TOP 10 geriausių pirmųjų automobilių naujiems vairuotojams 2022 m.

TOP 10 geriausių pirmųjų automobilių naujiems vairuotojams 2022 m.
Photo by Jesús Rodríguez / Unsplash

Naujas automobilis pirmą kartą vairuojantiems turėtų būti pigus, lengvai valdomas ir saugus. Štai 10 geriausių pirmųjų automobilių

Pirmojo automobilio pirkimas yra vienas įsimintiniausių etapų žengiant į pilnametystę. Kai išlaikysite vairavimo egzaminą, kita kliūtis tarp jūsų ir visiškai naujos laisvės bus rasti geriausią pirmąjį automobilį pagal savo biudžetą, todėl mes jums padėsime.

Automobilio pirkimo ir eksploatavimo išlaidos gali būti pernelyg didelės, todėl geriausias būdas užtikrinti, kad jūsų pinigai būtų panaudoti optimaliai, yra įsigyti įperkamą, ekonomišką ir pigiai apdraustą automobilį. Daugelis pirmą kartą perkančių automobilį orientuojasi į naudotus automobilius, pirkdami arba finansuodami visiškai naujesnį automobilį gausite galite gauto garantiją, taip pat sumažinsite mechaninių problemų atsiradimo tikimybę.

Čia pateikiame 10 geriausių naujų automobilių pradedantiesiems vairuotojams. Jie yra pakankamai maži, kad būtų lengvai valdomi ir lengvai vairuojami, tačiau siūlo ir prabangos elementų, kad naujieji vairuotojai būtų saugūs ir neprarastų ryšio. Juos taip pat patogu vairuoti, o tai padės naujiems vairuotojams su kiekvienu nuvažiuotu kilometru įgyti pasitikėjimo savimi.

10 geriausių pirmųjų automobilių naujiems vairuotojams 2022 m.

Volkswagen up!

VW up

Svarbiausia "up!" patrauklumo priežastis - maža kaina, be to, visos modifikacijos priklauso 10 arba žemesnei draudimo grupei, išskyrus karštąjį GTI modelį. Vienintelis standartiniuose benzininiuose modeliuose siūlomas variklis yra 1,0 litro trijų cilindrų variklis, kuris išvysto 64 AG.

Nepaisant to, kad "up!" yra toks pigus, jam nesigailima saugumo. Visi nauji modeliai turi elektroninę stabilumo kontrolę, kelias oro pagalves ir daugiafunkcinę priekinę kamerą. Interjero kokybė taip pat prieštarauja biudžetinei kainai: naujuose modeliuose standartinėje įrangoje yra oro kondicionierius ir DAB radijas su "Bluetooth" ryšiu.
Dėl nedidelių gabaritų "up!" lengva vairuoti ir parkuoti, be to, jis iš tikrųjų yra gana smagus, ir nors variklis yra nedidelis, važiuojant greitkeliu jis nesijaučia per daug apkrautas. Jei pageidaujate nulinės emisijos automobilio, galite rinktis net visiškai elektrinį "VW e-up!". Jis gali nuvažiuoti iki 255 km ir yra tokios pat kokybės kaip ir benzininis automobilis, tačiau jo kaina yra aukštesnė.

KIA Picanto

Kia Picanto

Trečiosios kartos "Kia Picanto" tapo gana jaunatvišku ir sportiškai atrodančiu mažu automobiliu. Tačiau nors naujausia išvaizda suteikia Picanto daugiau smagumo, iš tikrųjų jis išlieka labai racionalus pasirinkimas miesto automobiliui.

