Aston Martin DBS Superleggera apžvalga

Aston Martin DBS Superleggera apžvalga
Photo by redcharlie / Unsplash

Praeito amžiaus 20-ojo dešimtmečio viduryje Aston Martin patyrė vieną iš daugelio finansinių sunkumų, uždarė savo patalpas Kensingtone ir persikėlė į Felthamą. Žmogus, kuris gamino traktorius, vardu Davidas Brownas, po dar vieno bankroto 1940-aisiais, nusipirko Aston Martin, ir būtent jo inicialai DB nuo to laiko puošia daugelį modelių, įskaitant ir čia apžvelgiamą automobilį.

Bet štai kas: nors pinigai iš Aston Martin įmonės dažnai nutekėdavo, vienas dalykas, kuris niekada neapleido įmonės, yra meilė. Tai prekės ženklas, kuris išlaiko didžiulį prieraišumą, nesvarbu, ar galite sau leisti įsigyti vieną iš jo automobilių, ar ne.

Tačiau dėl cikliškų bendrovės finansinių sunkumų šie automobiliai, nors ir nepaprastai gražūs, dažnai būdavo, na, vairuojant juos, tiesiog, neįspūdingi. Iš tiesų, kai pristatomas naujas Aston Martin, kartais išgirsite jį apibūdinant kaip geriausią visų laikų Aston Martin, o tuomet, palyginus su geriausiais sportiniais automobiliais konkurentais, paaiškėja, kad jis iš tikrųjų nėra labai geras.

Trumpai ir aiškiai

Įžangoje minėjome, kad toks teiginys kaip tai geriausias Aston yra menkas pagyrimas. Na, kad žinotumėte, jog mes taip nesielgiame, pateikiame jums tokį teiginį: DBS Superleggera yra geriausias galiniais ratais varomas GT, kokį kada nors esame vairavę. Gerai, Ferrari 812 Superfast gal ir turi daugiau galios, bet kai kalbame apie automobilius, kurių kiekvienas išvysto daugiau nei 700 AG, kažkodėl tai atrodo kaip pasigyrimas. DBS toks ypatingas tuo, kad Aston Martin visą šią galią sutalpino į važiuoklę, kuri leidžia jums būti jos šeimininku, o ne vergu. Tai reiškia, kad, patikėkite ar ne, šiuo 715 AG automobiliu galite mėgautis ne tik trasoje, bet ir kelyje.

+Įspūdingas pasirodymas

+Nuostabi sukibimo jėga leidžia jį lengvai valdyti

+Puikus valdymo elegancijos ir važiavimo komforto derinys

–Akivaizdu, kad jis brangus 

–Ribotas praktiškumas 

–Interjero kokybė vietomis galėtų būti geresnė

Našumas ir varomoji jėga

Galite atpažinti bazinę DBS formą, nes, nors Aston Martin šį modelį priskiria individualiam modeliui, DBS yra labiau išvestinis nei skirtingas nuo naujausio kompanijos Grand Tourer (GT) – DB11. Tačiau yra ne tik keletas patobulinimų, pateisinančių kainos padidėjimą. 

Pirmiausia, jis turi platesnę poziciją, kuri pagerina stabilumą ir suteikia daugiau pranašumo kelyje. Be to, yra aerodinaminiai patobulinimai, pavyzdžiui, didesnis galinis difuzorius, kurie kartu sukuria 180 kg prispaudžiamosios jėgos, kai automobilio maksimalus greitis yra 3540 km/h. DBS taip pat yra lengvesnis už DB11. Kodėl? Na, vietoj DB11 aliuminio kėbulo jame naudojama daugiausiai lengvesnė anglies pluošto danga, kuri pagerina viską – nuo valdymo iki eksploatacinių savybių.

Beje, 5,2 l V12 benzininis variklis su dviem turbokompresoriais taip pat paimtas iš DB11, tačiau jo galia padidinta. Dabar jis išvysto sunkiai įtikėtiną 715 AG galią, tačiau vis dar šiek tiek atsilieka nuo Ferrari 812 Superfast 789 AG. Nepaisant to, tai nemaža galia, kuri perduodama per gale sumontuotą aštuonių laipsnių automatinę pavarų dėžę.

Jei kada nors vairavote DB11, tikriausiai manote, kad jam tikrai nereikėjo dar daugiau ūžesio. Vis dėlto Aston Martin siekė, kad DBS būtų itin patogus vairuoti, nepaisant jo nesuderinamos galios. Dalį šio proceso sudarė specialiai sukurtų Pirelli P Zero padangų komplektas. 

Koks jausmas? Pasaulyje, kuriame apie negirdimą Tesla greitį kalbama daug, vis dar yra kažkas nepaprastai nuostabaus, kai gali paspausti užvedimo mygtuką ir klausytis unikaliai tolygaus V12 variklio ūžesio, kol visi tie dvylika cilindrų pabunda ir skleidžia puikų garsą. Veikiant tuščiąja eiga jis maloniai ūžia, o likusiame sūkių diapazone nuolatiniai tono pokyčiai mus žavi.

