Saugiausi elektromobiliai pagal Euro NCAP

Saugiausi elektromobiliai pagal Euro NCAP
Photo by alex / Unsplash

Kai nusprendžiate įsigyti elektromobilį, lengva pasidomėti, kiek kilometrų nuvažiuosite, kokios įkrovimo galimybės, kiek vietos bagažinėje ir kaip greitai įsibėgėsite. Tačiau yra vienas svarbus dalykas, kuris gali praslysti pro akis – saugumas. Čia pateikiame saugiausių elektromobilių, kurie buvo įvertinti penkiomis žvaigždutėmis Euro NCAP saugos įvertinimu, sąrašą.

Renault Megane E-Tech

Šis nedidelis šeimos hečbekas, gaminamas nuo 1996 m., beveik kiekvieną kartą grįžta su gerais įvertinimais iš griežtų saugumo bandymų įstaigos.  Naujasis E-Tech gavo 85 proc. suaugusių keleivių ir 88 proc. vaikų keleivių saugos įvertinimą, taip pat 79 proc. įvertinimą saugos pagalbinių priemonių teste. Automobilis turi 2 autonomijos lygį, jame įdiegta adaptyvioji kruizo kontrolė, eismo juostos palaikymo asistentas ir automatinis avarinis stabdymas.

BYD Atto 3

Kinijos bendrovė BYD sukėlė sąmyšį su savo Atto 3. Jis ne tik įperkamas, bet ir kokybiškas, pasižymi pakankamu nuotoliu ir penkių žvaigždučių saugumo įvertinimu. Iš Euro NCAP jis išėjo su 91 proc. suaugusiųjų saugumo įvertinimu ir 89 proc. vaikų saugumo įvertinimu. Jis turi aklosios zonos aptikimo funkciją, adaptyvią kruizo kontrolę su sausumos ir kelio ženklų asistentu, įspėjimą apie galinį eismą važiuojant atbuline eiga ir priekinio susidūrimo asistentą.

Volkswagen ID.Buzz

ID modelių serija buvo populiari nuo pat ID.3 išleidimo, tačiau naujasis Buzz suteikia peno apmąstymams tiems, kurie turi daugiau daiktų. Standartinėje jo įrangoje įdiegtos aukščiausios kokybės saugos sistemos, įskaitant septynias oro pagalves, autonominį avarinį stabdymą su pėsčiųjų ir dviratininkų aptikimo funkcija, adaptyvią kruizo kontrolę su eismo juostos asistentu ir kelio ženklų atpažinimo funkcija. Jei norite pagalbinio kelio juostos keitimo asistento ir aklosios zonos aptikimo sistemos, teks papildomai sumokėti už pagalbos paketą Plus. Jis įvertintas 92 proc. suaugusių keleivių, 87 proc. vaikų keleivių ir 90 proc. saugos pagalbininkų balų.

Kia EV6

Šis automobilis laimėjo 2022 m. Metų automobilio titulą, o jo GT versija laimėjo 2023 m. Pasaulio sportinių automobilių konkurso nugalėtojo titulą, tačiau Kia jį aprūpino ne tik galingais elektros varikliais ir ilgo nuotolio akumuliatoriais, bet ir saugos technologijomis. Jame gausu standartinių funkcijų, tokių kaip išmanioji kruizo kontrolė, galinio vaizdo kamera, priekinio susidūrimo pagalbinė sistema, kuri nuskaito pavojus ir pėsčiuosius, automobilius bei dviratininkus, taip pat yra eismo juostos išlaikymo pagalbinė sistema. Euro NCAP jam skyrė 90 proc. įvertinimą už suaugusiųjų saugumą ir 86 proc. įvertinimą už vaikų saugumą.

Volvo C40 Recharge

Elegantiškas ir stilingas C40 Recharge laikomas madingiausiu modeliu. Jis ne tik užtikrina 386 kilometrų nuotolio ridą, bet ir gavo 92 proc. įvertinimą suaugusiems keleiviams bei 89 proc. įvertinimą tiek vaikų įsodinimo, tiek saugos pagalbinių priemonių srityje. Jis turi tokias funkcijas kaip Pilot Assist, kuri padeda vairuotojui išlaikyti pastovų greitį nuo priekyje važiuojančios transporto priemonės, ir eismo juostos išlaikymo asistentą.

Nissan Ariya

Iš pradžių jis turėjo pasirodyti JAV rinkoje 2021 m., tačiau dėl mikroschemų trūkumo per Covid pandemiją tai buvo sustabdyta iki 2022 m. Standartinėje įrangoje yra išmanioji eismo juostų intervencija, eismo juostos išlaikymo asistentas, posūkių ir sankryžų greičio asistentas ir kelio ženklų atpažinimas su greičio reguliavimu. Atlikus suaugusiųjų keleivių saugumo testą, jis surinko 86 proc. balų, vaikų saugumo testą – 89 proc. balų, o saugos pagalbininko testą – 93 proc. balų.

Cupra Born

Cupra Born užima 93 proc. suaugusiųjų, 89 proc. vaikų ir 80 proc. saugos pagalbinių priemonių. Standartinėje komplektacijoje yra adaptyvioji kruizo kontrolė su greičio ribojimo funkcija, įspėjimas apie priekinį susidūrimą su automatiniu stabdymu, eismo juostos asistentas, kelio ženklų atpažinimo sistema ir vairuotojo perspėjimo sistema.

