Naudoto Seat Leon 2013-2020 apžvalga

Naudoto Seat Leon 2013-2020 apžvalga
Photo by Marcel Strauß / Unsplash

Koks yra naudotas Seat Leon hečbekas?

Jei paprašytumėte žmonių įvardyti vidutinio dydžio šeimyninį hečbeką, tikėtina, kad Seat Leon atsidurtų gana toli sąraše. Galbūt jie nesunkiai išvardytų tokių automobilių kaip Ford Focus, Volkswagen Golf ir Vauxhall Astra pavadinimus, tačiau Leon visada buvo visuomenės radarų nuošalėje. Turint omenyje, koks geras jis visada buvo ir kaip smarkiai jis nukonkuruoja savo varžovus, kai perkamas naudotas, tai yra tikra teisingumo parodija.

Ši trečiosios kartos versija buvo gaminama nuo 2013 iki 2020 m. ir, kaip ir ankstesnės, buvo sukurta remiantis Mk7 Volkswagen Golf pagrindu, ir vien to pakako, kad šis automobilis būtų labai geras. Jis buvo ne tik trumpesnis, lengvesnis ir erdvesnis už įspūdingą 2005-2012 m. Seat Leon, bet ir efektyvesnis bei daug geriau valdomas.

Važiuojant kelyje visi varikliai žavi savo sklandumu ir lankstumu. Be to, Leon jaučiasi veržlus, o jo valdymas yra pabrėžtinai sportiškas. Greitas vairo mechanizmas kartu su pakaba gerai kontroliuoja kėbulo judesius, o sukibimas su kelio danga yra pakankamas, kad būtų malonu greitai važiuoti, net jei jis nėra toks įtraukiantis kaip Focus. Nepaisant to, kad važiavimas yra kietas, Leon taip pat yra patogus.

Viduje yra daug vietos šeimai ir visiems jos reikmenims – tiek priekyje, tiek gale. Bagažinė taip pat yra gero dydžio, nors dėl aukšto krašto Leon nėra pats praktiškiausias šeimos automobilis. Gausite elegantišką, stilingą prietaisų skydelį, kuris, nors ir neprilygsta Golf kokybei, vis tiek atrodo geriau pagamintas nei daugelio kitų konkurentų.

2017 m. Leon buvo šiek tiek atnaujintas, o jo stiliuje atsirado daugybė pakeitimų, taip pat naujų 1,0 ir 1,5 l benzininių bei 1,6 l dyzelinių variklių. Tarp kitų pakeitimų – didesnė ir modernesnė jutiklinio ekrano informacinių ir pramogų sistema, kokybiškesnis plastikas viduje ir elektroninis rankinis stabdis vietoje senojo rankinio.

Kiek kainuoja eksploatuoti Seat Leon hečbeką?

Apskritai Leon yra vienas iš efektyviausių savo klasės automobilių.

Ekonomiškiausia versija, 1,6 l dyzelinis variklis, pagal oficialius NEDC duomenis gali važiuoti net 30 km/l. Pagal naujesnius, realistiškesnius WLTP rodiklius šis rodiklis vidutiniškai siekia 24,4 km/l. Tuo tarpu vidutinės klasės 2,0 l dyzelinis variklis, priklausomai nuo amžiaus ir varianto, sunaudoja apie 27.2 km/l (23.8 km/l pagal WLTP).

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Seat Leon hečbeke?

Apskritai Leon yra tvirtas ir protingas šeimos automobilis, kurį paprastai perka žmonės, gerai prižiūrintys savo automobilius. Patikrinkite, ar salone nėra nusidėvėjimo požymių, o lydiniuose – ar nėra apgadinimų nuo bordiūro. Galingesnių modelių, ypač Cupra versijų, patikrinkite, ar variklis nėra pernelyg triukšmingas užvedus variklį ir ar iš išmetimo vamzdžio nesklinda mėlyni dūmai.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Seat Leon hečbeko problemos?

Pranešimų apie problemas, ypač variklio, sankabos ir pavarų dėžės, yra nedaug. Daug Leon komponentų yra bendri su kitais Volkswagen grupės modeliais, todėl juos lengva gauti ir jie nėra per brangūs. Yra keletas pranešimų apie vandens nutekėjimą ir nedidelius elektros gedimus, tačiau atrodo, kad savininkai yra patenkinti Leon surinkimo kokybe ir dalių ilgaamžiškumu.

