2015 m. Cadillac Escalade apžvalga

2015 m. Cadillac Escalade apžvalga
Photo by Craig Marolf / Unsplash

Privalumai

+ Stipri V8 variklio galia

+ tvirta vilkimo galia

+ subtilus interjeras.

Trūkumai

– Informacijos ir pramogų sistema yra nepatogi naudoti

– itin aukštai esantis bagažinės dugnas

– šiurkštus važiavimas.

2015 m. Cadillac Escalade ir toliau garsėja drąsiu stiliumi ir stipriu V8 varikliu. Tikėtina, kad vien dėl to Escalade užsitarnaus daugelio visureigių pirkėjų palankumą. Tačiau kaip ir anksčiau, kai kurie konkuruojantys prabangūs visureigiai pasižymi didesniu rafinuotumu ir universalumu.

Šioje tradicinių prabangių visureigių kategorijoje Cadillac Escalade nuolat užima klasės lyderio poziciją, kuri istoriškai buvo susijusi su jo naujumu. Visiškai atnaujintas 2015 m. Cadillac Escalade siekia susigrąžinti pirmąją vietą. Įtariame, kad taip ir bus, tačiau ar ypatingas Escalade prekinis ženklas vis dar patiks jums, yra visai kitas klausimas.

Išorėje ir taip išvaizdus Escalade tapo dar įspūdingesnis – jo stilius tapo dar solidesnis, o į akis krenta daugiau puošybos elementų. Interjeras taip pat pasikeitė. Čia jis atrodo elegantiškesnis ir modernesnis, o jo pagrindą sudaro prieštaringai vertinama Cadillac jutiklinė informacijos ir pramogų sistema CUE. Į 2015 m. Escalade repertuarą įtrauktos ir naujos saugos funkcijos, tarp jų – nauja priekinės centrinės sėdynės oro pagalvė ir automatinis stabdymas susidūrimui sušvelninti.

Kitas svarbus papildymas – elektra valdoma trečiosios eilės sėdynė, kuri dabar sulankstoma į grindis, kaip ir konkurentų sėdynės. Daugiau nebereikia fiziškai nuimti nepatogios sėdynės, kad iš tikrųjų išnaudotumėte Escalade bagažinės talpą. Tai sveikintinas papildymas, tačiau trūkumas yra tas, kad dėl šio konstrukcijos pakeitimo Escalade bagažinės grindys pakilo dar 10 centimetrų. Tos trečios eilės sėdynės taip pat nėra itin erdvios ir geriausiai tinka tik vaikams.

Šios problemos, taip pat šiurkštus važiavimas iš esmės kyla dėl Escalade architektūros, pagrįstos sunkvežimiais, kurie yra bendri su Chevy ir GMC pilno dydžio visureigiais. Be abejo, Escalade yra puikus pasirinkimas dideliam tradiciniam prabangiam visureigiui ir mes jį rinktumėmės vietoje Lexus LX 570 ir galbūt atnaujinto Lincoln Navigator. Tačiau Mercedes-Benz GL klasė yra labiau pageidautina alternatyva dėl geresnės vairavimo patirties ir patogesnės trečiosios eilės sėdynės. Dėl panašių priežasčių verta apsvarstyti ir Infiniti QX80. Nors Cadillac neabejotinai yra rafinuotesnis nei anksčiau, jis neišvengia savo šiurkščių ir grubių šaknų, kurios šiame kainų diapazone tampa dar akivaizdesnės. 

Saugumas

Standartinės visų 2015 m. Cadillac Escalade modelių saugos įranga apima stabdžių antiblokavimo sistemą, traukos kontrolės ir stabilumo kontrolės sistemą, galinio vaizdo kamerą, priekinius ir galinius parkavimo jutiklius, priekinių sėdynių šonines oro pagalves, šonines užuolaidines oro pagalves ir tarp priekinių sėdynių esančią oro pagalvę, kuri padeda susidūrus su šoniniais smūgiais. Taip pat standartinėje įrangoje yra OnStar, kuri apima automatinį pranešimą apie avariją, pagalbą kelyje pagal iškvietimą, nuotolinį durų atrakinimą ir pagalbą pavogus automobilį.

Į prabangiąją komplektaciją įtraukta automatinė tolimųjų šviesų kontrolė, aklosios zonos stebėjimo sistema, įspėjimo apie išvažiavimą iš eismo juostos sistema, įspėjimo apie galinį skersinį eismą sistema, įspėjimo apie priekinį susidūrimą sistema ir saugos sėdynių įspėjimo sistema, kuri signalizuoja kairėje, dešinėje arba abiejose vairuotojo sėdynės pusėse, priklausomai nuo to, kur reikia atkreipti dėmesį. Aukščiausios klasės Premium ir Platinum modeliuose pridedama priekinio ir atbulinio susidūrimo mažinimo sistema su automatiniu stabdymu.

