Naudoto Suzuki Vitara 2015-iki šiol apžvalga

Naudoto Suzuki Vitara 2015-iki šiol apžvalga
Photo by Gustavo Zambelli / Unsplash

Koks yra naudotas Suzuki Vitara?

Gamintojui, kuris ilgą laiką gamino patvarius visureigius, prireikė nemažai laiko, kol Suzuki įšoko į mažų visureigių gretas. Ankstesni tokio dydžio Suzuki buvo geri, tvirti darbiniai arkliai, bet nebūtinai mokėjo užtikrinti malonų rafinuotumo kelyje ir praktiškumo šeimai derinį, kuriuo pasižymi geriausi šios klasės automobiliai.

Taigi pasirodė Suzuki Vitara. Tiesus, kvadratinių kampų, su daug oro ratų arkų viduje, šis automobilis yra tiesiogiai orientuotas į aukštesnius, iš tiesų dvejopos paskirties automobilius, siūlomus tarp naujųjų mažų visureigių. Iš esmės tai pasiteisino, ir mes manome, kad Vitara yra tikrai kompetentingas automobilis.

Iš pradžių pirkėjai galėjo rinktis iš trijų Vitara varomųjų variklių: 1,6 l benzininį ir dyzelinį variklius bei 1,4 l benzininį variklį su turbokompresoriumi Boosterjet, kuris yra galingiausias visoje gamoje, tačiau iš pradžių buvo siūlomas tik su keturių varančiųjų ratų pavara. Po 2019 m. atnaujinimo 1,6 l dyzelinio ir benzininio variklių buvo atsisakyta, o gamą papildė 1,0 l benzininis variklis su turbokompresoriumi, o 1,4 Boosterjet buvo siūlomas tiek su dviem, tiek su keturiais varančiaisiais ratais ir automatine arba mechanine pavarų dėže. Visi varikliai yra veržlūs ir jautrūs, tačiau 1,4 ir 1,6 l benzininiai varikliai gali būti gana ištroškę, o dyzelinis – ekonomiškiausias iš visos serijos – gali būti grubus greitėjant.

Vitara taip pat gerai važiuoja ir tikrai geriau nei kai kurie ankstesni Suzuki modeliai. Kompromisas tarp važiavimo ir valdymo yra tinkamai įvertintas – jis gana gerai atlieka abu šiuos dalykus – ir aistringiems vairuotojams automobilis bus stebėtinai naudingas.

Viduje vairuotojo padėtis gera, kaip ir matomumas, o priekyje ir gale yra pakankamai daug erdvės. Bagažinė taip pat yra padoraus dydžio. Apskritai interjeras atrodo tvirtas ir solidus. Po atnaujinimo kokybė pagerėjo, viršutinėje prietaisų skydelio dalyje panaudotas minkštas lietimui jautrus plastikas, o prietaisų skydelis atrodo stilingiau.

Vitara modelių gamoje yra SZ4, SZ-T, SZ5 ir sportiškasis S apdailos lygiai, tačiau visi jie yra gerai įrengti. Pradinio lygio SZ4 modelyje yra oro kondicionierius, kruizo kontrolė, DAB radijas, elektra valdomi langai, priekiniai rūko žibintai, USB ir Bluetooth jungtys bei lengvojo lydinio ratlankiai. Todėl jis neatrodo kaip visiškai biudžetinis pasirinkimas. Rekomenduojame rinktis SZ-T komplektaciją, nes joje integruota palydovinė navigacija ir medijos sistema. SZ-5 turi daug prabangių patobulinimų, įskaitant zomšinę sėdynių apdailą, LED priekinius žibintus, panoraminį stoglangį ir adaptyviąją kruizo kontrolę, o sportiškoji S apdaila turi standesnę sportinę pakabą, juodus lengvojo lydinio ratlankius ir sportiškesnes interjero detales.

Kiek kainuoja Suzuki Vitara  eksploatacija?

Jei ieškosite dyzelinės versijos, pamatysite, kad jos oficialios vidutinės degalų sąnaudos ir CO2 emisijos rodikliai yra 30 km/l ir 106 g/km (NEDC) (SZ-T komplektacija), t. y. geriausi visoje gamoje. Pridėjus Allgrip keturių ratų pavarą, šis rodiklis sumažėja iki 28,5 km/l, o CO2 emisija padidėja iki 111 g/km. Iš dviejų benzininių variklių variantų, greitesnis 1,4 Boosterjet variklio vidutinė oficiali ekonomija yra 22,2 km/l ir 127 g/km CO2, o 1,6 l benzininio variklio be keturių varančiųjų ratų ir automatinės pavarų dėžės – 22.6 km/l ir 123 g/km. Įdiegus keturių ratų pavarą, šie rodikliai ne tokie įspūdingi –21 km/l ir 131 g/km.

