Naudoto Subaru Outback 2015-2021 m. apžvalga

Naudoto Subaru Outback 2015-2021 m. apžvalga
Photo by Rafael Campos / Unsplash

Subaru Outback nėra visureigis, bet siūlo daugumą to, ką siūlo šios klasės automobiliai, ir yra šiek tiek tvirtesnis nei vidutinis universalas. 2015 m. Subaru mums pristatė penktosios kartos BS serijos Outback modelį, kuris buvo protingesnis, saugesnis  ir šiek tiek efektyvesnis. Galbūt jis ir toliau išliks retas pasirinkimas, tačiau tinkamam pirkėjui jis gali būti labai geras.

Ką gausite

Vienas iš pastarųjų kartų Outback raidos bruožų yra tai, kad šis automobilis palaipsniui tapo šiek tiek didesnis. Dešimtajame dešimtmetyje tai buvo tik Subaru Mondeo dydžio Legacy universalo versija, tačiau pastaruoju metu jis turėjo būti šiek tiek didesnis. Juk pirkėjams reikia paskatos rinktis šį automobilį, o ne ir taip pakankamai erdvų markės Forester universalo modelį. Be to, bet kuriuo atveju, kompanijos pardavėjai nori, kad šis Outback galėtų konkuruoti su šiek tiek didesniais varžovais, pavyzdžiui, dideliais Volvo universalais. Taigi ši penktosios kartos versija padidėjo tiek į plotį, tiek į ilgį.

Tačiau svarbesni pokyčiai išryškėja profilio atžvilgiu, jei esate geriau susipažinę su ankstesniais Outback modeliais. Šioje MK5 versijoje A statramsčio pagrindas paaukštintas 50 mm, priekinis stiklas tapo kreivesnis, o siluetas – lygesnis ir labiau aptakus. Tai kartu su papildomu ilgiu ir ryškia linija, švelniai kylančia nuo priekinio bamperio ir besitęsiančia iki galinių šviesų, suteikė dinamiškesnę išvaizdą.

Tačiau labiausiai patobulinta buvo priekinė dalis. Sidabro spalvos akcentai per visą prietaisų skydelį, kurį buvo galima rinktis iš kelių spalvų ir kuris buvo pagamintas iš aukštos kokybės minkštų medžiagų, net ant durų porankių. Tačiau svarbiausias bruožas yra didelės raiškos spalvotas jutiklinis informacinių ir pramoginių sistemų ekranas, kuris dominuoja prietaisų skydelio centre. Šis ekranas buvo standartinis visoje gamoje ir leidžia vairuotojui naudotis navigacijos, garso, telefono ir informacijos meniu tais pačiais judesiais, kuriais braukiama ir spaudžiama išmanųjį telefoną.

O gale? Nors šis penktosios kartos modelis nebuvo daug platesnis už savo pirmtaką, dėl durų konstrukcijos ir apdailos pakeitimų jis atrodė tarsi platesnis, nes dėl šių pakeitimų atsirado 30 mm daugiau vietos pečiams, 38 mm daugiau vietos alkūnėms ir 67 mm daugiau vietos klubams nei ankstesnėje MK4 versijoje. Dėl didesnio ilgio automobilyje buvo 10 mm daugiau vietos kojoms, o dėl to, kad priekinės sėdynės buvo šiek tiek toliau viena nuo kitos, buvo šiek tiek lengviau sėdėti viduryje.

Į ką atkreipti dėmesį

Dauguma mūsų apklausoje dalyvavusių Outback savininkų atrodė labai patenkinti savo automobiliais: Subaru modeliai paprastai pasižymi įspūdingu patikimumu. Tačiau susidūrėme su keliomis problemomis. Keletas savininkų minėjo variklio vibraciją greitėjant, o kai kurie pastebėjo nedidelį tepalų nuotėkį. Keletas susidūrė su elektros problemomis, vienu atveju netikėtai išsikrovė automobilio akumuliatorius. Kitu atveju kilo problemų dėl užvedimo mygtuko ir centrinio ekrano. Keletas savininkų minėjo, kad lengvai įtrūksta priekinis stiklas. Buvo pranešimų apie deguonies jutiklius, kurie, kaip žinoma, įtrūksta. Dėl to gali užsidegti variklio patikros lemputė. Vienas savininkas skundėsi, kad Eyesight kameros saugos sistema neveikia. Kitas teigė, kad jo palydovinė navigacija neatnaujinama, o kaitinimo žvakės per metus sugedo tris kartus. Jis taip pat paminėjo priekinių ratų suvedimą, kurį lengvai išmušdavo greičio nelygumai. Skirtingai nei dauguma keturiais ratais varomų universalų, šis galėjo būti reguliariai naudojamas nelygiose trasose ir vilkti, todėl patikrinkite apačią ir ieškokite įbrėžimų ant lengvojo lydinio ratlankių. Taip pat ieškokite sunkaus važiavimo požymių automobilio salone ir ant galinės sėdynės.

Bendrai

Jei iš tikrųjų nenorite visureigio, bet jums jo tikrai reikia, yra daugybė 2015-2021 m. automobilių, kurie gali pretenduoti į realią alternatyvą. Tačiau tik nedaugelis iš jų ilgai tarnautų, jei būtų reguliariai eksploatuojami į kalną ir iš kalno duobėtu keliu. Tai išimtis. Šis penktosios kartos BS serijos Outback gal ir nepakeis visaverčio visureigio tiems, kurie gyvena pusiaukelėje į kalnų viršukalnes, tačiau tokio tipo automobiliui jis tikrai yra nepaprastai pajėgus. Ankstesnės šio modelio versijos buvo tokios pat geros, tačiau nebuvo pakankamai didelės ar komfortiškos, kad galėtų varžytis su Volvo ir Audi, kurie yra akivaizdžiausi šio automobilio konkurentai. Čia situacija šiek tiek pasikeitė.

Tiesa, vis dar yra dinamiškesnių šio laikotarpio modelių su įmantresniais salonais ir madingesniais ženkliukais. Tačiau kaip bendras paketas šis Outback tapo stipresniu varžovu nei bet kada anksčiau. Jis visada buvo pajėgiausias tokio tipo automobilis, kai sąlygos buvo pačios nepalankiausios.

Šaltinis: rac.co.uk