Ar 10 metų senumo naudotas automobilis vis dar gali būti patikimas?

Ar 10 metų senumo naudotas automobilis vis dar gali būti patikimas?
Photo by Lucho Renolfi / Unsplash

Gerai prižiūrimi ir reguliariai aptarnaujami automobiliai gali būti patikimi, net jei jie eksploatuojami jau dešimtmetį.

Esant tokiai ekonominei situacijai, daugelis vairuotojų nusprendžia ilgiau išlaikyti savo automobilius ir maksimaliai išnaudoti jau turimas transporto priemones. Rekordiškai aukštos kainos, didėjančios palūkanų normos ir problemos dėl mikroschemų trūkumo padarinių apsunkina vartotojų galimybes rasti ir įsigyti naują automobilį. Jei naršote naudotų automobilių rinką, galite apsvarstyti galimybę įsigyti 10 metų senumo naudotą automobilį dėl daugybės priežasčių. Beveik visos jos susijusios su biudžetu.

Kai pinigai yra problema, turite išlaikyti ploną ribą tarp įperkamos kainos ir patikimumo. Paprastai kuo senesnis naudotas automobilis yra pigesnis, tuo jis mažiau patikimas. Tačiau galite rasti pakankamai patikimą 10 metų senumo naudotą automobilį. Tai gali būti nelengva, bet įmanoma.

Pastaba: Nė viena iš šių diskusijų netaikoma kolekciniams automobiliams, geidžiamiems klasikiniams automobiliams ar kitoms egzotiškoms transporto priemonėms. Čia daugiausia dėmesio skiriame įprastesnėms transporto priemonėms. Taigi, pamirškite apie keistus ar įmantrius automobilius. Tai visai kita tema.

Ar 10 metų senumo automobilis yra per senas?

Vyresni nei 10 metų automobiliai vis dar gali būti patikimi. Dauguma transporto priemonių gali tarnauti ilgiau nei dešimtmetį, jei jos tinkamai prižiūrimos ir techniškai tvarkomos.  Be to, automobilis iš tikrųjų nenustoja nusidėvėti, kol nepasiekia 10 metų ribos. Taigi gera žinia ieškant dešimtmečio senumo automobilio yra ta, kad likutinė vertė išliks gana pastovi.

Pirkdami 10 metų ar senesnį automobilį, pirmiausia rūpinkitės pirkimo kaina ir patikimumu. Už tą dešimtmečio senumo automobilį nemokėkite daugiau nei tikroji rinkos vertė. Be to, rinkitės automobilį, turintį patikimo automobilio reputaciją. Jei laikysitės šių taisyklių, joks automobilis tikrai nėra per senas.

Kai pereinate automobilio amžiaus ribą (penkeri metai, septyneri metai ir t. t.), svarbiausias klausimas – ar automobilio išlaikymas kainuos brangiau (remonto išlaidos) nei jo nusidėvėjimas? Nepamirškite, kad vienų markių automobilių priežiūra ir remontas kainuoja brangiau nei kitų.

Kaip tinkamai pasidomėti senesniu naudotu automobiliu

Kaip ir perkant naują automobilį, ieškant idealaus naudoto senesnio automobilio svarbiausia juo nuodugniai pasidomėti. Galite susidurti su vištos ar kiaušinio dilema. Ar pirmiausia ieškosite markių ir modelių, kurių patikimumas vertinamas aukštais balais, ar ieškosite parduodamų automobilių, atitinkančių jūsų kainų intervalą, ir tada nagrinėsite ar jie yra patikimi? Laisvai naudokitės internetu ir naršykite po svarstomų transporto priemonių apžvalgas ir savininkų forumus. Jie yra geras šaltinis, iš kurio galima sužinoti apie dažniausiai pasitaikančias problemas ir patirtį, susijusią su tam tikros markės ir modelio automobiliais. Tačiau atminkite, kad ir koks nuostabus būtų konkretus modelis, visada atsiras kas nors, kas jo nemėgsta. Atrodo, kad internete žmonės dažniau skundžiasi nei giria.

