2018 m. Chevy Corvette apžvalga

2018 m. Chevy Corvette apžvalga

Privalumai

+ Neprilygstamos eksploatacinės savybės už tokią kainą

+ Didelė bagažinės erdvė

+ Gera važiavimo kokybė sportiniam automobiliui

Trūkumai

– Interjero kokybė neatitinka konkurentų lygio

– Trūksta kai kurių naujausių vairuotojo saugos priemonių

Kas naujo

2018 m. Corvette sulaukė tik nedidelių pakeitimų.  Naujas Carbon 65 Edition apdailos paketas, kurį galima įsigyti tik 650 Ceramic Matrix Gray išorės spalvos automobiliams, turi unikalų numerį ir apima anglies pluošto spoilerį, galinio sparno ventiliacijos angas ir vairą.

Apžvalga

Jau daugiau nei šešis dešimtmečius Chevrolet Corvette yra našumo ikona, ir ši 2018 m. versija nėra kitokia. Bazinio Stingray galingas 6,2 l V8 variklis (455 AG) sumontuotas priekyje ir varomas milžiniškų Michelin Pilot Super Sport padangų komplekto.

Jei įprastinis Corvette Stingray yra pernelyg klusnus, Corvette Grand Sport dėl specialiai lenktynių trasai sukurtos aerodinamikos ir mechaninių modifikacijų patikimumas trasoje padidėja beveik iki maksimalaus lygio. Dar yra Z06 su turbokompresoriumi. Su 650 AG jis įveikia ratą taip greitai, kad net keturis ar penkis kartus brangiau kainuojantys europietiški egzotiški automobiliai sunkiai prilygsta. 

Žinoma, Corvette yra sportinis automobilis su įprastomis ydomis, pavyzdžiui, sėdynėmis dviems asmenims ir menku aukščiu, dėl kurio sunku įlipti ir išlipti.

Vos kartą išbandę 2018 m. Corvette galite pamiršti apie rimtumą ir įsitikinti tuo, ką daugelis sportinių automobilių mėgėjų jau žino: Tai geriausias amerikietiškas modelis.

ekspertų įvertinimas

8.2 / 10

2018 m. Chevrolet Corvette yra galingas, tačiau įvairiapusiškas. Nesvarbu, ar pasirinksite bazinį Stingray kabrioletą, ar gonzo superautomobilį Z06, galite tikėtis, kad automobilis bus tiesiog smagus vairuoti. Corvette reikalauja tam tikrų kompromisų, tačiau su jais gana lengva susitaikyti.

Išbandyta apdaila

Kiekvienas automobilis paprastai būna kelių versijų, kurios iš esmės yra panašios. Šioje apžvalgoje pateikti įvertinimai pagrįsti mūsų atliktu išsamiu 2017 m. Chevrolet Corvette Grand Sport kabrioleto (6,2 l V8) bandymu.

Važiavimas

9.0

Variklis ir stabdžiai yra labai stiprūs ir lengvai moduliuojami, o mechaninė pavarų dėžė veikia sklandžiai. Valdymo pojūčio trūksta ties riba, tačiau tos ribos gerokai viršija tai, ką leidžia dauguma kelių.

Pagreitis

9.0

455 AG 6,2 l V8 variklis užgniaužia kvapą – tai jėgos banga. Corvette turi galios visur sūkių diapazone ir yra labai smagus važiuojant iš dalies ar visiškai spustelėjus akceleratoriaus pedalą. Kai spaudžiate koją, automobilis šuoliuoja horizonto link. Gaminami ir galingesni varikliai, tačiau šio daugiau nei pakanka.

Stabdymas

9.5

Grand Sport stabdžiai yra stiprūs ir nuoseklūs. Dar geriau, kad stabdžių pedalas veikia labai natūraliai, o važiuojant įprastai jį lengva reguliuoti.

