Mitsubishi Outlander PHEV 2018-2021 m. naudoto automobilio apžvalga

Mitsubishi Outlander PHEV 2018-2021 m. naudoto automobilio apžvalga
Photo by Mateusz Bajdak / Unsplash

Visureigis Outlander savo laikotarpiu buvo geriausiai parduodamas iš tinklo įkraunamas hibridinis automobilis pasaulyje – ir ne veltui. Didelę jo sėkmės dalį lėmė tai, kad jis buvo pirmasis šiame rinkos segmente, tačiau Mitsubishi išlaikė šio automobilio populiarumą nuolat jį tobulindami. Būtent tai markė ir padarė kurdama gerokai patobulintą 2019 metų modelio versiją. Tai buvo protingesnis, tylesnis ir patrauklesnis produktas. Ir verta patikrinti, ar verta pirkti naudotą.

2014 m. pristatytas Mitsubishi Outlander PHEV buvo automobilis, kuris išpopuliarino hibridinio įkraunamo automobilio technologiją ir iki 2018 m. tebebuvo geriausiai parduodamas tokio tipo modelis rinkoje. Iš dalies taip buvo todėl, kad japonų prekės ženklas nuolat jį tobulino ir tai dar kartą padarė 2018 m., nusprendęs išspręsti poreikį sertifikuoti šį automobilį pagal naująjį WLTP ciklo standartą, pristatydamas naują 2,4 l benzininį variklį, sujungtą su patobulinta elektros technologija.

Tai turėjo būti efektyvu, nes šis atjaunintas Outlander PHEV konkuravo visai kitokioje rinkoje nei ta, kurioje agitavo ankstesnės šio visureigio versijos.

Iki 2018 m. visoje Europoje nuo 2014 m. buvo parduota daugiau kaip 115 000 Outlander PHEV modelių, o kai kuriais laikotarpiais šis automobilis sudarė daugiau kaip 50 % visų prekės ženklo pardavimų ir daugiau kaip pusę visų Plug-in tipo automobilių pardavimų. Iš pradžių ši sėkmė buvo susijusi su tuo, kad Mitsubishi pirmoji pateikė rinkai šią technologiją, tačiau vėliau daug ką lėmė tai, kad prekės ženklas sugebėjo efektyviai informuoti apie PHEV automobilio privalumus.

Vis dėlto Mitsubishi sumanumas buvo ribotas. Dėl didelės mechaninės įrangos, reikalingos Plug-in hibridiniam varikliui, šis benzininis ir elektrinis variantas negalėjo pasiūlyti naudingos trečios eilės sėdynės, kurią būtų galima gauti Outlander su įprastu benzininiu varikliu. Dėl tos pačios priežasties PHEV varianto degalų bakas taip pat buvo mažesnis, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl šis hibridas negalėjo prilygti įprastinio modelio bendram veikimo nuotoliui. Lengviau buvo išspręsti porą ankstesnių šio modelio versijų problemų: gana neaiškų valdymą ir salono kokybę, kuri anksčiau buvo šiek tiek abejotina, atsižvelgiant į prašomus pinigus. Mitsubishi primygtinai tvirtino, kad pasakė, jog abi šios problemos buvo išspręstos šiame peržiūrėtame modelyje, kuris, kaip ir tas didesnis variklis, taip pat gavo didesnį 13,8 kWh akumuliatorių ir didesnę elektros variklio galią.

Ką gausite

Tai nėra visureigis, kurį pirktumėte norėdami padaryti įspūdį, tačiau savaip tai yra protingai funkcionalus automobilis. Kalbant apie pokyčius, atliktus 2018 m. atnaujinant šios trečiosios kartos Outlander dizainą, jie buvo palyginti nedideli. Juk 2016 m. Mitsubishi atliko toli siekiančius estetinius šio automobilio patobulinimus. Nepaisant to, bendrovė negalėjo atsispirti tolesniems triukams, kuriuos pavadino Dynamic Shield dizaino kryptimi, nors tikriausiai reikėtų būti arba ankstesniu savininku, arba markės entuziastu, kad pastebėtumėte pokyčius.

O už vairo? Na, Mitsubishi gana stipriai atnaujino šio automobilio saloną dar 2016 m. atliktų pakeitimų metu, todėl neliko daug galimybių atlikti daug tolesnių pakeitimų, kuriuos būtų galima padaryti šiame 2019 m. modelio metų automobilyje be visiško salono perdarymo. Šiam patobulintam modeliui vis dėlto buvo pakeistas prietaisų skydelio stilius. O priekinės sėdynės buvo perkonstruotos, kad būtų suteikta didesnė šoninė atrama posūkiuose.

Ant galinės sėdynės patogiai įsitaisys pora suaugusiųjų. O šios tik penkias sėdimas vietas turinčios PHEV versijos krovinių skyriuje yra 731 litras vietos – tik 50 litrų mažiau nei įprastoje benzininėje versijoje, kai sulankstomos bagažo skyriaus kėdės. Jei reikia daugiau vietos, nulenkus antrosios eilės atlošus, atsilaisvina 1,85 m grindų ilgio. Deja, jo negalima prailginti sulankstoma priekine keleivio sėdyne, kokią siūlo kai kurie konkurentai. Vis dėlto daugumos savininkų poreikiams erdvės greičiausiai pakaks.