Nepamirškite paprašyti savininko įrašų, jei tokių yra, kad sužinotumėte, kaip jis prižiūrėjo transporto priemonę. Jei kas nors reguliariai keitė automobilio tepalus ir reguliariai atliko automobilio remontą, tai dar vienas ženklas, kad automobilis buvo gerai prižiūrimas.

Naudotų automobilių patikros sąrašo sukūrimas

Net ir patyręs naudotų automobilių pirkėjas gali šiek tiek susijaudinti, kai pirmą kartą susiduria su potencialiu pirkiniu. Tai natūralu. Tačiau jums tenka užduotis – kruopščiai peržvelgti automobilį. Vienas iš būdų, kaip tai padaryti nieko nepamirštant, yra sudaryti sąrašą, kuriame būtų išvardyti peržiūrėtini dalykai.

10 svarbių dalykų, kuriuos reikia patikrinti perkant naudotą automobilį

Išorė: Atkreipkite dėmesį į įlenkimus ir įbrėžimus.

Padangos: Patikrinkite, ar padangos nėra netolygiai susidėvėjusios ir ar jų protektoriaus gylis tinkamas.

Stiklas: Ar priekinis stiklas arba langai nėra įskilę ir įtrūkę?

Bagažinė: Ieškokite rūdžių po kilimėliu. Bet kokios rūdys gali būti drėgmės patekimo į automobilį požymis.

Variklis: apžiūrėkite, ar nėra rūdžių arba tepalo nuotėkio.

Sėdynės: Patikrinkite, ar sėdynės reguliuojasi tinkamai ir pagal jūsų pageidavimus.

Apmušalai: Apžiūrėkite automobilio apmušalus, ar jie nėra susidėvėję arba suplyšę. Pažiūrėkite, ar ant jo nėra dėmių.

Langai: Patikrinkite, ar langai sklandžiai pakyla ir nusileidžia.

Oro kondicionierius: Ar veikia oro kondicionierius ir ar oras tinkamai cirkuliuoja? O kaip su šiluma?

Ar turėčiau rasti mechaniką, kuris patikrintų naudotą automobilį?

Prieš pirkdami automobilį, paprašykite mechaniko atlikti apžiūrą. Net jei jums viskas atrodo gerai, profesionalo nuomonė yra vertinga. Žinoma, tai papildomas etapas, tačiau dabar išleistas laikas ir pinigai ilgainiui gali padėti sutaupyti daug lėšų vėliau.

Ar turėtumėte pirkti 10 metų senumo naudotą automobilį?

Yra daug padorių, patikimų 10 metų senumo naudotų automobilių, kuriuos galima įsigyti. Kai kurios automobilių markės, įskaitant Toyota ir Honda, yra pagarsėjusios kaip gaminančios patvarius ir ilgaamžius automobilius. Taip pat svarbu prisiminti, kad laikas ir rida nėra vieninteliai kokybiško naudoto automobilio rodikliai. Kiekvieno automobilio nusidėvėjimas skiriasi. Ieškant tinkamo senesnio naudoto automobilio beveik visada reikės rimtai pasidomėti.

DUK

Kada naudotas automobilis yra per senas?

Tikslaus amžiaus, kada naudotas automobilis yra per senas, nėra. Galimas automobilio ilgaamžiškumas priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant markę, modelį, nuosavybės istoriją, techninės priežiūros grafiką, vairavimo įpročius, aplinkos sąlygas ir kt.

Ar seni hibridiniai automobiliai yra patikimi?

Senesni naudoti hibridiniai automobiliai vis dar yra ekonomiškesni nei daugelis naujesnių automobilių, naudojančių tik vidaus degimo variklius. Ilgalaikis patikimumas visada priklausys nuo to, kaip gerai automobilis buvo prižiūrimas. Jei norite įsigyti senesnį hibridinį automobilį, gaukite išsamią transporto priemonės istorijos ataskaitą ir ištirkite, kiek kainuotų akumuliatoriaus keitimas, jei jo prireiktų.

Ar turėtumėte apdrausti 10 metų senumo automobilį?

Sprendimas turėti pilną draudimo apsaugą senesniam automobiliui yra asmeninis pasirinkimas. Apsvarstykite, kiek vertas jūsų automobilis ir kiek norėtumėte mokėti iš savo kišenės už bet kokius didesnius incidentus.

Šaltinis:autotrader.com