Vairo mechanizmas

7.5

Vairo mechanizmas gerai pasvertas ir labai tikslus. Automobilį lengva pastatyti ten, kur norite. Vis dėlto vairas beveik nejaučia kelio pojūčio. Dėl neįtikėtino automobilio sukibimo tai nėra tokia didelė problema, tačiau sunku suprasti, kada artėjate prie jo ribų.

Valdymas

8.5

Corvette neįtikėtinai greitai keičia kryptį, o kėbulo posvyris yra nežymus. Deja, peržengus automobilio galimybių ribas atgauti pusiausvyrą yra sudėtinga.

Komfortas

8.0

Negalima nuneigti, kad tai yra sportinis kabrioletas, tačiau dėl komforto reikia stebėtinai mažai kompromisų. Sėdynės yra patogios visiems, išskyrus aukščiausius vairuotojus. Didžiausia problema yra padangų keliamas triukšmas.

Sėdynių komfortas

8.0

Sėdynės turi daug reguliavimo galimybių ir gerus sutvirtinimus. Jos gerai subalansuotos tarp amortizacijos ir atramos, yra šiek tiek minkštesnės nei kai kurių sportinių automobilių sėdynės.

Triukšmas ir vibracija

7.0

Vėjo keliamas triukšmas tikrai nekelia problemų, kai stogas pakeltas, o nuleidus stogą – tik virš 105 kilometrų per valandą. Tačiau agresyvios Corvette padangos kelia daug triukšmo ant bet ko kito, išskyrus lygiausią asfaltą, ir jis gana gerai girdimas salone. Variklis garsus tik tada, kai to norisi.

Klimato kontrolė

8.5

Klimato kontrolės sistema turi padirbėti, kad neatsiliktų, kai lauke karšta, tačiau ji visada atlieka savo darbą ir ją lengva naudoti. Šildomos ir vėsinamos sėdynės yra malonios, ypač kai viršus nuleistas. Keleiviai įvertins tai, kad prie jų durų yra specialus oro ir sėdynių temperatūros reguliatorius.

Interjeras

7.5

Kadangi Corvette yra palyginti nedidelis dvivietis kabrioletas su didele erdve iškart už sėdynių, stebėtinai nesijaučia ankšta. Valdymo įtaisų išdėstymas apgalvotas, o vairavimo padėtis yra gana lengvai reguliuojama. Tačiau matomumas ir įvažiavimas bei išvažiavimas kelia problemų.

Naudojimo paprastumas

8.5

Valdikliai išdėstyti taip, kad vairuotojas juos lengvai pasiektų, ir yra aiškiai pažymėti. Važiavimo režimus ir pagalbines priemones galima reguliuoti nenaudojant jutiklinio ekrano.

Įlipimas ir išlipimas

5.5

Į žemus sportinius automobilius niekada nebuvo lengva įlipti ir išlipti. Jei nestatote automobilio nuleistu stogu arba nesate labai geros fizinės formos, tai šiek tiek varginantis darbas.

Vairavimo padėtis

8.5

Sėdynės ir vairas turi daugybę reguliavimo galimybių, todėl dauguma vairuotojų galės rasti tinkamą padėtį. Aukštiems vairuotojams gali atrodyti, kad sėdynė yra per aukšta net ir žemiausioje padėtyje.

Erdvumas

7.5

Salone yra pakankamai vietos aukštesniems vairuotojams ir jis pakankamai platus, kad nesijaustų ankšta. Automobilyje be problemų gali važiuoti du žmonės.

Matomumas

6.5

Gali būti sunku įžiūrėti iš paskos važiuojančių automobilių žibintus, o aukštiems vairuotojams gali tekti pasilenkti į priekį, kad pamatytų šviesoforus. Nuleidus stoglangį išsprendžiama daugelis problemų ir pagerėja matomumas iš galo.

