„Toyota” mažina balandžio mėn. gamybos apimtis ir „sąmoningai stabdo" sparčią plėtrą

„Toyota” mažina balandžio mėn. gamybos apimtis ir  „sąmoningai stabdo" sparčią plėtrą

„Toyota” sumažins balandžio mėn. gamybos apimtis 150 000 vienetų, nes  „sąmoningai stabdo" spartų augimą.

„Toyota Motor Corp.", siekdama susigrąžinti prarastą gamybą,nuleis koją nuo gazo ir sulėtins atsigavimo tempą nuo balandžio iki birželio, kad pasiektų "priimtinesnį" gamybos tempą, nes puslaidininkių trūkumas ir COVID-19 pandemija ir toliau smaugia pramonę.

„Toyota” pranešė, kad balandžio mėn. pasaulinį gamybos planą sumažins 150 000 vnt. iki 750 000 transporto priemonių, palyginti su pirminiu planu, apie kurį tiekėjams buvo pranešta anksčiau šiais metais.

Balandžio-birželio mėnesiais, t. y. pirmąjį bendrovės fiskalinį ketvirtį,  „Toyota" teigė, kad jos pasaulinė gamyba vidutiniškai sieks apie 800 000 transporto priemonių per mėnesį. Naujieji tikslai yra mažesni nei pastaraisiais mėnesiais, kai  „Toyota", bandydama atsigriebti už prarastą gamybą, planavo pagaminti daugiau kaip 900 000 automobilių.

„Peržiūrėjome gamybos planus, kad jie būtų labiau pagrįsti ir atitiktų pastarojo meto realijas", - teigiama  „Toyota" pranešime spaudai ir priduriama, kad balandžio-birželio mėn. bus  „tyčinė pertrauka".

„Tokiu būdu sukursime sveiką darbo aplinką, kurioje didžiausias prioritetas teikiamas saugai ir kokybei, o ne įrenginių pajėgumų viršijimui, žmonių išnaudojimui iki galo ir viršvalandiniam darbui", - sakė didžiausia pasaulyje automobilių gamintoja  „Toyota".

Įvesdama  „sąmoningą pauzę",  „Toyota" atgaivina terminą, kurį prezidentas Akio Toyoda sugalvojo po 2010 m. pasaulinės bendrovės atšaukimo krizės, kai  „Toyota" sulėtino įsibėgėjusį augimo tempą, kad sutelktų dėmesį į tvarią veiklą. Pastaraisiais metais  „Toyota" ir vėl pateko į raudonąją zoną.

Net ir tada, kai ją užklupo pandemija ir mikroschemų trūkumas,  „Toyota" vis tiek išlaikė 10,29 mln. transporto priemonių, įskaitant  „Daihatsu" ir  „Hino", mažmeninės prekybos prognozę einamiesiems finansiniams metams, kurie baigsis kovo 31 d. Tai būtų daugiau nei 9,92 mln. vienetų praėjusiais finansiniais metais ir šiek tiek mažiau nei rekordiniai 10,6 transporto priemonių, parduotų 2019 m. kovo mėn. pasibaigusiais finansiniais metais.

Dabar ji planuoja apie 10 proc. sumažinti pasaulinę gamybą, palyginti su pirminiu gegužės mėn. planu, ir apie 5 proc. sumažinti, palyginti su birželio mėn. planu, sakė pasaulinių pirkimų vadovas Kazunari Kumakura

Kitą mėnesį  „Toyota" dabar planuoja pagaminti 250 000 vienetų Japonijoje ir 500 000 vienetų užsienyje.

Lėtėjimas turės įtakos tokių modelių, kaip  „Toyota Camry", C-HR ir  „Yaris", taip pat  „Lexus" modelių, įskaitant NX, CT, UT, LS, ES, IS ir RC, gamybai.

„Toyota" teigė, kad ankstesni bandymai iš karto koreguoti gamybą buvo netvarūs.

„Iki šiol mes vykdėme gamybos atkūrimą dėdami didžiules įvairių susijusių šalių pastangas", - sakė  „Toyota".  „Tačiau dėl dalių trūkumo turėjome ne kartą paskutinę minutę koreguoti gamybos planus, o tai labai apsunkino gamybos vietas, įskaitant ir tiekėjų įmones."

Ateityje  „Toyota" kas mėnesį ir kas tris mėnesius peržiūrės gamybos planus ir rizikos veiksnius ir ne vėliau kaip prieš tris mėnesius pasidalys šiais planais su tiekėjais.

Naujausiame  „Toyota" gamybos plane neatsižvelgta į karą Ukrainoje ar galimus tiekimo grandinės sutrikimus dėl kovo 16 d. žemės drebėjimo, sukrėtusio šiaurės rytų Japoniją. Tačiau, remdamasi neapibrėžta aplinka, Toyota taip pat išreiškė nuomonę, kad ateityje gali būti sumažinti planai.

„Be to, kad trūksta puslaidininkių, dėl COVID-19 plitimo ir kitų veiksnių sunku žvelgti kelis mėnesius į priekį, - įspėjo Toyota, - todėl yra tikimybė, kad gamybos planas gali būti mažesnis".

Šaltinis: https://www.autonews.com/automakers-suppliers/toyota-slashes-april-production-takes-intentional-pause-rampant-growth