Lexus CT 200h (2014 - 2017) naudoto automobilio apžvalga

Lexus CT 200h (2014 - 2017) naudoto automobilio apžvalga
Photo by NAM CZ / Unsplash

Dar 2010 m. Lexus pristatė savo pirmąjį kompaktišką modelį CT200h. Iki 2014 m. atėjo laikas šiek tiek patobulinti automobilį ir, jei ieškote šio aukščiausios klasės hečbeko naudotų automobilių rinkoje, gali būti verta atkreipti dėmesį į vieną iš šių faceliftintų modelių, nes pakeitimų paketas pagerino valdymą, apdailą ir stilių.

Grįžę į XXI a. antrojo dešimtmečio pradžią ir pažvelgę į kompaktiškų hečbekų su Premium ženkliukais rinką, pamatysite, kad tik vienas automobilis atsilaikė prieš dyzelinu varomų modelių bangą – tai benzininis ir elektrinis hibridinis Lexus CT200h. Automobilis buvo pradėtas gaminti dar 2010 m., o 2014 m. buvo atnaujintas ir sukurtas modelis, kurį čia apžvelgsime.

Taigi, kodėl Lexus jautė poreikį skirtis? Na, be to, kad jis turėjo būti kitoks, norėdamas įsitvirtinti Vokietijos prekės ženklų dominuojamoje prestižinių automobilių rinkoje, bendrovė anksti pastebėjo, kad dyzelinių variklių ekologiniai teiginiai nesutampa su jų dūmais dvelkiančia realybe. Galite manyti, kad vairuodami dyzelinį modelį, kuris pasižymi įspūdingomis degalų sąnaudomis ir mažomis CO2 emisijomis, darote savo indėlį į planetos gerovę. Tačiau tikrovė tokia, kad į atmosferą pumpuojate kenksmingas NOx dujas, kurių toksiškumas didėja, nes variklio kietųjų dalelių filtras vis labiau užsikemša. Kol visiškai elektra varoma energija taps perspektyvesnė, hibridinis variklis yra bene geriausia alternatyva, kurią automobilių pramonė gali pasiūlyti tokiam scenarijui - tai technologija, kurios pradininkė yra Lexus patronuojančioji bendrovė Toyota.

Būtent Toyota amžiaus pradžioje pradėjo hibridinių variklių kūrimą su savo Prius - automobiliu, kuris 2010 m. per tris kartas buvo sukurtas kaip įspūdingas, nors ir gana neypatingas kūrinys, varomas 98 AG 1,8 l VVTi benzininio variklio, kuriam padeda 81 AG elektros variklis. Japonijos korporacija akivaizdžiai žengė kitą žingsnį - perėmė šį paketą ir suteikė jam Lexus blizgesio. Todėl šis CT, kurio raidės reiškia Compact Tourer, t. y. Lexus kalba reiškia mažų premium klasės hečbekų klasę, kurią, tikiuosi, atpažinsite, kai kalbėsime apie tokius modelius, kaip Audi A3, 1 serijos BMW, A klasės Mercedes, o gal net Alfa Romeo Giulietta. Automobiliai, kurie nėra didesni už Focus ar Astra dydžio automobilius, tačiau, kalbant apie suvokiamą pasitikėjimą važiuojamąja kelio dalimi, yra visai kitokie.

Žinoma, Lexus niekada nesiruošė daryti didelės įtakos tokios kokybės varžovams, jei paprasčiausiai žaidė žaliąja korta ir ant Prius užklijuodavo blizgesnį apdarą. Šio modelio savininkai šiame segmente paprastai yra jaunesni ir nori dinamiškesnio vairavimo. Taigi CT200h kūrėjų komanda bandė jiems tai suteikti, tačiau 2010 m. pristatydama originalų modelį šiek tiek persistengė ir sukūrė pernelyg kietai važiuojantį automobilį, kuris atbaidė žmones. Taip pat buvo prieštaraujama keistam stiliui ir trūkčiojančiai CVT automatinei pavarų dėžei, ši transmisija sunkiai padėjo tobulumo standartams, kurie nebuvo labai panašūs į Lexus. Tačiau po visomis šiomis problemomis slypėjo labai efektyvus automobilio dizainas, kuris, Lexus manymu, su šiek tiek daugiau subtilumo galėtų tiksliai atitikti vyraujančias ekonomines nuotaikas savo segmente. Būtent tai markė ir siekė įgyvendinti su gerokai patobulintu CT200h modeliu, kurį pristatė 2014 m. Jis buvo pardavinėjamas tol, kol 2017 m. pabaigoje buvo atlikti tolesni gamos pakeitimai.