Kokybė

8.0

Interjero medžiagos atrodo ir jaučiasi tinkamos atsižvelgiant į kainą, nors pasitaikė keletas nedidelių problemų dėl montavimo ir šiek tiek girgždėjo kabrioleto stogo komplektacija. Apskritai tai aukštos klasės automobilis.

Nedidelių daiktų laikymas

7.0

Dėtuvėje pakanka vietos telefonui ir piniginei, durų kišenės per mažos vandens buteliui, o puodelių laikikliai taip pat maži. Tikra gudrybė – už jutiklinio ekrano paslėpta daiktadėžė, kuri nusileidžia žemyn.

Bagažinė

6.0

Kabrioletas aukoja didžiulę erdvę ant galinės sėdynės, palikdamas nedidelę angą gale. Nuleistas stogas sunaudoja maždaug pusę bagažinės talpos. Likusio ploto užtenka savaitgalio išvykai, jei pakuojate mažai daiktų.

Technologijos

8.0

Galima naudotis visomis Chevrolet ryšio technologijomis – nuo išmaniojo telefono integracijos iki OnStar ir net Wi-Fi prieigos taško. MyLink sistema yra greita ir paprasta naudoti. Aklosios zonos stebėjimas sveikintinas, atsižvelgiant į ribotą matomumą.

Garsas ir navigacija

8.0

Bose sistemos gali nuvilti, tačiau ši komplektacija užtikrina gana gerą garso kokybę. Jos veikimas esant nuleistam stogui yra įspūdingas, užtikrinantis aiškų garsą ir neužgožiantis. Navigacija naudotis pakankamai paprasta, tačiau priartinus vaizdą galima prarasti mažesnių kelių matomumą.

Integracija su išmaniuoju telefonu

9.0

Centrinėje konsolėje yra dvi USB jungtys ir 12 voltų lizdas, o už informacijos ir pramogų ekrano paslėptame skyriuje taip pat yra USB jungtis. Be to, yra Bluetooth, Apple CarPlay ir Android Auto bei Wi-Fi su pasirenkamu 4G ryšiu. Tokiame automobilyje neįmanoma norėti daugiau.

Pagalbinės vairuotojo priemonės

6.0

Priekyje ir gale įrengtos parkavimo kameros yra malonus akcentas, tačiau vaizdo kokybė nėra labai gera. Nėra aklosios zonos stebėjimo ar galinio skersinio eismo įspėjimo, o tai būtų gerai dėl pablogėjusio matomumo. Taip pat nėra įspėjimo apie priekinį susidūrimą. Šio automobilio vairavimas yra 100 proc. vairuotojo darbas.

Valdymas balsu

7.0

Valdymo balsu užklausos patogiai rodomos jutikliniame ekrane, tačiau funkcijos nėra tokios išplėtotos kaip kai kuriuose konkurentuose, o frazės turi būti tikslios.

Kurį Corvette rekomenduojame?

Pirmiausia: Tai Corvette. Tai reiškia, kad: a) negalite suklysti ir b) tikėtina, kad yra versija, atitinkanti jūsų norus ir poreikius. Tačiau, mūsų nuomone, Grand Sport yra idealus pasirinkimas. Jis užtikrina patobulintą Z06 valdymą ir vizualinį patrauklumą, tačiau nepadidina Z06 kainos. Žinoma, Z06 yra greitesnis, bet Grand Sport 460 AG yra pakankamai, patikėkite mumis.

2018 m. Chevrolet Corvette modeliai

2018 m. Chevrolet Corvette yra dvivietis sportinis automobilis, kurį galima įsigyti kupė ir kabrioleto kėbulo tipų. Kupė turi nuimamą stogo panelę, kuri sudedama į bagažinę, o kabrioletas turi elektra valdomą minkštąjį stogą. Modeliai Stingray, Z51 ir Grand Sport skirstomi į 1LT, 2LT ir 3LT modifikacijas; Z06 yra 1LZ, 2LZ ir 3LZ modifikacijų.

