Naudoto Škoda Enyaq 2021-iki šiol apžvalga

Naudoto Škoda Enyaq 2021-iki šiol apžvalga
Photo by Kristián Valčo / Unsplash

Koks yra naudotas Škoda ENYAQ?

Enyaq turi tokį patį konstrukcinį pagrindą kaip Audi Q4 e-tron ir VW ID 4 – abu šie modeliai yra gerai valdomi ir vienu įkrovimu nuvažiuoja padorų atstumą.

Pradinio lygio versija – 60, turi 58 kWh akumuliatorių. Jei pasirinksite 80 arba 80X modelį, gausite 77 kWh bateriją. Virš šių variantų yra Škoda Enyaq vRS, kuris turi tą pačią 77 kWh bateriją, tačiau pasižymi didesniu našumu.

60 ir 80 versijos varomos galiniais ratais, 60 išvysto 177 AG, o 80 – 201 AG. Abi versijos gerai įsibėgėja, o skirtumas tarp jų nėra didelis, iš dalies dėl to, kad 80 versijoje sumontuotas sunkesnis akumuliatorius. Kitaip yra su 80X, kuris yra varomas keturiais ratais ir turi geresnę trauką, kad galėtų išvystyti įspūdingą 261 AG galią.

Net 60-tuke yra keletas prabangos elementų, įskaitant dviejų zonų klimato kontrolę, 19 colių ratlankius, elektra sulankstomus durelių veidrodėlius, automatiškai pritemdomus veidrodėlius ir kruizo kontrolę. Prie 80-osios versijos pridedamos ant vairo montuojamos mentelės, kuriomis galima reguliuoti regeneracinio stabdymo lygį važiuojant, taip pat šildomas vairas ir papildomi pagalbiniai automobilio statymo įtaisai.

Vietoj to, kad rinktumėtės apdailą, kaip daugumoje modelių, Enyaq galima įsigyti skirtingų dizaino klasių. Loft modelyje didelė prietaisų skydelio dalis aptraukta audiniu. Suite ir ecoSuite versijos keičia dirbtinę odą. Sportline modeliai yra sportiškesnės išvaizdos ir, jei pirminis savininkas pasirinko papildomą Maxx paketą, turi adaptyvius amortizatorius.

Kelyje Enyaq važiuoja gerai ir tvarkingai. Vairavimo įspūdžiai yra gana ramūs, o ne įtraukiantys. Jei nesate pernelyg veržlūs, automobilis posūkiuose per daug nesvyruoja, o lengvas, bet tikslus vairo mechanizmas leidžia užtikrintai nustatyti automobilio padėtį. Galiniais ratais varomų modelių apsisukimo spindulys yra nedidelis, todėl be didesnių sunkumų įveiksite siaurus manevrus. Kelio triukšmas nėra didelis, išskyrus labai grubius paviršius, o važiuojant pastoviu greičiu – tik silpnas vėjo švilpimas aplink durelių veidrodėlius. Iš tiesų vienintelis nedidelis priekaištas – tai foninis garsas, kurį galima išgirsti važiuojant nelygiu keliu.

Kalbant apie ridą, 80 versija turi aiškų pranašumą. Ji oficialiai gali nuvažiuoti iki 546 kilometrų visiškai įkrautu varikliu (534 kilometrai su Sportline ir 512 kilometrų su 80X Sportline modifikacijomis). Tačiau net ir 60-osios versijos oficialus nuvažiuojamas atstumas yra labai geras – 396 kilometrai.

Interjero kokybė yra labai gera elektromobiliui, atitinkančiam savo kainą. Visos versijos turi didelį 13 colių jutiklinį ekraną, įrengtą aukštai prietaisų skydelyje ir šiek tiek pakreiptą į vairuotojo pusę. Jį tikrai lengva matyti ir pasiekti, tačiau programinė įranga ne visada reaguoja greitai, kartais užtrunka, kol įkeliama, o kartais sutrinka. Vis dėlto ji nėra tokia bloga kaip ID 4 automobilyje esanti sistema.

