Naudoto Renault Megane RS 2018-2022 apžvalga

Naudoto Renault Megane RS 2018-2022 apžvalga
Photo by Marcel Hoberg / Unsplash

Koks yra naudotas Renault Megane R.S. hečbekas?

Greito priekiniais ratais varomo karšto hečbeko ieškantys vairuotojai jau daugelį metų stovi eilėje prie Renault, kad įsigytų Mégane RS – automobilį, kuris yra toks patrauklus ir toks jaudinantis, kad automobiliu prilygsta romantiškam savaitgaliui Paryžiuje.

Tai trečiosios kartos RS, sportiška 2016-2022 m. ketvirtosios kartos Mégane versija, ir, nepaisant to, kad kol jis buvo parduodamas, šioje klasėje atsirado keletas puikių konkurentų, įskaitant 2017-2022 m. Honda Civic Type R ir kultinio 2013-2020 m. Volkswagen Golf GTI Mk7 versija, su juo vis dar reikia skaitytis.

Šios versijos variklio darbinis tūris sumažėjo nuo 2,0 iki 1,8 l, tačiau nesijaudinkite: dėl galinių durų automobilis tampa praktiškesnis tiems, kurie nori važiuoti kartu, o dėl didelio turbokompresoriaus šis automobilis turi daugiau galios ir sukimo momento nei ankstesnis Mégane RS 275. Šią galią galima perduoti per šešių laipsnių mechaninę pavarų dėžę arba, pirmą kartą Mégane automobilyje, per dvigubos sankabos automatinę pavarų dėžę. Sudėtinga pakaba buvo visapusiškai patobulinta, o keturių ratų vairo mechanizmas netgi papildytas.

Šioje versijoje taip pat patobulinti stabdžiai ir lengvas ličio jonų akumuliatorius, dėl kurio standartinis automobilis sveria 18 kg mažiau. Galima įsigyti net lengvesnių ratų komplektą, kad būtų sutaupyta dar 8 kg. Standartinė įranga yra gana gausi ir apima klimato kontrolę, LED priekinius žibintus, galinius parkavimo jutiklius ir įvažiavimą be raktelio. Deja, norėdami gauti automatinį avarinį stabdymą, turėsite susirasti automobilį su papildomu saugos paketu Premium.  

Kelyje Mégane RS – tai tikras perliukas. Pirmiausia jis greitas: 300 Trophy versija nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja vos per 5,7 sek. ir gali važiuoti iki 261 km/h greičiu. Be to, jis puikiai skamba, ypač pasirinkus Sport arba Race režimus (standartinis režimas – Natural). Standartinė pakaba yra tvirta, bet gerai įveikia nelygumus ir duobėtus kelius, nors kai kurie jo konkurentai yra atlaidesni. RS ištikimai vairuoja, o kėbulo valdymas yra aukščiausio lygio. Valdymas puikus, sukibimas sensacingas, o keturių ratų vairas yra atradimas, todėl automobilis lekia beveik nepadoriai vikriai. Jis nuostabiai stabilus ir nepaprastai smagus.

Viduje yra sportinės sėdynės, papildomai galima įsigyti dar labiau figūrą prilaikančias Recaro sėdynes ir reguliuojamą vairą. Kokybė šiek tiek nevienoda, tačiau yra daug sportiškų akcentų, ir nors informacijos ir pramogų sistema nėra pati moderniausia ar lengviausiai naudojama, ją galima apeiti naudojant Apple CarPlay arba Android Autosmartphone.  Priekyje yra pakankamai erdvės, o gale puikiai tilps du suaugusieji, nors trečias vidurinis keleivis nenorėtų keliauti per toli. Pasirinkus Trophy-R versiją, galinės sėdynės iš viso pašalinamos, kad sumažėtų svoris, arba galima vežti pasirenkamą atsarginį ratlankių komplektą.

Bagažinė yra gero dydžio ir gerai suformuota, nors yra aukštas pakrovimo kraštas, per kurį reikia pakelti daiktus, o nulenkus galinių sėdynių atlošus yra nedidelis laiptelis prailgintoje bagažinėje.

Kiek kainuoja Renault Megane R.S. hečbeko eksploatacija?

Oficialus WLTP degalų sąnaudų rodiklis RS 280 yra 15.2 km/l, o RS 300 Trophy – beveik tiek pat 15 km/l. Jei renkatės modelį su automatine pavarų dėže, šie skaičiai pagerėja, tačiau mažai tikėtina, kad realiame pasaulyje pastebėsite didelį skirtumą.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Renault Megane R.S. hečbeke?

Laimei, su dabartiniu Mégane RS pranešimų apie problemas yra nedaug. Vis dėlto tai sportinis automobilis, kurį intensyviai naudojo entuziastingi vairuotojai, todėl verta atlikti akivaizdžius vizualinius kėbulo ir ratų patikrinimus. Taip pat patikrinkite išmetimo sistemos būklę. Taip pat apžiūrėkite stabdžių, padangų ir visos automobilio elektros įrangos būklę.

Ar naudotas Renault Megane R.S. hečbekas yra patikimas?

Nors Megane ir jo RS analogas nebuvo įtraukti į naujausią What Car? patikimumo tyrimą, Renault kaip prekės ženklas užėmė 18 vietą iš 32 gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Renault Megane R.S. hečbeką turėčiau įsigyti?

Standartinė RS versija yra puiki, o ją atnaujinus į Cup modelį, kaina labai nepadidėja. Jei norite Trophy, rinkitės jį, nes jis taip pat puikus, tačiau kol kas taupytume pinigus.

Alternatyvos

Kokias naudoto Renault Megane R.S. hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Šiuolaikinis Honda Civic Type R pasižymi panašiu kaip ir Mégane RS požiūriu į vairavimą, ir visais savo pavidalais jį vairuoti nepaprastai smagu. Jei galėtume, rinktumėmės dabartinės kartos automobilį. Ankstesnės kartos automobilis taip pat yra šaunus, ir jei galite susitaikyti su pernelyg kietu važiavimu, važiuosite puikiai.

Volkswagen Golf GTI yra nuolatinis favoritas. Jis nėra toks bekompromisis kaip Mégane RS, tačiau daugeliui tai išeis į naudą. Įsigiję nenusivilsite.

Šaltinis: whatcar.com