debesiją, kad būtų lengviau atlikti atnaujinimus per orą. Platforma "SmartCockpit" sukurta ant "Brain" ir naudoja dirbtiniu intelektu paremtas taikomąsias programas informacinių ir pramoginių funkcijų bei paslaugų, įskaitant mokėjimus transporto priemonėje ir balso komandas, teikimui. Ji kuriama ir projektuojama kartu su "Amazon" ir "Foxconn".

Qualcomm Snapdragon skaitmeninė važiuoklė - tai atvirų ir keičiamo mastelio su debesija susietų platformų rinkinys, apimantis keturias sritis: "Car to Cloud", "Cockpit", "Ride" (pagalba vairuotojui) ir "Connectivity".
Bendrovės teigė, kad bendradarbiavimas su "Stellantis" apims "Cockpit" ir "Connectivity" platformas, ypač integruojant 5G funkcijas. Cockpit įrankių rinkinys užtikrins automobilio ryšio ir informacijos ir pramogų sistemų, įskaitant didelės raiškos grafiką, veikimą "STLA SmartCockpit" sistemoje.

STLA "Brain" funkcijas taip pat papildys skaitmeninės važiuoklės komponentai, įskaitant atnaujinimus ir patobulinimus per orą, įskaitant arklio galių atnaujinimus, papildomus važiavimo režimus, diagnostiką ir remontą.

Naujas galimybių pasaulis

Bonnefontas teigė, kad "Qualcomm" technologijos padės "Stellantis" pasiekti kovo 1 d. pristatytame grupės plane "Dare Forward 2030" numatytą tikslą - 21,8 mlrd. dolerių pajamų iš programinės įrangos valdomų technologijų - su 40 proc. bendrąja marža. Grupė turės 34 mln. prijungtų transporto priemonių, teigė "Stellantis".
Į šias pajamas įeina paslaugos ir prenumeratos, įskaitant paslaugas naudotų automobilių savininkams, duomenų ir automobilių parko paslaugos, geresnė transporto priemonių kainodara ir perpardavimas, užkariavimai, paslaugų išlaikymas ir kryžminis pardavimas.
"Tai visiškai naujas automobilių galimybių pasaulis", - sakė Bonnefontas. "Tai atitinka mūsų klientų lūkesčius", pavyzdžiui, automatiškai atsinaujinančių išmaniųjų telefonų.
Anksčiau "Stellantis" naudojo tam tikras "Qualcomm" technologijas, tačiau šis bendradarbiavimas reiškia ilgalaikį portfelio išplėtimą, sakė "Qualcomm Europe" vadovas Enrico Salvatori.
Nei Salvatori, nei Bonnefontas nepateikė jokių finansinių susitarimo detalių, įskaitant tai, ar bendrovės dalysis pajamomis iš atnaujinimų ar paslaugų.
San Diege, Kalifornijoje, įsikūrusi "Qualcomm" teikia savo technologijas dešimtims automobilių gamintojų ir, be kita ko, bendradarbiauja su BMW, "Hyundai Group", "Volvo Cars", "Renault" ir "Honda".
Bonnefontas teigė, kad bendradarbiavimas su "Qualcomm" padėtų stabilizuoti puslaidininkių, kurie per pastaruosius 18 mėnesių buvo pagrindinis automobilių gamintojų galvos skausmas.
"Tai būdas sustiprinti mūsų tiekimo grandinę tuo metu, kai puslaidininkių tiekimas yra sudėtingas", - sakė jis. "Naudosimės labai specifinėmis "Qualcomm" paslaugomis, padėsiančiomis mums apsirūpinti."
Savo ruožtu "Qualcomm" bendradarbiavimas su "Stellantis" yra dalis siekio dirbti tiesiogiai su automobilių gamintojais, o ne per 1 lygio tiekėjus, sakė Salvatori. "Pirmojo lygio tiekėjai vis dar atlieka tam tikrą vaidmenį, tačiau dabar yra sukurtas tiesioginis kanalas su automobilių gamintojais", - sakė jis.
Pasak jo, "Qualcomm" platformos yra atviros ir keičiamos, o techninė įranga ir pagrindinė programinė įranga yra prieinama automobilių gamintojams, kurie gali sukurti pridėtinę vertę naudodami savo programinę įrangą, sakė Salvatori.
"Tai leidžia automobilių gamintojams sutelkti savo energiją ir lėšas moksliniams tyrimams ir plėtrai į programinės įrangos ekosistemą, kuri kuria diferenciaciją", - sakė jis.