Hibridinės baterijos keitimas: Kada galite to tikėtis?

Hibridinės baterijos keitimas: Kada galite to tikėtis?
Photo by Austin Park / Unsplash

Trumpi faktai apie hibridines baterijas:

  • Dažniausiai hibridinių automobilių baterijoms suteikiama bent aštuonerių metų arba 161 000 mylių garantija.
  • Hibridinės baterijos keitimo kaina priklauso nuo transporto priemonės, o atnaujinta baterija paprastai yra pigesnė.
  • Ilgalaikis ekstremalių temperatūrų poveikis gali pakenkti baterijai ir sutrumpinti jos tarnavimo laiką.

Nesvarbu, ar planuojate pirkti naudotą hibridinį automobilį, ar jau jį turite, atsižvelkite į hibridinę bateriją. Todėl, kad hibridinės transporto priemonės varomoji baterija nėra tokia kaip 12 voltų akumuliatorius po dujomis varomo automobilio variklio dangčiu ir jos negalima pakeisti vietinėje automobilių dalių parduotuvėje.

Priešingai, sugedusios hibridinio automobilio baterijos pakeitimas gali kainuoti labai brangiai, o tai gali būti didelė problema pirkėjui, kuris įsigijo hibridinį automobilį norėdamas sutaupyti. Tačiau prieš pradėdami pernelyg nerimauti, pateikiame keletą patarimų, kada tikėtis baterijos gedimo ir kaip išvengti didžiulės sąskaitos.

Kada sugenda hibridinė baterija?

Tai svarbiausias hibridinių automobilių savininkų ir vairuotojų, svarstančių apie naudotą hibridinį automobilį, klausimas. Deja, atsakyti į jį nėra lengva – daugiausia dėl to, kad kiekvienas atvejis atrodo skirtingas. Kai kurie vairuotojai patiria gedimą nuvažiavę 113 000 kilometrų, o kiti be problemų nuvažiuoja 322 000 kilometrų.

Mūsų patirtis rodo, kad hibridinės baterijos pradeda kelti pavojų, kai jos yra 10-15 metų senumo ir nuvažiuoja nuo 193 000 iki 241 000 kilometrų. Taip, kai kurie savininkai nuvažiuoja kur kas daugiau. Yra pranešimų apie baterijas, kurios tarnauja net iki 322 000 kilometrų. Tačiau nesiūlytume tikėtis, kad šie pranešimai bus norma, ypač jei svarstote apie naudotą hibridinį automobilį ir turite nedidelį biudžetą.

Baterijos gedimo požymiai

Kaip ir daugelis kitų automobilių problemų, hibridinis automobilis greičiausiai rodys požymius, kad jo baterija genda. Retai pasitaiko, kad hibridinė baterija vieną dieną netikėtai nustotų veikti. Vietoj to baterijos laikui bėgant pamažu genda. Atkreipdami dėmesį į simptomus, galite planuoti baterijos keitimą. Jei turite įkraunamą hibridinį automobilį, atkreipkite dėmesį į savo įkrovimo įpročius. Jei įkrovimas užtrunka ilgiau nei anksčiau, tai gali reikšti baterijos problemą. Taip pat pastebimas greito išsikrovimo pokytis signalizuoja apie didėjančią baterijos problemą. Sekite savo hibridinio automobilio degalų sąnaudas. Jei pastebėjote, kad automobilis degalų baką sudegina greičiau nei anksčiau ir nepasiekia numatyto nuotolio, nuvežkite automobilį į techninės priežiūros centrą, kad būtų įvertinta baterijos būklė. Tačiau automobilio degalų naudojimo efektyvumui įtakos gali turėti ir daugybė kitų veiksnių.

Baterijos keitimo variantai

Sugedus baterijai, yra kelios galimybės. Deja, šios galimybės nesusijusios su važiavimu automobiliu, nes baterija yra labai svarbi transmisijai. Tai reiškia, kad negalite jos tiesiog permontuoti, kad ji veiktų tik degalais, kaip tikisi kai kurie taupūs vairuotojai.

Pirmoji galimybė, žinoma, yra įsigyti naują bateriją. Vieniems modeliams tai kainuoja daugiau, kitiems – mažiau. Jei pasirinksite šį būdą, tikėtina, kad naujoji baterija tarnaus dešimtmetį ar ilgiau.

Kita galimybė – pirkti atnaujintą arba pertvarkytą bateriją. Nors mažai tikėtina, kad šį darbą atliks prekybos atstovas, praleiskite šiek tiek laiko ieškodami internete ir rasite daug trečiųjų šalių, kurios tai atlieka. Jie atstato baterijas pakeisdami išsikrovusias detales naujomis. Nors atstatytos baterijos gali tarnauti ne taip ilgai kaip originalios, jos taip pat yra daug pigesnės.

Trečioji galimybė – įsigyti naudotą bateriją, kuri paprastai būna iš hibridinio automobilio, patyrusio avariją. Tai pigiausia alternatyva, tačiau kartu ir rizikingiausia, nes yra mažai garantijų, kad baterija tikrai veiks.

Patikrinkite baterijos garantiją

Vienas iš patarimų, kurį duodame pirkėjams, susirūpinusiems dėl hibridinės baterijos gedimo, yra patikrinti savo transporto priemonės baterijos garantiją. Dauguma hibridinių automobilių turi 8 metų/161 000 km garantiją baterijai arba net 10 metų/161 000 km garantiją, kurią suteikia automobilio gamintojas.

Atlikite namų darbus

Hibridiniai automobiliai turi daug privalumų, todėl nepatariame pirkėjams bėgti nuo jų vien dėl galimų baterijos spąstų. Tačiau tikrai patariame atlikti namų darbus, net jei tai reiškia, kad reikia derėtis dėl mažesnės kainos atsižvelgiant į galimą baterijos gedimą.

DUK

Ar brangu pakeisti hibridinę bateriją?

Hibridinių baterijų keitimo išlaidos priklauso nuo transporto priemonės.

Kaip sužinoti, kad mano hibridinė baterija genda?

Jei kyla problemų dėl įkrovos palaikymo arba sumažėja degalų rida, gali būti, kad jūsų baterija turi gedimo požymių ir jai gali prireikti techninės priežiūros.

Kiek baterijų turi hibridiniai automobiliai?

Hibridiniai automobiliai paprastai turi dvi baterijas – aukštos įtampos bateriją, skirtą automobilio jėgos agregatui, ir mažesnę 12 voltų bateriją (tokią, kokia yra po dujomis varomų automobilių variklio dangčiu), skirtą hibridinio automobilio elektronikai.

Šaltinis: autotrader.com