Viskas apie elektromobilių baterijas

Viskas apie elektromobilių baterijas
Photo by JUICE / Unsplash

Be tokių eksploatacinių dalių, kaip padangos ir priekinio stiklo valytuvų šepetėliai, keitimo, elektrinėms transporto priemonėms reikia labai mažai įprastinės priežiūros.

Elektros varikliams ir baterijoms nereikia reguliariai keisti tepalų, derinti ar keisti filtrų, kaip benzininiams ir dyzeliniams automobiliams. Tačiau tai nereiškia, kad elektromobilį galima tiesiog įjungti ir pamiršti.

Šis vadovas padės jums užtikrinti ilgą elektromobilio baterijos tarnavimo laiką ir minimalų jos gedimą.

Pakoreguokite savo mąstymą

Apie elektromobilį galvokite kaip apie elektroninį prietaisą, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną ar nešiojamąjį kompiuterį, tik jame yra sėdynės, ratai, oro pagalvės ir tikriausiai geresnė garso aparatūra. Galbūt to nesuvokiate, bet jūsų telefonas ir kompiuteris turi panašias baterijas, kurioms reikia unikalios priežiūros, kad kuo ilgiau tarnautų. Skirtumas tas, kad jūsų telefonas pasens po trejų ar ketverių metų, o vidutinis kelyje važinėjantis automobilis šiuo metu yra daugiau nei 11 metų senumo.

Kaip veikia elektrinės baterijos?

Baterijos – tai kaupikliai, galintys sukaupti didelį energijos kiekį. Automobilio baterijos efektyviai organizuoja ir kaupia energiją, perduodamos ją elektros varikliui ir priedams, tokiems kaip oro kondicionierius ir aukšto garso lygio garso sistemos.

Nedaug technologijų vystosi taip sparčiai kaip baterijos. Štai kodėl dabartiniai elektromobiliai beveik visi įkrauti iki 322 kilometrų, o prieš dešimtmetį su baterijomis buvo galima nuvažiuoti tik apie 120 kilometrų.

Šiuo metu yra trys būdai, kaip įkrauti elektromobilio bateriją:

1 lygis: įkrovimas per buitinį elektros lizdą.

2 lygis: įkrovimas per 220 voltų įkroviklį, paprastai įrengtą garažuose arba viešosiose stotelėse.

3 lygis: įkrovimas 480 voltų nuolatinės srovės (DC) įkrovikliu, skirtu greitajam įkrovimui.

Įkraunant 1 lygio įkrovimo įranga iš namų lizdo per naktį galima nuvažiuoti vos 24 ar 32 kilometrų, todėl dauguma elektromobilių savininkų namuose turi 2 lygio įkroviklį. 3 lygio įkrovikliai naudoja energiją, kuri paprastai į gyvenamuosius namus netiekiama.

Elektromobiliai taip pat naudoja stabdymą arba važiavimą atbuline eiga kaip regeneracinę energiją, kuri grįžta į bateriją. Jūs negalėsite įkrauti išsikrovusios baterijos važiuodami nuo kalno, tačiau jūsų apytikslis nuvažiuojamas atstumas stačiuose ruožuose padidės.

Elektromobilių baterijų veikimo trukmė priklauso nuo jų konstrukcijos ir įkrovimo būdo. Gamybos metodai, susiję su baterijos elementų išdėstymu, labai skiriasi, todėl standartinės konstrukcijos nėra. Atvirai kalbant, automobilių gamintojai (ir baterijų tiekėjai) vis dar daug mokosi apie energijos kaupimą.

Ar elektromobilių baterijos reikalauja daugiau priežiūros?

Atsakymas paprastas: ne, tradicine prasme elektromobilių baterijos iš esmės nereikalauja techninės priežiūros.

Elektromobilių eksploatacijos išlaidos yra gerokai mažesnės nei panašių vidaus degimo varikliu varomų automobilių. Verta tai įskaičiuoti į elektromobilio kainą, jei skaičiuojate. Pavyzdžiui, 2022 m. Nissan Leaf kainuoja apie 50 % daugiau nei panašios komplektacijos Nissan Versa, tačiau Leaf savininkams niekada nereikia keisti tepalų ar atlikti techninę priežiūrą. Papildoma nauda: elektromobiliai naudojasi važiavimu atbuline eiga, kad atstatytų baterijos įkrovą, todėl sumažėja stabdžių komponentų nusidėvėjimas. Vis tiek teks rūpintis padangų rotacija (ir galiausiai jų atnaujinimu), be to, galiausiai susidėvės priekinio stiklo valytuvai.

