Naudoto Maserati Ghibli apžvalga

Naudoto Maserati Ghibli apžvalga
Photo by Talia / Unsplash

Išsamus naudoto Maserati Ghibli pirkėjo vadovas

Be jokios abejonės, Maserati ženkliukas ant raktų pakabuko turi daug daugiau žavesio nei BMW ar Mercedes ženkliukas, o kai kuriems žmonėms italų markės egzotiškas įvaizdis pranoksta labiau nušlifuotus vokiškus konkurentus Executive automobilių klasėje.

Vis dėlto Ghibli pats savaime yra nepaprastai patrauklus automobilis, o jo aptakus stilius suteikia savininkams neabejotinai daugiau žavesio, nei jie galėtų patirti važiuodami bendresnės išvaizdos E klasės Mercedes ar 5 serijos BMW.

Šis individualumo jausmas svarbus daugeliui žmonių, tačiau jis susijęs su tam tikrais kompromisais, kurių nerasite pagrindiniame vokiškame konkurente. Tačiau jei Maserati yra automobilis, kurį perkate širdimi, o ne būtinai galva, jums nereikia labai baimintis savo pasirinkimo pasekmių. Priešingai, nei tikėtasi, ir priešingai nei ankstesnieji aštuntojo ir devintojo dešimtmečių Maserati sedanai, kurie šiek tiek kėlė rūpesčių, naujausias Ghibli atrodo patikimas automobilis.

Naujausias Ghibli gaminamas daug didesniais kiekiais nei ankstesni automobiliai, o tai neabejotinai padeda, be to, Fiat ir Chrysler (FCA) susivienijimas taip pat suteikia masto privalumų. Pavyzdžiui, dyzelinis variklis yra agregato, kuris montuojamas ir į Jeep Cherokee, variantas, o informacijos ir pramogų sistema sukurta remiantis kitais FCA produktais.

Dėl to Ghibli užsitarnauja gerą reputaciją tarp Ghibli savininkų, kurių santykiai su savo automobiliais paprastai būna labai teigiami. Panašu, kad nėra jokių trūkumų tendencijų, o tik pavieniai atvejai, kai kas nors nepavyksta, tačiau interneto forumuose pernelyg aiškiai matyti, kad kai kurie pardavėjai yra daug geresni už kitus.

Nors Maserati buvo įkurta 1914 m., iki 1946 m. ji gamino tik lenktyninius automobilius ir tik tada išleido savo pirmąjį keliais važiuojantį modelį. Tada, 1967 m., pasirodė visų laikų šedevras – originalus Maserati Ghibli, elegantiškas dvivietis superautomobilis su 4,7 l V8 varikliu.

1992 m. Ghibli ženkliukas buvo atgaivintas keturviečiam Grand Tourer modeliui, sukurtam 1981 m. pradėto gaminti Biturbo sedano pagrindu. Trečią kartą Maserati Ghibli vardą suteikė aukščiausios klasės automobiliui, kuriam buvo pavesta padidinti bendrovės pardavimus iki 50 000 vienetų per metus.

Pirmą kartą pasirodęs dyzelinis Maserati padėjo įmonei siekti šio tikslo. 2017 m. pasauliniai pardavimai pasiekė 46 000, tačiau pernai buvo parduota tik 36 000 Maserati. Ar Ghibli jau sulaukė savo dienos?

Istorija

Ghibli Mk3 pasirodė 2013 m. rugsėjį su 3,0 l V6 benzininiais ir dyzeliniais varikliais, iš kurių pirmasis buvo 325 AG Ghibli arba 404 AG Ghibli S. Iš pradžių tik dyzelinis variklis turėjo Stop/start sistemą, tačiau 2015 m. pabaigoje ją gavo ir benzininiai varikliai, o dyzelinis – AdBlue išmetamųjų teršalų kiekį mažinančią technologiją. Taip pat buvo įdiegtas motorizuotas bagažinės dangtis, papildoma garso izoliacija, įspėjimas apie akląsias zonas ir patobulintas hi-fi.

Po metų į pasirenkamų priemonių sąrašą įtrauktas naujas vairuotojo pagalbinių priemonių rinkinys, patobulinta multimedijos įranga ir pristatytos Sport ir Luxury komplektacijos. 2018 m. jos buvo pervadintos į GranSport ir GranLusso, atnaujintas išorės dizainas, adaptyvūs LED priekiniai žibintai tapo standartine įranga, o benzininiai varikliai buvo patobulinti: Ghibli turėjo 345 AG, o Ghibli S – 425 AG, nors pastarojo variklio 2018 m. pavasarį buvo atsisakyta. 2020 m. atlikus nedidelį atnaujinimą, taip pat buvo pristatytas hibridinis modelis.

