Įsigydami automobilį neignoruokite šių 7 saugos funkcijų

Įsigydami automobilį neignoruokite šių 7 saugos funkcijų
Photo by Lance Asper / Unsplash

Ieškodami naujo ar naudoto automobilio neaukokite svarbių saugos funkcijų, net jei norite sutaupyti pinigų. Nauji ir naudoti automobiliai yra brangūs. Jei dabar perkate, tikriausiai ieškote būdų, kaip sutaupyti. Galbūt svarstote apie sertifikuotą naudotą automobilį vietoj naujo. Galbūt norėdami sutaupyti renkatės sedaną arba hečbeką, o ne pilno dydžio visureigį ar pikapą. Pateiksime sąrašą saugos funkcijų, kurioms neturėtumėte taupyti ieškodami kito automobilio.

7 saugos funkcijos, kurių reikia kitame automobilyje

Ieškodami kitos transporto priemonės apsvarstykite šias funkcijas, kurios padės užtikrinti jūsų saugumą.

  • Galinio vaizdo kamera
  • Galinio skersinio eismo įspėjimo sistema
  • Įspėjimo apie priekinį susidūrimą sistema
  • Traukos kontrolės sistema
  • Stabilumo kontrolė
  • Variklio imobilizatorius
  • Šoninės užuolaidinės oro pagalvės

1. Galinio vaizdo kamera

Jei esate patyręs vairuotojas, be šios kameros galima apsieiti, ypač mažame automobilyje. Yra daug solidžių naudotų automobilių, kurie neturi parkavimo kamerų. Tačiau jei perkate automobilį paaugliui, pavyzdžiui, nebrangų pirmąjį automobilį, nepraleiskite parkavimo kameros. Mokytis be parkavimo kameros yra gerai, tačiau jos turėjimas nepatyrusiam vairuotojui gali būti labai svarbus.

Tiems, kurie dažnai parkuojasi labai ankštose erdvėse, gali prireikti 360 laipsnių parkavimo kameros. Tokia kamera leidžia matyti visą automobilį, o ne tik tai, kas yra už jūsų.

PATARIMAS: Honda automobiliai ypač verti dėmesio dėl galinių parkavimo kamerų, nes dauguma jų siūlo skirtingus vaizdus, kuriuos vairuotojas gali pasirinkti priklausomai nuo aplinkybių.

2. Galinio skersinio eismo įspėjimo sistema

Nors daugelyje senesnių automobilių gali būti įrengti priekiniai arba galiniai parkavimo jutikliai, galinio skersinio eismo įspėjimo sistema žengia dar vieną žingsnį pirmyn. Paprastai jis veikia kartu su galiniais parkavimo jutikliais, tačiau galinis skersinio eismo įspėjimas praneša vairuotojui, kai kažkas juda link automobilio ir patenka į matomumą. Pavyzdžiui, tarkime, esate maisto prekių parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelėje ir turite pasitraukti iš vietos, kurioje nematote artėjančių transporto priemonių ar pėsčiųjų. Galinis skersinio eismo įspėjimo sistemos signalas perspės, kad iš bet kurios pusės artėja žmogus arba automobilis. Esant būtinybei, tai gali būti geras galinės parkavimo kameros pakaitalas.

3. Įspėjimo apie priekinį susidūrimą sistema

Įspėjimo apie priekinį susidūrimą sistema stebi priekyje važiuojančias transporto priemones ir informuoja, kai artėjate per greitai. Ji užfiksuoja, kad priekyje važiuojantis objektas važiuoja lėčiau už jus arba yra sustojęs, ir įspėja, kad gali grėsti susidūrimas.

Priešpriešinio susidūrimo prevencijos sistema tobulina šią technologiją ir įjungia stabdžius, kad padėtų išvengti susidūrimo arba sumažintų neišvengiamo susirėmimo stiprumą. Tai ypač naudinga mažo greičio situacijose, pavyzdžiui, važiuojant automobiliu stovėjimo aikštelėje arba sustojus eismui, kai jūsų dėmesys sekundę gali būti nukreiptas.

PATARIMAS: pirmiausia būtinai išbandykite automobilį, nes kai kurios įspėjimo apie priekinį susidūrimą ir priešpriešinio susidūrimo prevencijos sistemos yra labai jautrios. Tačiau kitų jautrumo lygį galima reguliuoti.