Tiek priekinėse, tiek galinėse sėdynėse aukšti suaugusieji turi daug vietos išsitiesti, o bagažinė yra absoliučiai milžiniška – didesnė net už ID 4 – ir po apsauginiu dangčiu telpa iki devynių rankinių lagaminų. Be to, ją lengva pakrauti dėl plačios galinių durelių angos ir pakankamai žemos krovinio briaunos.

Įkrovimo greitis

Standartinė naujojo Enyaq įkrovimo galia yra 50 kW, tačiau taip pat galima įsigyti greitojo įkrovimo funkciją, kuri leidžia 60-ąjį modelį įkrauti iki 100 kW, o 80-ąjį – iki 125 kW greičiu. Versijos su greituoju įkrovimu turėtų būti įkraunamos 10-80 % per pusvalandį.

Visos versijos turėtų būti komplektuojamos su 2 tipo įkrovimo kabeliu, kuriuo galima papildyti akumuliatorių namuose naudojant įprastą 7 kW galios sieninę dėžutę. Pilnas įkrovimas (0-100 %) naudojant vieną iš jų užtrunka apie 9,5 valandos, kai įkraunamas 60, ir apie 13 valandų, kai įkraunamas 80.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotoje Škoda ENYAQ?

Kol kas apie Enyaq nėra jokių keistų keistenybių ar problemų, todėl tiesiog atkreipkite dėmesį į įprastus kaltininkus, pavyzdžiui, kėbulo pažeidimus ir ratų bordiūrus. Patikrinkite ir saloną, ar nėra nusidėvėjimo požymių.

Euro NCAP bandymų metu Enyaq saugumas įvertintas penkiomis žvaigždutėmis iš penkių galimų. Nustatyta, kad suaugusiųjų keleivių apsauga nuo susidūrimo buvo šiek tiek geresnė nei giminingo VW ID 4 – abu automobiliai gavo vienodą įvertinimą už vaikų apsaugą. Enyaq taip pat gerai apsaugojo pėsčiuosius.

Bet kuriame Enyaq automobilyje rasite daugybę saugos technologijų, įskaitant e-Call pagalbos iškvietimo sistemą, automatinį avarinį stabdymą (AEB) ir eismo juostos palaikymo sistemą. Kitų pagalbinių priemonių, įskaitant aklosios zonos stebėjimą, yra, jei įsigyjate modelį, kuriame nuo pat pradžių buvo sumontuotas pagalbinio vairavimo paketas Basic.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Škoda ENYAQ problemos?

Šiuo metu Enyaq nėra jokių didesnių pranešimų apie problemas.

Ar naudotas Škoda ENYAQ yra patikimas?

Enyaq nėra įtrauktas į naujausią What Car? patikimumo tyrimą. Kaip prekės ženklas, Škoda užėmė 13 vietą iš 32 apžvelgtų gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Škoda ENYAQ turėčiau pirkti?

Nuo elektros energijos nuotolio iki įrangos – 60 versijos Enyaq nieko netrūksta, ir taip jau atsitiko, kad tai yra pigiausias variantas, kurį galite įsigyti. Yra gausybė dizaino klasių ir paketų, kuriuos galima išsirinkti, todėl pasistenkite išsirinkti tas funkcijas, kurių labiausiai trokštate.

Alternatyvos

Kokias naudoto Škoda ENYAQ alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Kaip minėjome, VW ID 4 yra mechaniškai giminingas Škoda Enyaq. ID 4 valdomas ramiau, tačiau viduje nėra toks prabangus ar didžiulis. Naudotų automobilių kainos yra maždaug vienodos.

Audi Q4 e-Tron yra panašus modelis, tačiau jis paprastai yra šiek tiek brangesnis pirkinys. Interjero kokybė yra maždaug tokio pat lygio kaip ir Enyaq.

Jei norite didesnio elektrinio nuotolio ir našumo, bet mažiau komforto, siūlomas Ford Mustang Mach-e. Tačiau jei svarstote apie tokį automobilį, turėkite sukaupę nemažą pinigų sumą.

Šaltinis: whatcar.com