Toyota Auris hečbekas 2013-2019 atsiliepimas (2024 atnaujinta)

Toyota Auris hečbekas 2013-2019 atsiliepimas (2024 atnaujinta)


Koks yra naudotas Toyota Auris hečbekas?

Ar esate iš tų žmonių, kuriems atsibodo skaityti automobilių žurnalistų pasisakymus apie automobilio savybes? Žmogus, kuris mano, kad tai nesąmonė, ir kuriam rūpi tik rasti naudotą automobilį, kuris patikimai ir tyliai, su kuo mažiau rūpesčių ir kuo paprasčiau jus vežios? Jei taip, didelė tikimybė, kad Toyota Auris bus kaip tik jums.

Toyota šeimos automobiliai niekada nepasižymėjo gebėjimu pakerėti ar sudrebinti. Tačiau jie gerai žinomi ir milijonų pirkėjų mėgstami dėl savo gebėjimo nepastebimai ir patikimai vežti su minimaliu rūpesčių kiekiu. Ne kitaip buvo ir su šiuo antros kartos Auris.

Per visą Auris gyvavimo laikotarpį buvo galima rinktis iš keleto variklių variantų. Ankstesniuose pavyzdžiuose buvo galima rinktis iš poros benzininių variklių (1,3 l ir 1,6 l), 1,4 l dyzelinio variklio ir 1,8 l benzininio-elektrinio hibridinio variklio. 2015 m. po atnaujinimo atsirado 1,2 l turbobenzininis ir 1,6 l dyzelinis varikliai. 2017 m. pabaigoje asortimentas buvo sumažintas ir liko tik 1,2 turbodyzelinas ir hibridas.

Pradedant prekybą, asortimentas prasidėjo nuo Active komplektacijos su klimato kontrolės sistema, vėliau buvo pereita prie populiaresnės Icon komplektacijos, kurioje buvo įdiegta jutiklinio ekrano informacijos ir pramogų sistema su skaitmeniniu radiju ir Bluetooth. Aukščiausioje Excel komplektacijoje buvo įdiegta dviejų zonų klimato kontrolė, automatiniai priekiniai žibintai ir valytuvai, šildomos priekinės sėdynės ir įvažiavimas bei užvedimas be raktelio. Per visą Auris gyvavimo laikotarpį pasirodė ir išnyko kelios kitos versijos ir specialūs leidimai, pavyzdžiui, Icon Tech, Icon Plus, Design ir Business Edition, kurių dauguma buvo maždaug viduryje gamos ir turėjo skirtingą įrangos lygį.

Kaip Auris važiuoja, priklauso nuo pasirinktos versijos, nes 1,3 benzininės ir 1,4 dyzelinės versijos turėjo ne tokią sudėtingą pakabos sąrangą, todėl važiavo ir važiavo grubiau. Dėl to abu variklių variantai tvirtai patenka į vengti sąrašą.

Kiti du benzininiai ir 1.6 dyzelinis varikliai važiuoja palyginti sklandžiai, nors net ir juos gali išmušti iš vėžių staigūs nelygumai. Jie saugiai ir nuspėjamai valdomi, nors jei Auris stipriai paspausite, pastebėsite, kad posūkiuose jis apsiverčia ir iškiša nosį į priekį vos tik išprovokuotas - tai nėra labai smagu. Tačiau šios versijos yra pakankamai greitos daugumai vairuotojų; ypač 1.2 turbininis variklis yra tikras perlas, nes yra ir veržlus, ir sklandus.

Dar yra hibridinis modelis, kuris važiuoja ir valdomas panašiai kaip aukščiausios klasės benzininiai ir dyzeliniai varikliai, tačiau greitėja kiek kitaip. Elektros variklis nuo važiavimo pradžios suteikia daug jėgos, tačiau važiuojant didesniu greičiu pastebėsite, kad jis veikia gana vangiai, o benzininis variklis triukšmingai sukasi visada, kai reikia net vidutinio pagreičio.

Auris interjeras nėra nuobodus, tačiau dėl neryškių plastikų jis atrodo šiek tiek pigus, kaip ir pasenusi informacijos ir pramogų sistema. Vis dėlto bent jau visi jungikliai ir mygtukai yra ten, kur ir tikėjotės juos rasti, todėl viską pakankamai lengva valdyti.

Auris bagažinės erdvė pakankama, tačiau tokie konkurentai kaip Volkswagen Golf ir Nissan Pulsar siūlo daugiau vietos, o Škoda Octavia šioje srityje lenkia Auris. Vienintelis privalumas - reguliuojamos bagažinės grindys, kurios yra standartinė kiekvieno modelio įranga ir palengvina daiktų pakrovimą bei išlygina laiptelį, susidarantį nulenkus galines sėdynes.

Tas pats pasakytina ir apie erdvę keleiviams tiek priekyje, tiek gale - ji pakankamai padori, tačiau ją lenkia geriausi klasės atstovai. Tiesą sakant, tai apibendrinimas, kuris iš esmės apibūdina visą Auris - nekenksmingas, bet vargu ar išskirtinis.

Kiek kainuoja eksploatuoti Toyota Auris hečbeką?

Ankstyvieji benzininiai modeliai nėra itin ekonomiški, ypač atsižvelgiant į tai, kad norint išgauti geriausius rezultatus, paprastai juos reikia šiek tiek patempti. Taigi, jei jūsų biudžetas leidžia įsigyti tik ankstyvą automobilį ir eksploatacinės išlaidos yra svarbus veiksnys, tikslinga rinktis dyzelinę versiją.