Į ką atkreipti dėmesį

Daugelis apklausose dalyvavusių Outlander PHEV savininkų buvo labai patenkinti savo automobiliais, tačiau neišvengiamai buvo keletas problemų. Vieno kliento automobilis nuolat buvo priverstas nevažiuoti dėl problemos, kuri galiausiai buvo nustatyta dėl akumuliatoriaus skyriuje esančių jungčių. Kiti nusiskundimai buvo susiję su barškančiais priekiniais galvos atlošais ir be priežasties įsijungiančia signalizacija. Dar rimčiau, vienas savininkas pastebėjo, kad jo automobilis nesugebėjo iškrauti akumuliatoriaus kaip pagrindinio energijos šaltinio, o tai reiškia, kad transmisija nuolat persijungdavo į benzininį variklį, nors akumuliatoriaus įkrovos dar buvo pakankamai.

Labai mažai tikėtina, kad šis Outlander buvo rimtai eksploatuojamas ant nelygių paviršių (ypač jei jis yra aukštesnės klasės apdailos lygio), tačiau tam atvejui patikrinkite, ar automobilio apačioje nėra įlenkimų ir įbrėžimų. Labiau tikėtina, kad ant lengvojo lydinio ratlankių rasite įbrėžimų, atsiradusių dėl neatsargaus parkavimo.

Kelyje

Šį 2019 metų Outlander PHEV modelį patobulino nemažai pakeitimų. Pirmiausia, benzininio variklio, kuris varo jo Plug-in hibridinę transmisiją, darbinis tūris buvo padidintas nuo 2,0 iki 2,4 litro. Šis agregatas išvysto 135 AG, o jam, kaip ir anksčiau, padeda priekyje ir gale esantys elektros varikliai, taip sukuriant savitą šio PHEV varianto 4WD konfigūraciją. Atnaujinto modelio priekyje esantis variklis vis dar išvysto 82 AG, tačiau gale esantis variklis yra 10 % galingesnis nei anksčiau ir išvysto 95 AG. Didesnis buvo ir varomasis akumuliatorius. Tačiau papildomus elementus reikia įkrauti šiek tiek ilgiau: dabar galvokite, kad iš įprasto buitinio elektros lizdo įkrauti reikia 5 valandų. Kai baterija visiškai įkrauta, teoriškai galima nuvažiuoti 45 kilometrus visiškai elektra pagal WLTP ciklą.

Taigi, technologijos buvo patobulintos. Tobulindama šį automobilį Mitsubishi puikiai suprato, kad norint, jog šis Outlander veiksmingiau užkariautų įprastesnių konkurentų pardavimus, reikėjo pagerinti ir vairavimo patirtį. Todėl šiame patobulintame modelyje pakeista pakaba ir kėbulo karkasas, kuris dėl naujo struktūrinių klijų suvirinimo proceso tapo standesnis. Be to, didesni stabdžiai, sukibimą gerinančios padangos ir patobulintas salono apdailos lygis. Taip pat buvo galima pasirinkti Sportinį režimą, kuris užtikrina greitesnę reakciją į akceleratoriaus spustelėjimą, aštresnį vairo traukos pojūtį dėl greičiau reaguojančio vairo mechanizmo ir didesnį sukibimą naudojant Super All-Wheel Control sistemą. Visa tai buvo sveikintina, tačiau iš tikrųjų šį automobilį labiausiai pardavė jo efektyvumo rodikliai, pagal WLTP ciklą įvertintas 139 mpg kombinuotuoju ciklu ir 46 g/km CO2.

Didžiausią galimą grąžą galite pasiekti, jei visapusiškai išnaudosite tris vadinamuosius Intelligent Motion važiavimo režimo nustatymus, kuriuos siūlo šis Outlander PHEV. Pirmasis iš jų, EV Priority Mode – tai režimas, kai variklis neveikia, o priekinis ir galinis elektros varikliai automobilį judina naudodami tik iš varomosios baterijos sukauptą elektros energiją. Naudojant šį nustatymą teoriškai galima važiuoti visiškai elektra varomu 135 kilometrų per valandą maksimaliu greičiu. Šiek tiek paspauskite ir Outlander PHEV persijungs į antrąjį  Series Hybrid Mode režimą, kai variklis generuoja papildomą energiją elektros varikliams. Be to, yra trečiasis  Parallel Hybrid Mode, kai benzininis variklis suka priekinius ratus, kad būtų pasiektas maksimalus našumas.

Trumpai tariant

2018 m. daugybė aukščiausios klasės markių turėjo PHEV technologiją, tačiau joms sunkiai sekėsi ją pateikti rinkai už tokią kainą, kaip Mitsubishi. Šiuo metu šis Outlander PHEV jau nebeatrodė toks įperkamas kaip anksčiau. Tačiau perkant naudotą automobilį, jis yra prasmingas, palyginti su aukščiausios klasės D segmento visureigių varžovais, ypač šiuo pakeistu pavidalu, su šiek tiek išmanesniu stiliumi ir geresne salono kokybe. Hibridinės technikos pakeitimai taip pat buvo sveikintini, nors jie iš tiesų reikšmingai nepakeitė šio automobilio patrauklumo. Vis dėlto vargu ar rinktumėtės šį automobilį, jei pirmenybę teikiate vairavimo dinamikai, vardiniam ženklui ar aukščiausio lygio prabangai salone tokio tipo visureigyje.

Visa tai yra gerai, nes tipiniai Outlander PHEV pirkėjai to nedaro. Jie supranta, kad konkurentai, galintys šiose srityse pranokti šį Mitsubishi, 2018-2021 m. laikotarpiu dažniausiai buvo ribojami vakarykščių technologijų. Tačiau šis automobilis buvo sukurtas kitam laikmečiui. Jei niekada daug negalvojote apie elektrinį mobilumą, manome, kad jis vis dar gali jus pakeisti.

Šaltinis: rac.co.uk