Viduje yra daug įrangos, prieinamos visoje modelių gamoje. Tikėkitės rasti elektra valdomus priekinius langus, USB įvestis, automatinius žibintus ir pagalbinę įkalnės įveikimo sistemą. Dėl papildomos garso izoliacijos, patobulintų variklio laikiklių ir naujo variklio dangčio "Picanto" taip pat yra daug rafinuotesnis už savo pirmtakus.
Nuosavybės išlaidos turėtų būti minimalios, nes degalų sąnaudos gali siekti 5,65 l/km, o visos "Picanto" versijos patenka į žemas draudimo grupes. Kia firminė septynerių metų 150 000 km garantiją taip pat turėtų padėti išvengti rūpesčių dėl techninės priežiūros.

Ford Fiesta

Ford Fiesta

irkėjų mėgstamas "Ford Fiesta" yra vienas iš labiausiai paplitusių supermini automobilių keliuose, ir nesunku suprasti, kodėl: jo kaina prieinama, jis rafinuotas, praktiškas ir netgi smagus vairuoti.

Parduodamos kelios versijos, tačiau naujam vairuotojui geriausia rinktis žemesnės klasės automobilius, nes taip ne tik sumažės išlaidos, bet ir bus užtikrintos visos reikalingos funkcijos. Net bazinės "Trend" komplektacijos "Fiesta" turi LED priekinius žibintus, oro kondicionierių, aštuonių colių jutiklinį ekraną su "Apple CarPlay" ir "Android Auto", eismo juostos palaikymo asistentą ir kruizo kontrolę.

SEAT Ibiza

Seat ibiza

SEAT Ibiza naudoja patikrintą, aukštos kokybės "Volkswagen Polo" pagrindą, tačiau turi stilingesnį kėbulą ir mažesnę kainą.

Naujesni Ibiza yra vieni iš geriausiai įrengtų automobilių šiame sąraše ir saugos požiūriu: net bazinėje SE specifikacijoje yra elektroninė stabilumo kontrolė, įspėjimas apie priekinį susidūrimą, autonominis avarinis stabdymas, įkalnės palaikymo asistentas, nuovargio atpažinimo sistema ir eismo juostos palaikymo asistentas.
Be to, kartu su saugumu siūloma daug patogumų: 8,25 colių jutiklinis ekranas su "Android Auto" ir "Apple CarPlay", oro kondicionierius ir kruizo kontrolė taip pat yra standartinėje įrangoje.

Hyundai i10

Hyundai i10

Hyundai šiek tiek drąsiau apipavidalino naujausią i10, ir nors tai vis dar nėra pats gražiausias automobilis, jis atrodo daug ryškiau nei anksčiau.
I10 buvo patobulintas ir viduje, o visa saugos įranga yra standartinė visų modelių gamoje. Tačiau jei norite tokių funkcijų, kaip galinio vaizdo kamera, klimato kontrolė ar net priekiniai rūko žibintai, turėsite rinktis "Premium" arba "N-Line" modifikacijas, kurių abiejų kaina yra didesnė.

Volkswagen Polo

Jei jums patinka pirmiau minėtas SEAT Ibiza, bet norite labiau "suaugusio" automobilio, "Volkswagen Polo" yra labai sunkiai pranokstamas.
Galima rinktis iš kelių Polo versijų, tačiau bazinėje "Life" komplektacijoje yra daugybė funkcijų, įskaitant lengvojo lydinio ratlankius, automatinius priekinius žibintus, DAB radiją, elektroninę stabilumo kontrolę ir automatinius lietaus valytuvus. Nors "Polo" yra gerokai didesnis už "VW up!", jį vis tiek turėtų būti lengva vairuoti ir parkuoti. Todėl galima pasirinkti pagalbos vairuotojui paketą, į kurį įeina parkavimo asistentas.

Toyota Aygo/Citroen C1/Peugeot 108

Citroen C1

Toyota Aygo, Citroen C1 ir Peugeot 108 yra pigiausi atitinkamų markių automobiliai, tačiau juose yra daug patogumų, kuriuos turi brangesni automobiliai, pavyzdžiui, oro kondicionieriai, jutikliniai multimedijos ekranai ir pagalbos vairuotojui sistemos.

