Viskas, ką reikia žinoti prieš perkant naudotą Audi A3

Viskas, ką reikia žinoti prieš perkant naudotą Audi A3
Photo by Hidde van Esch / Unsplash

Didžiausi Audi A3 privalumai - patrauklus interjeras, sportiškas valdymas ir galingi varikliai.

Nuo pat savo debiuto 1996 m. Audi A3 visada buvo mažų automobilių segmento viršūnėje. Tačiau 2015 m. automobilis užkariavo pasaulį po to, kai Audi paskelbė, kad nuo šiol siūlys sedano ir kabrioleto kėbulo versijas.

Sedano ir kabrioleto modeliai debiutavo praėjus metams po to, kai Mercedes pristatė Mercedes CLA-Class. Dėl to kompaktinių automobilių segmentas tapo populiaresnis, nes šie kompaktiški automobiliai pasižymėjo tokiomis pačiomis savybėmis kaip ir dideli sedanai, tačiau buvo taupūs.

Nesvarbu, ar pasirinksite kupė, ar kabrioletą, didžiausi A3 privalumai - patrauklus interjeras, sportiškas valdymas ir galingi varikliai. Šiuos variklius sudaro du smarkūs ir efektyvūs benzininiai keturių cilindrų varikliai su turbokompresoriumi ir itin ekonomiškas dyzelinis variklis.

Tačiau, kaip ir daugumos kompaktinių automobilių, A3 pagrindinis trūkumas yra jo dydis. Neapsieita be to, kad A3 turi ribotą galinę sėdynę ir mažą bagažinę. Tačiau, be to, automobilis neturi didelių trūkumų, dėl kurių pirkėjai turėtų jo vengti.

Audi A3 sedano modelis yra pranašesnis už daugumą konkurentų ir gali susidoroti su didesniais sedanais. Vieninteliai automobiliai, pasižymintys panašiomis ar geresnėmis savybėmis, yra prabangūs sedanai, tokie kaip BMW 320i ir Volvo S60, tačiau jie taip pat yra didesni ir brangesni.

Sužinokime daugiau apie Audi A3

Audi A3 pasižymi geromis eksploatacinėmis savybėmis ir valdymu.

A3 jėgos agregatas turi dvi skirtingas Audi 2,0 l variklio su turbokompresoriumi versijas ir dvi automatines pavarų dėžes: šešių arba septynių laipsnių. Variklio ir pavarų dėžės derinys priklauso nuo to, ar pasirinksite Quattro visų varančiųjų ratų, ar priekinių varančiųjų ratų modelį.

Priekiniais ratais varomas 2,0 l variklis išvysto 186 AG esant 4400 aps/min ir 221 lb-ft sukimo momentą esant 1600 aps/min. FWD modelius Audi suporavo su septynių laipsnių dvigubos sankabos pavarų dėže. Quattro visų varančiųjų ratų variklis išvysto 220 arklio galių ir 258 lb pavaros sukimo momentą. Šį modelį varo šešių laipsnių dvigubos sankabos automatinė pavarų dėžė.

Quattro AWD modelis yra mėgstamas gerbėjų, nes jis turi bendrą variklį su kultiniu Volkswagen GTI modeliu. Yra keletas šešių laipsnių pavarų dėžės programavimo trūkumų, kurie savininkus erzina.

Remiantis My Car Specs duomenimis, AWD modelis nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą gali įsibėgėti per 6,5 sekundės ir pasiekti maksimalų 222 kilometrų per valandą greitį. FWD modelis iki 100 kilometrų per valandą įsibėgėja per 7,4 sekundės, o jo maksimalus greitis siekia 209 kilometrų per valandą. Abu modeliai pasižymi didele galia, o važiuodami dideliu greičiu jaučiasi tvirtai ir užtikrintai.

Palyginti su kitais kompaktiniais prabangiais automobiliais, Audi A3 atrodo brandesnis. Jis važiuoja sklandžiai ir patogiai, o turbokompresoriniai varikliai suteikia stiprų žemo galo sukimo momentą, kuris suteikia pasitikėjimo mieste ir greitkelyje. Važiuojant mažesniu greičiu vairo mechanizmas gali atrodyti šiek tiek griežtas, tačiau jis efektyviai bendrauja su vairuotoju, ypač darant staigius posūkius.

Patogus ir paprastas Audi A3 interjeras

Kaip ir dauguma Audi modelių, A3 turi prabangų interjerą su turtingais odiniais lietimui jautriais taškais. Dizaineriai gana gerai išdėstė rankenėles ir mygtukus ir užtikrino, kad jie tiksliai jaustųsi. Skirtingai nei kituose kompaktiniuose prabangiuose sedanuose, A3 salone mažai kas atrodo ar atrodo pigiai.

Priekinėse sėdynėse yra daug vietos galvai ir kojoms, tačiau vidutinio ūgio suaugusieji ant galinių sėdynių neras daug vietos. Tai nereiškia, kad galinės sėdynės nėra patogios - jos erdvesnės nei CLA klasės Mercedes automobilyje. Tačiau šiek tiek didesniuose sedanuose, pavyzdžiui, Acura ILX, yra patogios galinės sėdynės.

Be to, A3 bagažinės erdvė taip pat yra ribota. Sedanas gali sutalpinti nedidelius lagaminus ir golfo krepšį, bet ne daug ką kitą. Laimei, galines sėdynes galima nulenkti plokščiai, kad būtų lengviau pakrauti ilgesnius daiktus.

A3, kaip ir dauguma Audi modelių, siūlo pažangią saugos ir informacijos ir pramogų sistemą

Audi tobulino A3 saugumą, ir dabar naujausiuose modeliuose įdiegta automatinio avarinio stabdymo sistema. Be to, tokios funkcijos kaip galinio vaizdo kamera ir ksenoniniai priekiniai žibintai yra standartinėje įrangoje. Aukštesnės komplektacijos automobiliuose papildomai galima įsigyti tokias funkcijas kaip adaptyvioji kruizo kontrolė, aklosios zonos stebėjimas ir aktyvioji eismo juostos kontrolė.

Automobilio informacijos ir pramogų sistema yra viena geriausių šioje srityje. Tačiau norint naudotis visa Audi MMI informacijos ir pramogų sistema, į kurią įeina navigacija ir jutiklinis kilimėlis su rašysenos atpažinimo funkcija, teks mokėti papildomai. Savininkai gyrė šią sistemą už tai, kad ji patogi naudoti ir turi gerą grafiką.

Dauguma A3 modelių turi Android Auto ir Apple CarPlay bei dvi USB jungtis, per kurias galima įkrauti ir transliuoti duomenis į informacijos ir pramogų sistemą. Aukščiausios klasės modelis turi 18 cm ekraną turinčią garso sistemą su dešimčia garsiakalbių, CD grotuvą ir papildomą įvestį.

Šaltinis: hotcars.com