Naudoto Tesla Model 3 pirkimo vadovas

Naudoto Tesla Model 3 pirkimo vadovas
Photo by Charlie Deets / Unsplash

Naudotų automobilių kainos leidžia įsigyti šį automobilį kaip niekad prieinamai, todėl pateikiame viską, ką reikia žinoti prieš išleidžiant pinigus. Kai 2019 m. pasirodė Model 3, buvo skelbiama, kad juo prasideda nauja elektromobilių banga, kuriai įpirkti nereikia būti itin turtingam. Tesla skaidriai nurodo naujų automobilių pristatymo terminus, kurie gali siekti net šešis mėnesius, todėl naudoto modelio pristatymas yra dar patrauklesnis.

Naudoto Tesla Model 3: privalumai ir trūkumai

Kas yra gerai

  • Fantastiškas našumas
  • Didelis nuotolis
  • Puikus interjeras

Kas ne taip gerai

  • Gana brangus
  • Kokybės problemos
  • Nepatogi meniu navigacija

Ar naudotas Tesla Model 3 yra geras automobilis?

Model 3 iš esmės yra įprastas automobilis, tačiau, kaip iPhone paveikė mobiliųjų telefonų rinką, jis privertė mus permąstyti beveik viską, ką žinome apie automobilius. Žinoma, jis turi visus pagrindinius elementus, tokius kaip keturi ratai, vairas ir kelios sėdynės viduje, tačiau tuo normalumas ir baigiasi. Išleidus šią Teslą, ji buvo visiškai naujos konstrukcijos automobilis, kuriame niekada nebuvo tokio senamadiško dalyko kaip vidaus degimo variklis, todėl jo elegantiškas stilius galėjo būti optimizuotas pagal kompaktišką elektros variklį ir grindyse sumontuotus akumuliatorius.

Tai reiškia, kad automobilio gale yra padoraus dydžio bagažinė, taip pat priekinė bagažinė, kurioje paprastai yra variklis, ir kurioje galima papildomai laikyti daiktus. Be to, salone yra pakankamai vietos, o galiniams keleiviams vietos kojoms ypač daug.

Tačiau būtent salone labiausiai pastebimas taisyklių nesilaikymas. Čia yra didžiulis centrinis informacinių ir pramoginių technologijų ekranas, valdantis beveik viską, ką tik galima sugalvoti. Kaip ir bet kuri nauja idėja, interjero dizainas vienais atžvilgiais yra puikus, kitais – be reikalo sudėtingas. Geroji pusė? Vieninteliai fiziniai mygtukai, kuriuos nuolat naudosite, yra du ant vairo, o viskas, pradedant veidrodėlių reguliavimu, klimato kontrolės sistema ir baigiant greičio matuokliu, pasiekiama per ekraną.

Rezultatas – nuostabus, minimalistinis dizainas, kuris išsiskiria iš visų kitų rinkoje esančių įrenginių, tačiau iš tikrųjų dėl to kai kurios užduotys tampa šiek tiek sudėtingos. Pavyzdžiui, norint sureguliuoti vairą, įeiti į meniu atrodo tarsi permainos dėl permainų.

2021 m. buvo atliktas atnaujinimas. Daugybė nedidelių patobulinimų pagerino bendrą paketą, o kai kurie svarbiausi iš jų – nauji juodi langų apvadai išorėje, matinė juoda apdaila, pakeitusi erzinančią fortepijono juodą spalvą, kuri buvo ankstyvuosiuose automobiliuose, ir belaidžio telefono įkrovimo padėkliukai. Įkrovimas yra pagrindinis elektromobilių pirkėjų rūpestis, ir tai yra viena iš sričių, kurioje Tesla ypač išsiskiria, nes suteikiama prieiga prie Supercharger tinklo. Šie įkrovikliai reguliariai užima pirmaujančias vietas vartotojų apklausose dėl savo greičio, patogumo ir prieinamumo.

Kokie kėbulo stiliai galimi?

Model 3 galima įsigyti tik kaip keturių durų sedaną. Jis skirtas šeimoms, ieškančioms aukščiausios klasės elektrinės transporto priemonės, kuri neapsunkintų banko, tačiau dėl erdvaus interjero idealiai tinka ir tiems, kuriems reikia vežti suaugusiuosius gale.

Jei ieškote Tesla visureigio, galite rinktis Model X, kuris yra daug didesnis ir brangesnis automobilis, arba mažesnį Model Y, kuris yra kažkur tarp šių dviejų modelių.

Kokios yra maitinimo galimybės?

