Naudoto Volkswagen e-Golf 2014-2020 apžvalga

Naudoto Volkswagen e-Golf 2014-2020 apžvalga
Photo by Erik Mclean / Unsplash

Koks yra naudotas Volkswagen e-Golf hečbekas?

2014-2020 m. Volkswagen e-Golf galima apibendrinti vienu sakiniu: Tai tarsi VW Golf, bet tylesnis.  Tačiau, nors šios visiškai elektrinės senojo Mk7 Golf versijos savybės iš esmės panašios į įprastų benzininių ir dyzelinių modelių savybes, naudojimo patirtis gali būti visai kitokia, net jei dėl nuolat tobulėjančio elektros įkrovimo tinklo elektromobilių naudojimo patogumas kasdien gerėja.

Žinoma, elektriniai automobiliai vis dar sudaro tik nedidelę naudotų automobilių rinkos dalį, tačiau net ir tokiu atveju e-Golf visuomet turėjo daug noriai konkuruojančių konkurentų, įskaitant tokius žinomus naudotus automobilius kaip Nissan Leaf, Renault Zoe ir BMW i3.

Taigi, e-Golf yra tarsi įprastas Mk7 Golf. Vienintelės vizualinės užuominos yra naujo dizaino LED priekiniai žibintai, unikalūs lengvojo lydinio ratlankiai, kitoks priekinis buferis ir uždaros grotelės, išskiriančios automobilį.

Kaip ir įprastame Golf, e-Golf labai komfortiškas. Priekyje sėdintiems žmonėms salonas yra erdvus, o vairuotojas gali reguliuoti vairą ir sėdynę, kad patogiai įsitaisytų. Keleiviai gale taip pat gali patogiai įsitaisyti, tačiau bagažinė yra šiek tiek mažesnė dėl akumuliatorių. Nepaisant to, į ją vis tiek galima sutalpinti porą didelių lagaminų, o tai daugiau nei galima pasakyti apie BMW i3.

Visa tai reiškia, kad savo apdailos kokybe, išvaizda, ergonomika, patogumu ir praktiškumu šis automobilis, kaip ir bet kuris kitas Golf, kelia aukštą kartelę savo laikmečio šeimyniniams hečbekams. Todėl beveik neįmanoma nesijausti kaip namie vairuotojo sėdynėje, komfortiškai įsitaisyti gale arba įvertinti beveik viską, ką galima paliesti pirštais ar sureguliuoti.

Be to, jis labai gerai įrengtas: dviejų zonų klimato kontrolė, parkavimo jutikliai, palydovinė navigacija, programuojama pagal elektroninę transporto priemonę, ir jutiklinis informacinės ir pramoginės sistemos ekranas. DAB imtuvas, išmaniojo telefono integracija, USB ir Bluetooth jungtys taip pat yra standartinė įranga. Skirtumas atsiranda tada, kai užvedate e-Golf. Ten, kur tikitės išgirsti įsijungiantį variklį, vietoj to girdėsite tik elektros variklių ūžesį.

Taip pat galite pastebėti, kad dėl papildomo visų akumuliatorių svorio e-Golf, palyginti su standartiniu Golf, atrodo šiek tiek gremėzdiškesnis. Tačiau jis yra daug judresnis nei Leaf ir maloniau vairuojamas nei Zoe, o jo kėbulo posvyris posūkiuose yra mažesnis. Automobiliu įprastai nevažinėjate, tačiau galite drąsiai įveikti žiedines sankryžas ir siauresnes sankryžas – ir tai daryti su malonumu. Galų gale tai yra Golf, ir jis valdomas taip pat tobulai pamatuotai ir nuspėjamai, kaip ir bet kuris kitas Golf.

2017 m. Volkswagen atnaujino e-Golf modelį, kurio nuvažiuojamas atstumas dėl patobulinto akumuliatoriaus paketo padidėjo nuo 200 iki 300 kilometrų.Nurodytas nuvažiuojamas atstumas atitinka tuo metu vyravusius NEDC duomenis, tačiau Volkswagen teigia, kad dauguma vairuotojų kasdien naudodamiesi automobiliu nuvažiuos 200 kilometrų. Tačiau kai kurios vėlesnės Renault Zoe ir Nissan Leaf versijos gali nuvažiuoti gerokai toliau, nors abu šie modeliai yra daug mažiau rafinuoti nei e-Golf – tiek vėjo, tiek kelio triukšmo atžvilgiu.

Kiek kainuoja eksploatuoti Volkswagen e-Golf hečbeką?

Jei e-Golf įkraunate namuose, iš trifazio kištuko įkraunate per 13 valandų, o iš specialaus įkrovimo taško – tik per keturias valandas.