Kaip tinkamai prižiūrėti elektromobilio bateriją

Tikriausiai nereikia keisti savo gyvenimo būdo, kad išlaikytumėte gerą elektromobilio baterijos būklę, tačiau reikia žinoti keletą esminių dalykų.

Pirma, gali kilti pagunda kiekvieną rytą išeiti iš namų, kai prietaisų skydelyje rodomas 100 % indikatorius. Nedarykite to, nebent žinote, kad ketinate maksimaliai padidinti baterijos nuvažiuojamą atstumą. Vietoj to geriausia palaikyti maždaug 80 % akumuliatoriaus įkrovos lygį. Pridėjus paskutinius 20 % įkrovos, baterija yra apkraunama, todėl įkrovimas veikia pagal netolygią kreivę.

Gera žinia ta, kad naujesniuose elektromobiliuose galima rankiniu būdu nustatyti maksimalų įkrovimo lygį ir taip išsaugoti baterijos tarnavimo laiką. Kai nuvažiuosite 483 kilometrus, tarp įkrovimų vis dar turėsite 386 kilometrus. Tikėtina, kad per dieną, o ką jau kalbėti apie savaitę, nuvažiuosite labai nedaug kilometrų.

Įkrovimo ciklai

Niekada nenorėsite, kad jūsų elektromobilis pasiektų 0 % likusios įkrovos. Daugumoje modelių dabar yra limp režimas, leidžiantis važiuoti labai mažu greičiu, kad elektromobilis galėtų nuvažiuoti nuo kelio, kol visiškai išsikraus.

Be to, turėtumėte riboti 3 lygio įkroviklių naudojimą. Jei tai skamba nelogiškai, 3 lygio įkrovikliai yra tarsi įšokimas į bėgimo takelį ir iškart nustatomas greičiausias greitis. Jei ir nenukrisite, bent jau po kelių minučių būsite labai pavargę. Vietoj to 2 lygio įkroviklis tiekia tokią galią, kad baterija būtų laiminga.

Elektromobilių baterijos šilumos valdymas

Taip pat pagalvokite, kaip laikysite transporto priemonę. Elektromobilius geriausia laikyti švelnaus klimato sąlygomis, o ne ilgai veikiant dideliam karščiui ar šalčiui.

​​Kas yra automobilio baterijos degradacija?

Tai jau matėte senstant išmaniajam telefonui ar nešiojamajam kompiuteriui: dažniau įkraunant ir iškraunant baterijos veikia trumpiau. Ilgainiui elementai perdega, todėl baterijos talpa sumažėja, o važiavimo nuotolis sutrumpėja. Naujausi baterijų patobulinimai pradėjo mažinti gedimo riziką. Šiandieninės įvairios baterijos yra geriausios kokybės per visą istoriją, o tam įrodyti joms suteikiamos ilgos garantijos.

Kiek laiko veiks mano elektromobilio baterija?

Baterijos veikimo laikas gali būti labai svarbus veiksnys renkantis elektromobilį, tačiau sunku nuspėti, kiek ilgai ji veiks. Ankstyvuosiuose elektromobiliuose, pavyzdžiui, 2011 m. Nissan Leaf modeliuose, baterijos jau buvo pakeistos arba joms būtinai reikės tokio pakeitimo. Kiek ilgai tarnaus jūsų elektromobilio baterija, priklauso nuo to, kaip ją naudosite. Laikydamiesi pirmiau pateiktų patarimų apie įkrovimo tipus ir transporto priemonės laikymą, galite gerokai pailginti baterijos tarnavimo laiką.

DUK

Kiek laiko veikia elektromobilių baterijos?

Paprasto atsakymo nėra, tačiau paprastai jos tarnauja ilgai, jei yra kruopščiai įkraunamos ir saugomos automobilyje tam tikroje temperatūroje.

Iš ko pagamintos elektrinių automobilių baterijos?

Beveik visas šiuolaikines elektromobilių baterijas sudaro daug ličio jonų ir ličio polimerų elementų, kurie gali būti išdėstyti įvairiais būdais, kad būtų kuo didesnis galios tankis.

Šaltinis:autotrader.com