Kaip rida veikia automobilio vertę?

Kaip rida veikia automobilio vertę?
Photo by Tyler Clemmensen / Unsplash

Kai kalbama apie vertės sumažėjimą, automobilio amžius ir būklė nėra vieninteliai veiksniai. Odometro skaitiklio kilometrų skaičius taip pat turi didelę įtaką tam, kiek automobilis vertas naudotų automobilių rinkoje.Automobilis, kuris praranda vertę dėl didelės ridos, tuo pat metu gali prarasti vertę dėl su amžiumi susijusio nusidėvėjimo ir bendro nusidėvėjimo. Daugelis naudotų automobilių pirkėjų taip pat atsargiai žiūri į didelės ridos automobilius, kartais dėl to, kad baiminasi, jog juose dažniau atsiranda gedimų. Todėl mažai tikėtina, kad automobiliai su didesne rida bus pasirinkti kaip patvirtinti naudoti automobiliai.

Kodėl rida turi įtakos automobilio vertei?

Automobilis, kurio rida didelė, visada bus vertas mažiau nei identiškas automobilis su mažesne rida. Taip yra todėl, kad kuo daugiau automobilis nuvažiuoja, tuo labiau dėvisi jo sudedamosios dalys ir tuo didesnė tikimybė, kad jas reikės remontuoti arba keisti. Taip pat yra didesnė tikimybė, kad automobiliai, kurių rida didelė, turi paviršinių ir struktūrinių pažeidimų, kurie dar labiau sumažina jų vertę. Tai gali paaiškinti, kodėl daugelis naudotų automobilių pirkėjų pirmenybę teikia mažos arba vidutinės ridos automobiliams.

Automobilio ridos intervalai

Vidutinė metinė automobilio rida gali svyruoti kasmet. Automobilio rida gali būti suskirstyta į 30000 kilometrų intervalus. Tai patogus modelis automobilio ridos nuvertėjimui apskaičiuoti, nes kiekvieną kartą, kai automobilis pereina tam tikrą ridos intervalą, jis vidutiniškai praranda apie 20 % savo dabartinės vertės. Tačiau svarbu prisiminti, kad automobilio rida nėra vienintelis dalykas, darantis įtaką vertei, ir per šį laikotarpį automobilis paseno, galėjo atsirasti kosmetinių ar funkcinių pažeidimų, taip pat kitų galimų veiksnių, darančių įtaką perpardavimo vertei.

Nuvažiuota rida ir geriausios vertės naudoto automobilio pasirinkimas

Ieškodami naudotų automobilių, kai kurie vartotojai sąmoningai vengia didelės ridos variantų. Jei automobilis jau gerokai nusidėvėjęs, tai gali būti protingas sprendimas. Tačiau, jei didelės ridos automobilio savininkas laikėsi techninės priežiūros ir aptarnavimo grafiko ir laiku pakeitė susidėvėjusias dalis, tokia transporto priemonė gali būti geresnis pirkinys nei kai kurie mažesnės ridos analogai, kuriems gali atsirasti brangiai kainuojančių gedimų. Jei jums priimtina didelės ridos naudoto automobilio idėja, verta pagalvoti apie buvusį tarnybinį automobilį. Tikėtina, kad automobiliai, kurie buvo naudojami komandiruotėms, daugiau laiko praleido greitkelyje. Važiuojant pastoviu greičiu greitkeliuose, variklis dėvisi daug mažiau nei trumpiau važiuojant per užstatytas vietoves, esant tipiškam eismui.

Kiek paprastai automobilis įveikia kilometrų?

Daugelis rinkoje esančių automobilių gali nuvažiuoti apie 300000 kilometrų. Tačiau kai kurie modeliai gali pasiekti ir 300000 ridą, jei aktyviai remontuojate ir prižiūrite automobilį bei reguliariai atliekate techninę priežiūrą. Saugus ir atsargus vairavimas bei rimtų susidūrimų vengimas gali padėti padidinti automobilio eksploatavimo trukmę.

Kaip nustatyti, ar automobilio rida buvo atsukta

Vienas iš svarbiausių ženklų, rodančių, kad rida galėjo būti suklastota, yra tai, kad nesutampa rida, įrašyta į techninės apžiūros ir techninės priežiūros istoriją. Galima tikėtis, kad nesuklastotos transporto priemonės rida kasmet gana tolygiai didės. Jei tam tikrais metais rida tik šiek tiek padidėja, turėtumėte paprašyti savininko tai paaiškinti.