Kol kas buvo tik vienas Leon atšaukimas, susijęs su galiniais vaikų užraktais, kurie gali išsijungti automobiliuose, pagamintuose nuo 2015 m. lapkričio 25 d. iki 2016 m. balandžio 14 d.

Ar naudotas Seat Leon hečbekas yra patikimas?

Remiantis 2023 m. What Car? naudotų automobilių patikimumo tyrimu, Seat Leon turėtų būti patikimas automobilis. 93,5 % dyzelinių modelių ir 88,1 % benzininių versijų įvertinimas reiškia, kad tai 4 ir 12 patikimiausias naudotas šeimos automobilis, kurį galite įsigyti.

Seat gerai pasirodė ir mūsų patikimiausių naudotų automobilių markių sąraše – 83,1 % įvertinimas leido jam užimti dešimtąją vietą iš 30 gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Seat Leon hečbeką turėčiau įsigyti?

Nesuklyskite, Leon yra puikus automobilis beveik su bet kuriuo iš įvairių variklių variantų, tačiau mes pirmenybę teikiame benzininiams modeliams dėl jų sklandumo ir lankstumo.

1.0 TSI trijų cilindrų variklis yra pakankamai gyvybingas ir labai ekonomiškas, be to, jį gana smagu vairuoti, todėl jis labai pravers, jei turite nedidelį biudžetą. Tačiau jis negali konkuruoti su 1,4 TSI varikliu, pageidautina, kad tai būtų 148 AG EcoTSI variklis, kuris yra veržlus, pakankamai galingas daugeliui žmonių ir ekonomiškas. Jei perkate Leon nuo 2017 m., 1,5 TSI Evo taip pat yra puikus 130 arba 150 AG variklis.

Nenuostabu, kad dyzeliniai varikliai yra dar ekonomiškesni, tačiau juose visuomet jaučiamas šiurkštumas. Jei jūsų rida nebus didelė, verčiau rinkitės benzininį automobilį.

SE versija bus tinkama, jei turite nedidelį biudžetą, bet jei galite jį padidinti, mes rinktumėtės FR versiją, nes ji turi daugiau įvairių prietaisų ir sportiškesnę pakabą, kuri pastebimai keičia Leon valdymą. Taip pat ieškokite automobilio su įrengtu technologijų paketu, nes jį verta turėti.

Alternatyvos

Kokias naudoto Seat Leon hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Akivaizdžiausias konkurentas gali būti automobilis, kurio pagrindu sukurta didžioji dalis Seat Leon, t. y. VW Golf, ypač Mk7 versijos. Tai archetipinis mažas šeimos automobilis. Tačiau Leon turi pranašumą, nes siūlo beveik viską, ką ir Golf, tačiau už gerokai mažesnę kainą. Tiesa, Golf geriau įrengtas viduje, šiek tiek geriau važiuoja ir geriau valdomas, tačiau kasdienėje kelionėje jis mažai kuo skiriasi, o Leon turi aiškų kainų pranašumą tiek naujo, tiek naudoto automobilio atžvilgiu. Galbūt Leon ir neturi tokio žavesio kaip Golf, bet tai niekis.

Ford Focus visada mus žavėjo savo praktiškumu beveik tiek pat, kiek ir patrauklumu vairuotojui. Vis dėlto naujausios versijos mums nepadarė tokio įspūdžio kaip ankstesnės, o Leon ir Golf yra gražesni automobiliai, kuriuose malonu sėdėti ir kuriuos bent jau taip pat malonu vairuoti.

Kiti automobiliai, turintys bendrą Leon pagrindą, yra Audi A3 ir Škoda Octavia. A3 yra aukščiausios klasės automobilis, kurio interjeras yra gražesnis ir apskritai atrodo stilingesnis. Be to, jis gerokai brangesnis už Leon, todėl galbūt nėra toks didelis Leon konkurentas kaip Octavia. Nors Octavia yra ilgesnė ir erdvesnė nei bet kuris kitas čia paminėtas automobilis, ji labiau konkuruoja su savo giminaičiu. Ją gera vairuoti ir ji nuostabiai erdvi. Vis dėlto reikia pasakyti, kad Octavia nėra toks vertingas automobilis kaip Leon.

Šaltinis: whatcar.com