Modeliuose Stingray galima įsigyti našų išmetimo vamzdį, kuris padidina galią iki 460 AG, o į komplektą įtraukiamas į modelius Z51 ir Grand Sport. Standartinė yra septynių pavarų mechaninė dėžė su automatiniu apsukų mažinimo perjungimu, o aštuonių pavarų automatinė pavarų dėžė yra pasirenkama. 

Standartinė Stingray 1LT įranga apima 46 cm priekinius ir 48 cm galinius ratlankius su vasarinėmis padangomis, Brembo stabdžius, ksenoninius priešrūkinius žibintus, LED priekinius žibintus, užvedimą be raktelio, dviejų zonų automatinę klimato kontrolę, odinius apmušalus, elektra reguliuojamas priekines sėdynes ir elektra reguliuojamą vairą.

Taip pat gausite OnStar (su 4G LTE duomenų perdavimo ryšiu ir Wi-Fi prieigos taško galimybe), Bluetooth, vairuotojo informacijos ekraną, 20 cm centrinį jutiklinį ekraną su Chevy MyLink informacijos ir pramogų sistema, galinio vaizdo kamerą, dvi USB jungtis, Apple CarPlay ir Android Auto bei devynių garsiakalbių Bose garso sistemą su palydoviniu radiju.

Visi Stingray 2LT modeliai komplektuojami su priekinio vaizdo parkavimo kameromis, automatiškai pritemdomais vairuotojo šoniniais ir galinio vaizdo veidrodėliais, Head-up ekranu, krovinių uždangalu (tik kupė), patobulinta interjero apdaila, šildomomis ir vėdinamomis sėdynėmis su papildomu elektros reguliavimu, vairuotojo sėdynių atminties nustatymais ir 10 garsiakalbių garso sistema.

Į Stingray 3LT modelius įtraukiami aukščiausios kokybės odiniai apmušalai, imituojama zomšos viršutinė interjero apdaila ir navigacinė sistema, į kurią įtrauktas unikalus Corvette našumo duomenų registratorius.

Modelio Stingray Z51 modifikacija padidina našumo potencialą: 48 cm priekiniai ir 51 cm galiniai ratlankiai, didesni priekiniai stabdžiai, sportiškesnis pakabos derinimas, patikslinti pavarų dėžės perdavimo skaičiai, užtikrinantys greitesnę reakciją (tik su mechanine pavarų dėže).

Grand Sport iš esmės atkartoja Stingray Z51 pagal funkcijų turinį, tačiau pridėta daugybė iš Z06 perimtų našumo savybių, įskaitant patobulintą aušinimo sistemą, platesnius ratlankius ir padangas, adaptyvius amortizatorius, patobulintus pakabos komponentus ir didesnius stabdžius. 

Sportinės sėdynės yra pasirenkamos visuose Corvette automobiliuose.

Z06 1LZ prasideda nuo Stingray Z51 1LT standartinės įrangos ir papildo ją specialiai Z06 pritaikyta sportine pakaba su adaptyviais amortizatoriais, didesniais stabdžiais, platesnėmis padangomis, anglies pluošto gaubtu, agresyvesniu aerodinaminiu paketu (įskaitant platesnius priekinius ir galinius ratlankius, išplėstas aušinimo angas, unikalias priekines groteles ir galinę dalį) ir priekiniu ekranu. Į Z06 2LZ įdiegtos 2LT modifikacijos, o į Z06 3LZ – 3LT modifikacijos.

Grand Sport ir Z06 modeliams Chevy siūlo Z07 našumo paketą. Į jį įtraukti anglies keramikos stabdžiai, dar agresyviau sureguliuota pakaba, didesnės padangos bei papildomos aerodinaminės kėbulo detalės. Visiems Corvette taip pat galima įsigyti įvairių interjero ir eksterjero stiliaus bei apdailos patobulinimų.

Šaltinis: edmunds.com