Kaip išvengti nusėdusios automobilio baterijos

Kaip išvengti nusėdusios automobilio baterijos
Photo by Sam Freeman / Unsplash

Automobilio baterija gali išsikrauti dėl įvairių priežasčių, todėl surinkome šiuos svarbiausius patarimus, kurie padės išvengti blogiausio.

Išsikrovusi baterija gali sukelti daug nepatogumų, ypač tamsiais žiemos rytais.

Viena iš pagrindinių problemų yra ta, kad šaltas žiemos oras daro neigiamą poveikį baterijoms, lėtina jose vykstančius cheminius procesus, todėl žiemą jos ypač jautrios įkrovos praradimui.

Tačiau šios problemos galima išvengti reguliariai prižiūrint bateriją, kaip ir daugelį kitų standartinių automobilio komponentų. Todėl sukūrėme šį vadovą, kuriame aprašome geriausius būdus, kaip išvengti išsikrovusios automobilio baterijos.

1. Važiuokite toliau

Važiuojant daug trumpų kelionių baterijos patiria didžiausią apkrovą, nes variklis ir kintamosios srovės generatorius neturi pakankamai galimybių įkrauti bateriją iki ankstesnės būklės. Pasistenkite nuvažiuoti keletą ilgesnių kelionių, kad automobilis turėtų galimybę įkrauti bateriją.

2. Išjunkite tai, ko nereikia

Šiuolaikiniuose automobiliuose įdiegta daug energijos eikvojančių technologijų, kurios, jei liks įjungtos, labai greitai išeikvos bateriją. Šviesos ir šildytuvai kelia didžiausią grėsmę baterijos išsikrovimui, tačiau daiktai, prijungti prie USB arba kištukinio maitinimo šaltinio, taip pat greitai iškrauna bateriją. Patikrinkite ir salono apšvietimą – palikti jį įjungtą per naktį gali būti brangiai kainuojanti klaida.

3. Sumažinkite apkrovą

Užvesdami variklį nuspauskite sankabą ir sumažinkite automobilio apkrovą. Tai sumažina pastangas, kurių reikia norint užvesti variklį, todėl šiek tiek mažiau apkraunama baterija. 

4. Patikrinkite bateriją

Kiekvieną kartą pakėlę variklio dangtį galite vizualiai patikrinti, ar nėra korozijos, tačiau verta atlikti ir profesionalią apžiūrą. Jei įsigijote naudotą automobilį, patikrinkite instrukciją ir įsitikinkite, kad ankstesnis savininkas įrengė tinkamą bateriją. Jei dabartinė baterija yra surūdijusi arba netinkamai pritaikyta, verta investuoti į jos pakeitimą.

5. Patikrinkite kitas su baterija susijusias sistemas

Jei nerimaujate, kreipkitės į specialistą, kad jis patikrintų automobilio ir baterijos generatorių, užvedimo sistemą ir įkrovimo sistemas. Jei kuri nors iš jų veikia netinkamai, baterija gali būti perkrauta, nepakankamai įkrauta arba kai kuriais atvejais visai neįkrauta – visa tai turės įtakos baterijos tarnavimo laikui.

6. Automobilio techninė priežiūra

Prastai prižiūrimas automobilis gali papildomai apkrauti bateriją. Be to, jei turite garažą, laikykite automobilį jame, baterijai palankesnė šiltesnė temperatūra.

7. Žinokite įspėjamuosius ženklus

Tokie garsai, kaip spragtelėjimas pasukus užvedimą, prietaisų skydelio lemputės užgęsta arba variklis sukasi labai lėtai, yra mažo arba nulinio baterijos įkrovimo požymiai.

8. Nepersistenkite

Baterija stebuklingai neatgaus įkrovos. Jei nepavyksta užvesti variklio, nustokite bandyti, nes tik dar labiau ją be reikalo išsekinsite. Visiškas baterijos išsikrovimas ją sugadina.

9. Pirmiausia saugumas

Jei išsikrovėte pavojingoje vietoje, pavyzdžiui, šalia sankryžos, prieš tęsdami kelionę pabandykite automobilį patraukti į saugesnę vietą. Jei turite, 50 metrų už automobilio pastatykite įspėjamąjį trikampį, kad įspėtumėte kitus vairuotojus, nes jei baterija išsikrovusi, gali neveikti avariniai žibintai. Gali tekti stumti automobilį į saugią vietą.

10. Būkite pasiruošę užvesti automobilį

Jei jūsų baterija išsikrovė, jums gali tekti užvesti automobilį. Automobilyje visada turėkite įkrovimo laidų rinkinį ir išmokite šią procedūrą. Arba investuokite į kompaktišką baterijos stiprintuvą, kuris gali atlikti tą patį darbą be kitos transporto priemonės.

Šaltinis: autoexpress.co.uk