Yra trys Model 3 versijos. Pradedant nuo Standard Range Plus (2021 m. ir vėlesniuose automobiliuose vadinama tiesiog Model 3), ji turi vieną variklį, kuris suka galinius ratus ir gali įsibėgėti nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą per 5,8 sekundės ir pasiekti maksimalų 225 kilometrų per valandą greitį. Šio modelio nuvažiuojamas atstumas yra mažiausias iš visų Model 3 modelių, tačiau oficialiais duomenimis, jis siekia 490 kilometrus tarp įkrovimų, taigi nuvažiuojamas atstumas yra gerokai didesnis nei kitų populiarių elektromobilių, pavyzdžiui, Nissan Leaf. Long Range modeliai pateisina savo pavadinimą. Su dviejų variklių konstrukcija, kuri suka visus keturis ratus ir padeda pasiekti nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą greitį per 4,2 sekundės ir 233 kilometrų per valandą maksimalų greitį, baterija užtikrina 602 kilometrų nuotolio atstumą. Jei reguliariai keliaujate ilgesnius atstumus, verta rinktis šią versiją. Aukščiausią modelių gamos klasę sudaro Performance modelis, kuris vėlgi atlieka tai, kas nurodyta ant etiketės. Dar vienas dviejų variklių agregatas, todėl šis modelis pasižymi itin greitu pagreičiu: 0-100 km/h (3,1 sekundės) ir 261 km/h maksimaliu greičiu.

Kokie yra apdailos lygiai?

Trys pirmiau išvardyti modeliai – Standard Range Plus, Long Range ir Performance – taip pat yra Model 3 apdailos lygiai. Visuose automobiliuose yra 38 centimetrų informacinių ir pramoginių technologijų ekranas, tamsinto stiklo stogas, šildomas vairas ir šildomos visos sėdynės. Tai apima ir galinę vidurinę sėdynę, kuri yra retas malonumas, nors viską galima valdyti tik per priekyje esantį ekraną. Taip pat gaunate pagrindinę Autopiloto funkciją, t. y. pažangią Tesla kruizo kontrolės sistemą, taip pat atnaujinimus per orą ir mobiliojo telefono programėlę, kuri leidžia valdyti įvairias funkcijas ir netgi gali veikti kaip raktas. Long Range versijų specifikacijos panašios, tačiau be didesnio našumo ir akumuliatoriaus talpos, jos taip pat turi aukščiausios klasės garso sistemą. Pasirinkę Performance modelį, gausite 50 centimetrų ratlankius, kokybiškus stabdžius, anglies pluošto galinį spoilerį, aliuminio lydinio pedalus ir maksimalų greitį, padidintą nuo 233 iki 261 kilometrų per valandą. Taip pat įtrauktas Track Mode režimas, kuris pakeičia kai kuriuos nustatymus, kad pagerintų automobilio valdymą važiuojant.

Ar tai praktiška?

Modelio 3 sedano kėbulo forma reiškia, kad jo bagažinės anga nėra itin didelė, o tai bus ypač pastebima tiems, kurie važinėja hečbekais. Yra nedidelė briauna, ant kurios galima krauti daiktus, o tai nėra idealu, tačiau prireikus galinės sėdynės sulankstomos, kad atsirastų daugiau vietos. Galinėje dalyje galima sutalpinti šešis lagaminus, taigi, ji yra padoraus dydžio, o sudėjus šią ir priekinę krovinių erdvę, iš viso gaunama 425 litrų talpa. Priekyje esanti erdvė geriau tinka keliems krepšiams, o ne kam nors didesniam, tačiau joje yra keli kabliukai, kad savaitės pirkiniai nesimėtytų aplinkui. Pats salonas yra neįtikėtinai erdvus iš dalies dėl to, kad jame nėra vidaus degimo variklio. Priekyje yra erdvios kojų erdvės, todėl nesunku įsitaisyti patogiai, o gale sėdintiems keleiviams vietos kojoms taip pat yra įspūdingai daug.

Neigiamos savybės? Aukštesniems keleiviams galinėse sėdynėse gali būti mažai vietos galvai. Be to, po salonu esantys akumuliatoriai reiškia, kad sėdynės grindys yra gana aukštai, todėl kojos neturi atramos, o tai gali varginti ilgesnėse kelionėse.

Surinkimo kokybė taip pat neprilygsta kitų aukščiausios klasės automobilių gamintojų, tokių kaip Audi ir BMW, kokybei. Nors nuo S modelio Tesla padarė didelę pažangą, vis dar pasitaiko pigių medžiagų ar prastai pritvirtintų dalių.

Koks jausmas vairuoti?

Vienas iš labiausiai jaudinančių elektromobilio vairavimo aspektų yra akimirksniu variklių suteikiamas pagreitis. Tai neįtikėtinai greitas automobilis, kuris pristatomas kaip įprastas šeimos automobilis. Tačiau pasirinkite Performance modelį ir pamatysite, kad tiesiojoje galite sugėdinti egzotiškus superautomobilius. Tai jaudinantis jausmas. Įprastai, tokios ekstremalios charakteristikos pasiekiamos komforto sąskaita, tačiau Model 3 iš tikrųjų gerai išlygina kelio nelygumus, kai tiesiog važiuojate. Rezultatas – fantastiškas visapusiškai patogus automobilis. Model 3 puikiai tinka, kai esate vieni ir norite smagiai praleisti laiką, bet užtikrins komfortą jūsų draugams ir šeimai ilgoje kelionėje.