Ką gausite

Turbūt dera, kad automobilis, kuris siūlo kažką kitokio, atrodytų šiek tiek kitaip. Tokia visada buvo Lexus perspektyva, kai diskusija sukosi apie keistą originalios šio modelio versijos dizainą. Tačiau jų problema yra ta, kad premium segmento pirkėjai, kaip žinia, yra konservatyvūs – todėl ir prireikė estetinių pakeitimų, kurie 2014 m. buvo atlikti šiame atnaujintame pirmosios kartos CT200h, siūlant daug stipresnį vizualinį ryšį su brangesniais ir labiau žinomais Lexus linijos pasiūlymais. Visų pirma tai reiškė, kad priekyje buvo pritaikytos jau pažįstamos markės verpstės formos grotelės, kurios tikslingiau atrodančioje F Sport versijoje turi įmantrius tinklelio intarpus.

Kitaip tariant, po 2014 m. pasirodžiusiame CT200h modelyje vadinamoji L-Finesse dizaino kalba išliko tokia pati, kaip ir pirminėje versijoje. Penkių durų hečbeko kėbulo stilius, būtinas šiam automobiliui atskirti nuo aštraus, dailių formų, bet, deja, gerokai brangesnio Lexus IS sedano, vis dar pasižymi tuo pačiu išskirtiniu siluetu dėl staigiai išsikišusio priekinio stiklo ir ilgos, plazdančios stogo linijos. Testuodami originalųjį modelį pastebėjome, kad jo forma galėtų būti šiek tiek L-Finessing, ir būtent taip atsitiko pakeitus šį po 2014 m. pasirodžiusį modelį. Tarp jų – mažesni, aptakesni durelių veidrodėliai, gražesnio dizaino 40 arba 43 centimetrų ratlankiai, įmantri ryklio peleko stiliaus stogo antena, 20 mm žemesnis patikslintas galinis bamperis.

Lexus išskirtinai gerai kuria interjerus, o šis vis dar pakankamai geras, kad sugėdintų tiesioginius šio laikmečio vokiškus konkurentus. Jei pasirinksite aukštesnės specifikacijos modelį su odiniais apmušalais, pamatysite, kad oda yra maloni liesti ir gražiai apdirbta, ją papildo aliuminio intarpai, satino medžio apdailos detalės ir kruopščiai pagamintas minkštas plastikas. Mums patinka puikiai atraminė šešiomis arba aštuoniomis kryptimis reguliuojama sėdynė, žemai esanti, puikiai išsidėsčiusi vairuotojo vieta, primenanti kabiną, ir tai, kad visi valdikliai yra tvarkingai pasiekiami ir valdomi vienu spustelėjimu.

Kaip ir originaliame modelyje, prietaisų skydelis padalytas į dvi dalis – viršutinę ekrano zoną su 20 centimetrų LCD daugiafunkciniu ekranu ir apatinę valdymo zoną, kurioje yra pavarų svirtis ir įvairūs sistemos valdikliai. Mums iš tikrųjų visai patinka pelės stiliaus valdiklis, kuriuo valdomos informacijos ir pramogų sistemos funkcijos, tačiau tiems, kurie jam prieštarauja, Lexus šiam atnaujintam modeliui suprojektavo paprastesnį naudoti BMW iDrive stiliaus apvalų ratuką, skirtą pliusiniams variantams. Bet kuriuo atveju valdiklis yra tiksliai toje vietoje, kur būtų buvęs rankinis stabdis, jei jo nebūtų pakeitęs prietaisų skydelio mygtukas ir gana nepatogus kojinis pedalas.

Prieš jus – patogus oda siuvinėtas vairas, kuris šiam atnaujintam CT modeliui buvo pasiskolintas iš IS serijos modelio. Per jį matote gerai matomus ciferblatus, kurių fono spalva keičiasi iš mėlynos į raudoną, jei centrinės konsolės vairavimo režimo valdiklį perjungiate į Sport. Tai padarius, į kairę nuo spidometro esantis tvarkingas hibridinis ciferblatas su Charge, Eco ir Power segmentais sklandžiai pasikeičia į įprastesnį apsukų skaitiklį. Tai vienas iš daugelio malonių salono akcentų, kuriuos pradedate vertinti tik po to, kai šiek tiek naudojatės automobiliu. Pavyzdžiui, tai, kaip elektriniai langai sulėtėja paskutinę jų važiavimo dalį, kad būtų kuo mažiau girdimas uždarymo garsas. Jei lyja, taip pat galite pastebėti, kad stiklas atstumia vandenį. O jei šalta ir įjungiate šildymą, pastebėsite, kad automatiškai įsijungia ir sėdynių šildytuvai. Pinigai, kuriuos reikės pakloti už šį automobilį, paprastai nereiškia daugiau tikros prabangos, tačiau šiuo atveju taip ir yra.