Jei galite sau leisti įsigyti vėlesnį automobilį, 1.2 turbobenzininis variklis turėtų būti pakankamai taupus, o pagal senesnius NEDC testus oficialus vidutinis degalų suvartojimo vidurkis yra 20 km/l Tuo tarpu 1,6 dyzelinio variklio laboratorinių bandymų metu pasiekiama norma yra 23km/l - kitaip tariant, jis nebus toks efektyvus kaip ankstesnis dyzelinis modelis, ko galima tikėtis atsižvelgiant į jo papildomą galią.

Tuo tarpu hibridinės versijos oficialus vidutinis rodiklis yra 25 km/l. ir gali būti artimas šiam rodikliui, jei važiuosite atsargiai mieste; tačiau nepamirškite, kad šio modelio efektyvumas smarkiai sumažėja važiuojant greitkeliu, todėl jei planuojate jį reguliariai naudoti ilgoms kelionėms, dyzelinis ar net benzininis modelis gali būti ekonomiškesnis.

Auris aptarnavimo išlaidos yra labai priimtinos, nors verta nepamiršti, kad Toyota pagrindinių platintojų meniu kainodara senesniems automobiliams pradedama taikyti tik po penkerių metų; daugelio kitų gamintojų automobiliams - po trejų metų.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Toyota Auris hečbeke?

Esame girdėję apie palyginti nedaug svarbių problemų, susijusių su Auris, todėl nėra per daug priežasčių, dėl kurių reikėtų tikrinti savo potencialų pirkinį. Tačiau, kaip ir bet kuriame kitame naudotame šeimos automobilyje, turėtumėte atkreipti dėmesį į salono nusidėvėjimą dėl mažų vaikų, kuriems trūksta supratimo apie įrenginius ir įrangą.

Taip pat atkreipkite dėmesį, ar suaugę vairuotojai, turintys panašių problemų, nesuvažinėjo ratų - lengvi įbrėžimai yra gerai, tačiau rimtesni smūgiai gali reikšti pakabos pažeidimus.

Kokios yra dažniausios naudoto Toyota Auris hečbeko problemos?

Kai kuriems 2012-2014 m. pagamintiems automobiliams kyla problemų dėl akumuliatoriaus išsikrovimo, atsirandančių iš dalies nuspaudus avarinio apšvietimo jungiklį (pavyzdžiui, jei į jį atsitrenkiama šepečiu). Dėl to automobilis gali neužsivesti, nes išsikrovė akumuliatorius. Tačiau tai lengva ištaisyti; Toyota pardavėjai žino apie šią klaidą ir gali atnaujinti automobilio programinę įrangą, kad problema būtų išspręsta.


Nepamirškite, kad dyzeliniuose automobiliuose įrengtas kietųjų dalelių filtras; kad jis savaime išsivalytų, kas keletą savaičių reikia važiuoti greitkeliu dideliu greičiu, todėl būkite atsargūs, jei šių automobilių rida nedidelė. O jei tokį automobilį perkate, įsitikinkite, kad pakankamai dažnai važiuojate greitkeliu.


Ar naudotas Toyota Auris hečbekas yra patikimas?

Taip. Paskutinėje apklausoje, kurioje jis dalyvavo, Auris užėmė įspūdingą šeštąją vietą iš 28 šeimyninių 0-3 metų amžiaus automobilių, įtrauktų į WhatCar? patikimumo tyrimą. Tuo tarpu Toyota užėmė trečiąją vietą tarp 31 gamintojo - visa tai reiškia, kad tai automobilis, kuris retai, o gal ir niekada, neturėtų kelti problemų.

Kurį naudotą Toyota Auris hečbeką turėčiau pirkti?

Pradinio lygio automobiliai atrodo šiek tiek skurdūs, o aukščiausios klasės modeliai atrodo šiek tiek per brangūs, atsižvelgiant į tai, ką jūs gaunate, todėl mes pasirinktume paprastą Icon. Ši komplektacija yra viena iš populiariausių, todėl ją lengviausia rasti.

Jei galėtume, rinktumėmės 1,2 turbininį benzininį variklį. Tačiau, jei tai per daug jūsų biudžetui, lengviausia gyventi su prieš tai buvusiu 1,6 benzininiu varikliu.

Alternatyvos

Kokias naudoto Toyota Auris hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Auris kaina naudotų automobilių rinkoje yra labai didelė, todėl, jei ieškote kažko panašaus, Seat Leon yra geras pasirinkimas. 2018 m. jis laimėjo naudoto metų automobilio apdovanojimą, todėl yra daug geresnis universalas nei Auris, nors jo patikimumas nėra toks spindintis.


Tą patį galima pasakyti ir apie Opel Astra, kuris yra dar pigesnis ir patogesnis už Auris; be to, už savo pinigus paprastai gaunate daugiau įrangos.

Tačiau jei patikimumas yra svarbiausia, verčiau rinkitės Honda Civic. Dėl išradingai atlenkiamų galinių sėdynių jis yra labai universalus, nors jo trūkumas - smulkmeniškas prietaisų skydelio dizainas, be to, jį įsigyti ne taip jau ir pigu.

Šaltinis: whatcar.com