Automobiliai yra identiški, kai kalbama apie mechanines savybes, tačiau kiekvieno jų išvaizda šiek tiek skiriasi, todėl, kurį iš jų pasirinksite, greičiausiai priklausys nuo asmeninių pageidavimų ir galimų pasiūlymų. Tačiau visi trys automobiliai išlieka vienodi: penkerios durys, kad būtų lengva patekti į automobilį, ekonomiškas trijų cilindrų benzininis variklis ir daugybė pritaikymo galimybių.

Škoda Fabia

Skoda Ibiza

Dar vienas minėtų SEAT Ibiza ir Volkswagen Polo giminaitis, Škoda Fabia yra ne tik dar vienas automobilis, pasižymintis dideliu praktiškumu, įranga ir mažomis eksploatavimo išlaidomis, bet ir pigiausias iš visų trijų automobilių.

Pasirinkę bazinę  komplektaciją, už šiek tiek daugiau nei 12 000 eur gausite  2019 metų su oro kondicionierių, eismo juostos palaikymo asistentą, autonominį avarinį stabdymą, DAB radiją su USB-C ir "Bluetooth" jungtimis.

Dacia Sandero

Dacia Sandero

"Dacia Sandero" yra vienas pigiausių Jungtinėje Karalystėje parduodamų automobilių, ir nors ankstesnis modelis mažino išlaidas dėl to, kad buvo pagamintas iš senesnio "Renault", naujausias "Sandero" sukurtas iš dabartinio "Clio", kuris pats savaime yra puikus supermini.
Tiesa, "Sandero" įranga yra gerokai paprastesnė ir skurdesnė nei kituose šio sąrašo automobiliuose, tačiau svarbiausi dalykai vis tiek yra. Vis dėlto, kai kaina prasideda nuo šiek tiek daugiau nei 10 000 svarų sterlingų, nesijausite lyg būtumėte nuskriausti. Naujausias "Sandero" taip pat turėtų būti gana praktiškas kasdieniam naudojimui - penkios sėdimos vietos, penkerios durys ir 320 litrų bagažinė. Nors už vairo jis nesukels jokių didelių įspūdžių, tačiau yra visiškai paprastas ir lengvai valdomas.
Tačiau vienas iš "Sandero" trūkumų yra tas, kad jam pavyko gauti tik dviejų žvaigždučių "Euro NCAP" saugumo įvertinimą, tačiau visi "Sandero" turi šešias oro pagalves, autonominę avarinio stabdymo sistemą, įkalnės įveikimo pagalbinę sistemą ir elektroninę stabilumo kontrolę.

Opel Corsa

Opel Corsa

Neseniai paskelbta, kad "Corsa" yra 2021 m. geriausiai parduodamas automobilis Jungtinėje Karalystėje, ir nenuostabu, kad taip yra todėl, kad šis automobilis yra labai populiarus tarp daugelio pirkėjų iš įvairių visuomenės sluoksnių, įskaitant naujus vairuotojus.

Nedidelės eksploatacinės išlaidos, gausus naujausių technologijų kiekis ir gana sportiška išvaizda - visa tai daro "Corsa" patraukliu pasirinkimu šioje įnirtingai kovojančioje rinkos dalyje.
Taip pat galite rinktis 1,2 l benzininį arba 1,5 dyzelinį variklį. Rekomenduotume rinktis benzininį variklį, nebent planuojate daug važinėti dideliais atstumais ir greitkeliais. Šis variklis vis tiek turėtų sunaudoti daugiau nei 45 promiles.
Kaip ir "VW up!", "Corsa" taip pat turi visiškai elektrinį variantą - "Corsa-e". Ji pasižymi sparčiu veikimu ir daugiau kaip 200 mylių nuvažiuojamu atstumu, tačiau jos kaina yra didesnė nei benzininių modelių.

Šaltinis: Autoexpress