Elektromobiliai: Privalumai ir trūkumai

Elektromobiliai: Privalumai ir trūkumai
Photo by Tesla Fans Schweiz / Unsplash

Rinktis naują automobilį yra sunku, o dar sunkiau, jei renkatės tarp tradicinio degalais varomo automobilio ir elektromobilio.

Prieš pasirašydami naujo automobilio dokumentus, susipažinkite su elektromobilių privalumais ir trūkumais, kurie padės jums priimti pagrįstą sprendimą.

Privalumai

Jokių degalų

Didžiausias elektromobilių privalumas akivaizdus – jums nebereikia degalų. vairuojant visiškai elektrinius automobilius šių išlaidų nebelieka, nors elektra nėra nemokama. Įkraunamas hibridinis automobilis (angl. plug-in hybrid, PHEV) taip pat gali panaikinti dalį sąskaitos už kurą, tačiau jis vis tiek naudoja benzininį variklį ridai padidinti.

Nereikalaujantis daug priežiūros

Be degalų taupymo privalumų, elektromobiliai leidžia sutaupyti dar vieną didelę dalį išlaidų, susijusių su technine priežiūra. Kadangi elektromobilis yra varomas tik elektra, jam nereikia tepalų varikliui tepti. Tai reiškia, kad tepalų keitimas tampa praeitimi. Tas pats pasakytina ir apie daugelį kitų brangių variklio remonto darbų, kurie gali ištikti degalais varomą automobilį. Stabdžiai taip pat nesidėvi taip greitai, todėl nereikės taip dažnai keisti trinkelių kaip įprastame automobilyje.

Mokesčių lengvatos ir kompensacijos

Lietuvoje taikomos lengvatos elektromobiliui įsigyti yra vertinga paskata pereiti prie jų, tačiau potencialiems elektromobilių pirkėjams vis dar kyla daug klausimų ir neaiškumų. Esame paruošę atskirą straipsnį, kuriame išsklaidome neaiškumus ir pateikiame vertingų įžvalgų apie tai, ką reikia žinoti perkant elektromobilį. Jį rasite čia

Anglies dioksido pėdsako mažinimas

Žinoma, yra dar vienas svarbus elektromobilio privalumas. Daugeliui vairuotojų vien žinojimas, kad jie prisideda prie planetos tausojimo, yra pakankama priežastis įsigyti elektromobilį.

Trūkumai

Rida

Pagrindinis elektromobilių trūkumas yra susijęs su ridos ribomis ir nerimu, kad pritrūksite elektros energijos, kai nesate arti įkrovimo stotelės. Tačiau tobulėjant baterijų technologijoms, didėja ir rida, todėl šie sunkumai pradeda mažėti.

Elektromobilių įkrovimo stotelės įrengimas namuose

Dar vienas didelis trūkumas yra tai, kad daugeliui vairuotojų reikia namuose įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę. Tai nėra visiškai būtina, jei gyvenate netoli gausybės viešųjų įkrovimo stotelių aplink didžiuosius miestus arba darbo ar prekybos centruose. Tačiau dauguma pirkėjų renkasi patogią įkrovimo stotelę namuose, taip sumažindami išlaidas, kurias pirmiausia sutaupo turėdami elektromobilį. Ir nors techniškai galite įkrauti elektromobilį standartiniame 120 voltų lizdelyje, 240 voltų, 2 lygio įkrovimo stotelė veikia daug greičiau.

Brangiai kainuojantis baterijos keitimas

Nors turint elektromobilį nereikia rūpintis technine priežiūra, pvz., keisti tepalų, tai gali lemti ir dideles išlaidas. Daugiausia dėl šiuolaikinėse elektrinėse transporto priemonėse montuojamų baterijų. Bendras baterijos tarnavimo laikas turėtų būti maždaug dešimtmetis, o baterijų keitimas kainuoja brangiai.

Elektra vis dar kainuoja

Galiausiai, turint elektromobilį, neatsisakoma išlaidų. Kaip minėta, elektra nėra nemokama, o įkrovimas piko valandomis gali padidinti sąskaitas už komunalines paslaugas. Vis dėlto daugelio vairuotojų išlaidos per mėnesį nepadidės labai stipriai.

Nors apsispręsti tarp elektromobilių ir įprastų modelių gali būti sunku, tikimės, kad čia pateikti privalumai ir trūkumai šiek tiek palengvins pasirinkimą.

Šaltinis: autotrader.com