Patarimai, kaip saugiai keliauti su augintiniu

Patarimai, kaip saugiai keliauti su augintiniu
Photo by Tim Mossholder / Unsplash

Vis daugiau keliautojų ryžtasi keliauti automobiliu arba kemperiu. Daugeliui šeimų svarbiausias kelionių keliais privalumas yra tas, kad jose lengva keliauti su augintiniais.

Nesvarbu, ar vykstate į trumpą vienos dienos kelionę, ar į ilgesnį žygį, turite užtikrinti, kad jūsų pūkuotas šeimos narys būtų toks pat saugus, kaip ir visi kiti automobilyje. Pateikiame keletą patarimų, kaip užtikrinti augintinio saugumą kelionėse.

Prisisekite

Pirmas ir svarbiausias žingsnis keliaujant su augintiniu – saugiai jį pritvirtinti automobilyje. Kaip niekada nevažiuotumėte neprisisegę saugos diržo, taip ir savo augintinius prisekite prieš pradėdami važiuoti automobiliu. Šis įprotis – jų ir jūsų saugumui. Jei įvyksta susidūrimas, o augintinis neturi diržo, jis gali rimtai susižaloti. Be to, galite susižaloti ir jūs, nes, įvykus avarijai, jūsų mylimas augintinis gali skristi į priekį. Geriausias pasirinkimas – šunų saugos diržai. Jų būna įvairių dydžių, kad tiktų įvairiems šunims. Paprastai jie tvirtinami prie diržo, o tada prisegami prie saugos diržo. Mažesniems šunims gali būti patogiau naudoti augintinių nešioklę. Tačiau įsitikinkite, kad ji patikimai pritvirtinta prie sėdynės. Ir nors visi žinome, kad šunys mėgsta iškišti galvą pro langą, saugiau, kad jie liktų viduje. Pavojus yra daug didesnis važiuojant greitkeliu, kur net mažiausia nuolauža gali sužaloti šuns akis ar ausis.

Atsivežkite būtiniausius daiktus ir dar daugiau

Nuo kelionės trukmės priklausys, ką ir kiek turėtumėte pasiimti savo augintiniui, tačiau kai kurie daiktai yra būtini. Svarbiausia – šviežias vanduo ir dubenėlis. Pasiimkite daugiau vandens, nei manote, kad prireiks. Visada geriau turėti daugiau nei nepakankamai, tai pasakytina ir apie žmones, esančius jūsų automobilyje. Karštesnio klimato vietovėse ir vasaros mėnesiais rekomenduojame vandens buteliukus laikyti šaldiklyje. Juk niekas nemėgsta šilto vandens karštą dieną. Jei jūsų šuniui reikia vaistų, jų taip pat reikėtų pasiimti su savimi. Net jei manote, kad dėl trumpos kelionės trukmės jų nevartosite, visada geriau juos pasiimti su savimi.

Nepamirškite maisto

Į kelionę pasiimti šunų maisto taip pat labai svarbu jūsų augintinio sveikatai. Šunims geriausiai tinka tai, kas jiems pažįstama, todėl pasiimkite jiems žinomą maistą. Paskutinis dalykas, kurio norite, yra nelaimingas atsitikimas automobilyje. Patikėkite mumis, šiuo klausimu kalbame iš patirties.

Pasiimkite žaislų

Lygiai taip pat, kaip nesitikime, kad mūsų vaikai ilgos kelionės metu sėdės ant galinės sėdynės be žaidimų, knygų ar ko nors, kas juos užimtų, taip pat pravartu turėti žaislą, kamuoliuką, kaulą ar pan., kad šuo būtų užimtas. Kai kuriems šunims – ir jų laimingiems šeimininkams – kelionių metu nėra sunku miegoti, tačiau kiti gali būti neramūs. Pasiimkite ką nors pažįstamo, kad pakeliui jie būtų užimti. Galiausiai pasiimkite šuns patalynę arba pagalves ir patalynę su jo kvapu. Pažįstami daiktai suteiks jiems komforto, saugumo jausmą ir dalelę namų net tada, kai esate toli nuo jų.

Kad visiems būtų patogu

Kai pagaliau visus susodinote į transporto priemonę, pritvirtinote ir išvykote, laikas pasirūpinti, kad jie jaustųsi patogiai. Vėlgi, kaip ir su vaikais, geras patarimas, kaip saugiai keliauti su naminiais gyvūnais, yra paruošti juos prieš įlipant į automobilį. Tai reiškia, kad paskutinę akimirką reikia pertraukėlės į tualetą. Įsėdę į automobilį pasirūpinkite, kad šuo turėtų vietos išsitiesti ir patogiai jaustųsi prisisegęs diržą. Jei kartu su jumis važiuoja ir šeimos katė, pravartu pasiimti kraiko dėžutę.

Labai svarbu užtikrinti vėdinimą, vėsą ir komfortą, kad jūsų augintinis būtų sveikas ir saugus. Jei jūsų automobilyje yra galinių sėdynių ventiliacijos angos, laikykite jas atidarytas ir nukreiptas į šunį. Jei automobilyje yra tik priekinės ventiliacijos angos, nukreipkite jas taip, kad oras pasiektų galines sėdynes. Taip pat naudinga retkarčiais praverti langus, kad į vidų patektų šviežio oro.

Būkite dėmesingi savo šuniui ir prireikus darykite pertraukas, kad jis galėtų ištiesti kojas ir nušniukštinėti vietas, kuriomis keliaujate. Ir, žinoma, niekada nepalikite augintinio stovinčiame automobilyje, nesvarbu, kaip trumpai tai truks.

Nepamirškite šių patarimų ir saugos priemonių, kad visi jūsų šeimos nariai, įskaitant keturkojus, galėtų keliauti kur kas patogiau.

Šaltinis:autotrader.com