Volkswagen ir Porsche paleis nuosavą palydovų, skirtų savavaldžiams automobiliams, spiečių

Volkswagen ir Porsche paleis nuosavą palydovų, skirtų savavaldžiams automobiliams, spiečių
Photo by Clément ROY / Unsplash

Pasak mūsų kolegų iš L'Express, Porsche, o kartu ir Volkswagen grupė, kuriai priklauso šis prekės ženklas, planuoja paleisti savo palydovų sistemą, skirtą būsimiems autonominiams automobiliams. Akivaizdu, kad kitas, ne taip atvirai deklaruojamas tikslas būtų sutrukdyti Elono Musko, kuris gerokai pirmauja su Tesla ir SpaceX pora, planams. Du milijardai eurų - tai suma, kurią VW grupė būtų skyrusi savo palydovų žvaigždynui dislokuoti. Projektui įgyvendinti būtų paskirta vadovauti Porsche Digital GmbH - skaitmeninei veiklai skirta dukterinė įmonė.

Palydovai vairuos automobilius?

Šio itin ambicingo projekto tikslas - sukurti žemoje orbitoje esančių palydovų spiečių, galintį užtikrinti didelį tikslumą ir taip paspartinti autonominių automobilių kūrimą. Iš tiesų, pasak Hendriko Brandiso, eksperto, su kuriuo kalbėjosi mūsų kolegos iš "L'Express", "dabartinės palydovinės padėties nustatymo sistemos tikslumas yra apie dešimt metrų, o to nepakanka autonominėms transporto priemonėms". Jo teigimu, būtina peržengti dabartinės amerikietiškos GPS sistemos, kurios 24 palydovai, išsidėstę 20 000 km aukštyje, veikia jau keturiasdešimt metų, ribas.

Europos suverenitetas

Akivaizdu, kad statymai yra didžiuliai ir peržengia automobilių pramonės rėmus. Šiandien Jungtinės Valstijos valdo visą šio įrenginio grandinę - nuo palydovų konstravimo iki jų surinkimo, įskaitant jų iškėlimą į orbitą su "SpaceX"... ir net integruojant jų surinktų duomenų apdorojimą "Gafam" (Google, Apple, Facebook, Amazon, Microsoft) dėka. Kalbant apie Kiniją, ji įspūdingai tobulina savo pėstininkus, remdamasi naujųjų technologijų priešakyje esančiomis bendrovėmis ("Baidu", "Tencent", "Xiaomi") ir klestinčia automobilių pramone ("NIO", "Geely", "Saic Motors" ir kt.) . Europai tai tiesiog suverenumo klausimas, kai Senajame žemyne šiuo metu yra trečdalis visų pasaulyje eksploatuojamų automobilių (apie 400 milijonų, palyginti su 350 milijonų Jungtinėse Amerikos Valstijose ir 530 milijonų Azijoje).

Volkswagen AG, "Porsche", "Seat", "Škoda", VW, bet taip pat "Bugatti", "Lamborghini", "Bentley", "Ducati" ir "Scania" bei MAN sunkvežimių savininkė, čia vaidina didelę savo ateities dalį, net jei šių palydovų paleidimo vietos klausimas dar nėra išspręstas. Tai galėjo būti galimybė Prancūzijos pramonei įsitvirtinti. Iš tiesų, atrodo, kad Arianespace grupė yra idealus sprendimas, kurio privalumas yra tas, kad ji yra europietiška. Tačiau Vokietija nenorėtų pasikliauti partneriu, kurio paleidimo greitis toks neaiškus. Todėl "Porsche SE" kol kas mieliau investuoja į "Isar Aerospace", Vokietijos mikronešėjų įmonę, kuri raginama tapti pagrindine projekto partnere. Tai taip pat kelia klausimą, ar kiti Europos gamintojai, ypač prancūzų, Stellantis (buvusi PSA) ir Renault, gali susivienyti su VW ir už kokią kainą? O gal jie galėtų pasikliauti "Ariane" ir pasiūlyti alternatyvą?

Šaltinis: https://lookcharms.com/volkswagen-and-porsche-will-launch-their-own-constellation-of-satellites-for-self-driving-cars/