Sunkiai užvedate automobilį? Sužinokite, kodėl

Sunkiai užvedate automobilį? Sužinokite, kodėl
Photo by Chris Liverani / Unsplash

Sunkiai užvedate automobilį? Sužinokite, kodėl
Jei automobilis neužsiveda, tai gali kelti nerimą, o ką jau kalbėti apie nepatogumus. Tačiau kodėl kartais nepavyksta užvesti automobilio?

Sužinokite 10 svarbiausių priežasčių, kodėl gali kilti problemų užvedant automobilį. Be to, diagnozuokite, ką reiškia tas garsas, kurį girdite pasukę raktelį – nuo spragtelėjimo iki variklio užvedimo.

Pagrindinės priežastys, kodėl neužsiveda automobiliai

1. Išsikrovęs arba sugedęs akumuliatorius

Akumuliatorius paprastai yra pagrindinis problemų dėl automobilio užvedimo kaltininkas.

Akumuliatorius gali išsikrauti arba net sugesti keliais būdais:

 • Automobilyje buvo palikta įjungta elektros energija, pvz., žibintai, todėl akumuliatorius išsikrovė.
 • Ilgą laiką nevažiavote automobiliu.
 • Vieno iš akumuliatoriaus komponentų gedimas.

Jei pasukus raktelį automobilis skleidžia greitą spragtelėjimą, bet neužsiveda, gali būti, kad tai akumuliatorius. Užvedus automobilį iškart gali pavykti vėl pradėti važiuoti, tačiau gali tekti pakeisti akumuliatorių arba paprašyti mechaniko patikrinti, ar nėra problemų ir korozijos.

Akumuliatoriaus problemų ypač dažnai kyla šaltuoju metų laiku, kai akumuliatorius atšąla ir sunkiai išlaiko įkrovą.

2. Starterio variklio problemos

Starteris yra prijungtas prie automobilio akumuliatoriaus ir įjungus uždegimą išjudina variklį.

Sugedusio starterio variklio simptomas gali būti garsus spragtelėjimas, kai bandote pasukti užvedimo raktelį. Jei yra starterio variklio problema, mechanikas turės jį patikrinti kartu su automobilio elektros sistema.

3. Degalų problemos

Tai apima degalų siurblio problemas ir elektrines arba mechanines degalų sistemos problemas.

4. Elektros arba elektros instaliacijos problemos

Beveik 5 % neužsivedančių automobilių, į kuriuos vykome, buvo elektros arba laidų problemų.* Tai apima saugiklių dėžutės, akumuliatoriaus laidų arba kėbulo valdymo bloko problemas.

Nepamirškite, kad graužikai gali susisukti lizdus po automobilio variklio dangčiu ir apgraužti laidus, jei automobilis kurį laiką nebuvo eksploatuojamas.

5. Variklio problemos

Problemos, susijusios su automobilio variklio mechanika, gali neleisti automobiliui užsivesti. Pagrindiniai kaltininkai paprastai būna alkūninis velenas arba paskirstymo diržas ir grandinė.

Tai gali būti problema, jei variklis neužsiveda arba užsiveda ir užstringa.

6. Sugedę imobilizatoriai

Kartais automobilio apsaugos sistema iš tikrųjų gali neleisti jums užvesti automobilio, jei neatpažįsta jūsų raktelio. Taip gali būti dėl to, kad jūsų raktelio akumuliatoriaus baterija išsikrovusi.

Pabandykite palaikyti savo raktelį prie pat užvedimo mygtuko arba paimkite atsarginį raktelį. Jei jis vis tiek neveikia arba neturite atsarginio, gali tekti įsigyti naują raktelį.

7. Alternatoriaus problemos

Jos apima problemas, susijusias su generatoriaus pavaros diržu ir laidais.

Alternioratorius tiekia elektros energiją, reikalingą žibintams, radijui ir šildymui įjungti. Jis taip pat įkrauna automobilio akumuliatorių.

