Naudoto Bentley Bentayga 2016-iki šiol apžvalga

Naudoto Bentley Bentayga 2016-iki šiol apžvalga
Photo by Majd HASEEB / Unsplash

Kadaise pati idėja apie prabangų Bentley visureigį buvo beveik neįtikėtina. Tada, 2016 m., įmonė pasuko nauja kryptimi ir pristatė šį Bentley Bentayga. Tai 2,4 tonos sveriantis, keturiais varomaisiais ratais važiuojantis, 300 km/h greičiu lekiantis visureigis, prikimštas gėrybių ir dvelkiantis prabanga. Dabar Bentayga varžosi su panašiais didžiuliais ir prabangiais automobiliais, tokiais kaip Volvo XC90, Range Rover ir net Audi Q7, kurio pagrindu sukurtas Bentayga modelis.

Iš pradžių Bentley siūlė 6,0 l W12 benzininį variklį, tačiau 2022 m. jo atsisakyta, kaip ir 4,0 l V8 dyzelinio variklio – pirmojo dyzelinio variklio įmonėje. Taip pat siūlomas 542 AG 4,0 l V8 benzininis variklis ir iš tinklo įkraunamas hibridinis modelis, kuriame naudojamas mažesnis 3,0 l V6 variklis, suporuotas su elektros varikliu, kad išvystytų bendrą 443 AG galią.

Taigi našumas yra labai svarbus. Bet kuris agregatas važiuoja elegantiškai, rafinuotai ir sklandžiai, o greitis yra milžiniškas – izoliacijos pojūtis nepaprastai geras.

542 AG V8 benzininis variklis turi daug galios. Nepaisant to, kad šis prabangus visureigis su V8 varikliu sveria beveik 2,5 tonos, nuo 0 iki 100 km/val. jis įsibėgėja vos per 4,5 sekundės ir prilygsta Aston Martin DBX. Sunkesnis Bentayga EWB yra tik 0,1 sek. lėtesnis. Hibridinis automobilis turi daug variklio jėgos, 0-100 km/h greitį pasiekia per 5,5 sek., ir nors grynai elektriniu režimu važiuoja kur kas ramiau, vis tiek gali beveik tyliai pasiekti greitkelio greitį.

Bentayga turi pneumatinę pakabą, todėl gerai važiuoja prastais paviršiais. Atsižvelgiant į kompromisus, būdingus tokiam dideliam ir sunkiam automobiliui, jis taip pat gana gerai valdomas. Tačiau jei vertinate tikrai įtraukiančią vairavimo patirtį, rekomenduotume rinktis V8 S. Jame sumontuota patobulinta pakaba, geriau sureguliuota dinaminė stabilumo kontrolė (ESC) ir patikslinta sukimo momento vektoriavimo sistema.  Viduje – reto meistriškumo interjeras, gražiai pagamintas ir apstatytas viskuo, ko tik galite norėti, o tuo labiau – ko jums gali prireikti.

Medžiagos labai įspūdingos – nuo sodrios odos ir medžio iki aliumininių ventiliacijos grotelių. Jaučiamas didžiulis kokybės pojūtis, ypač dėl chromuotų apvadų stiliaus ir išskirtinių dygsnių ant prietaisų skydelio ir sėdynių. Informacinių ir pramogų sistemos ekranas yra didesnis nei Aston Martin DBX, be to, jame yra daugybė įrangos. DAB radijas, Apple CarPlay, Android Auto, realaus laiko navigacija ir integruota SIM kortelė – visa tai yra standartinė įranga.

Pačios priekinės sėdynės yra nuostabaus dizaino. Gale yra daug vietos kojoms, net jei už jūsų sėdi dvimetrinis žmogus, o erdvės viršugalviui yra daugiau nei Lamborghini Urus. Norintiems visiškai išsitiesti (arba labai aukštiems) reikėtų atkreipti dėmesį į EWB ir jo papildomą 180 mm erdvę kojoms gale.