Žinoma, jei rida stebuklingai sumažėja nuo ankstesnio skaičiaus, galite drąsiai daryti išvadą, kad tai yra klastojimo rezultatas! Nors patikrinus istoriją galima rasti ridos atsukimo įrodymų, jie ne visada yra įtikinami. Pavyzdžiui, klastojimas galėjo būti atliktas prieš pirmąją techninę apžiūrą. Todėl taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į bendrą transporto priemonės būklę. Pernelyg didelis pedalų, kilimėlių, sėdynių ar vairo nusidėvėjimas gali rodyti, kad transporto priemonė buvo eksploatuojama ilgiau nei nurodyta rida.

Galiausiai, prieš įsigydami automobilį, turėtumėte išbandyti jį bandomuoju važiavimu. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip automobilis valdomas. Jei ji elgiasi kaip transporto priemonė, kurios rida didesnė nei nurodyta, tai taip pat leidžia manyti, kad automobilis buvo suklastotas.

Kaip automobilio ridos rodmenys veikia transporto priemonės vertę?

Daugelio automobilių rida yra atsukama tikintis, kad pirkėjai patikės pakeistais odometro rodmenimis. Kai automobilio rida suklastojama, jo tikroji rinkos vertė sumažėja ir jį gali būti sunkiau parduoti, nes nusimanantys pirkėjai greičiausiai pastebės ridos neatitikimą.

Kas yra metinė rida?

Metinę ridą naudoja automobilių draudikai, norėdami įvertinti, kiek klientai nuvažiuos per metus. Ji apskaičiuojama dabartinę automobilio ridą dalijant iš automobilio pagaminimo metų skaičiaus. Penkerių metų senumo automobilio, kurio bendra rida yra 160000 kilometrų, metinė rida yra 32000 kilometrų.

Kaip automobilio rida ir nusidėvėjimas veikia automobilio vertę?

Automobilio vertė kasmet mažėja, neatsižvelgiant į nuvažiuotą ridą, o labiausiai ji sumažėja pirmaisiais metais. Vėliau nusidėvėjimas tolygiai mažėja, o po 8-10 metų gerokai sulėtėja. Jei automobilio rida ypač maža ir jis apskritai yra geros būklės, jis gali būti parduodamas brangiau nei identiškas automobilis su vidutine rida. Ir atvirkščiai, automobilis su didele rida paprastai parduodamas pigiau nei kiti to paties modelio automobiliai su mažesne rida.

Amžius arba rida: Kas turi didesnę įtaką automobilio vertei?

Paprastai manoma, kad amžius turi didžiausią įtaką vertės sumažėjimui, nors taip pat tikėtina, kad senesnė transporto priemonė turės daugiau nuvažiuotų kilometrų nei naujesnė.

Kiti dažnai užduodami klausimai

Kokia yra gera naudoto automobilio rida?

Daugelis naudotų automobilių pirkėjų mano, kad ideali metinė rida yra 16000 kilometrų arba mažiau. Pavyzdžiui, pirkdami trejų metų senumo automobilį, daugelis pirkėjų pageidautų 50 000 kilometrų arba mažiau.

Kas laikoma didele naudoto automobilio rida?

Didele rida gali būti laikomas automobilis, kurio rida viršija 32000 kilometrų per metus arba kurio rida per visą gyvenimą viršija 320 000 kilometrų. Didelės ridos automobiliai dažnai parduodami palankiomis kainomis ir, jei jie buvo gerai prižiūrimi, gali būti verta investicija.

Kurie automobiliai išlaiko savo vertę esant didelei ridai?

Tarp geriausiai vertę išlaikančių modelių po trejų metų yra Porsche 911 GT3 (81 %), Range Rover Evoque (73 %) ir Aston Martin DBX (70 %). Nors išlaikyta vertė bus šiek tiek mažesnė esant didesnei ridai, šie modeliai išsilaiko gerai, palyginti su kitais rinkoje esančiais modeliais.

Koks yra patikimiausias didelės ridos automobilis?

Patikimumas yra labai svarbus aspektas, ypač jei jums reikia reguliariai vykti į ilgas keliones. Tokie modeliai kaip 3 serijos BMW, Toyota Corolla ir Škoda Octavia yra vertinami už ilgalaikį patikimumą kaip darbiniai arkliai ir tarnybiniai automobiliai – net ir nuvažiavus daug kilometrų.

Šaltinis: webuyanycar.com