8. Variklio įsiurbimo problemos

Variklio įsiurbimo problemos apima sugedusius degalų purkštukus, droselius ir degalų slėgio reguliatorius bei jutiklius. Jei pastaruoju metu sunkiai užvedate automobilį, taip pat pastebėjote, kad automobilis ūžia arba spjaudosi, tai gali būti degalų sistemos problema.

9. Užstrigęs užvedimas arba vairo užraktas

Jei negalite pasukti užvedimo raktelio, gali būti užstrigusi vairo spynelė.

Taip gali atsitikti dėl to, kad ratas stipriai prispaudžiamas prie bordiūro arba parkuojantis su visiškai užrakintu vairu.

Galite pabandyti atlikti šiuos veiksmus, kad jį atlaisvintumėte:

 • Įjungę vairo užraktą, turėtumėte galėti šiek tiek pajudinti vairą.
 • Pabandykite surasti laisvosios eigos sritį kilstelėdami vairą ir pažiūrėkite, ar šioje vietoje raktelis pasisuks.
 • Kartais tai lengviau padaryti dviem žmonėms.
 • Nebandykite raktelio sukti jėga, nes jis gali sulūžti.

Užstrigusią spynelę dažnai galite išlaisvinti patys, neprireikus mechaniko pagalbos.

10. Uždegimo žvakės

Dažnai pasitaikanti problema – užlietas benzininis variklis. Taip atsitinka, kai variklis per anksti išjungiamas po to, kai užvedamas iš šalto variklio. Į variklį patekę nesudegę degalai lieka ir jį išjungus. Dėl to sudrėksta uždegimo žvakės ir automobilį sunku užvesti iš naujo.

Gali būti, kad variklis užlietas, jei pasukus raktelį girdisi labai greitas užvedimo garsas (paprastai tai būna švilpimo garsas). Taip pat gali būti juntamas stiprus benzino kvapas arba automobilis gali trumpam užsivesti ir vėl užgesti.

11. Mažas AdBlue kiekis

Jei pritrūko AdBlue, variklio iš naujo užvesti nepavyks. Gali tekti kviesti mechaniką, nes kai kuriems automobilių modeliams reikia programinės įrangos, kad juos būtų galima paleisti iš naujo.

Tačiau nesunku išvengti, kad jo nepritrūktų – jūsų automobilis prietaisų skydelyje parodys įspėjimą ir rodys laiko tarpą, per kurį turėsite papildyti degalų atsargas.

Užvedimo problemų diagnozavimas

Kartais apie tai, kas jūsų automobiliui negerai, galite sužinoti iš to, kas vyksta, kai bandote jį užvesti.

Paleidžiant automobilį nesigirdi jokio triukšmo                                                             Tai gali būti akumuliatoriaus jungties problema.

Greitas spragtelėjimas, kai užvedate degimą                                                                     Tai paprastai rodo elektros sistemos problemą. Tai gali būti:

 • išsikrovęs arba sugedęs akumuliatorius
 • Alternatoriaus problema

Vienkartinis spragtelėjimas įjungus uždegimą                                                       Paprastai tai yra starterio arba starterio relės (jungiklio, perduodančio energiją starteriui) problema.

Variklis užsiveda, bet automobilis neužsiveda                                                            Dažnai tai būna degalų problema. Ją gali sukelti:

 • užtvindytas variklis
 • Tuščias degalų bakas
 • Užsikimšęs degalų filtras

Variklis įsijungia, bet užgęsta                                                                                                Tai gali būti dėl:

 • Kuro įpurškimo arba karbiuratoriaus problema
 • užlietas variklis (jei taip pat jaučiate stiprų benzino kvapą)

Kaip užvesti automobilį

Jei sunku užvesti automobilį ir manote, kad išsikrovė akumuliatorius, galbūt pavyks jį užvesti.

Turėsite naudoti porą užvedimo laidų, kad prijungtumėte savo akumuliatorių prie kito visiškai veikiančio automobilio akumuliatoriaus.

Pagalba sugedus automobiliui namuose                                                                              Jei automobilis neužsiveda namuose, ilgai nesukite raktelio, nes taip galite jį sugadinti. Geriausia kreiptis pagalbos į mechaniką.

Šaltinis: theaa.com