Naudoto Citroen C3 apžvalga

Naudoto Citroen C3 apžvalga

Išsamus naudoto Citroen C3 pirkėjo vadovas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama C3 Mk2 (2010-2016 m.)

Antrasis C3 variantas buvo gerokai patobulintas. Naujesnis automobilis atrodo daug stilingiau ir yra pagamintas pagal aukštesnį standartą.

Originalusis C3 atrodė dailiai, bet nieko naujo nepasiūlė. Taigi C3 Mk2 Citroen turėjo įveikti daug kliūčių – ir, atrodo, jas įveikė. Kai jis buvo pristatytas, buvo rašoma, kad senasis C3 niekada negalėjo kelti nerimo supermini klasės lyderiams, tačiau naujasis modelis būtent tai ir daro. Jį gera vairuoti, jis pasižymi išraiškinga išvaizda, gausybe puikių funkcijų ir ekonomiškų variklių gama. Tai puikus supermini, kuris turėtų tapti dideliu prancūzų firmos hitu. Nepaisant to, C3 nebuvo gerai parduodamas – ar jis nusipelnė didesnio pripažinimo?

Nagrinėjami modeliai

Citroen C3 jau pasiekė trečiąją kartą, tačiau šioje apžvalgoje nagrinėjame Mk2 automobilį, kuris buvo parduodamas nuo 2010 m. iki 2016 m.

Istorija

2010 m. prekybos salonuose pasirodė C3 su 1,4 HDi arba 1,6 HDi dyzeliniais varikliais (pastarasis buvo 90 ir 110 AG). Benzino mėgėjai galėjo rinktis 1,1 ir 1,4 litro variklius, kurių didesniojo galia buvo 75 arba 95 AG. Taip pat buvo 120 AG 1,6 VTi benzininis variklis su mechanine arba automatine pavarų dėže.

Kai 2012 m. pasirodė tik su automatine pavarų dėže varomas e-HDi 70 Airdream EGS VTR+, jo 1,4 l dyzelinio variklio degalų sąnaudos buvo tik 87 g/km ir 134 kilometrai per valandą. 2013 m. atnaujinus visą gamą, PSA trijų cilindrų 1,0 ir 1,2 l PureTech benzininiai varikliai pakeitė ankstesnius 1,1, 1,4 ir 1,6 l keturių cilindrų agregatus. Taip pat buvo atnaujintas automobilio stilius išorėje ir viduje bei papildyta standartinė įranga.

Kurį turėčiau įsigyti?

Venkite pigiausių C3 modelių, nes jie nepakankamai galingi, rinkitės bent jau 1.2 VTi arba 1.4 HDi. Po 2013 m. birželio mėn. pagaminti automobiliai yra geresni. Pradinio lygio C3 pažymėti VT ženklu ir turi elektra valdomus priekinius langus, elektra reguliuojamus durelių veidrodėlius, nuotolinį užraktą ir reguliuojamo aukščio vairuotojo sėdynę.

Pereinant prie VTR+, atsirado panoraminis priekinis stiklas, oro kondicionierius, kruizo kontrolė su greičio ribotuvu ir užuolaidinės oro pagalvės. Į standartinės įrangos sąrašą taip pat įtraukti lieti ratlankiai ir Bluetooth. Aukščiausios klasės Exclusive modifikacijoje buvo pridėta klimato kontrolė, galiniai elektra valdomi langai, signalizacija ir apsauginis stiklas. Taip pat buvo šildomi ir elektra sulankstomi durelių veidrodėliai.

Citroen C3 Mk2 alternatyvos

Supermini automobilių sektoriuje yra keletas puikių konkurentų, tarp jų ir daugybę talentų turintis Ford Fiesta. Fiesta puikiai tinka tiek naujokams, tiek patyrusiems vairuotojams, nes yra plačiai paplitęs, praktiškas ir puikiai vairuojamas, be to, dauguma pavyzdžių yra gerai įrengti.

Opel Corsa taip pat yra labai vertinga, jos salonas erdvus, be to, yra iš ko rinktis. Renault Clio ir Peugeot 208 yra labai vertingi ir turi puikius variklius – panašiai kaip SEAT Ibiza ir Škoda Fabia. Taip pat svarstytume brangesnius Volkswagen Polo ir Toyota Yaris, o Kia Rio ir Hyundai i20 pasižymi kokybe, praktiškumu ir patikimumu.

Į ką atkreipti dėmesį: 

Elektros gedimai

Patikrinkite visą elektros instaliaciją, įskaitant centrinį užraktą ir elektra valdomus langus, nes valdymo blokas gali nustoti veikti.

Spyruoklių įtrūkimai

Jei atrodo, kad automobilis viename kampe yra žemai, taip atsitiko dėl to, kad nulūžo pakabos spyruoklė. 

Interjeras

C3 automobiliai yra prasčiau įrengti nei vidutinės ir aukščiausios klasės automobiliai. Visuose C3 automobiliuose sėdynės turėtų turėti daugiau atramos, tačiau jų praktiškumas yra geras, o bagažinė talpi.

Atšaukimai

C3 Mk3 buvo atšauktas net 32 kartus, nors kai kuriais atvejais atšaukimai buvo susiję tik su nedidelėmis serijomis, todėl buvo atšaukta palyginti nedaug automobilių.

Kai kuriems C3 automobiliams gali kilti tokių problemų kaip pažeistos stabdžių žarnos, degalų nuotėkis ir žibintų gedimai. Taip pat gali būti, kad neužsidarys variklio dangtis ir galinės durys, išsijungs variklis, sutriks vairo stiprintuvo veikimas, iškris galinis stiklas ir priekinės pakabos gedimas.

autoexpress.co.uk