5 patarimai, kaip padidinti automobilio oro kondicionieriaus veiksmingumą

5 patarimai, kaip padidinti automobilio oro kondicionieriaus veiksmingumą
Photo by Tobias A. Müller / Unsplash

Faktai apie kondicionierių ir kaip padaryti, kad jis veiktų jūsų naudai

Jūsų automobilio oro kondicionieriaus sistemai tenka nemažai darbo, kad ji galėtų sustabdyti vasaros karščių poveikį. Atidarę langus galite sutaupyti šiek tiek degalų, tačiau norėdami tikro komforto, norėsite įjungti oro kondicionierių ir leisti jam sumažinti drėgmę. Kiekvienas gali tiesiog pasirinkti temperatūros nustatymą. Tačiau iš tiesų įvaldyti vėsą yra menas.

1. Nešaldykite iš anksto

Automobilio oro kondicionierius veikia daug geriau, kai iš tikrųjų važiuojate, nes kuo greičiau sukasi variklis, tuo greičiau veikia oro kondicionieriaus kompresorius, todėl sistema efektyviau aušinama.

Nešvaistykite laiko ir degalų leisdami automobiliui veikti prieš važiuodami.

Pradėję važiuoti įjunkite oro kondicionierių ir 10-20 sekundžių atidarykite visus langus. Net ir karščiausiomis dienomis oras automobilio viduje bus daug karštesnis nei lauke.

Galite manyti, kad veltui naudojate oro kondicionieriaus teikiamą vėsą. Tačiau tiek laiko užtruks, kol kondicionierius pradės vėsinti, todėl iš tikrųjų padėsite jam vėsinti saloną.

2. Siekite žemos temperatūros

Nustatę žemiausią temperatūrą ir reguliuodami ventiliatorių, automobilio oro kondicionierius veikia efektyviau, mažiau džiovina orą ir gali sutaupyti šiek tiek degalų. Kodėl? Jei nustatysite aukštesnę temperatūrą, iš tikrųjų priversite sistemą iš naujo pašildyti atvėsintą orą, o tai reikalauja daugiau pastangų ir daugiau degalų.

3. Nerecirkuliuokite

Jei ant galinės sėdynės sėdi keleiviai, apsvarstykite galimybę išjungti recirkuliacijos režimą. Šis režimas paima orą iš salono priekio ir traukia jį atgal per sistemą, todėl, nors priekyje esantys žmonės išlieka vėsūs, gale esantis oras gali būti įkaitęs.

4. Išjunkite Stop/Start

Jei turite naujesnį automobilį su automatine Start/Stop sistema, apsvarstykite galimybę ją išjungti. Ši funkcija taupo degalus, tačiau daugelyje automobilių ji gali neleisti veikti automobilio oro kondicionieriaus kompresoriui, kai išjungiamas variklis. Esant labai karštam orui, vėsaus oro trūkumą galite pastebėti labai greitai, ypač jei įstrigote prie ilgo šviesoforo arba vos judančiame eisme.

5. Įsitikinkite, kad filtras yra švarus

Kitą kartą, kai turėsite galimybę, patikrinkite, ar salono oro filtras švarus. Nešvarus filtras trukdo optimaliam oro srautui. Naujesniuose automobiliuose šiuos filtrus palyginti lengva patikrinti, jei matote, kad ant jo susikaupė daug nešvarumų, laikas jį keisti. Galite sutaupyti pinigų, jei filtrą galėsite pakeisti patys. Daugelyje dabartinių automobilių filtras yra pasiekiamas už pirštinių skyrelio.

Automatinė klimato kontrolė

Jei turite automatinę klimato kontrolę, sumažinus temperatūrą automobilis greičiau neatvėsta. Dauguma sistemų visus ventiliatoriaus ir temperatūros nustatymus atlieka automatiškai, todėl galite tiesiog nustatyti ir pamiršti.

Elektriniai automobiliai

Galima kelti klausimą, ar elektromobiliai vasarą naudodami oro kondicionierių ir (arba) vėdinamas sėdynes patiria nuotolio sumažėjimą. „Consumer Reports“ atliko kelių elektromobilių keturių sezonų bandymus, kuriuose buvo tiriama lauko temperatūros įtaka. Nustatyta, kad iš keturių sezonų, važiuojant saulėtą, drėgną, karštą dieną, nuvažiuojamas atstumas buvo ilgiausias, nepaisant to, kad buvo naudojamas oro kondicionierius. Taigi vėdinkitės nesijaudindami.

Šaltinis:consumerreports.org