Toyota didina investicijas į baterijų gamyklą Kalifornijoje iki 3,8 mlrd. dolerių, skirtų elektra varomiems automobiliams ir hibridams

Toyota didina investicijas į baterijų gamyklą Kalifornijoje iki 3,8 mlrd. dolerių, skirtų elektra varomiems automobiliams ir hibridams
Photo by Lenny Kuhne / Unsplash

Papildomos Toyota investicijos bent iš dalies buvo atsakas į šį mėnesį priimtą Infliacijos mažinimo įstatymą, kuriuo siekiama paskatinti automobilių gamintojus investuoti į akumuliatorių gamybą ir medžiagų tiekimą JAV.

Toyota Motor North America didina savo planus dėl akumuliatorių gamyklos Šiaurės Karolinos kaimo vietovėje, į projektą investuodama papildomus 2,5 mlrd. JAV dolerių, kad galėtų gaminti akumuliatorius tiek iš pradžių planuotiems hibridiniams, tiek dabar planuojamiems elektriniams automobiliams su akumuliatoriais.

Papildomos investicijos padidins gamyklos dydį ir planuojamą darbuotojų skaičių nuo 1750 iki 2100, t. y. maždaug trigubai daugiau nei pradinė 1,2 mlrd. dolerių investicija į projektą. Tikimasi, kad pradinė gamyba vis dar prasidės 2025 m.

2021 m. pabaigoje Toyota Motor Corp. paskelbė apie 70 mlrd. JAV dolerių pasaulines investicijas, skirtas būsimoms elektrifikavimo pastangoms finansuoti. Trečiadienį patronuojančioji bendrovė paskelbė apie būsimus 5,6 mlrd. dolerių vertės akumuliatorių gamybos įsipareigojimus, įskaitant plėtrą Šiaurės Karolinoje.

„Pradėjome nuo keturių hibridinių elektrinių transporto priemonių linijų. Kalbėjome apie dar dvi hibridinių-elektrinių transporto priemonių linijas, tačiau dabar keičiame kryptį ir ketiname pridėti dvi elektrinių [akumuliatorių] linijas“, - praėjusią savaitę sakė „Toyota Motor North America“ padalinio gamybos ir inžinerijos vyresnysis viceprezidentas Norm Bafunno.

Nors Bafunno to tiesiogiai nepasakė, jis pripažino, kad papildomos investicijos bent iš dalies yra atsakas į šį mėnesį priimtą Infliacijos mažinimo įstatymą, kuriuo siekiama paskatinti automobilių gamintojus investuoti į akumuliatorių gamybą ir medžiagų tiekimą JAV.

Toyota „mėgsta gaminti produktą ten, kur jis parduodamas, todėl pradedame derinti savo elektrifikavimo pėdsakus šiame regione“, - sakė jis. „Tam prireiks laiko, ir mūsų dar laukia daug darbo“.

3,8 mlrd. dolerių vertės akumuliatorių gamykla Šiaurės Karolinoje yra trečias pagal dydį „Toyota“ gamybos įrenginių išradimas JAV, nusileidžiantis tik didžiulėms surinkimo gamykloms Džordžtaune, Kijeve (8,5 mlrd. dolerių bendros investicijos nuo 1986 m.) ir Prinstone, Indijoje (6,6 mlrd. dolerių investicijos nuo 1998 m.).

Statybininkų brigados atlieka statybos darbus 1 800 akrų sklype netoli Liberty, N. C., kuriame netrukus pradės augti „Toyota“ akumuliatorių gamykla. Net ir išsiplėtusi „Toyota Battery Manufacturing North Carolina“ užims tik nedidelę žemės sklypo dalį. Iš pradžių Toyota apskaičiavo, kad gamykloje kasmet bus gaminami akumuliatoriai maždaug 200 000 transporto priemonių, tačiau Baffuno teigė, kad atnaujintų pajėgumų skaičiavimų, kurie apimtų ir elektromobilius, dar nėra.

Gamykla veikia kartu su dukterine įmone „Toyota Tsusho“, joje bus gaminami elementai ir moduliai, kurie vėliau bus surenkami į konkrečius akumuliatorių paketus arčiau planuojamų transporto priemonių galutinės surinkimo vietos, kaip ir bet kuris kitas komponentas. „Manome, kad dėl šių modulių dydžio, išvaizdos, tankio paketo ir panašių dalykų, kuriuos galime padaryti, turėsime gana gerą efektyvumą juos gabenant“, - sakė Bafunno.

Toyota pradėjo rinkti akumuliatorių gamyklos vadovų komandą, įskaitant Toyota patirties turinčius darbuotojus iš kitų šalies įmonių. Bafunno teigė, kad vietiniai techninės priežiūros ir gamybos darbuotojai greičiausiai bus pradėti įdarbinti kitų metų pradžioje.

Pasauliniai planai

Daugiamilijardinės Toyota investicijos sustiprina jos strategiją iki 2030 m. parduoti 3,5 mln. elektrinių automobilių per metus su Toyota ir Lexus prekės ženklais. Europoje, JAV ir Kinijoje Lexus taps tik elektra varomu prekės ženklu 2030 m., kai planuoja būti pasirengusi parduoti 1 mln. elektromobilių per metus. Po to iki 2035 m. Lexus visame pasaulyje siūlys tik visiškai elektrinius automobilius.

Šis Toyota žingsnis žengtas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Japonijos konkurentė Honda ir Pietų Korėjos akumuliatorių gamintoja „LG Energy Solution“ pranešė, kad investuos 4,4 mlrd. dolerių į ličio jonų akumuliatorių, skirtų Honda ir Acura prekės ženklų elektromobiliams, gamybą JAV.

Šiaurės Amerikos baterijų gamyba yra ypač svarbi siekiant atitikti neseniai priimtame Infliacijos mažinimo įstatyme nustatytus reikalavimus, taikomus elektromobilių skatinimo priemonėms. Elektromobiliai, kuriems gali būti taikoma iki 7500 JAV dolerių mokesčių lengvata, turi gauti baterijų medžiagas iš šalių, su kuriomis JAV yra sudariusi laisvosios prekybos susitarimą, o tam tikra dalis baterijų turi būti pagaminta Šiaurės Amerikoje.

„Toyota ketina ir toliau stengtis sukurti tiekimo sistemą, kuri galėtų nuolat tenkinti didėjančią BEV paklausą įvairiuose regionuose, įskaitant automobilių akumuliatorių tiekimą iš savo partnerių“, - teigiama Toyota pareiškime. „Toyota ir toliau dės visas pastangas, kad lanksčiai tenkintų įvairių klientų poreikius visose šalyse ir regionuose, siūlydama kelias jėgaines ir suteikdama kuo daugiau pasirinkimo galimybių.“

Toyota neskubėjo pereiti prie grynai elektrinių variklių, nes ir toliau siekia benzininių-elektrinių hibridinių variklių, kaip veiksmingos technologijos, padedančios pereiti prie neutralios anglies dioksido emisijos ateities.

Pirmąjį jos žingsnį EV lenktynėse sutrukdė gėdingas atšaukimas, kai buvo atšauktas tik šį pavasarį pristatytas visiškai elektrinis krosoveris bZ4X, baiminantis, kad gali nukristi ratai.

Įmonė pasiūlė išpirkti transporto priemones kaip kompensaciją klientams.

Šaltinis: autonews.com