Į ką atkreipti dėmesį

Tesla klientų pasitenkinimo apklausose visada gauna aukštus balus, tačiau viena sritis, kurioje ji nuvylė, yra surinkimo kokybė. Gauta pranešimų apie didelius skirtumus tarp skirtingų automobilių, todėl vienas Model 3, kurį matote, gali būti tobulas, o kitas – su daugybe erzinančių problemų. Naudoto automobilio pirkėjui tai reiškia, kad apžiūrint automobilį reikia būti itin budriam.

Patikrinkite stiklinį stogą, ar nėra įtrūkimo požymių, ir naudokite stoglangį, kuris, jei juo reguliariai nesinaudojate, gali tapti varginantis ir triukšmingas.

Viduje centrinės konsolės juoda fortepijono spalvos apdaila ankstyvuosiuose automobiliuose buvo prastos kokybės, todėl ji buvo atnaujinta. Ypač patikrinkite, ar nėra įbrėžimų ir kitų žymių iki 2021 m. pagamintuose automobiliuose.

Sintetinės odos apmušalai nėra itin patvarūs, todėl gali būti pažeisti ir įtrūkti, o kol tikrinate, paieškokite vandens, kuris galėjo prasiskverbti į vidų, pažeidimų požymių.

Galiausiai peržiūrėkite automobilyje esančias sistemas ir patikrinkite, ar automobilyje įdiegtos savininko nurodytos pagalbos sistemos.

Saugumas

Tesla gamina vienus iš technologiškai pažangiausių šiuo metu parduodamų automobilių, ir nors kai kurios jos pagalbos sistemos neveikia taip, kaip tokių klasės lyderių kaip Volvo ir Mercedes-Benz, jos yra labai įspūdingos tokios kainos automobiliui.

Kai 2019 m. Euro NCAP atliko šio automobilio saugumo bandymus, jis buvo įvertintas visomis penkiomis žvaigždutėmis, o jo saugos pagalbinės sistemos surinko 94 % balų – tuo metu tai buvo rekordinis rezultatas. Jis taip pat labai gerai įvertintas už keleivių apsaugą susidūrimo bandymų metu.

Autopiloto patobulinimai, savaime suprantama, yra viliojanti opcija, į kurią verta atkreipti dėmesį perkant naudotą automobilį. Tačiau jei pastebėsite puikų automobilio be šių patobulinimų pasiūlymą, juos galėsite pridėti, kai tik pradėsite valdyti automobilį, už tą pačią kainą, kurią mokėtumėte juos pridėdami prie naujo automobilio.

Visą šių funkcijų techninę įrangą Tesla įtraukia į kiekvieną Model 3 modelį, todėl norėdami jas atnaujinti, tiesiog turite prijungti automobilį prie Wi-Fi ir įsigyti programinę įrangą joms atrakinti. Tai nėra pigu, todėl paprastai ekonomiškiau rasti automobilį, kuriame jos jau yra įdiegtos.

Ką dar turėčiau apsvarstyti?

Rinkoje Tesla nebėra vienintelė, siūlanti prieinamesnės kainos aukščiausios klasės šeimos elektrinius automobilius, tačiau yra viena pirmųjų. Žemesnėje naudotų Model 3 kainų diapazono dalyje nėra per daug kitų aukščiausios klasės gamintojų, nors galima rasti puikių Hyundai e-Niro pavyzdžių, kurių amžius neviršija dvejų metų. Prie šios kainos artėja ir Audi e-tron visureigis, tačiau, kaip ir Tesla atveju, jie greičiausiai bus senesni, didesnės ridos arba prastesnės būklės nei variantai su mažesniu markės patrauklumu.

Tačiau jei jūsų biudžetas siekia beveik naują Tesla, yra ir kitų viliojančių variantų. Jaguar I-Pace yra didesnis ir tikriausiai stilingesnis, o Mercedes-Benz EQA verta apsvarstyti, jei praktiškumas nėra toks svarbus.

Galbūt Hyundai nėra aukščiausios klasės automobilių gamintojas, tačiau Ioniq 5 yra fantastiškas pasirinkimas, pasižymintis išties unikalia išvaizda ir praktišku interjeru, todėl jis yra patraukli alternatyva Tesla.

O jei jums patinka minimalistinis Model 3 interjeras su dideliu informacinių ir pramoginių technologijų ekranu, dar viena galimybė – Ford Mustang Mach-E, kuris pasižymi šauniu dizainu ir didesne erdve viduje.

Šaltinis:carwow.co.uk