Jei norite skųstis dėl vietos ant galinių sėdynių, akivaizdu, kad neseniai nesėdėjote konkuruojančiame 1 serijos BMW, A klasės Mercedes ar Audi A3. Nors šis Lexus turi aukštą juosmenį, kuris šiek tiek riboja salono erdvumą, jame yra šiek tiek daugiau vietos keleiviams nei bet kuriame iš šių automobilių – patogiai telpa du suaugusieji (jei jie nėra per aukšti), o kai reikia -– trys.

Tačiau dar neužsiminėme apie praktiškumą, kuris, kaip galima tikėtis, nukentės dėl to, kad reikės kur nors sudėti hibridinės sistemos nikelio-metalo hidrido akumuliatorių. Pasirodo, sumaniai įrengtas tarp galinių ratų, jis užima palyginti nedaug vietos bagažinėje, bent jau prieš atlenkiant 60/40 dalimis sulankstomą galinį suolą. Kai tai padarysite, 985 litrų bendra krovinių erdvė bus mažiausia šiame segmente. Vietą, kurią užima nikelio-metalo hidrido akumuliatorius, reikia kažkur panaudoti. Tačiau Lexus laimei, ji nedaro didelės įtakos pagrindiniam bagažinės plotui. Iš tiesų, 375 litrų bagažo skyrius yra beveik toks pat didelis kaip ir konkuruojančiame Audi A3 Sportback, šiek tiek didesnis nei 1 serijos BMW ir daug didesnis nei kitų konkurentų, pavyzdžiui, Mercedes A klasės ar Volvo V40.

Į ką atkreipti dėmesį

Lexus turi puikią reputaciją dėl patikimumo, kurią CT200h iš esmės išlaikė, nors neišvengiamai, atlikdami tyrimą, susidūrėme su keliomis problemomis, į kurias turėsite atkreipti dėmesį bandomojo važiavimo metu. Buvo pranešimų apie įvairius apdailos girgždesius ir keletą stoglangio problemų, susijusių su netinkamu montavimu. Buvo žinoma, kad navigacijos sistema po pirmojo paleidimo erzina ir vėl įsijungia iš naujo. O vienas savininkas pastebėjo, kad per anksti užsidegdavo mažo degalų kiekio lemputė.

Kalbant rimčiau, vienas savininkas, palikęs automobilį dešimčiai dienų, pastebėjo, kad dešinėje prietaisų skydelio pusėje rodomas įspėjamasis pranešimas Check Hybrid System. Paaiškėjo, kad tai įvyko dėl hibridinio akumuliatoriaus gedimo, kuriam tinkamai pašalinti reikėjo pakeisti visą hibridinį akumuliatorių. Kitaip hibridinės sistemos problemos paprastai pasitaiko retai. Toyota Prius (kuriame naudojamas tas pats transmisijos paketas) pelnė automobilio, galinčio nuvažiuoti šimtus tūkstančių kilometrų, reputaciją. CT200h gali padaryti tą patį.

Kelyje

Jei dar nesate susipažinę su hibridinio vairavimo patirtimi, reikės šiek tiek prisitaikyti, bet ne per daug. Paspauskite Start mygtuką ir virtuali tyla labai, labai skirsis nuo bjauraus, bjauraus dyzelinio garso, kurį skleidžia šio automobilio konkurentai. Taip yra todėl, kad nuo užvedimo iki 40 km/h greičio arba labai trumpais atstumais šis automobilis (bent jau teoriškai) turėtų automatiškai veikti EV režimu, naudodamas tik elektros energiją. Deja, šis nuotolis iš tiesų yra labai mažas – apie 1.9 kilometro. Jis būtų ilgesnis, jei šiame automobilyje būtų naudojama šiuolaikinė ličio jonų įkraunama baterija, o ne senos technologijos nikelio-metalo hidrido akumuliatorius, tačiau tai, žinoma, padidintų kainą.