4. Traukos kontrolės sistema

Traukos kontrolės ir stabilumo kontrolės funkcijos nėra vienodos, tačiau jos yra susijusios ir dažnai naudoja kai kurias tas pačias sistemas.

Traukos kontrolės sistema padeda apsaugoti ratus nuo slydimo lyjant lietui arba važiuojant ledu, sniegu ar smėliu. Ji tai daro be vairuotojo įsikišimo selektyviai sumažindama variklio galią arba naudodama stabdžius. Traukos kontrolės sistema geriausiai veikia, kai važiuojate tiesia linija nedideliu greičiu.

5. Stabilumo kontrolė

Stabilumo kontrolė yra traukos kontrolės sistemos patobulinimas arba naudoja kai kurias iš tų pačių sistemų ir principų. Stabilumo kontrolė naudoja stabdžius ir variklio galią, kad automobilis neslystų. Automobilyje esantys jutikliai nustato šoninį automobilio judėjimą. Kompiuteris analizuoja automobilio judėjimą ir sukimąsi ir įsikiša, kad automobilis nenukryptų į šoną arba nesusvyruotų. Paprastai tariant, stabilumo kontrolė koreguoja nepakankamą ir per didelį posūkį. Kai kuriuose naudotuose automobiliuose gali būti traukos kontrolės sistema, bet ne stabilumo kontrolė. Jei automobilis yra su stabilumo kontrole, tikėtina, kad jame yra ir traukos kontrolės sistema.

6. Variklio imobilizatorius

Kai kurie naujesni automobiliai turi variklio imobilizatorių, o kiti – ne. Paprasčiau tariant, imobilizatorius yra apsaugos nuo vagystės funkcija, kuri naudoja raktelyje esančią mikroschemą su kodu, kuris susirašinėja su automobiliu. Dėl to automobilio negalima užvesti be vieno iš šių raktelių. Variklio imobilizatoriuose dažnai naudojamas radijo dažnio identifikavimas (RFID), kad raktas galėtų tarsi susikalbėti su automobiliu. Kai ieškote naudoto automobilio, tam tikri svarstomų modelių apdailos lygiai gali turėti šią funkciją arba jos neturėti. Kai kuriuose naudotuose žemesnio apdailos lygio automobiliuose variklio imobilizatoriaus nėra.

7. Šoninės užuolaidinės oro pagalvės

Žinoma, jūsų ieškomame naudotame automobilyje turėtų būti bent jau priekinės oro pagalvės. Šiandien automobiliai be oro pagalvių greičiausiai yra labai seni, ir tikriausiai pirkėjas ieško ko nors labai specifinio – kolekcinio ar panašaus. Oro pagalvių turėjimas yra svarbus. Tačiau ne visi automobiliai turi šonines užuolaidines oro pagalves. Kai kuriuose 9-ojo dešimtmečio ir ankstyvojo 10-ojo dešimtmečio automobiliuose gali būti tik priekinės oro pagalvės, tačiau jos pirmiausia apsaugo viršutinę kūno dalį nuo smūgių į priekį.

Ieškokite būtent šoninių užuolaidų. Tai ypač svarbu jauniems vairuotojams, nes apsaugo nuo galvos sužalojimų, kurie paaugliams vairuotojams gali būti labai rimti.

PATARIMAS: neleisčiau savo paaugliui vairuotojui vairuoti automobilio be šoninių oro pagalvių. Kai kuriuose Ford automobiliuose oro pagalvės yra saugos diržuose. Tai vertinga saugos funkcija. Tačiau jei turite labai mažų vaikų, šie saugos diržai gali būti nepatogūs ir mažiems vaikams gali būti sunku juos užsisegti, ypač jei jie yra įsodinti į vaikišką kėdutę.

Svarbiausia, kad kuo naujesnį automobilį perkate, tuo daugiau šių funkcijų bus standartinės arba papildomos. Kuo senesnį naudotą automobilį perkate, tuo mažiau tikėtina, kad kai kurios iš šių funkcijų bus įtrauktos. Prieš pradėdami ieškoti konkrečių modelių, apsvarstykite, kurios iš šių saugos funkcijų, jūsų manymu, yra būtinos. Tada galite pradėti ieškoti savo kainų diapazono modelių, turinčių šias privalomas funkcijas.

Jei tai neatrodo aišku peržiūrėjus transporto priemonės specifikacijas internete, paklauskite ko nors iš pardavėjų arba automobilio savininko.

Šaltinis: autotrader.com