Taisyti ar keisti seną automobilį?

Taisyti ar keisti seną automobilį?
Photo by Logan Meis / Unsplash

Kartais atrodo, kad senesnis automobilis gali pamatyti savo savininko banko sąskaitą. Jis žino, kada laikai sunkūs, ir būtent tada nusprendžia sugesti.

Taigi nuvežėte jį ir gavote blogą žinią, kiek kainuos remontas. Dabar turite priimti sprendimą – ar jį taisyti, ar laikas pirkti kitą? Kada turėtumėte nustoti leisti pinigus senam automobiliui?

Mes negalime priimti sprendimo už jus, bet turime patarimų, kaip elgtis sugedus senam automobiliui. Apsvarstykite visus šiuos veiksnius, prieš žengdami bet kokį žingsnį.

Ko vertas jūsų automobilis?

Akivaizdu, kad nenorite į savo transporto priemonę investuoti daugiau pinigų, nei ji verta. Bendra rekomendacija yra tokia: jei remontas kainuos daugiau nei pusę automobilio vertės, turėtumėte jo atsisakyti.

Tačiau galbūt atrodo, kad vis tiek būtų verta...

Brangūs variklio ar pavarų dėžės keitimai ir perdarymai pasitaiko palyginti retai. Dažniausiai tenka atlikti tuos remonto darbus, kurie laikui bėgant susikaupia: galbūt vandens siurblys, po kelių mėnesių naujas radijas, tada stabdžiai. Kad ir kas būtų toliau, tai gali būti tas šiaudas, dėl kurio visi šie susikaupę remonto darbai viršija automobilio vertę. Tačiau visos tos kitos dalys yra naujos ir dėl jų neturėtų atsirasti jokių naujų išlaidų, o šis paskutinis remontas tikriausiai bus pigesnis nei naujo automobilio pirkimas.

Ar galite sau leisti atnaujinti automobilį?

Žinoma, jūs nenorite kišti pinigų į beviltišką kledarą, tačiau nauji automobiliai gali būti labai brangūs.

Mūsų patarimas: pasižiūrėkite, kiek mokėsite per mėnesį už realią naujo automobilio paskolą, ir palyginkite ją su remonto kaina. Jei remontas kainuoja mažiau nei automobilio įmokos per metus, automobilio remontas turėtų būti jums palankesnis.

Taip pat reikia atsižvelgti į papildomas išlaidas, susijusias su nauju automobiliu.

O kaip dėl naujo naudoto automobilio?

Jei dešimties metų senumo automobilį keičiate penkerių metų senumo automobiliu, realiai galite tikėtis, kad dėl tokio atnaujinimo turėsite mažiau problemų. Tačiau jei jūsų biudžetas leidžia jums ieškoti ne ką naujesnės transporto priemonės, galbūt verčiau apsvarstykite galimybę vietoj to suremontuoti savo automobilį.

Taigi, kada prasmingiau atsisakyti senojo automobilio?

Turite apsvarstyti remonto ir keitimo išlaidas, tačiau pinigai ne visada yra svarbiausia. Yra ir kitų veiksnių, kurie gali pakeisti jūsų sprendimą.

Jūsų naujame automobilyje gali būti tokios funkcijos kaip avarinis priekinis stabdymas, aklosios zonos stebėjimas, pagalbinė eismo juostos palaikymo sistema, papildomos oro pagalvės ar kita įranga, kurios gali trūkti jūsų senajame automobilyje.

Priklausomai nuo to, kokio senumo yra jūsų automobilis, naujesnis automobilis gali būti ekonomiškesnis.

Niekas nemėgsta gedimų, tačiau kai kurie žmonės sugeba su jais susitaikyti geriau nei kiti. Naujas automobilis gali sumažinti tikimybę kur nors įstrigti su mažais vaikais arba pavėluoti į darbą ar svarbius susitikimus.

Remonto ir keitimo išlaidos gali būti labai panašios, tad svarbu prieš priimant sprendimą, visada atlikti skaičiavimus. 

Šaltinis: autotrader.ca