Greitieji įkrovikliai greitkelių stotelėse gali įkrauti automobilį per 45 minutes, todėl galite greitai padidinti ridą sustoję pertraukai. Tačiau reikėtų įspėti, kad skirtingos bendrovės už naudojimąsi įkrovimo įrenginiais ima skirtingus mokesčius, todėl, jei naudositės tik šiomis įkrovimo vietomis, automobilio eksploatacija nebus tokia pigi. O jei turite naudotis automobilių stovėjimo aikštele, kai kuriose iš jų už naudojimąsi įkrovimo taškais reikės mokėti ir už stovėjimą. Patariama prieš kelionę pasitikrinti.

Bendra energijos talpa – 24,2 kWh (nors akumuliatoriui neleidžiama visiškai išsikrauti), o įkrauti iš buitinio 230 V elektros lizdo užtrunka 13 valandų. Naudojant specialią, papildomai įsigyjamą sieninę dėžutę, šį laiką galima sutrumpinti iki maždaug aštuonių valandų. Naudojant 40 kW kombinuotą įkrovimo sistemą, kuri tiekia nuolatinę srovę, per 30 minučių e-Golf įkraunamas iki 80 proc.

Vis tiek reikės kasmet atlikti automobilio techninę priežiūrą, tačiau ji turėtų būti pigesnė nei tradicinio benzininio ar dyzelinio Golf, nes nereikia keisti alyvos.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Volkswagen e-Golf hečbeke?

Galioja visi įprasti įspėjimai: įsitikinkite, kad lengvojo lydinio ratlankiai yra geros būklės, kad nėra baisių įbrėžimų ant buferių ir kėbulo, o salone nėra bjaurių dėmių ant sėdynių ar kilimėlio. Be to, norėsite įsitikinti, kad automobilis turi visus įkrovimo laidus ir kad jie yra geros būklės. Jų keitimas gali būti brangus, nes tai nėra įprasti buitiniai kištukai, jais turi būti saugiai perduodamas didelis elektros energijos kiekis automobiliui įkrauti.

Rekomenduojame prieš perkant naudotą automobilį patikrinti, ar buvo atlikti visi taisomieji darbai.  Gali būti, kad vieno iš automobilio žibintų (artimųjų / tolimųjų šviesų / pagrindinių šviesų / dienos šviesos žibintų / galinio rūko žibinto arba indikatoriaus) gedimo valdymo blokas neatpažįsta, todėl jis nerodomas prietaisų skydelyje. Taip pat gali būti, kad transporto priemonės žibintai bus rodomi kaip sugedę, nors taip nėra. Be to, sugedus artimosioms šviesoms, gali būti nesukelta pakeitimo reakcija (šoninių žibintų įjungimas). Šviesų gedimas, nerodomas prietaisų skydelyje arba nesukeliamas atsarginis atsakas, gali kelti avarijos pavojų, ypač tamsoje. Durelių vaikų užraktai gali išsijungti be vairuotojo žinios. Nors durys lieka uždarytos, vėliau jas galima atidaryti iš vidaus. Gali būti sumontuoti nepakankamo kietumo priekinių ratų guolių korpusai. Dėl to gali lūžti rato guolio korpusas, o tai gali turėti įtakos automobilio krypties valdymui.

Ar naudotas Volkswagen e-Golf hečbekas yra patikimas?

Žurnalo What Car? Patikimumo apklausoje e-Golf užėmė įspūdingą trečiąją vietą iš 14 elektromobilių kategorijos automobilių. Kaip prekės ženklas, Volkswagen užėmė 22 vietą iš 32 apklaustų gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Volkswagen e-Golf hečbeką turėčiau įsigyti?

Kadangi yra tik vienas modelis ir viena galia, čia tikrai nėra ką pridurti.

Sakytume, kad verta rasti pavyzdį su pasirenkamu žiemos paketu, nes į jį įeina šildomos sėdynės ir priekinis stiklas, kurie padės sutrumpinti atitirpinimo laiką ir išlaikyti šilumą šaltuoju metų laiku.

Alternatyvos

Kokias naudoto Volkswagen e-Golf hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Nissan Leaf padarė tikrai didelę įtaką elektromobilių pasauliui, o naudotų automobilių rinkoje yra daugybė pavyzdžių – tiek ankstesnių ir pigesnių pirmosios kartos automobilių, tiek tobulesnių antrosios kartos modelių. Tačiau mes rinktumėmės atnaujintą modelį dėl didesnio nuotolio.

Jei norite didelio nuotolio už nedidelę sumą , Renault Zoe yra puikus pirkinys. Patikimumas nebūtinai yra stiprioji automobilio pusė, tačiau nedaugelis elektromobilių nuvažiuoja daugiau vienu įkrovimu.

Arba galite rinktis naudotą daug radikalesnio stiliaus BMW i3 elektromobilį. Jis taip pat pagamintas iš anglies pluošto, todėl yra daug lengvesnis už daugumą elektromobilių ir atsiperka iš karto.

Šaltinis: whatcar.com