Kad būtų lengviau įsivaizduoti, įkraunamas ličio jonų akumuliatoriumi varomas Toyota Prius yra maždaug 50 % brangesnis už automobilį su nikelio-metalo hidrido elementais, nors tai vis dėlto yra priemoka, kurią, galima manyti, galėtų apsvarstyti turtingesni CT200h pirkėjai. Lexus mano, kad ne.

Priusą paminėjome todėl, kad jame yra beveik visi šio automobilio hibridinės pavaros sistemos mechaniniai elementai, skirti sujungti akumuliatorių su 98 AG 1,8 VVT-i benzininiu varikliu, 81 AG elektriniu varikliu, galios valdymo bloku ir galios skirstytuvu. Minėtos dvi galios niekada nėra išvystomos vienu metu, todėl šiek tiek painu, kad bendra šio modelio galia nurodoma 134 AG.

Ši sistema yra išmani ir patikrinta, o tai, kad ją galima naudoti nepriklausomai nuo akumuliatoriaus arba benzino (taip pat ir kartu), ją išskiria iš žemesnės technologijos hibridinių automobilių, pavyzdžiui, Honda gaminamų hibridų, kuriuose energijos šaltiniai galėjo veikti tik kartu. Bet kokiu atveju, tokia yra teorija. Tačiau realybėje dėl nedidelio maksimalaus greičio, kurį galima pasiekti tik elektra, elektromobiliu galima važiuoti tik mieste, kai važiuojama su stop-start režimu, o net ir ten pastebėjome, kad varikliui reikia labai nedaug pastangų, kad jis įsijungtų į eismą.

Žinoma, su sąlyga, kad akumuliatorių nuolat įkrauna variklis, o šį procesą galite palengvinti padidindami energijos kiekį, kurį automobilis atgauna naudodamas rekuperacinį stabdymą.

Kai ateina laikas įsijungti benzininiam varikliui, perėjimas yra beveik sklandus, todėl naudinga turėti galimybę stebėti situaciją per tvarkingą energijos srauto monitorių prietaisų skydelyje, kuris parodo, kas ir kaip įkraunama ar varoma.

Lexus teigia, kad CT200h sukurtas taip, kad, pradėjus naudoti akumuliatoriaus ir benzino energiją, būtų galima važiuoti dviem režimais – ramiuoju arba dinaminiu, priklausomai nuo centrinio pavaros valdiklio pasirinkto nustatymo. Jei jaučiatės ramūs, tikriausiai nustatysite Normal režimą, per kurį benzininis variklis prireikus perims elektros variklio funkcijas, bet jei neskubate, galbūt geriau perjungti į ECO režimą, kai degalų taupymui sumažinamas akceleratoriaus atidarymas ir optimizuojama oro kondicionavimo sistema. Toks važiavimo būdas geriausiai atitinka šio automobilio charakterį.

Tačiau taip pat norėsite sužinoti apie šio Lexus dinaminį repertuarą, o galbūt ir apie skirtumą, kuris gali būti pasiektas perjungus paskutinį, tikslingiausią Sport nustatymą. Juk tai automobilis, kuris turi konkuruoti su veržliais Audi A3 ir veržliais 1 serijos BMW modeliais. Tai sunkus uždavinys perkonstruotam Toyota Prius, kuris niekada nebuvo skirtas tokiam azartui, nors šiuo atveju jis stovi ant sudėtingesnės platformos. Ypač todėl, kad visi CT turi naudoti visiškai nesportinę 6 laipsnių automatinę CVT pavarų dėžę, kuri net F Sport modelyje neturi madingų pavarų perjungimo svirtelių. Vis dėlto spustelėkite Sport nustatymą, ir šis CT padarys viską, ką gali, – prietaisų skydelio apšvietimas iš mėlynos spalvos pasikeis į raudoną, o prietaisų skydelyje esantis hibridinės galios indikatorius taps apsukų matuokliu, kad atitiktų jūsų nuotaiką. Dar svarbiau, kad šis režimas suteikia papildomą 150 V elektros variklio galią.

Visa tai skamba gana daug žadančiai, ypač kai prie to prisideda puiki, žemai esanti, kabiną primenanti vairavimo padėtis ir tvirtos, sportiškos, atraminės sėdynės. Tačiau būtent nuo šio momento prasidėjo problemos, susijusios su originalia šio automobilio versija. Siekdami šį Lexus automobilį atskirti nuo Prius modelio, inžinieriai ankstesnei CT200h versijai pritaikė pernelyg standžią pakabą, todėl važiavimo kokybė buvo tokia tvirta, kad kartais galėjo būti nemaloni. Pats automobilis taip pat nebuvo toks tylus, kaip ir jo beveik tylus hibridinis agregatas, o šią problemą dar labiau apsunkino nerangi CVT automatinė pavarų dėžė, dėl kurios sūkių dažnis šoktelėdavo į viršų kaskart, kai reikėdavo perjungti pavarą iš komforto zonos. Visa tai buvo labai nepanašu į Lexus.