Po atnaujinimo visi modeliai buvo sertifikuoti pagal dabartinį WLTP degalų ekonomijos testą, todėl realiame pasaulyje šie rodikliai turėtų būti labiau pasiekiami. Standartinio automobilio 1.4 benzininio variklio rodikliai buvo patikslinti iki 20.7 km/l, o su automatine keturių varomųjų ratų pavara – iki 19 km/l. Jei jums reikia mažesnių eksploatavimo išlaidų, tuomet verta rinktis efektyvesnį 1,0 litro benzininį variklį, kuris sunaudoja 22.6 km/l.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Suzuki Vitara  automobilyje?

Vitara daugiausia eksploatuojama miesto džiunglėse, todėl patikrinkite, ar kėbulas nėra įbrėžtas ankštose automobilių stovėjimo aikštelėse. Allgrip keturių varomųjų ratų versijos taip pat galėjo būti kartais naudojamos bekelėje, todėl patikrinkite automobilio apačią priekyje ir gale. Patikrinkite, ar nenusidėvėjęs salonas ir ar sėdynės visiškai veikia. Taip pat verta apžiūrėti aukštesnės klasės modelių lengvojo lydinio ratlankius, nes jie gali būti pažeisti bordiūrų.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Suzuki Vitara  problemos?

Nenumatytas stabdymas

Dėl automatinės avarinio stabdymo sistemos programavimo klaidos tam tikrose situacijose automobilis gali be reikalo stabdyti. Ši problema aktuali automobiliams, pagamintiems nuo 2015 m. sausio 7 d. iki 2015 m. gegužės 6 d.

Ar naudotas Suzuki Vitara  yra patikimas?

Pagal 2022 m. What Car? patikimumo tyrimą, Vitara yra septintas pagal patikimumą mažas visureigis, lyginant su 24 tos pačios klasės konkurentais. Kaip prekės ženklas, Suzuki užėmė penktąją vietą tarp 32 gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Suzuki Vitara  turėčiau pirkti?

1,6 litro benzininis variklis veikia sklandžiai ir gana noriai. Tačiau jis nėra pats švariausias variklis ir neturi tokios didelės traukos galios vidutiniu diapazonu kaip kai kurių konkurentų mažesni turbininiai varikliai. Tačiau tai geriausias kompromisas, atsižvelgiant į tai, kiek kainuoja įsigyti ir kiek jis pasižymi našumu. Su turbokompresoriumi, didinančiu galią, žavaus 1,4 l benzininio variklio galia yra geriausia iš visų Vitara variklių. Tačiau, kadangi jį galima įsigyti tik aukštos klasės modifikacijose ir dažniausiai su keturių varančiųjų ratų pavara, jį pirkti ir eksploatuoti yra brangiau.

Jei planuojate nuvažiuoti daug kilometrų, rinkitės dyzelinį variklį. Tačiau kasdienėje kelionėje jis yra šiek tiek per mažai rafinuotas, kad taptų mūsų pirmuoju pasirinkimu.

Pradinio lygio SZ4 Vitara turi beveik viską, ko jums reikia, tačiau mes vis tiek siūlytume pereiti prie vidutinės klasės SZ-T komplektacijos, nes joje lengviau naudoti informacinių ir pramoginių technologijų sistemą. Aukštesnės specifikacijos SZ-5 egzemplioriai tinka, jei galite rasti už panašią kainą, tačiau šiek tiek papildomos zomšos ant sėdynių nepaverčia Vitaros prabangiu automobiliu, todėl neverta papildomai išlaidauti. Sportiški S pavyzdžiai nėra tokie patogūs kaip kiti modeliai dėl didesnių lengvojo lydinio ratlankių ir standesnės pakabos.

Alternatyvos

Kokias naudoto Suzuki Vitara  alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Škoda Yeti yra vienas iš mūsų mėgstamiausių modelių. Tai vienas praktiškiausių ir solidžiausių visureigių – nuo stambaus stiliaus iki plataus efektyvių variklių asortimento ir gebėjimo važiuoti visur. Jis erdvus, turi didelę bagažinę, jį malonu vairuoti ir jį galima įsigyti bei turėti už prieinamą kainą.

Kia Soul yra įdomi ir stilinga alternatyva Vitara automobiliui. Jis nepaprastai praktiškas, nes jo salonas labai erdvus, be to, gerai vairuojamas, dar geriau – vėlesnėje versijoje, ir gana pigiai kainuoja įsigyti ir eksploatuoti. Šioje klasėje jis neabejotinai išsiskiria iš kitų.

Šaltinis: whatcar.com