Toyota bZ4X

Naujajame bZ4X standartinėje komplektacijoje yra įspėjimo apie susidūrimą sistema, kuri atpažįsta automobilius, dviratininkus ir pėsčiuosius, atbulinės eigos kamera, sankryžų aptikimo sistema, adaptyvios tolimosios šviesos ir saugaus išvažiavimo asistentas. Papildomų saugos paketų nėra, tačiau jis gavo 88 proc. suaugusiųjų keleivių saugumo įvertinimą, 87 proc. vaikų saugumo įvertinimą ir 91 proc. saugos pagalbininkų įvertinimą.

Subaru Solterra

Į šeimyninių visureigių areną įžengia naujoji Solterra, kurios standartinėje įrangoje yra keturių varančiųjų ratų pavara, dinaminė kruizo kontrolė, išankstinio susidūrimo sistema, avarinio vairavimo sistema, įspėjimas apie nukrypimą iš eismo juostos, eismo juostos sekimas, aklosios zonos stebėjimas ir kelio ženklų asistentas. Jokių papildomų saugos funkcijų nėra, tačiau šis automobilis užima aukštą vietą NCAP saugos rekordų lentelėje, nes gavo 91 proc. saugos pagalbos įvertinimą, 88 proc. suaugusiųjų keleivių saugumo įvertinimą ir 87 proc. vaikų saugumo įvertinimą.

Ora Funky Cat

Nors Funky Cat yra mažas ir keistas, jis gali pasigirti penkių žvaigždučių saugos įvertinimu ir buvo išrinktas geriausiu Euro NCAP mažų šeimyninių automobilių klasėje. Jame įdiegtos tokios standartinės saugos technologijos kaip aklosios zonos aptikimas, adaptyvioji kruizo kontrolė, 360 laipsnių kameros, atbulinės eigos kamera, perspėjimas apie eismo kryžmę, tolimųjų šviesų asistentas ir eismo juostos išlaikymo asistentas. Po intensyvių bandymų jis buvo įvertintas 92 proc. suaugusiųjų, 83 proc. vaikų ir 93 proc. saugos pagalbininkų įvertinimu.

Nio ET7

ET7 užima aukštą vietą Euro NCAP saugių automobilių sąraše, nes gavo 91 proc. suaugusių keleivių saugumo įvertinimą, 87 proc. vaikų keleivių įvertinimą ir 95 proc. saugos pagalbininkų įvertinimą. Jame įdiegtos tokios saugos technologijos kaip automatinis avarinis stabdymas, vairuotojo nuovargio sistema, įspėjimas apie nukrypimą iš eismo juostos, pagalbinė eismo juostos palaikymo sistema ir greičio apribojimų atpažinimas.

Hyundai Ioniq 6

Ioniq 6 buvo išrinktas Pasaulio metų automobiliu dėl savo eksploatacinių savybių ir dizaino. 97 proc. įvertinta suaugusiųjų saugumo, 87 proc. – vaikų saugumo ir 90 proc. – saugos pagalbinė įranga. Yra du variantai: Premium ir Ultimate. Bazinėje Premium komplektacijoje gausite antrojo lygio pagalbinę važiavimo greitkeliu sistemą, pagalbinę greičio ribojimo sistemą, pagalbinę eismo juostos išlaikymo sistemą, pagalbinę tolimųjų šviesų sistemą ir pagalbinę priekinio susidūrimo sistemą. Ultimate modelyje yra visos bazinio automobilio funkcijos, taip pat išmanioji kruizo kontrolė, susidūrimo su automobiliu išvengimo sistema ir 360 laipsnių parkavimo sistema.

Mercedes EQE

EQE gali pasigirti įspūdinga standartine įranga visoje modelių gamoje, pavyzdžiui, aktyviąja avarinio stabdymo pagalbos funkcija, pagalbine sankryžų sistema, nuovargio nustatymo funkcija ir avariniu vairavimu. Per NCAP bandymus jis surinko 95 proc. balų už suaugusiųjų keleivių saugumą, 91 proc. balų už vaikų keleivių saugumą ir 81 proc. balų už saugos asistentą.

Tesla Model Y

Tesla visada gerai pasirodė Euro NCAP bandymų metu, o Model Y gavo 97 proc. suaugusiųjų saugos balų, 87 proc. vaikų saugos balų ir 98 proc. saugos pagalbos balų. Standartinėje įrangoje yra eismo juostos asistentas, susidūrimo išvengimo sistema, greičio asistentas ir salono kamera.

Tesla Model S

2022 m. Model S dėl mažos apvirtimo rizikos, taip pat dėl savo dizaino ir eksploatacinių savybių pelnė geriausio klasėje apdovanojimą tiek Executive, tiek grynai elektrinių automobilių kategorijose. Modelis S turi 360 laipsnių kamerų sistemą, kurios veikimo nuotolis siekia 250 m. Jame taip pat yra autopiloto navigacijos, automatinio persirikiavimo į kitą eismo juostą ir automatinio parkavimo funkcijos, o netrukus pasirodys ir iškvietimo funkcija. Jis gavo 94 proc. suaugusiųjų saugumo įvertinimą, 91 proc. vaikų saugumo įvertinimą ir 98 proc. įvertinimą saugos pagalbinių priemonių teste.

Nio EL7

Penkias žvaigždutes pelniusiame EL7, kurio hibridinį kėbulą sudaro aliuminio lydinys ir anglies pluoštas, įrengti 33 jutikliai, septynios 8 MP kameros, pažangi vairuotojo stebėjimo sistema ir ultragarsiniai jutikliai, veikiantys su eismo juostos palaikymo asistentu ir avariniu stabdymu. Atliekant saugos pagalbinių priemonių testą, jis surinko 79 proc. balų, 85 proc. balų už vaikų ir 93 proc. balų už suaugusiųjų saugumą.

Šaltinis: moveelectric.com