Patarimai, kaip sutaupyti degalų

Patarimai, kaip sutaupyti degalų
Photo by Mark Chan / Unsplash

Kintanti degalų kaina nuolat kelia vairuotojų nepasitenkinimą, todėl siekdami padėti vairuotojams sutaupyti degalų parengėme pagrindinį taupaus vairavimo vadovą.

Nors greitis, kuriuo važiuojate, tikriausiai yra didžiausią įtaką degalų sąnaudoms darantis veiksnys, yra daug kitų būdų, kaip galite pakeisti savo vairavimo įpročius, kurie turės didelę įtaką degalinėje išleidžiamai pinigų sumai.

1. Pasirūpinkite, kad jūsų transporto priemonė būtų tvarkinga.

Reguliari techninė priežiūra pagerina jūsų transporto priemonės našumą, todėl galite sumažinti degalų sąnaudas. Patariama reguliariai atlikti automobilio techninę apžiūrą.

Ypač svarbu įsitikinti, kad jūsų padangos pripūstos tinkamu slėgiu, kaip nurodyta savininko vadove, nes tiek nepakankamai pripūstos, tiek per daug pripūstos padangos neigiamai veikia degalų sąnaudas. Padangų slėgis priklauso nuo vežamo krovinio: jei vežate keturis keleivius ir bagažą, padangas reikia pripūsti iki didžiausio rekomenduojamo slėgio.

2. Švelniau spauskite pedalą.

Per didelis greitis yra didžiausias degalų eikvojimo veiksnys, todėl taupiam vairavimui labai svarbu pedalą spausti švelniai.

Žinoma, kelionės metu visada teks keletą kartų pagreitinti, tačiau tai nereiškia, kad turite važiuoti taip, lyg būtumėte ties lenktynių starto linija!

3. Stenkitės neprarasti greičio.

Pagal pirmiau pateiktą punktą, norint taupyti degalus, labai svarbu, kad automobilis judėtų tinkamu greičiu. Žinoma, tai priklauso nuo eismo sąlygų ir to, kas vyksta kelyje priekyje, tačiau sulėtinus greitį ir prireikus vėl įsibėgėti, natūralu, kad sunaudojama daugiau degalų. Geriausias patarimas – važiuoti kuo sklandžiau, švelniai naudojant vairą, akceleratorių ir stabdžius.

Stenkitės numatyti, kas vyks priešais jus, žiūrėdami į priekį. Taip pamatysite raudoną šviesoforo signalą, o tai reiškia, kad galėsite švelniau spustelėti akceleratoriaus pedalą arba natūraliai sulėtinti greitį ir galbūt važiuoti toliau, o ne sustoti.

Pastebėję artėjančią įkalnę, stenkitės šiek tiek pagreitinti greitį prieš ją pasiekdami, o važiuodami į ją sumažinkite greitį. Papildomo pagreičio turėtų pakakti, kad sumažintumėte papildomas degalų sąnaudas.

4. Ar kruizo kontrolė naudoja daugiau degalų?

Kruizo kontrolė padeda taupyti degalus tik važiuojant pastoviu lygiu paviršiumi, todėl paprastai ją geriausia naudoti tik važiuojant greitkeliu.

Vienas iš pagrindinių degalų taupymo principų – važiuoti pastoviu greičiu, o kruizo kontrolė gali tai veiksmingai užtikrinti važiuojant lygia danga, todėl važiuojant be reikalo greitėjant galima kuo efektyviau naudoti degalus.

Tačiau, jei kruizo kontrolę naudotumėte reguliariai, o ne lygiame kelyje, susidurtumėte su problemomis, dėl kurių padidėtų degalų sąnaudos.

Taip yra todėl, kad greičio palaikymo sistema lėčiau reaguotų į įkalnės nuolydžio pokyčius, t. y. pasiekus įkalnės viršūnę, kai paprastai nuleidžiate koją nuo akceleratoriaus pedalo, kad važiuodami žemyn išlaikytumėte pastovų greitį, greičio palaikymo sistema šiek tiek ilgiau palaikys įjungtą pavarą, nes nematys, kad prieš jus pasikeitė įkalnės nuolydis.

Įdomu tai, kad ekonomiškiausi šalies keliai yra ne ramios gatvės, o greitkeliai. Čia galite palikti įjungtą aukščiausią pavarą ir ramiai važiuoti, sunaudodami minimalias degalų sąnaudas.

5. Ar kondicionierius ir šildymas naudoja kurą?

Taip, naudoja. Nenaudokite oro kondicionieriaus, nebent tikrai privalote, nes jis naudoja variklio galią, todėl didina degalų sąnaudas.

Tai pasakytina ir apie šildymą, ir apie vėsinimą, todėl jei degalų taupymas jums labai svarbus, stenkitės apsirengti pagal oro sąlygas net automobilyje.

6. Derinkite keliones: šiltas variklis veikia efektyviau

Apsvarstykite galimybę atlikti vieną ilgą kelionę, o ne kelias trumpas keliones. Įšilęs variklis veiks efektyviausiai, o kelios šaltos kelionės padidins degalų sąnaudas, nors bendra rida gali būti tokia pati.

7. Sumažinkite apkrovą

Nors tai nepadarys didžiausio pokyčio jūsų degalų suvartojimo rodikliams, logiška, kad kuo sunkesnė transporto priemonė, tuo daugiau degalų ji sunaudoja. Todėl bagažinėje nelaikykite nereikalingų daiktų, nes jie didina transporto priemonės svorį, o tai ilgainiui nepadės taupyti degalų.

Šaltinis: rac.co.uk