Laimei, nedidelių, bet reikšmingų pakeitimų, atliktų su 2014 m. modelio metų atnaujinimo paketu, rinkinys padarė nemažą pokytį. Taškinio suvirinimo programa, daugiausia aplink galines dureles, pagerino kėbulo standumą tiek, kad pakabos spyruoklių normos galėjo būti šiek tiek sušvelnintos, neatsisakant tvarkingo ir tikslaus elgesio posūkiuose, kurio nenorėtų prarasti nedaugelis vairavimo entuziastų, pasiruošusių svarstyti šį automobilį. Dėl to automobilis važiuoja amortiškiau, o kai kurie savininkai nusprendė jį dar labiau patobulinti, standartinius 43 centimetrų ratlankius, montuojamus daugumoje modelių, pakeisdami pasirinktinai mažesniais 40 centimetrų ratlankiais. Važiavimo kokybė gali būti dar geresnė, jei sugebėsite išsitempti iki F Sport varianto, kuris standartiškai komplektuojamas su išmaniaisiais šoniniais kėbulo amortizatoriais, skirtais kėbulo konstrukciniams smūgiams filtruoti.

Žinoma, šio CT200h modelio pirminių dinaminių netobulumų apimties visiškai pakeisti nepavyko vien tik atnaujinimo paketu. Neaiškus vairo mechanizmas ir vangiai veikianti CVT pavarų dėžė – tai tik dvi priežastys, kodėl šis Lexus negali prilygti vokiškiems varžovams posūkiuose. Pradžiai stabdžiai taip pat atrodys šiek tiek aštrūs. Tiesą sakant, tik nedaugelis šių trūkumų pasireikš sklandžiose kelionėse greitkeliu, kurios greičiausiai užims didžiąją automobilio savininkų ridos dalį. Būtent čia lengvas vairo mechanizmas tampa privalumu, o ne trūkumu, taip pat čia galite mėgautis gražiu salonu ir neprilygstamu rafinuotumu, kuris šiame atnaujintame modelyje buvo pagerintas ne mažiau kaip 94 detaliais garso slopinimo būdais. Be to, pakeitus pavarų dėžės kalibravimą, pavarų dėžė tapo mažiau tranki. Kitaip tariant, po 2014 m. pasirodžiusios šio modelio versijos tapo panašesnės į Lexus. Labiau panašios į tokį automobilį, kokio norėtumėte ir tikitės iš CT200h.

Apibendrinant

Negalima nepritarti, kad Lexus įsiklausė į kritiką dėl pirminės CT200h versijos ir negailestingai išsprendė jos problemas. Patikslinta šio modelio versija po 2014 m. yra daug geresnė perspektyva naudotų automobilių rinkoje dėl švelnesnio važiavimo ir minkštesnių spyruoklių. Be to, dėmesys detalėms lėmė, kad atnaujinta šio automobilio versija tapo tokia pat rafinuota, kaip ir jį varantis variklis. Šiame atnaujintame CT CVT automatinė pavarų dėžė yra patogesnė naudoti, o keista išvaizda turi šiek tiek universalesnį patrauklumą. Trumpai tariant, tai visapusiškai geresnė perspektyva.

Manome, kad šie pakeitimai yra gana svarbūs. Iš esmės CT200h kainuoja ne daugiau nei Toyota Prius, kurio pagrindu jis iš esmės ir toliau yra sukurtas, tačiau siūlo aukštesnę kokybę, labiau įtraukiantį vairavimą ir didesnę prestižinio Lexus prekės ženklo išliekamąją vertę. Tad kodėl žiniasklaidos autoriai, nuolat giriami Prius, vis dar menkina jo Lexus senbuvį? Jų argumentai dėl pirminės šio modelio versijos buvo logiški: dėl šios pakeistos versijos - ne.

Žmonės nori rafinuotumo, mažų eksploatavimo išlaidų ir prestižinio, kokybiško automobilio. O jei visa tai jie gali gauti ekologiškame automobilyje, tuo geriau. CT200h siūlo visus šiuos dalykus, todėl CT200h yra labai prasmingas, jei jums atsibodo standartinis vokiškas pasirinkimas šiame segmente.

Šaltinis: rac.co.uk