484 litrų bagažinė, kurią galima gauti penkių sėdimų vietų įprastose ir EWB modelių versijose, yra didelė, tačiau ją lenkia Aston Martin DBX (632 litrai) ir Rolls-Royce Cullinan (600 litrų). Hibridinio modelio bagažinė šiek tiek mažesnė (479 litrai), tačiau pasirinkus keturių sėdynių konfigūraciją, ji sumažėja iki 392 litrų. Pasirenkamame EWB 4+1 išdėstymo variante yra mažiausiai vietos – 380 litrų. Bentayga bagažinė plokščia ir ilga, joje telpa keli dideli lagaminai. Standartinėje komplektacijoje yra elektra varomos galinės durys, kurias galima atidaryti kojos mostu po galiniu buferiu.

Taigi Bentley Bentayga yra galingas, kompetentingas ir prabangus. Be to, jis yra akinamai brangus, tačiau perkant naudotą, gali būti, kad pavyks sutaupyti keletą eurų nuo jo skandalingos kainos.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Bentley Bentayga?

Kėbulo remontas kainuos nemažai, todėl prieš pirkdami atidžiai patikrinkite, ar nėra įbrėžimų ir lengvojo lydinio ratlankių pažeidimų. Mažai tikėtina, kad daug Bentayga buvo naudota bekelėje, tačiau vertėtų apžiūrėti automobilio apačią, kad įsitikintumėte, jog automobilis nebuvo pažeistas įveikiant užmiesčio viršūnes ir griovius.

Euro NCAP netyrė Bentayga saugumo, tačiau Audi Q7, kurio pagrindu jis sukurtas, įvertintas penkiomis žvaigždutėmis. Jūs gaunate daugybę saugos priemonių, padedančių išvengti avarijos, įskaitant adaptyviąją kruizo kontrolę, naktinio matymo sistemą, įspėjimo apie priekinį susidūrimą sistemą, įspėjimą apie išvažiavimą iš eismo juostos, eismo juostos palaikymo sistemą, įspėjimą apie galinį skersinį eismą, kelio ženklų atpažinimą, įspėjimą apie akląsias zonas ir automatinį avarinį stabdymą (AEB). Ant galinių išorinių sėdynių taip pat yra du ISOFIX vaikų sėdynių tvirtinimo įtaisai.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Bentley Bentayga turėčiau pirkti?

Mes renkamės 4,0 litro V8 benzininį variklį. Pirmiausia, V8 skamba nuostabiai, iš dviejų ovalinių išmetimo vamzdžių skleisdamas maloniai subtilų garsą, be to, jis skamba dar sodriau, jei pasirenkate Bentayga V8 S versiją, kurioje yra garsus sportinis išmetimo vamzdis. Be to, 542 AG galios variklio galia taip pat yra didelė. 

Yra tik viena apdaila. Jūs mokate milžinišką sumą, todėl Bentley bent jau pateikia daug standartinės įrangos. Į komplektą įeina palydovinė navigacija, Bluetooth, DAB radijas, USB jungtys, automatiniai LED žibintai, automatiniai valytuvai, šildomos odinės sėdynės, priekiniai ir galiniai parkavimo jutikliai ir galinio vaizdo kamera. V8 S modifikacijoje pridedamas sportinis duslintuvas ir juodi išorės akcentai.

Alternatyvos

Kokias naudoto Bentley Bentayga alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Range Rover sukūrė šios klasės standartus, nes jame puikiai dera prabanga ir galimybė visur nuvažiuoti. Jis puikiai važiuoja kelyje ir bekelėje, o jo vidus yra pasakiška vieta, kurioje galima praleisti laiką. Jis brangus, surinkimo kokybė nėra pati geriausia, o jei kelyje jį stumtelėsite greitai, jis gali jaustis nepatogus, tačiau apskritai jis yra puikus pasaulinio garso automobilis.

Audi SQ7 turi bendrą pagrindą su Bentley Bentayga. Dėl 4,0 l dyzelinio variklio jis pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, puikiu valdymu ir erdviu, aukštos kokybės interjeru. Jis neturi Bentley ir Range Rover prestižo ženklelio, tačiau yra puikiai sukonstruotas ir, kaip ir kuklesni Q7 broliai bei seserys, yra labai rafinuotas. Be to, jį turėtų būti galima įsigyti gerokai pigiau naudotą.

Šaltinis: whatcar.com