Kurį turėčiau įsigyti?

Kai kam tinka tik benzininis Ghibli. Negalima paneigti, kad jį vairuoti smagiau nei dyzelinę alternatyvą, tačiau degalų ir mokesčių išlaidos yra didesnės. Kita vertus, aptarnauti dyzelinį automobilį reikia daugiau, o benzininiai modeliai gali būti stebėtinai taupūs važiuojant. viskas priklauso nuo jūsų metinės ridos ir nuo to, kaip automobilis bus naudojamas.

Iš pradžių Maserati nedarė apdailos lygių. Vietoj to pirkėjai gaudavo vieną specifikaciją ir pagal ją papildydavo pasirinktis. Į standartinę komplektaciją įėjo 46 centimetrų ratlankiai, keturšakiai išmetimo vamzdžiai ir biksenoniniai priekiniai žibintai, o salone buvo elektra reguliuojamos odinės sėdynės, medžio apdaila ir aštuonių garsiakalbių hi-fi sistema. Ne visi automobiliai gavo atbulinės eigos kamerą, tačiau ją verta turėti.

Alternatyvos Maserati Ghibli

5 serijos BMW puikiai vairuojamas ir turi daugybę nuostabių variklių, o Touring universalas suteikia praktiškumo, kurio Ghibli negali prilygti tik sedanui.

Kaip ir BMW, Mercedes E klasė pagal numatytuosius nustatymus varoma galiniais ratais, turi įvairių kėbulų ir puikių variklių.

Audi A6, S6 ir RS6 modeliai yra panašiai kompetentingi, galima rinktis sedano arba universalo tipo kėbulus ir puikų, patogų saloną.

Jaguar XF – dar vienas puikiai vairuojamas ir gerai įrengtas automobilis, o Lexus GS – neįtikėtinai gerai įrengtas ir sukonstruotas automobilis. Šis automobilis gali būti hibridinis ir V8 benzininis, pastarasis pasižymi visiškai įtraukiančiu garso takeliu.

Į ką atkreipti dėmesį

Garsas

Jei sumontuota aukščiausios klasės Hi-Fi sistema ir ji atrodo per tyli, reikia padidinti stiprintuvus. Tai gali padaryti frančizės atstovas.

Alyva

Kai kurie ankstyvieji dyzeliniai modeliai pasižymėjo mažu alyvos slėgiu. Šie automobiliai turėjo būti suremontuoti pagal garantiją.

Elektra

Jei apžiūrimame automobilyje yra kokių nors gedimų, jie greičiausiai bus susiję su elektros ar elektroninėmis sistemomis, todėl patikrinkite, ar viskas veikia.

Ratai

Lengvojo lydinio ratlankiai yra 48, 51 arba 53 centimetrų skersmens ir verta turėti omenyje, kad visi jie gali būti pažeisti korozijos.

Interjeras

Nors salone gausu aukščiausios kokybės medžiagų, čia taip pat matysite kai kuriuos jungiklius iš daug pigesnių Fiat Chrysler modelių, o tai nuvilia. Pradinė informacinė ir pramoginė sistema buvo prasta, tačiau 2016 m. atnaujintoje versijoje viskas labai pagerėjo. Surinkimo kokybė gera, sėdynės labai patogios, tačiau aukštiems suaugusiesiems nepakanka vietos galinių sėdynių kojoms ir galvai. Tačiau bagažinės erdvė yra padori – 500 litrų.

Atšaukimai

Maserati paskelbė 10 Ghibli atšaukimų. Iki 2015 m. gruodžio mėn. pagamintiems automobiliams gali užstrigti droselio sklendė. Kiti atšaukimai susiję su: pakabos atsipalaidavimu, sugedusiais ratų guoliais ir galinėmis ašimis, pavarų perjungimo mechanizmu, LED priekiniais žibintais, trumpuoju jungimu elektra reguliuojamoje vairuotojo sėdynėje ir degalų nuotėkiu. Dėl pastarosios problemos buvo paskelbti trys atšaukimai.

Savininkų pasitenkinimas

Ghibli niekada nedalyvavo Driver Power apklausose, tačiau Carbuyer leidinio savininkų atsiliepimų vidurkis yra įspūdingas – 4,1 balo iš penkių. Juose nurodoma, kad Maserati nėra toks poliruotas kaip pagrindiniai vokiški varžovai, kai kurie savininkai su tuo sutinka, tačiau kiti tai laiko trūkumu. Ghibli labai gerai vertinamas dinamiškai, o dauguma automobilių buvo patikimi, nors pasitaiko ir problemų.


Šaltinis:autoexpress.co.uk