Vairavimas

Tai nebūtų Escalade, jei po variklio dangčiu nebūtų galingo V8 variklio, o 2015 m. Escalade didžiuojasi savo istorija. Paspauskite pedalą ir šis didelis visureigis lengvai įsibėgės iki greitkelio greičio. Vairavimo jėga nedideliu greičiu yra lengva, kad būtų lengviau pastatyti automobilį. Be to, važiuojant posūkiuose Escalade tvirtai laikosi ant kelio dangos. Nepriklausomai nuo greičio ar kelio dangos, salone išlieka nepaprastai tylu. Vėjo, kelio ir variklio keliamas triukšmas yra nuostabiai tylus, atitinkantis aukščiausios klasės prabangių sedanų standartus, todėl pokalbiai gali vykti šnabždesio lygiu.

Interjeras

2015 m. atnaujintame Escalade salone gausu aukščiausios kokybės medžiagų, o patrauklus interjero dizainas atitinka likusios Cadillac modelių linijos standartus. Kaip ir tikimasi iš tokio dydžio visureigio, erdvė keleiviams taip pat yra didelė. Priekinėse ir vidurinėse eilėse patogiai telpa suaugusieji, net ir ilgesnėse kelionėse. Dauguma konkurentų siūlo erdvesnes trečiosios eilės sėdynes.

Vienas iš centrinių naujojo Escalade interjero elementų – CUE informacinių ir pramoginių technologijų sistema, įrengta prietaisų skydelio viduryje esančioje plokštelėje. Galinės sėdynės sulankstomos per kelias sekundes paspaudus bagažinėje sumontuotą mygtuką. Visuose modeliuose, išskyrus bazinę komplektaciją, antroji sėdynių eilė atlenkiama į priekį kitu greta esančių jungiklių rinkiniu.

Patogiai patekti į bagažinę padeda laisvų rankų įranga valdomos pakeliamosios durys, kurios įsijungia pakišus koją po galiniu bamperiu, jei raktelis yra per 90 centimetrų atstumą nuo automobilio. Tačiau pakrauti daiktus trukdo labai aukštas grindų aukštis, todėl sunku pakrauti didesnius ir sunkesnius daiktus.

2015 m. Cadillac Escalade modeliai

2015 m. Cadillac Escalade priskiriamas prabangių visureigių kategorijai, todėl jame gali tilpti septyni keleiviai, jei įrengtos standartinės antrosios eilės kėdės, ir aštuoni keleiviai, jei pasirenkamas antrosios eilės suolelis.

Bazinis Escalade yra gausiai įrengtas: 50 centimetrų chromuoti ratlankiai, magnetinis važiavimo valdymas su Sport ir Comfort režimais, automatiniai LED priekiniai žibintai, automatiniai valytuvai, priekiniai ir galiniai parkavimo jutikliai, laisvų rankų įranga valdomos pakeliamosios durys, elektra valdomi sulankstomi ir vairuotojo pusėje automatiškai pritemdomi veidrodėliai, užvedimas ir įvažiavimas be raktų, nuotolinis įjungimas, trijų zonų automatinė klimato kontrolė, odiniai apmušalai, šildomos ir vėdinamos priekinės sėdynės, šildomos galinės sėdynės. Standartinė elektroninė įranga apima CUE jutiklinę informacinių ir pramoginių technologijų sistemą, galinio vaizdo kamerą, pritaikomą prietaisų skydelį, navigacinę sistemą ir Bose 16 garsiakalbių garso sistemą su aktyviu triukšmo slopinimu, CD grotuvu, HD ir palydoviniu radiju, penkiomis USB jungtimis ir pagalbine garso jungtimi.

Pasirinkus Luxury įrangą, galima įsigyti 56 centimetrų ratlankius (pasirinktinai bazinėje įrangoje), stoglangį, automatines tolimąsias šviesas, elektra sulankstomas antrosios eilės sėdynes, priekinį ekraną, patobulintą signalizacijos sistemą, aklosios zonos stebėjimo sistemą, įspėjimo apie nukrypimą iš eismo juostos sistemą, įspėjimo apie galinį skersinį eismą sistemą, įspėjimo apie priekinį susidūrimą sistemą, vairuotojo sėdynę, įspėjančią apie galimus pavojus, ir papildomas saugumo funkcijas.

Be to, Premium komplektacijoje pridedami posūkių žibintai, galinė pramogų sistema su Blu-ray grotuvu (siūloma kaip papildoma įranga Luxury komplektacijoje), adaptyvioji kruizo kontrolė ir priekinio bei atbulinio susidūrimo mažinimo sistema su automatiniu stabdymu.

Viršutinėje Escalade Platinum komplektacijoje pridedami specializuoti durų slenksčiai, šildomos ir vėdinamos priekinės sėdynės, patobulinti odiniai apmušalai.

Šaltinis: edmunds.com