Jis visiškai pateisina Aston Martin teiginius, kad nuo 0 iki 160 km/h per 6,4 s arba nuo 80 iki 160 km/h, važiuojant ketvirta pavara, per kiek daugiau nei 4,0 s. Vis dėlto jis nėra panašus į siautulingą Catherine Wheel, kuris netrukus ištrūks iš vėžių, priešingai nei sprogstantis 812 Superfast variklis, jis įspūdingas, bet valdomas.

Nepaisant didžiulės galios, DBS galinės padangos pasižymi nežemiška trauka. Taip stipriai, kad išvažiuojant iš posūkių juo galima pasitikėti kaip galiniu varikliu varomu Porsche 911. Jei sąlygos tinkamos, galite žaisti su šiuo automobiliu ir visa jo galia. Galite mėgautis juo taip, kaip to neįmanoma padaryti su kitais automobiliais, įskaitant 812 Superfast.

Puikus vairo mechanizmo svoris ir tikslumas leidžia DBS įveikti posūkius vos prisilietus pirštų galiukais, o tam padeda važiuoklei būdingas balansas ir pusiausvyra. O kai reikia sumažinti greitį, gerai pasvertas stabdžių pedalas ir didžiuliai stabdžių diskai užtikrintai jus sustabdo. Taip, tai yra didelis GT automobilis, kuris jus laiko vairavimo įspūdžių epicentre, o tai suteikia visiškos kontrolės jausmą.

Jei kalbant apie GT klasės automobilio savybes manote, kad visas šis valdymo meistriškumas kenkia važiavimo kokybei, klystate. Ratų eiga nėra didelė, tačiau spyruoklės ir reguliuojami amortizatoriai veikia kaip vienas, kad išlaikytų ryšį su keliu, net jei jis ir labai nelygus, ir kartu leidžia DBS beveik plaukti.

Interjeras

DBS vairuotojo kabina – praktiškai kaip DB11. Tai nėra blogai, nes vairavimo padėtis yra patikima, su plataus masto reguliavimu, leidžiančiu visų figūrų vairuotojams jaustis patogiai. 

Matomumas nėra puikus, nes gana stori priekinio stiklo statramsčiai trukdo apžvelgti siaurus dešinės pusės posūkius ir plonas galinis veidrodėlis, tačiau tai įprasta tokiame automobilyje. Automobilis turi galinio vaizdo kamerą ir priekinius bei galinius parkavimo jutiklius, kurie kompensuoja šias problemas, kai parkuojatės.

Apdaila išsaugojo geriausias senųjų Aston Martin modelių savybes ir pridėjo šiuolaikiškumo: minkšta, rankomis siūta oda ir anglies pluošto apdailos detalės. Vietomis interjeras nėra pats solidžiausias, pavyzdžiui, klimato kontrolės ventiliacijos angos, įrodo, kad Aston Martin vis dar turi padirbėti, kad automobilis atrodytų tikrai ypatingai. 

Kaip ir DB11, čia gausu jungiklių, gautų iš Mercedes, taip pat jo informacinės ir pramoginės sistemos. Tai nėra pati geriausia įranga, nes prie meniu reikia priprasti, o kartais ji vėluoja, tačiau ji kur kas geresnė už bet kokią Aston Martin anksčiau turėtą įrangą. 

Keleiviai ir bagažinė

DBS priekyje erdvės yra pakankamai, nes čia yra daug vietos galvai ir kojoms keliems aukštiems suaugusiesiems. Tačiau, nors yra galinės sėdynės, net ir paaugliams jose ilgai sėdėti nepatiks. 

Tačiau šios sėdynės bus naudojamos kitais tikslais, nes DBS bagažinė yra gana maža. Išėmus ilgiausias golfo lazdas, joje gali tilpti nedidelis golfo lazdų rinkinys, tačiau geriau jas permesti per galines sėdynes. Kitais atvejais bagažinėje tilps nedidelis lagaminas arba pora minkštesnių savaitgalio krepšių, tačiau tai nėra GT su didele bagažo talpa.

Pirkimas ir išlaikymas

Čia nėra nieko, ko dar nežinotumėte. DBS nėra pigus įsigyti ir jo eksploatacija taip pat nebus pigi. Tačiau jei jums į galvą lenda mintys apie jo kainą ar kasdienes eksploatavimo išlaidas, galbūt jis iš tiesų buvo skirtas ne jums. Visada galite guostis tuo, kad DBS, palyginti su 812 Superfast, yra santykinai pigus automobilis.

Standartinės įrangos lygis yra aukštas – nuo patogumo funkcijų, tokių kaip įėjimas be raktelio ir sportinės sėdynės, iki dinaminių priedų. Nepaisant to, jei norite, galite pasilepinti ir savo DBS papuošti įvairiomis pagal užsakymą pagamintomis detalėmis.

Šaltinis: whatcar.com